Rapleymama's

Discussie in 'Voeding' gestart door Trees, 30 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Waarom kan je niet na het kdv eten geven?
     
  2. lizab

    lizab Fanatiek lid

    7 mei 2007
    3.467
    1
    0
    planner kraamzorg
    Drenthe
    Zogelukkig, dat kan wel, maar de andere dagen krijgt hij het in eerste instantie ook overdag, dus ik wil eigenlijk zijn 'ritme' niet omgooien.
     
  3. Trees

    Trees Niet meer actief

    Ik heb mijn ritme juist aan het ritme van het KDV aangepast. Dat vond ik makkelijker ;). Halverwege de ochtend fruit, tussen de middag brood, halverwege de middag soepstengel of rijstwafel en thuis aan het begin van de avond groente.

    Overigens slaan we de groentes soms ook over als ze te moe is naar een dagje KDV of een dagje druk doen. Het is hier geen heilig 'moeten'.
     
  4. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Hier juist vanaf het begin gewoon de groenten tegelijk met ons gegeven. Is net zo makkelijk! Anders moet je straks weer proberen de etenstijd later te krijgen omdat je kindje smiddags groente krijgt. Lijkt me juist onhandig?

    Hier ook buiten de borstvoeding, 's ochtends een boterham, rond 10.00 fruit, 11.30-12.00 boterham, 15.30-16.00 tussendoortje, 18.00-18.30 avondeten, tegelijk met ons dus!
     
  5. Trees

    Trees Niet meer actief

    Vanaf wanneer ben je 's ochtends brood gaan geven? Volgens mij kan ik daar ook wel beginnen. Ik zal mijn dochter daar in ieder geval een groot plezier mee doen. Tussen de middag werkt ze al anderhalve boterham naar binnen. Alleen de korstjes belanden op de grond ;).
     
  6. xxxxx1974

    xxxxx1974 Fanatiek lid

    29 mrt 2008
    1.553
    0
    0
    Hier gaat het ook zo als bij Trees en Duchess.

    Ik weet niet meer wie de tip gaf maar een hele peer geven met alleen de bovenkant geschilt was een regelrecht succes! Mannetje zat maar te lachen en te knabbelen aan de bovenkant. Hij is trouwens helemaal op dreef. Pakt alles uit m'n handen pakken als ik eet en hij krijgt de kans. Ik krijg alles afgeknaagd terug, alsof er een muisje is geweest :D
     
  7. Trees

    Trees Niet meer actief

    Wij doen het ook zo en bij een goede sappige peer slobbert ze deze helemaal naar binnen. Met zes en halve maand at ze op deze wijze al een hele peer!
     
  8. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Hee das een goede tip. Dan schil je het dikke gedeelte en het dunne gedeelte dan in de hand? Of hoe moet ik dat precies zien?

    Boterham ben ik volgens mij zo met ongeveer 8 maanden denk ik gaan geven 's ochtends. Ik merkte dat ze 's ochtends sneller kwam voor een voeding, vaak zat er maar een uurtje tussen. Daarom ben ik haar toen een boterham gaan geven.
     
  9. Mukkie11

    Mukkie11 Fanatiek lid

    13 dec 2009
    3.378
    2
    0
    ja dat zal wel maar ik was zo lui om niet alles te lezen :D ik ga er even de tijd voor nemen zodra ik kan (met kleintje, studie, stage en werk is dat soms een beetje lastig ;) )

    bedankt voor jullie (uitgebreide) info! ik ga er steeds meer voor voelen. ben alleen bang dat het zitten nog niet helemaal goed gaat want hij kan wel op m'n schoot goed zitten of met ondersteuning maar niet los...moet hem dan dus op schoot nemen en dan kan hij zo lastig zelf fruit pakken...maar ik zie wel hoe we dat gaan doen.

    over verslikken: dat doet hij nu ook weleens wanneer ik hem eten geef (puree) en ook wanneer hij drinkt (BV). daar ben ik inmiddels niet bang meer voor maar echt dat er een stukje in z'n keel schiet, daar ben ik bang voor..maar dat zit waarschijnlijk tussen m'n oren!
     
  10. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Mukkie, kan hij niet al in de kinderstoel? Hier ging dat met 6 maanden en een beetje prima! Niet te lang natuurlijk, maar zoveel eten ze ook niet, zeker in het begin.
    Wbt het zelf eten pakken, ik geef het ook wel eens aan vanuit mijn hand, dan laat ik het haar zelf aanpakken.
     
  11. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    We waren nog niet serieus aan het bijvoeden, we wilden eigenlijk gewoon even kijken of ze het idee 'eten in hand naar mond brengen' snapte en dat bleek prima te gaan.
    Achteraf weet ik niet of het aan het brood lag, het kan ook een sprongetje geweest zijn, of een zeurend tandje of wat dan ook.
    Vanaf vrijdag gaan we voor het echie, met groente....
     
