Hoi meiden, Helaas wordt door een heel lang verhaal mijn huis in de executieverkoop gedaan door de bank. Nu hoorde ik gister van iemand dat ze dan ook je inboedel innemen zodat daarmee al een deel van de schuld ingelost kan worden. Nu is het zo dat ik daar al bijna 2 jaar niet meer woon. Mijn ex is daar blijven wonen en heeft ook papieren (via mediator) ondertekend dat hij vanaf de scheiding verantwoordelijk is voor de vaste lasten van het huis. Het huis staat nog wel op beide namen, omdat er toen geen andere mogelijkheid voor was. Nu vraag ik mij dus af, is het inderdaad zo dat ze zijn inboedel ook gaan veilen en hoe zit dat met mijn inboedel ik woon al bijna 2 jaar samen met mijn zoontje in een huurhuis en ben dus niet meer direct betrokken bij het koophuis. Kunnen ze dan bij mij ook de inboedel weghalen? Alvast bedankt! Liefs mamavj
bij jullie scheiding zouden zulke dingen volgens mij al geregeld moeten zijn. Toen mijn zwager en schoonzus gingen scheiden heeft hij besloten in het huis te blijven en daarmee mijn schoonzus uitgekocht. Zij heeft verder niks meer met het huis te maken, al woont hij er nog 50 jaar in. Is dat bij jullie niet zo gegaan?
tja, ik heb er verder niet veel verstand van hoor, maar ts vertelt ook dat het op 2 namen moest blijven staan, weet niet wat daar de reden van is???
waarschijnlijk had ex geen geld om haar uit te kopen en moest het daarom op beider namen blijven staan. hoe het juridisch zit weet ik niet ts. kun je niet bellen?
Uitkopen kan alleen als er overwaarde is. En anders blijf je allebei met een schuld zitten. @TS: ik zou even de bank bellen waar de hypotheek is afgesloten.
Mijn ex heeft mij niet uitgekocht, omdat hij bij de bank het niet voor elkaar kreeg op het huis volledig op zijn naam te krijgen, omdat hij niet genoeg verdiende daarvoor. Als we het huis toendertijd hadden verkocht hadden we er sowieso een schuld aan overgehouden mede door de crisis. Daarom hebben we gekeken of hij met zijn inkomen wel de vaste lasten kon blijven betalen, zodat we het huis nog een tijdje konden houden, maar dan op beide namen om het later beter te kunnen verkopen. Maar nu heeft hij flink de bloemetjes buiten gezet de afgelopen 2 jaar, waardoor hij veel schulden heeft gemaakt en dus ook de vaste lasten niet meer kan betalen (ik hoorde dit pasgeleden). Achteraf gezien hadden we dus het huis gelijk moeten verkopen, dan maar met een kleine schuld. Want nu is het einde dus helemaal zoek. Maar ja, 'had ik maar' heeft niemand wat aan natuurlijk, dus ik moet er nu mee dealen.
Nou meid, je inboedel wordt niet verkocht hoor..! Helaas kan ik erover meepraten.. maar bij ons is alleen het huis verkocht voor een 'drol'. En moesten we er binnen 2 weken uit zijn.
Vervelend dat jullie dit ook meegemaakt hebben! Ik heb nog de mazzel dat ik al een ander dak boven mijn hoofd heb, dus hoef gelukkig niet halsoverkop op zoek naar onderdak. Mijn ex staat ook binnen 2 weken op straat. Maar het is dus niet zo dat ze aan zijn of aan mijn inboedel komen. Ik heb namelijk een laptop die van mijn vader is en heb meer dingetjes geleend, omdat ik geen geld had om dat zelf aan te schaffen. Zou een beetje l*llig zijn als dat straks meegenomen wordt.
Ik heb met mijn ex anderhalf jaar nog vastgezeten aan een huis... We verdienden samen meer dan genoeg en hij alleen niet... hij moest wachten op zn salris verhoging. Wij hadden het zo geregeld dat hij er bleef wonen, ik nam afstand van alles wat er op dat moment nog in huis stond, dat vast laten leggen bij notaris, en dat hij verantwoordelijk was voor de lasten. Mijn ex was betrouwbaar en toen zijn bonussen en verhogingen er waren kon de hypotheek op zijn naam worden gezet. Ik heb heeeeel duidelijk uitgelegd gekregen dat je ALLEBEI verantwoordelijk blijft zolang je naam op de akte staat. Als je ex dus fout boel veroorzaakt, kun jij er hoe dan ook aan mee betalen.. Krom, maar dat is het risico...! Ik heb anderhalf jaar met de billen samen geknepen gezeten, ondanks zn trouwe betalingen etc, ik mocht zelf bankafschriften checken elke maand... Bij de overdracht(mijn uitschrijving dus) vertelde de notaris dat ik dus tot dat moment verantwoordelijk was geweest. Als er schuld was ontstaan had ik de helft moeten betalen, als ik dit niet normale manier had gekund dan was het door bezittingen te veilen. Je bent en blijft verantwoordelijk... al woon je 10 jaar er niet meer..
