Arri, uiteindelijk was mijn zoon geen stuitligger. Maar tot aan de 36 weken lag hij nog bij elke controle in stuit. In de 36e week werd ik snachts wakker van een "oorlog" in mijn buik. Deed best pijn maar ik voelde hem toen draaien. Sindsdien lag hij netjes met het hoofd beneden. Misschien kun je inderdaad iets met de tip van Jetje. Sula, sterkte en succes!
Ja, ben er nog...lees nog wel mee, maar heb niet altijd de puf om te reageren...ben zo ontzettend moe! De kleine ligt in ieder geval met haar koppie naar beneden, maar dan kan nog alle kanten op! Arri: Mijn gyn zei dat hij de ligging echt niet interessant vind tot de 36ste week. Hij zei letterlijk: Het kan gewoon nog alle kanten op! Dat ze bij mij nu dus met het koppie naar beneden ligt zegt dus ook niks! Daarna gaan ze dat pas in de gaten houden. Snap je bezorgdheid helemaal hoor, maar het hoeft dus nog even niet Hier: Ontzettend moe, maar mijn HB is ook te laag. Zit nu aan de staaltabletten dus ben benieuwd. Andere reden is ook dat de kleine ontzettend gegroeid is! Heb 2 weken geleden een groei echo gehad en afgelopen maandag weer. Ze is in 2 weken tijd 700 gram gegroeid! Wordt met 40 weken zeker op 8 pond geschat, doen we goed dus Maar ja ook dat verklaart die vermoeidheid dus
SuLa, aiai... spannend... heel veel succes (en plezier...!!) Ben benieuwd wanneer er meer nieuws is... Mamavanjuul, ook een laag hb dus. Hier ook; wat was jouw waarde? Helpen de staaltabletten? Hoe zijn je darmen daaronder? Stuitlig: mijn gevoel zegt dat als ons kindje bij de volgende controle nog in stuit ligt (met 32 weken), dat het dan een stuit blijft... ben dan bang dat de vorm van mijn baarmoeder gewoon zo is dat het lekkerder ligt. Wil dan ook geen draaipoging (mag, denk ik, ook niet). Heb van de moxa-therapie wel gehoord, maar weet niet of zoiets voor mij is en of ik het wel zou willen... Maar heb me voorgenomen tot de volgende controle hoop te houden!! Ik ga nog even onze lijst erbij zoeken...
~~ Bevallen na een eerdere keizersnee ~~ ---------------------------- Fransa - 2e kindje - onregelmatig en halverend hartritme van zoonlief - nu gekozen voor geplande keizersnede - 28-01-2011 19 januari: via geplande keizersnede bevallen van een jongetje Ukkepuk-2e kindje-niet vorderende ontsluiting (stopte bij 8-9cm)-hopelijk deze keer vaginale bevalling- 31-1-2011 2 februari: vaginaal bevallen van een jongentje Mirjam- 2e kindje-kindje daalde niet in, 5cm ontsluiting bleef steken- nu geplande keizersnede in overleg met gyn (had keus)- 17-02-2011 3 februari: via geplande keizersnede bevallen van een meisje Debby- 2e kindje- hoge bloeddruk en stuit met 34+4- hopelijk vaginale bevalling- 22-02-2011 .. februari: bevallen d.m.v. een keizersnee - ontsluiting ging niet verder - van een jongetje (Sam) SuLa - 2e kindje - geplande keizersnede ivm stuitligging en geen goed gevoel hebben over natuurlijke stuitbevalling - huidige zwschap kindje met 33+1 in hoofdligging, dus hopelijk natuurlijke bevalling - 1-3-2011 Dagdromer - 2e kindje - ligging en grootte van de baby spoedks - weet nog niet wat ik wil - 15-04-2011 Mamavanjuul - 2e kindje - niet vorderende ontsluiting, koorts en wegzakkende hartslag - nu liefst vaginaal - 20-04-2011 Arri - tweede kindje - onverklaarbare pijn en stuitligging - nu liefst vaginaal - 9 mei 2011 Miek - 2e kindje - bevalling duurde te lang, hartslag daalde tever en daardoor spoedks - hopelijk nu weer keizersnede - 20-05-2011
Intussen heeft ze een ruggeprik gehad rond 18 uur en ligt aan de wee-opwekkers, want ontsluiting wil niet vorderen..... Weet niet hoe lang ze nog willen kijken of het lukt of dat ze inmiddels een keizersnede heeft gehad?