  12. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    @Mukkie; goed rechtop op schoot is ook prima hoor! Dan leg je gewoon groente of fruit op een bord en laat haar dat dan zelf pakken.
     
  13. xxxxx1974

    xxxxx1974 Fanatiek lid

    29 mrt 2008
    1.553
    0
    0
    Nee andersom, je schilt het dunne deel (steeltje eraf) en het dikke deel met schil kunnen ze als een bal vasthouden. Daarom moest ie zo lachen denk ik, normaal bijt ie ook in een bal en nu smaakte het nog lekker ook ;). Zal straks ff kijken of ik een foto kan posten.
     
  14. xxxxx1974

    xxxxx1974 Fanatiek lid

    29 mrt 2008
    1.553
    0
    0
    mannetje aan het kliederen met peer :D
     
  15. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ohh die peerfoto, wat schattig!

    Wij zijn hier min of meer noodgedwongen helemaal over op Rapley, mevrouw heeft besloten dat ze niet meer van een lepeltje eet ;) (behalve yoghurt want ze heeft dondersgoed door dat ze dat niet met haar handen naar binnenkrijgt, haha). Maar goed, ze at haar brood en het meeste fruit al zelf, maar het avondeten gaf ik haar altijd geprakt. Dat eet ze nu niet meer. Het lastige vind ik dat wij best vaak iets eten wat niet babyproof is, en nu heb ik dus een aantal prakjes in de vriezer staan, maar rapleydingen van tevoren klaarmaken gaat niet echt denk ik....hooguit een pak diepvriesdoperwten of sperziebonen ofzo, maar dat is het enige wat ik zo kan verzinnen. Vind het lastig omdat ik dan bv een zak wortels koop, waardoor ze dan of 4 dagen lang wortels moet eten of ik de helft kan weggooien. Hoe lossen jullie dit op? Of eten jullie altijd babyproof?

    het probleem is voornamelijk dat wij eigenlijk nooit gekookte groenten eten, we eten bijna altijd salade of roerbakgroenten (ok die laatste kan ze dan wel mee-eten). Vanaf wanneer mogen ze eigenlijk rauwkost? heb dat tot nu toe nog niet gegeven.
     
  16. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    @Ellen; wow; prachtfoto! Wat een pretletter zeg!:)

    @Eylem: rauwkost kan al wel hoor; gewoon wat reepjes paprika, komkommer en cherrytomaatjes in een bakje doen. Wortel is nog te hard.

    Wij eten en aten eigenlijk bijna altijd al babyproof. Wat mijn zoontje erg lekker vond met 9 maanden was linzen en kikkererwten (die moet je eerst een nacht wellen en beide moeten ze lang koken). Ik ben thuis en vind koken leuk, dus ben wel vaak in de keuken te vinden. Koken of roerbakken van groente maakt niet uit; zolang je het niet zwart laat worden is roerbakken juist heel gezond. Wij zijn alleen niet van de gekookte aardappels, die zoon wel erg lekker vond, maar 1 aardappel schillen en koken is het werk natuurlijk niet.
     
  17. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
    Wat een leuk topic, had ik die eerder gezien ;):p
    Hier ook een rapley mama :) Onze man eet alles met zijn handen en in stukken. Mijn moeder gaat er goed in mee en mijn schoonmoeder vind het maar eng haha.

    Hier een foto van zijn eerste broodkorstje: Hier zal hij ongeveer 6 maanden geweest zijn..

    Bekijk bijlage 126360
     
  18. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
  19. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
    Ik heb niet alles gelezen hoor maar zag iets over voeden in een wipstoel. Hebben wij nooit gedaan maar geen echte reden voor eigenlijk.
    Wij hebben hem in de bumbo gezet en dat vonden wij ideaal. Je kan hem zo op tafel zetten en gezellig 'mee laten eten'.

    Zo.. leest weer verder.. :)
     
  20. xxxxx1974

    xxxxx1974 Fanatiek lid

    29 mrt 2008
    1.553
    0
    0
    herkenbaar hoor... ik vond/vind het ook even zoeken wat ik de kleine moet geven. Bij de eerste had ik ook prakjes in de vriezer maar daar moet ik nu niet mee aankomen :). Zijn grote broer eet gewoon met ons mee maar wij eten daarom ook niet vaak losse gekookte groenten. Wat babyproof is haal ik uit de pan (daarna pas de kruiden e.d erbij) maar anders krijgt hij uit de voorraad een stukje komkommer, tomaat of iets uit de diepvries (gemengde biogroenten met bloemkool, brocolli en wortel is makkelijk).
     

Deel Deze Pagina