Vleesconsumptie minderen is echt al heel goed, als iedereen dat zou doen, zou de bio-industrie al heel wat minder kans hebben, die is juist zo groot doordat Nederlanders zoveel vlees eten. Mensen zeggen vaak: ik kan vlees niet missen, maar een paar keer in de week zonder zou iedereen wat mij betreft moeten kunnen. Er zijn genoeg gerechten waarbij je het vlees niet mist en je hoeft echt niet meteen aan de tofu. Ik eet zelf helemaal geen vlees, maar zou liever 2x in de week biologisch vlees (duurder) eten dan 7x in de week vlees van de bio-industrie
Nou, 2x vs 7x kan makkelijk! En als jij dat gaat doen zo en je buurman, dan wordt dat biologische vlees vanzelf goedkoper! En koop scharrelvlees, die dieren hebben een beter leven gehad.
Koeien mogen niet eens meer aan de ketting staan. Het is trouwens de stier die je eet, niet de koe, die melken we uit. Een rund sterft een gruwelijker dood dan een wilde vis? Hou op, schei uit! Een rund is in 1 seconde dood, heb je het weleens gezien dat je het zo gruwelijk vindt of komt dat door de aaibaarheidsfactor? Een vis is lange tijd in paniek, zit tijden vast, wordt dan heen en weer geslagen, heeft uren pijn en moet dan naar adem snakken weet ik hoelang en soms steken ze er ook nog een mes in als het nog leeft. Neuh, da's helemaal niet gruwelijk!
Ik heb genoeg filmpjes gezien over hoe het er bij KLEINE slachterijen aan toegaat... De mensen die na een maandelange strijd dood gaan aan kanker zouden er heel ontoepasselijk een moord voor doen. Zo snel het gaat, voor het beest het beseft is het dood. ALS het dus een goede slachterij is.
Ook koeien worden geslacht, nadat ze uitgemolken zijn . Goed lezen is ook een vak: ik heb het over de manier waarop varkens en kippen geslacht worden, niet over runderen. Daarnaast geef ik ook aan dat ik het met je eens ben dat vissen op een afschuwelijke manier sterven en dat dat anders zou moeten, maar varkens en kippen hebben ongeveer eenzelfde lot (kippen worden levend opgehangen, geplukt en als ze geluk hebben in 1x onthoofd, in de praktijk lukt het vaak niet in een keer en bloeden ze langzaam dood). En ook kippen hebben een gruwelijk leven achter de rug (afgeknipte snavels, met z'n allen op een kluitje leven, om nog maar niet te spreken over het transport naar het slachthuis).
Ik weet ik dat kippen bij wet verdoofd geslacht moeten worden. Om dieren te vervoeren, is een vergunning nodig van overheid. Daarnaast moeten de dieren tijdens het vervoer voldoende ruimte hebben en goed worden verzorgd. Er zijn speciale regels voor het vervoer van zogeheten wrakke (zieke of gewonde) dieren. Deze mogen alleen worden vervoerd naar een dierenarts of de dichtstbijzijnde slachtplaats. Iedere wagen die wordt gebruikt voor transport van productiedieren moet een satellietnavigatiesysteem hebben dat de route opslaat. Ook worden strenge eisen gesteld aan de opleiding en de autorisatie van transporteurs (certificering). Dit is verplicht op basis van Europese regelgeving. Niet alleen het vervoersbedrijf, maar ook de chauffeur en opdrachtgever kunnen worden aangesproken op het welzijn van de vervoerde dieren. Toch blijf ik vlees eten, 5 a 6x p/w een kleine portie biologisch scharrelvlees. Ik weet hoe de beesten die ik eet gehouden worden en die hebben geen gruwelijk leven achter de rug: die hebben de ruimte, komen buiten, jongen mogen zogen bij de moeder, krijgen alleen plantaardig biologisch voer, staarten, snavels en ballen worden niet geknipt etc.
Ik ben jaren vegetariër geweest, van mijn 5e tot mijn 18e ongeveer en sindsdien eet ik wel weer vlees, maar met mate, ik geef er gewoon weinig om. Vooral vleeslappen of dingen waar ik erg op moeten kauwen, ik ga er gewoon zowat van over mijn nek. Wij eten zo'n 2 x per week vlees/kip en meestal biologisch. Mijn man was een echte vleeseter, maar sinds hij mij kent, eet hij dus ook maar 2 x per week vlees. Soms koopt hij voor zichzelf een extra stukje. Ik eet ook regelmatig vleesvervangers, bij de meeste supermarkten kun je daar tegenwoordig aardig wat van vinden. Al is het even uitproberen, want sommige dingen vind ik echt niet lekker.
