naar school vanaf 2.5 jaar

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by hulkie, Jan 24, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Mijn dochter is ook niet zo'n vlotte prater, thuis wel... maar eenmaal 'buiten de deur' gaat het mondje op slot.

    Als ze nu op het psz naar me toe komen om te overleggen of ze bijscholing mag krijgen, zou ik ook zeggen..ho,ho, gun het de tijd, ze is 2,5!
    Ze is met alles snel, behalve met praten. Tja... je kunt niet alles tegelijk. ;)

    Maar misschien kan het in sommige gevallen best verstandig zijn, bij bijv. gezinnen waarvan de ouders niet of slecht nederlands praten.
     
  2. pcootje

    pcootje VIP lid

    Jun 17, 2009
    5,888
    0
    0
    In ons hutje.
    thelady, het zijn nog peuters geen kleuters. Voor spelen, schilderen, tekenen, liedjes etc hebben we hier de psz.
    Haha verplicht zindelijk zijn bij 2 jaar....sorry moet daar toch even om lachen hoor ..... laat een kind lekker in zn eigen tempootje zich ontwikkelen.
     
  3. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Moet ik me dat gewoon voorstellen als een soort peuterspeelzaal in hetzelfde gebouw als de basisschool.
    En hoeveel jaren 'kleuteren' ze dan? Omdat hier in nl in het algemeen de kinderen met 4 jaar pas naar school gaan, dus 2 jaar kleuteren zeg maar.
     
  4. cherie

    cherie VIP lid

    Oct 18, 2009
    5,757
    0
    36
    Ik weet idd dat het in belgie normaal is. Ik ben geen voorstander. Iedereen moet doen wat ze zelf willen. aan de andere kant gaat het grote gros hier al 1 a 2 dagen naar kdv of psz. dus wat wil je dan nog meer. richt daar dan iets meer op de taal of zo..

    maar ik heb graag mijn kindjes heerlijk bij me tot 4 jr. ze worden al zo snel groot. (hebben ook totaal geen taal achterstand dus vind het niet nodig) zoek wel andere kindjes op om mee te spelen. hebben ook veel neefjes en nichtjes.
    Zolang het niet verplicht wordt moet iedereen t lekker zelf weten.
     
  5. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,264
    6,789
    113
    Voor kinderen met een taalachterstand vind ik het wel goed hoor. Alleen vind ik 2,5 zo vroeg. Dan zijn ze zo klein en praten nog helemaal niet heel erg goed.

    Ik zou vanaf 3,5 jaar 3 ochtenden doen met iemand die daar speciaal voor is aangewezen.

    Maar wat wel wat rottig is dat mensen die niet gebruik willen maken van een PSZ maar een KDV ( dat is vaak prettiger voor werkende ouders) dat ze dan wel verplicht worden om naar een PSZ te gaan.

    Maar goed, verplichten gaan ze het denk ik toch wel. Net als de basisschool. Maar alleen voor kinderen die aantoonbaar een taalachterstand hebben of kunnen hebben vanuit huis ( platteland en allochtone ouders)

    Op een PSZ spelen ze nog veel dus kind kunnen ze echt wel blijven. Het gaat vooral om het kennismaken met taal en spelenderwijs omgaan met taal.

    Toevallig was er een aantal weken geleden een vrouw bij ons op de PSZ die daar al een programma voor had.

    Isabella heeft gelukkig geen achterstand. Eerder het tegenovergestelde. Ratelt al vanaf ze 2 jaar is hele zinnen, ha ha.
     
  6. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,063
    3,858
    113
    Ja, hier werkt dat ook zo met die VVE.
    Ik vind het zelf nog wel lekker hoor, dat ze gewoon nog nergens 'verplicht' aan vast zitten, maar ik kan me anderzijds ook wel voorstellen dat kinderen met taalachterstanden er zeker wat aan kunnen hebben om een betere start te maken op en bovendien hoeft er dan niet extra veel aandacht straks op de basisschool uit te gaan naar kinderen die de taal slecht beheersen.
     
  7. Daantje85

    Daantje85 VIP lid

    Nov 10, 2007
    24,059
    0
    36
    limburg
    Hoe kun je op 2,5 jarige leeftijd al weten dat een kind achter loopt? Ja als het alleen mama of papa zegt. Hier begint zoonlief steeds meer te praten sinds hij op de psz zit en hij zit er niet voor een achterstand, maar gewoon voor zijn plezier (tenminste ik denk en hoor van de leidsters dat hij het er naar zijn zin heeft ;) ). Ik denk dat je op zo'n jonge leeftijd nog niet kunt spreken van een achterstand, sommige zijn snel met leren en sommige duurt het even. Ik ken een kindje dat met 1,5 al wasmachine en brandweerauto kon zeggen terwijl mijn zoon net opa en oma kon zeggen bij wijze van. Dus ja is dat dan achterstand? Sommige kinderen zijn gewoon snel met bepaalde dingen en bij sommige duurt het gewoon even. Denk dat je vanaf een jaar of 4 als je kind naar de basisschool gaat al snel genoeg kunt zien of het echt achterloopt of niet. Laat ze nu toch lekker spelen en doen wat ze leuk vinden!
    Ik vind dat je een kind ook een kind moet laten zijn!
     
