Vind het zo eng broodkorst geven

Discussie in 'Voeding' gestart door kimv, 23 feb 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. kimv

    kimv Fanatiek lid

    8 jul 2009
    1.055
    0
    0
    De titel zegt het al. Mijn kleine man is 6 maanden eet al fruit en groente maar mag nu ook een broodkorst. Maarrrrrrrrrrrr dat vind zijn moeder zooooooooooo eng. Wie wil mij moed in spreken en een kleine anti hij stikt erin cursus geven:):)

    alvast bedankt.

    groetjes kim
     
  2. Djamila

    Djamila Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.221
    3
    0
    onze meid is nu ook 6 maanden. broodkorsten heb ik overgeslagen ze eet nu al brood stukjes met smeerkaas, en lekker dat ze het vind.
     
  3. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ik ben gewoon vanaf 6,5 maand begonnen met een boterham. Zelf vond ik broodkorstje ook enger, want dan heb je van die langer stukken die ze ver in de keel kunnen steken.
    Ik heb dus gewoon blokjes boterham (1 bij 1 cm) gegeven met de korst eraan en een beetje boter erop. Dat ging gelijk goed. Hij heeft misschien een paar keer gekokhalst als het tever in zijn mond kwam, maar dat hoort er toch ook gewoon bij.
    Al snel kon ik de blokjes groter laten en pakte hij ze zelf van het bordje..
     
  4. mikos

    mikos Bekend lid

    7 dec 2010
    944
    0
    0
    ik vind broodkorst beetje vreemd, ik gaf dat ook nooit die lost niet makkelijk op en wordt snel een grote plak bol die vast blijft plakken en waar ze zich in verslikken gewoon heel kleine stukjes brood geven dat kunnen ze makkelijker eten
     
  5. Rosado

    Rosado Niet meer actief

    Ik heb wel gewoon een broodkorst gegeven. Ging prima, ze vond het heerlijk en als ze zich erin dreigde te verslikken deed de kokhalsreflex goed zijn werk. Wel erbij blijven natuurlijk, maar het is echt niet zo eng als het misschien lijkt.
     
  6. kimv

    kimv Fanatiek lid

    8 jul 2009
    1.055
    0
    0
    Alvast bedankt en wat voor brood begin ik mee?
     
  7. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    4.613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    ik geeft Tycho ook geen korstjes. Ik ben begonnen met gewoon lichtbruin brood in blokjes van 1 bij 1. Dit legde ik hem dan voor zn neus neer op de kinderstoel en hij pakt het op en steekt het in zn mond. Inmiddels eet hij volkorenbrood en zijn de blokjes iets groter. Als hij het zelf niet in zijn mond mag doen wordt hij boos hahaah.

    Broodkorst komt nog wel als hij goed snapt wat hij ermee moet doen. Mijn vriend en zijn broertje hebben ook nooit broodkorst gehad en die zijn er prima op groot geworden en er is niks mis met hun kauwen.

    xxx
     
  8. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Hier wel begonnen met broodkorst, geen probleem hoor. Is juist heerlijk om lekker op te sabbelen!
    Vrij snel begonnen met een hele boterham (incl korst) die snijd ik in 4 of 6 stukken en peuzelt ze zelf zo op.
     
  9. JsMama

    JsMama Actief lid

    12 sep 2009
    230
    0
    0
    Noord-Brabant
    hahaha....je klinkt precies zoals mij!!! Ik vind het ook doodeng om hem iets vast te geven.
    Maar hier is het probleem nu opgelost door oma. Oma past op de kleine en ze heeft het hem laatst gewoon eens gegeven om te kijken wat hij ermee deed en dat ging goed. Ik kwam terug en ze zegt gewoon heel vrolijk: o ja...je kan het gerust geven, want het gaat goed hoor!

    hahaha...was dus zo opgelost....hahaha
     
  10. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    4.613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    hahahah hier andersom: oma durft het hem niet te geven terwijl ik zoiets heb van het gaat hartstikke goed ( het binnenste gedeelte van het brood dan he)

    Maar goed als Tycho daar is dan krijgt Tycho daar tussen de middag een bordje pap. Vind ik ook prima. De rest van de week eet hij wel brood.

    xxx
     
  11. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    Hier ook een oma die het niet durft. Wij willen Rapleyen maar ze durft niet, dus ze heeft een paar potjes ingeslagen. Het maakt mij niet zo uit, als ze er maar lol in hebben met zijn beidjes.

