Hoi allemaal, Ik vroeg me af hoe jullie schema is/was bij een baby van 7,5 maand? wat ze te eten krijgen bijvoorbeeld en hoe laat, en wanneer slaapjes doen en hoe lang? Lijkt me wel leuk om ervaringen te delen... groetjes!
hoi! ik heb een zoon van 7 maanden dit is ongeveer zijn schema; 5.30 word ie meestal wakker fles 210+7 + 2 schepjes pap, dan gaan we nog slapen tot meestal 8 uur. dan naar beneden waar ie lekker in de box gaat spelen zodat ik even rustig wat kan eten, dan kleed ik hem aan en gaat ie ff voor de tv zodat ik kan douchen. rond 9.30 fruit eten, daarna spelen op het speelkleed of in de box. rond 11.00 een fles 180+6 dan nog even spelen en rond 12.00 naar bed, dan slaapt ie meestal tot 14.00 dan krijgt ie tussen 14.30 en 15.00 het overgebleven fruit van de ochtend met een soepstengel en wat te drinken, daarna gaan we vaak even wandelen. rond 17.00 krijgt ie een warm eten en soms daarna een toetje. rond 19.00 een fles en dan lekker slapen. hij gaat niet elke dag in bad, maar dat doen we meestal na het warme eten. slapen doet ie soms ook nog aan het einde van de middag, maar die tijd verschilt weleens, als hij in zijn ogen gaat wrijven weet ik genoeg en dat gaat ie naar bed, maar dan slaapt ie vaak maar een half uurtje.
Mijn schema was (een maandje geleden): 8:00 opstaan + fles 180/6 + bambix 9:30 fruit 10:00 - 11:00 slapen in bedje 11:00 wassen en aankleden daarna spelen 12:00 belegde boterham, fruit + thee 13:00 - 15:30 slapen in bed 16:00 flesje 150/5 18:00 warme maaltijd (1250 - 175 gram) 19:30 fles 180/6 (soms met rijstebloem)
Hoi hoi, Mijn zoontje is ook 7 maanden een beetje, maar hij krijgt nog 4 flessen. We willen dit ook gaan afbouwen naar 3, maar hoe hebben jullie dat gedaan? Hij krijgt trouwens nog geen boterham 's middags. Ik ben een beetje bang dat hij daarin stikt namelijk, haha. Ja ik weet het ik ben een watje, hihi Zijn schema is 8.00 uur fles 180/ 6 10.00 uur slapen na het slapen fruit 12.00 uur fles 180/6 's middags wat limonade en een koekje die ik meestal fijn maak met wat water/limo 16.30/17.00 uur warm eten 18.30/ 19.00 uur fles 180/6 Dan naar bed en rond 23.00 uur nog een fles 160 met avondpap
Het schema van mijn zoontje is als volgt; 08.00 fles 180/6 09.30/45 fruit 11.30 boterham zonder korstjes met boter en smeerworst/kaas of jam 11.45/12.00 fles 180/6 12.15 tot ca. 14.30 slapen in bed 14.30 fles 120/4 16.30 groente Rond 18.00 badje 18.30 fles 180/6 Daarna naar bed en dan slaapt hij tot ca. 07.30. Binnenkort wil ik de fles van 14.30 vervangen door iets anders (diksap?) maar weet niet zo goed wat, iemand tips? Vanaf 8 maanden wil ik na het slapen iets van een rijstwafeltje van Bambix gaan geven. De boterham geef ik sinds 2 weken en dat gaat eigenlijk heel goed. In het begin heeeeeeele kleine stukjes en in z'n wangetje stoppen. Mijn zoontje vindt het erg lekker en eet inmiddels een hele boterham.
Laris, ik heb een keer een halve boterham gegeven. Inderdaad in piepkleine stukjes..een voordeel, mijn zoon eet alles, haha. Ik zal het toch vaker moeten proberen en mijn watjeshouding naast mij neer moeten leggen, haha
Ow, ik herken het wel hoor , je hebt een medestander . Maar als je kleine stukjes geeft, gaat het best goed. In het begin heb ik de stukjes ook héél eventjes in beetje rijstepap gedoopt. Waren de stukjes al wat nattig en kon hij zich niet snel verslikken.