Mijn waarde was 6.3 Heb geen idee wat mijn waarde nu is. Wordt niet meer gecontroleerd. Moet zo wie zo de hele zwangerschap aan de staaltabletten blijven. Ik heb er eigenlijk geen last van. Mijn ontlasting is wat zwarter en misschien wat dikker, maar geen last van verstopping. Ik had de gyn gevraagd naar floradix, maar hij zei dat je daar heel veel van moet gebruiken willen die de werking van de tabletten evenaren. Nou heeft hij het helemaal niet op homeopatische middeltjes, hahaha! Vind ie zonde van zijn studie..hihi, moet altijd zo om hem lachen!
Hey meiden! even een berichtje met beter nieuws! We zijn met Luuk naar een osteopaat geweest. Heeft hem behandeld en moet eerlijk zeggen dat het tot nu toe positief is! Hij is een heel stuk rustiger. Huilt natuurlijk nog wel wat, maar niet meer dat ontroostbare en geen avonden en nachten lang! Wat een genot! We moeten nog een paar keer terug en dan is het waarschijnlijk goed. Osteopaat heeft hem nagekeken en het komt waarschijnlijk vanuit zijn nekwervel en dat komt door de snelle bevalling (4,5uur met gewicht van 4350gr). Hopelijk blijft het nu zo goed gaan!! Ik heb veel last van onderen gehad. In eerste instantie soort van ontsteking op de plaats waar de verdoving gezet was. Kon de laatste dag van de kraamweek nog minder dan de allereerste dag! Toen dat goed ging nog veel last vd hechtingen van de knip zelf. was maar hele kleine knip maar toch erg pijnlijk. Maar sinds een paar dagen heb ik het idee dat ik wat op aan het knappen ben! eindelijk!! Wel nog rustig aan doen maar er zit vordering in. Helaas van de spruw wel nog steeds last van. jeukt ontzettend en brand ook erg. Heb er lotion voor maar merk er nog niet zo heel veel van... Moet na het weekend toch wel beter zijn. Nou ff wat reacties voor jullie: SuLa veel succes met de bevalling. Als het goed is heb je je kindje nu inmiddels wel al vast. Hopelijk is het goed gegaan! Arri ik zou ook niet weten of ik mijn kindje zou laten draaien als ie in stuit ligt. er wordt wel vaker gezegd dat kindjes niet voor niks in stuit liggen. Maar goed in hoeverre dat klopt heb ik natuurlijk geen idee van. Kan me wel goed voorstellen dat een stuitbevalling na een keizersnede je zorgen baart. Maar volgens mij wordt je bij een stuit bevalling wel weer heel goed in de gaten gehouden. Dat moet vlot verlopen wil je vaginaal kunnen bevallen. Mocht dat niet zo zijn zal de gyn automatisch voor een keizersnede kiezen. hoe dan ook, spannend is het wel!! Zal voor je duimen dat je kindje volgende controle mooi gedraaid is!! MamavanJuul balen dat je je zo moe voelt. rust tussendoor pakken zit er met een kleintje vaak niet zo heel goed in. Hopelijk slaapt je kindje overdag wel nog zodat jij ook ff uurtje ogen dicht kan doen. Gaat je oudste overdag naar opvang of zo? en verder veel groene groente eten, voor je Hb maar dat wist je denk ik wel al. Meiden leuk om jullie reacties weer wat meer te kunnen lezen!
Wilde even melden dat SuLa gisteren rond 21 uur via de natuurlijke weg bevallen is van dochter Mirthe!!
Proficiat Sula!! En wat fijn dat je toch via de gewone weg bent bevallen aangezien je dat ook graag wou!!! Gefeliciteerd!!
