Doorgaan met borstvoeding of niet?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Wereldjongetje, 6 feb 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Wereldjongetje

    27 jan 2011
    88
    0
    0
    Mijn zoontje is inmiddels 3 weken oud en krijgt eigenlijk vanaf het begin 2 keer per dag bv. De eerste dag kreeg hij volledige bv maar hierdoor was hij ontzettend afgevallen. Ik werd hier erg onzeker van en had besloten om dan maar over te gaan op een flesje.
    Maar na een dag had ik zoveel stuwing dat ik hem toen toch maar aangelegd heb. Omdat ik onzeker werd van alleen bv heb ik toen samen met de kraamverzorgster besloten om het een beetje om en om te doen. Toen was dit nog 3 keer per dag, nu de kraamverzorgster weg is geef ik 2 keer per dag bv. De voeding van rond 9.00 uur en de voeding van 18.00 uur zijn de bv en de rest krijgt hij dus een flesje.

    Nou merk ik alleen dat al ruim een week hij erg onrustig is na de borstvoeding. Ik hoor hem slikken en drinken maar hij ligt bijna een uur aan de borst en als ik hem er dan afhaal is het gelijk weer huilen. Leg ik hem er daarna weer aan drinkt hij weer gewoon door.
    Maar toch lijkt me een uur drinken toch te lang? Zeker om daarna nog ontevreden te zijn.

    Vorige week is het cb langs geweest en hij was goed aangekomen. Ik was bang dat hij misschien niet genoeg binnen zou krijgen maar volgends haar was er geen reden om te stoppen met de bv, omdat hij in ieder geval met de fles ook nog genoeg binnen krijgt. Nou mag ik wel na de bv als hij ontevreden blijft nog een flesje geven, ik geef dan nog 60 cc maar ook als dat op is wil hij nog meer. Ik heb het idee dat als ik hem de normale hoeveelheid (120cc) geef hij dit ook opdrinkt.

    Maar ja wat moet ik nou....ik vind het een fijn momentje samen en zou graag de 2 keer bv vol willen houden maar op deze manier? Een uur voeden vind ik best vermoeiend en daarna een huilende baby lijkt me niet helemaal de bedoeling.
    Wat zouden jullie doen? De bv toch nog doorzetten? of hebben jullie andere tips? Ik weet het niet meer.
    Ik voel trouwens ook geen stuwing meer...als ik een beetje duw komt er wel wat uit....maar in het begin had ik veel last van natte zoogcompressen maar echt nat zijn ze niet meer.
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ja, jammer dat je kraamverzorgster je niet verteld heeft dat in dit stadium combineren meestal de doodssteek is voor BV... En met deze frequentie van voedingen, is je productie ophogen ook wel erg lastig.
    Ik denk dus idd dat hij WEL ontevreden is, omdat je productie ws naar een dieptepunt is gezakt op deze manier... en dat hij dus heeeeeel lang moet drinken, om nog iets binnen te krijgen, )alhoewel een uur bij BV ook weer niet idioot lang is. Wel lang, maar niet idioot lang'.
    Je zou eens een lactatiekundige kunnen bellen, als je door wilt kunnen gaan met BV, want denk niet dat je er met wat huis/tuin/ en keukentips zomaar weer komt...
     
  3. kaatje k

    kaatje k Fanatiek lid

    Zoals Rozemarijke ook al zegt, je hebt te weinig gevoed om je productie op peil te houden... Belacheliijk trouwens dat een kraamzorg zoiets adviseert, die moet beter weten.
    Relacteren is denk ik wel mogelijk, maar niet makkelijk. Heel vaak aanleggen... En stoppen met bijvoeden. En hulp inschakelen zoals hierboven genoemd. En ik zou ook die kraamzorg de feedback geven dat ze nooit meer dit soort adviezen moet geven aan iemand, het is echt een schande.
     
  4. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik vind ook dat je vreemd geadviseerd bent. Maar ja, da's nou eenmaal gebeurd.
    Je kunt het allemaal nog wel goed krijgen hoor.
    Ik zou vanaf nu ELKE keer als je zoon zich meldt voor een voeding EERST aanleggen, aan beide borsten en eventueel na de 2e borst aan beide borsten nog een keer. Daarna geef je een klein flesje (niet meer dan 60/2), en je legt weer aan als je zoon dat wil.

    Bel voor steun met VBN of LLL of zoek contact met een lactatiekundige. De meeste aanvullende verzekeringen vergoeden dat.
     
  5. Wereldjongetje

    27 jan 2011
    88
    0
    0
    Bedankt voor jullie antwoorden.
    Allereerst wil ik eerst even zeggen dat de kraamverzorgster mij wel verteld heeft dat de productie snel terug kon lopen. Zij zei toen dat ze verwachtte dat dat al in de kraamweek zou zijn maar toen ging het juist uiteindelijk hartstikke goed. We hebben toen voor en na de voeding gewogen en toen kreeg hij iedere keer 80 a 90 cc binnen.
    Ze stond er zelf ook heel erg van te kijken dat het zo goed bleef gaan ookal gaf ik maar 2 a 3 keer bv. Ze zei zelfs nog, ik zou weer helemaal overgaan op bv...maar dit voelde voor mij niet goed.
    De week erna ging het ook nog hartstikke goed...het is echt pas sinds deze week dat het minder goed gaat.