Oke gelukkig, dacht al dat ik de enige hierin was. Dat natmaken doe ik dus met een koekje, haha. Als ik het hem zelf laat eten, stopt hij dat hele koekje in zijn mond.
oo ik vind het ook zo eng om brood te geven. ze is er een keer bijna in gestikt en dan bedoel ik niet kokhalzen maar echt stikken. liga gaat sinds een week of 2 goed dus denk dat ik binnen kort echt aan het brood moet gaan beginnen maar vind het zooo eng
Brood beetje nat maken met melk of pap (dan bedoel ik licht vochtig, niet doordrenkt ) en hele kleine stukjes, dan is de kans dat ze zich erin verslikken nihil en ze wennen wel aan brood. Als dat goed gaat, langzaam ietsjes droger en groter gaan geven. De stukjes brood die mijn kereltje eet zijn ook nog niet groot hoor, maar het gaat wel goed!
Net Mirza een half broodje gegeven. Hij vond het heerlijk en het is helemaal goed gegaan. Toch maar elke dag nu gaan proberen.
wat leuk om te lezen dat iedereen hier weer verschillend in is! Wij eten bijv. tussen de middag weer warm en ik ben sinds vorige week gestopt met borstvoeding, hij had steeds spruw en er kwam bijna niks meer uit...wel erg jammer maar ik geef nu gewoon opvolgmelk van de AH. ons schema is sinds van de week: 08.00 opstaan, boterham met boter en appelstroop of jam en fles bambix. 10.00 - 11.00 slapen in bedje 11.00 aankleden, wat stukjes fruit banaan, kiwi. peer o.i.d. en even lekker spelen dan gaat ie in de box en ga ik het eten klaar maken. 12.30 warm eten + fles opvolgmelk 180/6 13.45 - 15.45 slapen in bedje 16.00 fruithapje met wat roosvicee 18.00 boterham met boter en appelstroop of jam 19.15 fles bambix 19.30 slapen Nu gebruik ik nog die avondpapje van bambix waar je alleen water bij hoeft te doen, maar aangezien ik dus sinds van de week ook opvolgmelk gebruik wil ik hier bambix door doen, hoe doen jullie dat met die hoeveelheid schepjes dan?? of maakt dat niet veel uit??
zijn er trouwens nog meer die tussen de middag warm eten?? Ik gebruik trouwens geen potjes voor groente en fruit maak alles vers meestal...
he ladies, inderdaad bij iedereen wel anders, maar toch grote lijnen wel hetzelfde. 7:00/ 8:00 Wordt hij wakker en krijgt hij een fles van 180ml 10:00 Fruithapje 10:00 11:00 slapen proberen, meestal betrap ik hem op spelen in zijn bed. 12:00-12:30 met onze lunch dan eet hij ook een boterham met smeerkaas mee. Rond 13:00 Fles met pap. Melk 180ml met 6 schepjes en 2,5 schepje bambix). Daarna gelijk naar bed. Maar lukt niet altijd 15:30-16:00 klein flesje van 150ml 5 schepjes. + koekje 17:00 Warm eten en yoghurt 18:30 - Pyama aantrekken en tanden poetsen - dan beneden nog even in de pyama met de voeten spelen en lekker rollen. 19:00 De slaapzak aan en fles met 180 ml 6 schepjes + 3 schepjes Bambix. Na de fles Slapen. Mijn mannetje wil soms absoluut niet meer slapen 's ochtends en overdag. Hij slaap dan dus alleenmaar 's nachts. Hij is 's avonds wel echt kapot en erg moe, maar ik probeer het, maar lukt niet