Als dit wel zo is zou dit in de papieren moeten staan, maar bij ons is de inboedel gewoon meeverhuist hoor. Laptop,tv, ps3 enz. Enige wat je wel kan krijgen is later een brief over de 'restschuld'. Dit is een incassobureau/deurwaarder maar daarmee kan je wel een betalingsregeling treffen.. Zou wel goed in de gaten houden of ze niet meer bij jou komen halen dan bij hem
De schuld die overblijft van het huis wordt inderdaad op ons beide verhaald. Daar heb ik me al bij neergelegd. We gaan gaan dit ook allebei regelen via de stadsbank, want de schuld is te groot om zelf uit te komen. Het gaat mij er nu voornamelijk om of de bank dus recht heeft op onze inboedels, maar zoals dissapointed al zegt is dit niet het geval.
Bij beslaglegging of executieverkoop, moet je wel dingen kunnen overhouden om te kunnen leven. Dus kijken ze alleen naar de overdadig luxe dingen die niet echt nodig zijn voor je dagelijkse huishouding. Dus heb jij bij wijze van spreken alleen maar spullen van de kringloop en ook maar minimaal inboedel, dan valt er überhaupt weinig te veilen qua inboedel. Heb je nu een dikke dure vleugel staan oid, dan mag je verwachten dat ze daar wel beslag op zouden leggen.
Jullie zijn inderdaad allebei voor de helft verantwoordelijk voor de restschuld. Maar let wel op, mijn ex is ervandoor gegaan en heeft mij met alle schuld laten zitten. Je blijft hoofdelijk aansprakelijk, dus als de ene partij het niet kan betalen, komen ze het bij de andere halen. Gelukkig hebben mijn man en ik een goed inkomen en onder goede voorwaarden een lening af kunnen sluiten en een nieuw huis kunnen kopen. Maar ik zit dus ook met zijn deel van de schuld opgescheept.
Een vleugel heb ik (helaas) niet haha. Maar ik heb bijv. wel een flatscreen in de woonkamer, deze is al wel 4 jaar oud hoor, dus heel veel is hij ook niet meer waard, maar zullen ze zoiets wel veilen dan? En heb vorig jaar van mijn vakantiegeld een loungeset gekocht, ben echt niet van plan om dat allemaal in te leveren. Mochten ze dit soort dingen wel gaan veilen, dan ga ik me daar wel ff op 'voorbereiden' zeg maar....
Mijn ex heeft alles al geregeld bij de stadsbank, dus die gaat er niet zomaar vandoor. Ook hebben wij op papier co-ouderschap voor ons zoontje, dit gaat wel tijdelijk veranderen totdat hij weer onderdak heeft, maar hij laat het echt niet gebeuren dat hij zijn kind nooit meer ziet. Je kan veel van hem zeggen, maar los van het financiële gedeelte, is hij wel een goede en lieve papa voor hem en hij kan echt niet zonder zijn kind.
Je hebt het over twee dingen, executie verkoop woning, en inboedel. De bank zal de woning verkopen, de restschuld zal worden verhaald op beide, dus ook jij bent verantwoordelijk hiervoor. Echter moet de bank hiervoor een deurwaarder inschakelen, die zal dan beslag inboedel leggen. Voordat het zover is, en voordat je al je spulletjes moet bergen zal er een traject afgelegd worden. Dus executie verkoop woning (veiling) Restschuld wordt bij jullie neergelegd, indien een betalingsregeling uitblijft of niet wordt nageleeft dan zal er een deurwaarder in de arm genomen worden. Deze zal ook eerst een factuur met incassokosten verzenden, dan een dagvaarding uitbrengen, en dan pas als er een vonnis is zal er beslag kunnen worden gelegd op je inboedel... Dus zover is het bij jou nog niet Maar ook al is het vastgelegd bij de notaris, jij bent mede verantwoordelijk voor de schulden dus ja ook de bank zal uiteindelijk bij jou aankloppen.
Het gaat me ook niet om de schuld die overblijft. Dat is allemaal geregeld, dat gaat via de stadsbank lopen. Dus de stadsbank spreekt met de schuldeiser af hoeveel er per maand afgelost gaat worden. Als ik dan komt er toch helemaal geen deurwaarder aan te pas, zoals Myrthe zegt? Bij mij is ook niet het probleem dat ik mijn vaste lasten niet kan betalen, heb nog nooit achterstanden gehad. Het gaat mij er alleen om, dat ze niet straks als het huis in de veiling gaat bij wijze van spreken voor de deur staan en al mijn spullen mee gaan nemen om ook te veilen. De schuld gaat gewoon netjes afgelost worden, dus ik kan er vanuit gaan dat ik mij inboedel mag houden als ik jullie verhaal begrijp
hier in de wijk is ook een huis door de bank geveild. die mensen hebben er super weinig voor betaald. huis is normaal rond de 220 waard ze hebben 169 betaald!!! (huis was wel uitgeleefd. dat moet ik er dan wel bij zeggen. maar 50 duizend euro uitgeleefd! wel heeel veel.