Als ik deze naam zie dan denk ik gelijk aan KING ARTHUR en spreek ik die naam ook op die manier uit. Uiteraard spreken wij Engels thuis en is die associatie en voorkeur voor uitspraak logisch. Ik vroeg me af of het voor jullie ook zo is. Is de uitspraak van deze naam in het Nederlands voor de meest hand liggend 'art tuur' of zoals ze het in het Engels zeggen 'ar thur'....? Bedankt!
ar-tur of ar-tuur ken ik beiden... vind ar-tur mooier moet ik zeggen, maar blijkbaar spreekt het grootste deel het uit met de hardere 'tuur' klank
Ja ...dat vind ik dus ook!! Maar ja...iedereen zal dus aan de Nederlandse uitspraak denken. En dat vind ik niet erg want ik vind het niet lelijk! Maar ons voorkeur gaat uit naar de Engelse uitspraak. We moeten er nog maar even over nadenken. Is de Engelse uitspraak lastig om te zeggen? I.v.m de TH uitspraak? Denkende aan klasgenootjes. Bedankt weer meiden!
misschien wel.. maar hoeveel namen worden er wel niet verkeerd uitgesproken.. haha je weet de naam die wij onze dochter gaan geven volgens mij word die ook steeds verkeerd uitgesproken maar ze wennen vast wel.. en van arthur kan je gelukkig niet echt iets raars maken mochten ze wel art-uur zeggen
In het nederlands kan je toch makkelijke artur zeggen, de th is misschien wat lastiger. Als je het zelf maar duidelijk uitspreekt zeggen anderen het ook wel zo. (Ken een David die uitgesproken wordt als Davíéd en dat zegt ook iedereen zo, went vanzelf)