Maar waarom eet je het dan? Je kan net zo gezond vega eten hoor! Ik eet helemaal niks waarvan ik over m'n nek ga.
De informatie die je over slachten hebt, ken ik niet. Ik heb het anders begrepen maar het zou goed zijn als het inmiddels zo geregeld is! Overigens vind ik het eten van biologisch vlees een heel ander verhaal dan bio-industrie vlees. Ik ben niet principieel tegen het eten van vlees, ik ben tegen de bio-industrie. Maar als ik het goed begrijp eet jij dus wel biologisch vlees, en geen vis? Dan ben je inderdaad een stuk zeldzamer dan mensen die wel vis, geen vlees eten . Zelf eet ik overigens ook geen vis.
Ik ben nu bijna 18 jaar vegetariër (wat voor mij inhoud dat ik geen vlees, geen kip en geen vis eet - in tegenstelling tot wat mensen nog wel eens denken...). Bevalt nog steeds uitstekend. Mijn man eet wel vlees, kip en vis. Gelukkig kookt hij meestal. Onze dochter eet ook vlees, kip en vis, maar ook vleesvervangers, net hoe het uitkomt. J. eet trouwens liever vleesvervangers dan vlees/vis/kip, dat haalt ze tussen het eten uit. Als ze oud genoeg is, mag ze zelf kiezen of ze vegetariër wil worden. Meestal koken we alles apart (groente, aardappelen en vlees en vleesvervanger) of twee gerechten (bv. één schotel met echt gehakt en één met vegetarisch gehakt), maar we eten ook wel eens met z'n allen vegetarisch. Gaat goed, maar we hebben de vijf pitten wel hard nodig. Ik probeer ook zo min mogelijk andere producten waar dieren voor geslacht zijn te gebruiken. Dus geen zijde, geen gelatine, geen stremsel, geen leer, enz. Mijn man probeert hier gelukkig ook rekening mee te houden, al eet hij het zelf wel, maar bv. een leren bank of leren stoelen komen er hier niet in.
Jep, ik eet eigenlijk geen vis meer, dit is van de laatste tijd, terwijl ik het wel lekker vind en het gezond is. 2x per jaar doe ik me tegoed aan sushi. Ik ben een dierenliefhebber (hou zelf diverse beestjes) en natuurfreak en lid/donateur van wakkerdier, wnf en de dierenbescherming. Ik denk overigens wel dat de mens een omnivoor is, maar dat er nog een hoop verbeterd kan worden op dierenwelzijnsgebied.
Even een luchtige noot: ik moet altijd zo grinniken van geen vlees/geen kip. Kip is gewoon vlees hoor!
Ja, dat vind ik ook, maar veel mensen denken daar dus anders over... Heb in het verleden zo vaak gehad dat ik zei dat ik geen vlees at en dat mensen dan speciaal voor mij een apart gerecht hadden gemaakt...met kip of vis... Zelfs in restaurants is het me wel eens overkomen dat ik een vegetarisch gerecht bestelde wat dus niet vegetarisch bleek te zijn... Dus vandaar dat ik er tegenwoordig altijd maar expliciet bij vermeld... Dat het raar is om bij vegetarische nasi gewone kroepoek te geven wordt ook niet door iedereen begrepen.
Haha, ja. Sommige mensen reageren zo vreemd op vegetarier zijn... OF ze gaan een hele discussie met je aan over dat de mens vlees HOORT te eten of dat soja ook slecht voor het milieu is. Ik heb niet altijd zin in dat soort discussies, en kap het dan maar af door te zeggen dat iedereen het lekker zelf moet weten . Ook wel een mooie: - Heeft u ook vegetarisch belegde broodjes behalve met kaas? - Ja hoor, we hebben ook broodjes zalm en tonijn! Die kroepoek is inderdaad ook een bekende Officieel is kaas ook niet vegetarisch, begreep ik laatst, vanwege het stremsel. Ik eet het overigens wel gewoon, net als eieren. Wel probeer ik eieren zoveel mogelijk biologisch-dynamisch te kopen. @Niekekris, jij pakt het helemaal grondig aan met het vermijden van leer en gelatine! Uit gemakzuchtige overwegingen eet ik wel gewoon gelatine, maar ik vind het altijd wel knap als mensen ook daar nog zoveel moeite voor doen. Eet je ook alleen biologisch brood vanwege het varkensvet dat in veel gewoon brood verwerkt zit?
Die met die broodjes is inderdaad ook een bekende... De laatste tijd heb ik eigenlijk weinig discussies meer over het vegetariër zijn...'t wordt ook steeds bekender natuurlijk. Mensen vragen me wel regelmatig waarom ik het ben, maar als ik dan uitleg geef, dan accepteren ze het over het algemeen eigenlijk wel. Ik eet geen biologisch brood...maar volgens het etiket van het brood dat wij eten zit er alleen plantaardig vet in. Eieren eet ik ook, maar ik koop wel altijd biologische eieren.