zie dat veel van jullie het eng vinden om de kleine een boterham te geven. ik vond dat in het begin ook, maar ik had begrepen dat het stikken en kokken wat ze doen een reflex is als het dus het luchtgat in schiet. 95% van de gevallen is het dan zelf door het kokken opgelost en stikken ze er niet meer in. Dit is bij kinderen heel sterk ontwikkeld. Tuurlijk kan het zo ver in de keel schieten dat het wel vast zit. Daarom moet je er bij blijven zitten. Ik heb het een keer gehad en kon heel gemakkelijk met mijn vinger in zijn keel het eruit halen. Helemaal niet eng, terwijl ik dat wel dacht. Dus ik zou zeggen gewoon proberen en erbij blijven. Wat ook vaak helpt is even de handjes omhoog doen. Maar je moet er toch een keer aan beginnen anders dan leren ze het niet. Ze moeten zlef er ook op leren reageren. succes
Oh wat je vooral niet moet doen is dagversbrood geven. Dat gaat onwijs plakken en krijgen ze niet goed weg. Mijn dochterje krijgt 1 of 2 daags oud brood. Niet dat ze er veel van eet maar kokhalzen doet ze er niet van. En inderdaad dat kokhalsreflex werkt veel sneller dan bij ons, heb vertrouwen!! Ons schema moeten we ook gaan veranderen denk ik, ik weet alleen nog niet hoe. Ze eet de avondeten eigenlijk amper of niet. Ik denk dat ze gewoon geen trek heeft. De fles gaat er trouwens wel gewoon in. Tijden kunnen wat afwijken maar wij komen meestal hierop uit: 8:00, fles 190/6 scheppen 9:15-10:30, slapen 10:30 fruit 11:30-12:30 slapen 12:30, brood aanbieden ( vind ze niet echt boeiend) 13:00, fles 190/6 scheppen 14:30-16:00 slapen 17:00 warm eten aanbieden (laatste paar dagen eet ze dit amper) 18:00-19:45 slapen 20:00 laatste fles 190/6 scheppen. Ik vermoed dat we een fles moeten laten vervallen. Iemand een idee wat hierin handig is, welke fles? Leuk om de andere schema's te lezen trouwens! Veel goede broodeters al! Hier wordt er vooral mee gespeeld en gegooid hahah!
@ Sunshine...3 flessen is toch genoeg nu. Volgens mij is twee flessen te weinig. Mijn zoontje krijgt er zelfs nog 4. Over twee weken (dan ben ik een week vrij vandaar) willen we de laatste laten vervallen. Dus niet meer om 23.00 uur wakker maken, maar de laatste naar 20.00 uur ofzo en dan naar bed. Al slaapt hij de laatste tijd op de vooravond weer heel slecht. Gaat er om half acht in, slaapt dan een half uurtje om vervolgens tot elf uur te liggen kletsen en keten, haha. Kan ook door zijn boventanden komen, we wachten het maar weer af. Ben allang blij dat hij dan gewoon gezellig is en niet drie uur lang aan het huilen is.
Schema zoontje: wakker rond 5u30 BV 7u/7u15 slapen tussen 9 en 11u (onthaalm) 11u30/12u: groente, erna beetje water drinken slapen tussen 13u en 15u 16u fruit 18u vaak bv omdat hij sinds deze week overdag opeens geen melk meer krijgt (van onthaalouders veranderd en die hebben strakker schema) Hij mist het knusse van de BV nog! (en de melk op zich ook denk ik) Tegen dat wij gaan slapen nog eens BV, tussen 21u30/22u30. Vanmorgen heeft hij om 9u45 nog een fles van 180/6 gehad, blijkbaar erg honger! Maar goed. Waarom bouwen jullie flessen af, als ze ze nog volledig uitdrinken, dan zou ik ze echt nog blijven geven! Is toch teken dat ze nog honger hebben? En als jij honger hebt, eet je toch ook, ook al is dat niet zoals de meeste mensen doen. Je doet dat dan toch gewoon. Heb bij Maxim niks afgebouwd, enkel op eigen aangeven. Als hij uurtje later wilde eten, prima, dan is dat zo! Eten geven bij geen honger heeft toch geen zin, en geen eten geven terwijl hij wel honger heeft vind ik ook maar raar.