Hallo allemaal, Op donderdag 24 februari ben ik om 21.06h bevallen van dochtertje Mirthe! Het is een vaginale bevalling geworden, hoera! Even kort: 's nachts om 3h werd ik wakker met weeen om de 7 minuten. Om 8.30h in het ziekenhuis met weeen om de 3 tot 5 minuten. Ontsluiting toen pas 1 cm. Om 9.30h braken spontaan de vliezen. Om 14.00h had ik nog maar 3cm terwijl ik hevige weeen had om de 2-3 minuten. Om 15h kreeg ik ruggenprik. Daarna vielen de weeen stil..... Rond 17h kreeg ik wee-opwekkers in een infuus. Dit schroefden ze langzaam op en uiteindelijk kreeg ik flinke weeen, die ik gelukkig nauwelijks voelde door de ruggenprik. Om 1930h had ik 5cm. Precies een uur later voelde ik een druk en had ik al volledige ontsluiting! Ik moest nog even wachten met persen omdat het hoofdje nog wat moest zakken. Om 20.50h ben ik begonnen met persen en om 21.06h is Mirthe geboren! Ze woog direct na de bevalling 2315 gram en is maar 45 cm groot, maar ze doet het goed. Ik heb flinke scheuren en een knip gekregen, en uit die wonden ben ik 2,5 liter bloed verloren. Tien minuten na de geboorte raakte ik bijna weg; had het heel benauwd en kon niet meer praten, voelde mezelf wegglijden.Mijn bloeddruk was maar 70/40. Gelukkig lag ik op de goede plek en werd er direct actie ondernomen. De gyn is 3 kwartier bezig geweest met hechten. Toen ik vroeg hoe veel hechtingen ik had zei hij: "veel.... "hou het maar op meer dan 15...." Het was heftig maar het was het meer dan waard: 13 maanden na een keizersnee een vaginale bevalling! Voel me erg bevoorrecht dat ik dit heb mogen meemaken. Ik lig nu nog in het ziekenhuis omdat ik nog erg zwak ben. Heb inmiddels een infuus met ijzer bijgekregen. Mirthe mag waarschijnlijk morgen definitief van couveusekamer af en bij mij op de kamer. Iedereen die nog moet bevallen: super veel succes gewenst!!!
wauw Sula, wat een verhaal!!! en dan de schade en er zo nuchter onder blijven, chappeau!!! Gefeliciteerd!!!!
Sula, van harte meid! en wat een mooie naam Fijn dat het toch een gewone bevalling is geworden, wel pittig zo te horen! Geniet van jullie kleine meid liefs miek
Gefeliciteerd met de komst van Mirthe SuLa! Goed te horen dat je ondanks alles zulke positieve gevoelens over je bevalling hebt! Geniet van je (zo goed als) Irish twins!
Wow Sula, wat een pittige bevalling! Van harte gefeliciteerd met Mirthe en wat super dat het je goed 'bevallen' is.
as woendag gaan we naar de gyn om te overleggen over de bevalling, eens kijken wat de opties en mogelijkheden zijn en horen wat hij ervan vindt. Ik ben benieuwd. Ik begin nu toch te twijfelen of ik het niet weer wil proberen... ben er nog niet uit. Vind het eigenlijk allebei niks maar ja, hij moet eruit he... hahhaha
~~ Bevallen na een eerdere keizersnee ~~ ---------------------------- Fransa - 2e kindje - onregelmatig en halverend hartritme van zoonlief - nu gekozen voor geplande keizersnede - 28-01-2011 19 januari: via geplande keizersnede bevallen van een jongetje Ukkepuk-2e kindje-niet vorderende ontsluiting (stopte bij 8-9cm)-hopelijk deze keer vaginale bevalling- 31-1-2011 2 februari: vaginaal bevallen van een jongentje Mirjam- 2e kindje-kindje daalde niet in, 5cm ontsluiting bleef steken- nu geplande keizersnede in overleg met gyn (had keus)- 17-02-2011 3 februari: via geplande keizersnede bevallen van een meisje Debby- 2e kindje- hoge bloeddruk en stuit met 34+4- hopelijk vaginale bevalling- 22-02-2011 .. februari: bevallen d.m.v. een keizersnee - ontsluiting ging niet verder - van een jongetje (Sam) SuLa - 2e kindje - geplande keizersnede ivm stuitligging en geen goed gevoel hebben over natuurlijke stuitbevalling - huidige hopelijk vaginale bevalling - 1-3-2011 Op 24-02 vaginaal bevallen van Mirthe! Dagdromer - 2e kindje - ligging en grootte van de baby spoedks - weet nog niet wat ik wil - 15-04-2011 Mamavanjuul - 2e kindje - niet vorderende ontsluiting, koorts en wegzakkende hartslag - nu liefst vaginaal - 20-04-2011 Arri - tweede kindje - onverklaarbare pijn en stuitligging - nu liefst vaginaal - 9 mei 2011 Miek - 2e kindje - bevalling duurde te lang, hartslag daalde tever en daardoor spoed keizersnede - hopelijk nu weer keizersnede - 20-05-2011[/QUOTE]
Zo worden kindjes genoemd die 12 maanden of minder met elkaar schelen. In jouw geval net niet dus maar toch bijzonder! Wij zijn inmiddels ook bezig voor een tweede en ben benieuwd of dat dan tzt ook via de natuurlijke weg gaat. Overigens had mijn gyn gezegd dat als ik binnen een jaar zwanger zou worden, dat t dan sowieso weer een keizersnee zou worden. Maar dat was bij jou kennelijk geen issue. Top! En herstel ze! X