  8. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    het moet idd niet verplicht zijn maar ik vind het eingelijk een goed plan... die kinderen hebben er alleen maar voordelen bij. ik denk dat die kindjes het zelf ook leuk zullen vinden. nee ik vind het een goed plan, en ze worden heus niet zo "streng" (om het zo maar even te zeggen) behandeld als de kindjes van 4 jaar en ouder die veel meer begrijpen.
     
  9. Elke1984

    Elke1984 Niet meer actief

    De basisschool omvat hier de kleuterschool en lagere school. De kleuterschool is vanaf +/- 2.5 jaar tot 6 jaar. Vanaf 6 jaar gaan ze naar de lagere school tot 12 jaar.
    Sommige kindjes starten iets later met de kleuterschool omdat ze nog niet zindelijk genoeg zijn of om andere redenen maar ik geloof dat de meesten met 3 jaar wel naar school gaan.
     
  10. tulip

    tulip Niet meer actief

    ik vind het niks, een paar dagen kdv of psz is prima, maar de rest is 4 jaar vroeg genoeg.
     
  11. mama 1984

    mama 1984 Fanatiek lid

    Apr 20, 2007
    3,151
    0
    36
    Ik vind het ook niets!
    Als je nu kijkt wat een kind van 4-5 al moet kunnen op de basisschool.. ik vind het belachelijk.
    Ze krijgen zelfs een cito toets op zo'n jongen leeftijd... het is nu al zo dat ze in groep 1 en 2 moeten presteren.
    Een kind kan geen kind meer zijn..
    Peuterspeelzalen oke, maar ook daar gaan die van mij niet vroeg heen... want ook daar worden ze op jonge leeftijd getoetst op wat ze wel en niet al kunnen.

    Laat ze dat geld wat ze in dit onderzoek steken maar aan iets beters besteden...
     
  12. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    Feb 10, 2009
    4,599
    1
    0
    België
    Dan is er volgens mij héél weinig verschil tussen de "kleuterklas" (want zo wordt dat hier genoemd) en jullie "peuterspeelzaal".

    Ik zei toch niks van VERPLICHT zindelijk?? Het is hier de gewoonte om rond 2jaar te beginnen met zindelijkheidstraining, wat is daar mis mee?
    Ik ben ook voorstander van je kind zelf z'n tempo te laten bepalen, maar sorry, een kind van 4 dat nog in z'n broek kakt vind ik echt raar.
     
  13. MamaMars

    MamaMars Niet meer actief

    Ik vind het dus helemaal niks.
    Om te beginnen vind ik het al bespottelijk dat het bijna een schande is om je kinderen thuis te houden, het begint al bij de KVD's, straks de BSO's, dan nog de voetbal/ballet/blokfluitlessen etc er allemaal bij. Begrijp me niet verkeerd, ik heb niks tegen werkende ouders, maar de druk is allemaal zo groot. Laatst las ik een stuk over dat kinderen die niet naar een KDV gaan niet sociaal zouden zijn?! IMO is een KDV een uitkomst voor werkende ouders, niet een alternatief om kinderen op te voeden.
    Mijn dochter gaat sinds oktober naar de PSZ, en heeft het prima naar haar zin. Ze gaat nu 2 dagdelen, zodra ze 3 is krijgt ze er een dagdeel bij, en dan met 4 naar de basisschool. Op dit moment is 2 prima, ze is er gewoon nog niet aan toe.
    Ze heeft door haar vroeggeboorte een kleine taalachterstand, en zijn nu aan het kijken voor logopdie. persoonlijk kies ik er liever voor om daar aan te werken met iemand die daar in gespecialiseerd is en éen op éen aandacht geeft hierin. Daarnaast stimuleren wij haar thuis ook om meer te praten, oefenen veel met haar, lezen veel samen en merken sowieso al veel voorruitgang de laatste tijd.
    En dan is het niet verplicht, maar leuk hoor, als jouw kind als enige van de klas niet 5 dagen gaat, en maar 2. want in die overige 3 dagen loopt ze weer het risico een andere achterstand op te bouwen omdat ze net in die 3 dagen leren vliegen en toveren. Het is altijd wel iets.
    Ik kan gewoon niet begrijpen waarom er zo veel gedaan moet worden om kinderen thuis weg te houden. Steek dat geld in de kwaliteit van het onderwijs, waar continu op bezuinigt moet worden. Steek het in de zorg, zodat de logopedie voor meer mensen betaalbaar word, of steek het in de jeugdzorg, zodat de kinderen met echte problemen beter geholpen kunnen worden.
    Want het feit dat mijn dochter geen hottentottententententoonstelling kan zeggen of doodsbang is voor het potje is geen probleem, laat haar dat lekker op haar eigen tempo doen, in haar eigen omgeving, zonder druk van de overheid.
     