    Ik geef wel een broodkorst maar alleen op schoot of in de kinderstoel. En ik blijf er uiteraard bij.
     
  12. StarMoon

    StarMoon Bekend lid

    11 nov 2009
    894
    0
    0
    Broodkorsten vindt hij pas sinds kort lekker.
    Die scheur ik af en geef ik hem zodat ik rustig zijn broodje kan smeren :p
    We zijn begonnen met het binnenste van het brood.
    Eerst met niks, daarna met boter en later met beleg.

    1 keertje ging het niet zo soepel, was in het begin.
    Hij kreeg het niet opgekokhalst en kloppen op zijn rug hielp niet.
    Heb toen mijn pink door zijn mond gehaald en de klont brood van achter zijn tong geveegd.
    (Hij werd namelijk wel heel donkerrood en tranend)
    Nadat de hartkloppingen over waren en ik het gevoel terug had in mijn benen ;) een slokje drinken gegeven en weer geprobeert.

    Maar dat is maar 1 keer gebeurt hoor, voor de rest verbaasde ik me hoe makkelijk hij zijn brood opsmikkelde zonder tanden :D

    Gewoon proberen, waarom niet als er iemand bij is?
    De papa of oma/opa?
     
  13. Mukkie11

    Mukkie11 Fanatiek lid

    13 dec 2009
    3.378
    2
    0
    vind het zellf ook eng en als ik dan toch een verhaal hoor over bijna stikken dan durf ik het toch weer niet...ook gewoon brood, dat klont ook zo...ik wacht gewoon nog ff hahaha!heb wel 3 keer een korst gegeven en m'n moeder ook, hij steekt het meteen ver in z'n mondje en doet er niet rustig mee, hij sabbelt niet eens, nee gewoon meteen helemaal achterin die keel!
     
  14. Trees

    Trees Niet meer actief

    Hier exact hetzelfde.

    Ze vindt de kleine stukjes brood juist helemaal niks, want dat kan ze niet goed vasthouden. Bij 7 maanden gingen er al hele soepstengels en rijstwafels naar binnen. Dat schijnen sommige ook eng te vinden?! Soms verslikt ze zich, maar dat is heel wat anders dan stikken.

    Je krijgt er vanzelf vertrouwen in en natuurlijk nooit alleen laten eten.
     
  15. douglas84

    douglas84 Fanatiek lid

    17 jun 2008
    1.677
    0
    0
    Drenthe
    lees even mee. Wil straks ook mee beginnen, maar vindt het ook erg spannend. Gaven jullie ze ook vanaf 6 mnd rijstwafels of van die zachte crackers?
     
  16. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Ik gaf met 6 mnd nog geen rijstwafels ofzo. Toen begonnen we net met groente en fruit.
    Ik ben daar mee begonnen met 7 a 7,5 mnd denk ik, om eens te proberen.

    Wbt brood, ik kreeg ook van mensen om me heen t advies het heel inimini klein te snijden en in de wang te duwen, maar heb dat nooit gedaan, voelde me daar niet prettig bij. Ik heb bij al het eten het in het handje gegeven en haar zelf uit laten zoeken wat ze er mee doet.
     
  17. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Ik vond het eerst ook eng, maar het rare hier is.. is dat hij zich juist enorm verslikt in het binnenste van de boterham ipv een korstje.

    Een broodkorstje sabbelt hij lekker op en krijgt het goed weg, maar als hij een klein stukje brood (ik maak het zelfs nog wat nat ook), begint hij zo erg te kokhalzen dat zijn hele maaginhoud eruit komt incl z'n fruithap van de ochtend. :(
     
  18. Trees

    Trees Niet meer actief

    Tegen de 7 maanden ben ik begonnen met rijstwafels en soepstengels. Na een week snapte ze hoe ze deze op moest eten.

    @ Mamamuts. Misschien een tip, maar juist in de kleine stukjes brood verslikken ze zich sneller. Als ik mijn dochter een groot stuk geef in haar handje, snapte ze veel beter dat ze er een stuk af moet bijten en er op moet kauwen. De kleine stukjes vindt ze veel lastiger en probeert ze in één keer door te slikken.
     
  19. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    daar zit wel wat in idd.
    ik ga het eens proberen. thnx.
     
  20. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Broodkorst op zich vond ik niet eng, de kinderen aten vanaf het begin stukken die ze zelf vastpakten. Maar met 6 maanden kregen ze hier nog geen brood(korst) hoor! Toen begonnen we net met groente. Brood kwam er met een maand of 7, 8 pas bij.
     

Deel Deze Pagina