naar school vanaf 2.5 jaar

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door hulkie, 24 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant

    middagdutjes horen in je eigen bedje niet op school, school is er voor onderwijs en niet voor zorg dat behoor je als mama (of een vervangzorg zoals KDV) te doen maar niet op een school.


    Ja omdat je dan niet zindelijk bent loop je een achterstand op omdat de rest al "gedrild" word met 2,5 jaar ;)
     
  2. zogezegend

    zogezegend Niet meer actief

    mag een kind nog kind zijn?
    ik vind het niks...peuterschool is meer dan genoeg in mijn ogen, en met 4 jaar naar de kleuterschool..
    maar goed dat is mijn mening.
     
  3. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Zal ff verduidelijken, mijn 2de moedertaal is engels, daar noemt het "pottytraining", daarom dus potjes-training :D
    Ik vind dat je je kinderen voldoende kansen moet bieden om bij te leren/vooruit te gaan.
    Het zindelijk worden is daar één van... een kind van 2,5 jaar is daar normaal gezien aan toe, dan is het toch logisch dat je ze daarbij helpt?
    Net zoals je ze helpt met leren vast voedsel eten etc.

    Over je vriendin, dat is natuurlijk hààr beslissing als ze haar kind hele dagen naar de kleuterschool wil...

    Nog even ter verduidelijking, het héét kleuterschool, maar eigenlijk is er niks schools aan.
    Het zou dan beter kleuter-ontwikkeling heten ofzo :)
     
  4. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.207
    1.260
    113
    Centrum België
    Dan heb je geen representatieve vrienden ;) En nog maar 's een lekkere sneer naar de BE mama's en papa's :x

    Nogmaals, de kinderen spelen daar ook de hele dag door... Zandbak, speeltuin, kleuren, verhaaltjes voorlezen...
    Mss eens een bezoekje brengen aan een kleuterschool? Kunnen jullie zien dat het echt nog wel kinderen zijn ;)
    Trouwens, op een KDV slapen ze ook niet in hun "eigen" bedje? Maar ja, da's ook weer waar, ouders die niet thuisblijven tot hun kinderen een jaar of 4 zijn, kunnen ook al niet of weinig op begrip rekenen...
     
  5. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Vrees ervoor dat het niet te begrijpen valt, kwek ;)

    Trouwen veeeel liever m'n kind van 2,5j op de kleuterschool dan in het KDV hoor.
     
  6. pcootje

    pcootje VIP lid

    17 jun 2009
    5.888
    0
    0
    In ons hutje.
    Als ik nu de verwarring zie ontstaan tussen BE en NL forummers, zelfs als nu meerdere malen is uitgelegd wat hier school betekent lijkt me het niet eens verkeerd om als pasgeborene alvast naar school te gaan om te leren communiceren ipv stug vol te houden aan de manier waarop hun kind naar school gaat;)
     
  7. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    Dat is waarom mijn kids niet op een KDV zullen slapen ;)

    Ik weet prima wat een kleuterschool inhoud ik kom er regelmatig maar daar verwachten ze toch al echt wat meer als op een PSZ hoor, in Belgische verwachten ze al een bepaald niveau als ze 4 jaar zijn wat je bijna niet kan halen als je niet op je 2,5 , max 3e naar school gaat (fulltime) dat is heel wat anders als PSZ en dan langzaam toebouwen naar kleuterschool met 4 en dan opbouwen naar de echte school.

    Kinderen horen niet fulltime in een kleuterklas te zitten met hun 2,5 jaar oud, of het nu leuk is of niet that is not the point.

    Is wel grappig dat mijn tientallen kennissen niet representatief zijn, wel toevallig dat hun kids (stuk of 15 in totaal) alleen in slaap vallen op 2 na ofzo die al wel weer wat ouder zijn (bijna 4) we hebben hier hier over peutertjes, die horen niet op een KLEUTERschool.
     
  8. MamaMars

    MamaMars Niet meer actief

    *proest*
     
  9. draga

    draga Fanatiek lid

    4 feb 2010
    1.657
    0
    36
    3 baantjes in de schoonmaak. Eindelijk werk!
    drentse land
    Ik wil gewoon even melden dat er niets mis mee is. Waarom? ik ging ook met 3 jaar naar school. En ben er niet minder van geworden en heel lang kind geweest zelfs nu nog een beetje;)
    En dat was gewoon in Nederland.

    Groetjes Draga
     
  10. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Dat HOEFT ook niet hè, je bepaalt dat zelf.
    Is ook al meerdere malen hier uitgelicht volgens mij...

    En wat jij vind 'horen', betekend niet dat een ander dat ook vind horen.
    Een vrij land, vrije keuzes. ;)
     
  11. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    Met 3 jaar in NL bedoel je geen peuterspeelzaal dat is anders dan kleuterklas qua aantal uren maar ook qua inhoud..
     