  14. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Hoe vaak gaan ze in Belgie dan? 5 dagen in de week, de gehele dag?
     
  15. pcootje

    pcootje VIP lid

    Jun 17, 2009
    5,888
    0
    0
    In ons hutje.
    Het lijkt er op dat dat dan 2 dezelfde dingen zijn.

    Hier is het wel verplicht om zindelijk te zijn voor ze naar de basischool gaan, tuurlijk is daar niets mis mee en ben ook blij dat mijn dochter volledig zindelijk is,maar dr zijn ook genoeg kinderen die het niet zijn of nog met regelmaat ongelukjes hebben doordat ze te druk spelen.
    Tis dan wel raar dat de kinderen die niet zindelijk zijn nu met 4 geweigerd worden en ze straks met 2 1/2 toestaan

     
  16. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    #36 Polletjepiek, Jan 24, 2011
    Last edited by a moderator: Jan 24, 2011
    Ik denk dat er niets mis mee is om kinderen allemaal een gelijke start te bieden als ze, met 4-5 jaar, naar de basisschool gaan.

    Als dat d.m.v. de huidige plannen behaald kan worden prima.
    Ik zou dan wel een voorstander zijn van een geleidelijk opbouwende week. Dus bijv. eerst één ochtend na een poosje 2 ochtenden enz...
    Niet ineens met 2,5 gelijk 5 ochtenden naar 'school'. En het is denk ik ook erg belangrijk dat alles spelenderwijs gebeurt en niets geforceerd wordt. Met gezamelijk iets knutselen oid wordt ook de NL taal gebruikt en zo leren ze ook de taal. Ik denk niet dat ze woordjes gaan stampen op 2,5 jarige leeftijd.

    Als ouder kun je ook al veel doen om taal te stimuleren. Ga lekker nl-liedjes zingen in de auto, op de fiets of tijdens het wandelen. Plaatjes kijken en noemen in een boekje op schoot. Benoemen wat je onderweg tegenkomt/ziet. Wat je doet in huis enz....

    Onze dochter gaat binnenkort 2 dagdelen in de week naar de peuterspeelzaal. Dat vind ik genoeg. Ze gaat verder niet naar een kdv of gastouder. Ik ben 'gewoon' bij haar thuis of papa is thuis of ze gaat een dag naar opa en oma. Wel gaan we zo nu en dan eens bij een leeftijdsgenootje in de buurt spelen, die komt straks ook bij haar in de groep op de psz.
     
  17. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    Sep 16, 2008
    16,607
    7
    38
    Mars
    Ben ik het helemaal mee eens!!!!!
    Als ik zie wat mijn neefje van 5 allemaal leert op school vind ik niet normaal...Kinderen kunnen geen kinderen meer zijn tegenwoordig.
    Waarom zou je je kindje niet gewoon nog lekker thuis houden?
    Ze kunnen daarna nog 20 jaar naar school...
    Nee hoor ik vind het weer een belachelijk plan.
    Zelf ging ik vroeger ook naar PSZ en mn zus ook en wil dit ook voor mijn zoontje, maar die zal dan maar 2 ochtenden gaan en dat is meer dan zat!
     
  18. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,264
    6,789
    113
    Vergeet niet dat voor veel kinderen school erg leuk is en dat ze er ook erg van genieten. Isabella vond het vanaf 3 echt heel erg leuk. En ziet er naar uit om te gaan.

    Maar niet eerder dan 3 jaar want dat vind ik dus ook echt te jong.
     
  19. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    May 16, 2009
    3,206
    1,260
    113
    Centrum België

    Het is best mogelijk om te beginnen met halve dagen, maar dat wordt dan opgevoerd naar 4,5 dag (woensdagnam vrij).

    Ik krijg echt het idee dat er een veel te eng beeld is van de kleuterscholen - het is niet dat ze daar op schoolbankjes zitten hoor... Zoals Elke (dacht ik) al schreef: spelen, schilderen, zingen, middagdutjes, etc...
    En het is idd niet verplicht,maar wel aangeraden...
     
  20. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    Sep 16, 2008
    16,607
    7
    38
    Mars
    Maar goed wat is dan het nu? Dan doen ze het toch hetzelfde als op een PSZ of KDV?
    Als je kindje dan een taalachterstand heeft kun je toch net zo goed met een logopedist aan de slag gaan?
     

Share This Page