    Ik vind het aan de ene kant erg jammer om te moeten stoppen maar helemaal overgaan op bv wil ik toch niet meer dus ik denk dat het dan beter is om rustig aan helemaal af te bouwen.
    De ochtend voeding gaat hier nog wel aardig, het is meer de avondvoeding dat hij echt niet tevreden is, dus ik denk dat ik die dan maar als eerste laat vallen en het dan nog eventjes bij de ochtend voeding hou. Hopelijk heb ik voor 1 voeding nog wel heel eventjes genoeg productie.
     
  6. Anne1985

    Anne1985 Fanatiek lid

    17 okt 2007
    1.364
    6
    38
    Vervelend zeg, dat het zo gelopen is. Als je de ochtendvoeding nog wilt blijven geven is het misschien een idee om goed na te kolven zodat je borsten iedere keer helemaal leeg zijn. Ik denk dat dat helpt om je productie nog even op peil te houden.
     
  7. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik zit je verhaal nog eens te lezen, maar je bent bij gaan voeden met KV omdat hij op dag 1 afgevallen was? Dat is volkomen normaal! En helemaal geen reden om bij te voeden! Thirza was met 3 weken ofzo pas weer op haar geboortegewicht... (da´s dan wel weer lang, maar OK).
    Voor nu lijk je er wel vrede mee te hebben, maar zorg bij de volgende dat je een borstvoedingscursus doet, dan ben je beter geinformeerd en hoef je je niet zo onzeker te voelen!
     
  8. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Je zegt dat je de bv vol wilt houden deze keer, maar toch gaat stoppen, maar waarom, ik snap het niet? Mijn zoontje viel de eerste dag meer dan 10% af en ik had nog geen melk. Dus kv een paar dagen, maar toen ik stuwing kreeg wou hij niet aan de borst, dus kolven en fingerfeeden. Na al deze ellende kwam hij de eerste maand toch 1200 gram aan, ja, je leest het goed!

    Ik vind het zeer kwalijk als mensen kv adviseren en beweren dat bv niet voldoende voedend is. Het is de beste voeding voor een baby. Dat je baby lekker lang bij je wil liggen kan ook met genegenheid, geborgenheid te maken hebben en niet met wel of niet voldoende krijgen. De meeste kindjes clusteren in de avond op deze leeftijd.

    Denk er nog maar eens goed over na en besef je dat het nog niet te laat is om helemaal over te stappen!;)
     
  9. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Nou ik snap er helemaal niets van.
    Je kunt met alle gemak van de wereld je kind wat meer borstvoeding geven. Combineren van kunstvoeding en borstvoeding is altijd beter voor jou en je kind dan alleen maar kunstvoeding. Helemaal over op borstvoeding hoeft niet als je dat niet wil.

    Je wilt borstvoeding volhouden deze keer?
    Nou heel simpel, dan moet je het gewoon geven.
    Zo te zien ben je gezegend met borsten die makkelijk produceren (anders had je allang drooggestaan), gebruik dan gewoon de mogelijkheden die je hebt (en waarvoor veel vrouwen je benijden zullen).
    Als het nu in de avond wat minder gaat, leg dan gewoon overdag op wat rustige momenten wat vaker aan. Geef de nachtvoedingen aan de borst en niet uit een fles.

    't Is allemaal heel makkelijk hoor. Ik snap echt niet waarom je dit zou afbouwen.
     
  10. evenstar

    evenstar VIP lid

    22 jan 2009
    9.809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    :( Ik snap er helemaal niks van geloof ik. Maar met 3 weken zou je door gewoon op verzoek (ik neem aan echt een heeeel stuk vaker dan 2 of 3 keer per dag :$) je produktie een heel eind moeten kunnen opkrikken. Waarom zou je fles bijgeven en maar twee keer borst terwijl alles nog op gang moet komen? Ik snap dat niet zo goed. Wil je nou stoppen of niet? Zo niet, dan zou ik beginnen met op verzoek voeden en de kv zoveel mogelijk in de kast laten staan.
     
  11. Elke1984

    Elke1984 Niet meer actief

    Ik sluit me aan bij m'n voorgangers!

    OT: Evenstar: gefeliciteerd met de eerste verjaardag van je meisje!!!! :D (en met één jaar BV natuurlijk!)
     
  12. evenstar

    evenstar VIP lid

    22 jan 2009
    9.809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    Even ter vergelijking, toen Renske 3 weken was, zat ik op ongeveer 9-10 voedingen (drinkmomenten) per dag. Je kan het niet als flesjes rekenen, je weet immers niet hoeveel je kindje drinkt. Heel zonde als je zou willen stoppen, het is nu denk ik nog niet te laat om door te zetten ;)
     
  13. kaatje k

    kaatje k Fanatiek lid

    Hoe gaat het nu?

    Ik geef nu zo'n 7 voedingen en ze is even oud. Gewoon lekker veel aanleggen en het komt wel goed!
     

Deel Deze Pagina