wat mag je eten

Discussion in 'Borstvoeding' started by zafira, Jan 25, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Uh.. je hebt al een maand of 9 (!) de tijd gehad om te stoppen... :(:$ dus.1.2.3 is hier echt niet aan de orde!

    Enne.. hier spreekt een oud rookster die gewoon gestopt is (na 15 jaar gerookt te hebben, pakje per dag) op de dag dat ze een positieve test in handen had... (en zelfs dat kan je met recht eigenlijk te laat noemen)

    Borstvoeding of niet (is altijd het beste advies daar niet van).. het feit alleen al dat je niet in staat bent het beste voorbeeld aan je kinderen te geven EN niet in staat bent om je eigen gezondheid zo lang mogelijk niet meer te riskeren maakt een rokende mama in mijn ogen zowiezo een eikel (om maar geen ander woord te gebruiken)..

    Verslaving my ass!
     
  2. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Van iedere verslaving kan je afkomen ik ben zelf cold turkey gestopt met roken jaren geleden en dat hoeft niet eens zo, dat kan ook met diverse soorten hulp. Enige vereiste is dat je het wilt, dan gaat het je lukken, zo simpel is het maar net.
    Als je zwanger bent of borstvoeding geeft moet je goede keuzes maken in het belang van de gezondheid van je kind. Kinderlongetjes kunnen onherstelbaar beschadigd raken, als je rookt en je geeft borstvoeding ben je gewoon ontzettend dom bezig. Waar een wil is is een weg; stoppen dus.
     
  3. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Goh Cygnet, wat zijn we het eens!:D;)
     
  4. Misoh

    Misoh Bekend lid

    Ik weet uit mijn omgeving dat de bedoeling nog zo goed kan zijn en dat zelfs de mama wel degelijk is gelukt om te stoppen. Dat wil niet zeggen dat hetzelfde geldt voor de partner, opa's, oma's, oom's, tante's vrienden etc.

    In sommige gezinnen is het nu eenmaal standaard dat iedereen rookt en is de motivatie nihil om niet te roken in de buurt van kleine kinderen. (Vaak jammergenoeg onder het mom van: met die van ons is ook niks aan de hand en wij hebben altijd gerookt.)

    Wij zijn beide voormalig rokers en allebei gestopt voor onze gezondheid en die van de kinderen. Rokers die op bezoek komen weten dat ze niet binnen mogen roken en roken niet of buiten.
    Dat wij het niet doen wil niet zeggen dat ik me niet kan voorstellen dat er mensen zijn die er wel moeite mee hebben en de gewoonte niet kunnen doorbreken.
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Met die mensen heb ik zeer grote moeite! Hoe kan je nou die peuk prefereren boven de gezondheid van je bloedeigen kind? Schandelijk vind ik dat!!!
    "Gewoonte doorbreken" kan iedereen, heeft te maken met wilskracht.
     
  6. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Oh bah Zogelukkig.., hoe moet dit nou.. we kunnen het toch niet EENS zijn??? :D:D:D

    Van roken afkomen is best lastig maar als iets je motivatie moet zijn (en de stok achter de deur om rokers buiten te houden) zijn het wel kinderen. Ik ben een voorstander van motiveren en stimuleren maar ik raak wel geirriteerd van dat geëmmer als het om roken gaat. Er zijn zoveel excuses te verzinnen.. En dan het cliché.. 'volgens mijn dokter / verloskundige kan ik beter blijven roken omdat ik anders teveel stress heb'... AAAAAH. Het zal allemaal best maar geef gewoon toe: je bent gewoon een eikel. En dat die eikel vindt dat zij goeie redenen heeft om te blijven roken, soit... je blijft een eikel.

    En dat neemt niet weg dat ik ook best 'begrijp' dat het lastig is om van roken af te komen.. heb er alleen geen begrip voor.
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    He bah, veel te eens; boring!:D;)
     
  8. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    ** grin **
     

Share This Page