Toch snap ik niet waarom mensen die dierenwelzijn hoog in het vaandel hebben staan, WEL eieren eten, dat is zo onnatuurlijk! Een kip in de natuur legt niet het hele jaar door eieren. In de bio-industrie krijgen de kippen hormoonvoer om ze maar de hele dag eieren te laten leggen. In de biologische industrie worden de kippen ook kunstmatig broeds gehouden, zie hieronder (bron: Intermediair). Een kip die geheel in vrijheid rondscharrelt, begint eind januari te leggen als reactie op het lengen van de dagen. Zo'n kip legt bijna iedere dag een ei, totdat ze bij een dozijn eieren broeds wordt en stopt met leggen. In 21 dagen broedt de kip daarna de eieren uit. Als haar kroost groot genoeg is, gaat de kip na enkele maanden weer leggen. Zo kan zij eventueel nog een nest grootbrengen. Eind september, bij het korter worden van de dagen, stopt de kip met leggen. Door een aantal kunstgrepen kan een kip echter het hele jaar door leggen. Als telkens de eieren weggehaald worden, krijgt de kip geen nest vol, en zal ze niet broeds worden. Dit geldt nog sterker bij kippen waarbij de broedsheid eruit gefokt is. Een kip die makkelijk broeds wordt, gaat namelijk uiteindelijk zelfs broeden op één of twee eieren. Daarnaast kan de kip het gevoel voor seizoenen worden ontnomen. Door in de nachthokken kunstmatige verlichting toe te passen, krijgen de kippenhersenen geen seintje meer dat de dagen korten, en blijven de kippen het hele jaar door leggen. Als je je eieren bij de boer haalt dan is er vaak een haan bij geweest en eet je een bevrucht ei, dat vind ik echt zo goor; ik eet geen embryo's! Ik zie in die dooier dan echt een klein geel inimini pluiskuikentje; iiiiieks! Varkensvet in brood? Het moet niet gekker worden! Ik bak het of zelf of heb biologisch brood en daarin zit duurzaam (!) palmvet. Bij de biowinkel kan je kaas kopen met natuurlijk stremsel ipv stremsel uit de lebmaag van een kalf, je hoeft je kaas dus niet te laten staan. Gelatine vind ik vies; ik ril van gemalen huid en botten en hou ook niet van vlees met bot eraan waaraan je moet knagen of waar je soep van trekt, schenkel ofzo. Maar gelatine en leer is wel een BIJproduct van de slacht, er wordt geen dier voor dood gemaakt. Ik eet al mijn hele leven samen met vegetariers en als je dan uit eten gaat is het altijd wel bar slecht gesteld met de creativiteit van de kok! Het is altijd een gevulde paprika of hartig taartje, origineel maar niet heus! Of ze komen idd met iets van vis aanzetten, dat vind ik echt stom; een kok zou beter moeten weten!
Ik eet ze ook niet, ik noemde vleeslappen als voorbeeld van vlees waar ik niets om geef. Ik koop daarom alleen vleessoorten die ik lekker vind en waar ik niet teveel op hoef te kauwen. Mijn man eet nog wel eens zo'n lap vlees in zijn eentje en soms eten de kinderen een hapje daarvan mee.
Haha; bedoel je met lap vlees biefstuk of sudderlappen ofzo? Je eet dus wel gehakt, daar hoef je immers niet zo op te kauwen. Ik ken ook vegetariers die dat qua vlees het minst 'erg' vinden.
Zogelukkig: Toen ik een tijd lang helemaal geen vlees at merkte ik inderdaad ook dat kok's niet veel inspiratie hebben voor vegetarische gerechten. En vaak vind ik ze een beetje smaakloos ook. En dat meestal in hele goede restaurants. Zonde, want ik denk dat ze met een wat uitgebreidere vegakaart meer mensen naar zich toe trekken. Oh en wij halen geen biologisch brood vanwege het varkensvet (ik wist dat niet eens) maar omdat we het gewoon tien keer lekkerder vinden dan dat slappe bakkers of supermarktbrood. Het is lekker stevig en proeft een stuk gezonder. Vooral het gewone gistbrood eten we hier maar een lekkere desembrood gaat er ook wel in! (De kinderen vinden dat laatste alleen niet zo lekker).
Je moet ergens een grens trekken (en dan kun je nog kiezen voor het minst slechte, dus bv. biologisch ipv bio-industrie)...anders kun je helemaal niets meer eten (veel groenten worden immers ook onnatuurlijk gekweekt, er komen vaak veel insecticiden aan te pas, enz.).