  12. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant

    Ja maar je word dus wel gedwongen want als ik besluit mijn kids pas met 4 jaar te sturen hebben ze inmiddels een achterstand vergeleken met de kindjes die wel fulltime gaan met 2,5 jaar, das logisch dus in die zin word je wel gedwongen natuurlijk, dus er is niet veel zelf te beslissen als je kindje hierdoor uiteindelijk achterstand aan ondervind he? ;)
     
  13. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    Klopt ik sprak vorig jaar ook iemand dat meisje was 3 en zat al een half jaar volledig op school! en dan echt dagen van 9-17 begreep ik:$ ja ieder zijn ding hoor. maar ik had echt zoiets van huh! ik kan daar persoonlijk niet dus echt niet achter staan hoor.
    en trots dat ze waren en wat dat meisje allemaal kon en hoe geweldig ze het vond. (kan allemaal hoor.. maar nogmaals mijn keus is het absoluut niet)

    en begrijp dat dat dus niet voor iedereen zo is en dat het een vrije keus is.
    ieder zijn ding
     
  14. FEE88

    FEE88 Niet meer actief

    Ik heb hier nog niet echt iets gehoord over het feit dat ik tenminste optimaal van mn kindjes wil genieten... ook als ze 2,5 zijn... en om ze dan al 5 dagdelen naar school te doen dat zou ik zelf (hoe egoistisch miss) denk ik niet kunnen. Mijn stiefzoontje ging 2 dagdelen naar de pzs dat vond ik echt wel genoeg en nu zit hij sinds dit schooljaar op de kleuterschool maar hij is nog steeds heel moe etc...
     
  15. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant

    ja das bij mijn vriendin thuis ook ben ik ook niet met haar eens ;) maar die beginnen met hun 4e jaar al aan engelse of franse les bv (een tweede taal erbij dus) en dat vinden ze helemaal geweldig..

    Ik vind persoonlijk dat je nog zo lang op school kan zitten dat je het best even uit kan stellen tot hun 4e..
     
  16. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    ik vind het persoonlijk niet verkeerd om een kind een 2de taal te leren.. maar de manier waarop he.
    Die van mij heeft nu jimjam tv komen er engelse liedjes voorbij.

    hoor je mijn nog geen 4 jarige kleuter ineen two little dicky birds sat upon a wall in mega bekakt engels zingen:D:D.. maar ja.. dat leert hij zichzelf en met een btje stimulatie spelletjes doen in die richting THUIS vind ik niet verkeerd.. maar waar ben je als ouder nog in beeld als je kind vanaf 2,5 5 dagen per week van 9-17 op school zitten.

    nogmaals niet MIJN keus
     
  17. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Ik vraag me af waarom je dan in hemelsnaam uberhaupt kinderen hebt genomen....??? Vindt zo iets je reinste kolder!!

    Zou het, zoals iemand hierboven ook al zei, helemaal niet willen en vindt het heerlijk om mijn mannetje nog lekker om me heen te hebben dartelen. Er wordt tegenwoordig al veel te veel verwacht van onze kids.

    Plus veel kids zijn helemaal niet toe aan al die prikkels en dat leren.
     
  18. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    Ben ik het helemaal mee eens. maar ja.. ben wel voorzichtig met zoiets zeggen:D iemand die het wilt en doet en waar het kind wel bij vaart moet het helemaal zelf weten.

    Mijn oudste is enorm leergierig. maar ik vond hem met 2,5 echt niet toe aan school. en dan nog hij kan thuis toch ook leren. daarvoor heb ik toch een kind. en wat is er nu mooier dan je kindje van alles te zien ontdekken ipv zoiets ergens anders te laten doen. Hij gaat nu 2 ochtenden maar als hij straks volledig naar school gaat vind ik het al moeilijk zat hoe leuk hij het ook vind.
    En misschien heb ik dan als moeder een probleem ivm loslaten of whatever maar ik wil graag de basis hier thuis leggen.
     
  19. supermummy

    supermummy Niet meer actief

    Hier in Spanje gaan de kindjes ook al met 3 jaar naar school.
    3 jaar vind ik op zich geen probleem ik vind meer de tijden verschrikkelijk voor zo´n kleine kindjes; van 09:00 tot 12.30 en 15:00 tot 17:00 echt veel te veel voor 3/4/5 jarigen.
     
  20. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Nah ik ben niet voorzichtig met zulke uitspraken...Waarom zou ik?
    Zo denk ik er over en als een ander daar niet zo over denkt nouja dan toch niet...;)
    Ik zou het zelf alleen nooit doen, mn kind zo jong op school,omdat wat jij zegt; zelf mee maken dat je kind leert en ontdekt in het leven.
    En als hij 4 jaar is, mag hij vanaf die tijd tot miss wel na zn 20e nog lekker op school vertoeven, vinden we dat met zn allen niet gewoon genoeg??

    PSZ vind ik een ander verhaal dat is max. 3 ochtenden/middagen geloof ik en meer dan zat voor die kids. Zo zijn ze ook bezig met andere kindjes en spelen en sociale dingen en ook gewoon nog lekker bij mama (of papa).
     

Deel Deze Pagina