avond ritme steeds hetzelfde, belangrijk?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door zonnetjes, 28 feb 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zonnetjes

    zonnetjes Fanatiek lid

    19 aug 2006
    3.079
    1
    0
    drenthe
    wij vinden avond ritme best heel belangrijk, de kinderen liggen altijd rond 19 uur op bed. thijs krijgt dan de fles en gaat daarna naar bed, dus om half 8 liggen beide kinderen. ze weten dat ook.

    hier in de buurt zijn een paar gezinnen waar die regelmaat niet is, een buurmeisje van 2,5 ligt geregeld 's avonds pas om 22 uur op bed. en als ouders een verjaardag hebben die tot laat duurt, gaat meisje mee, niet om te slapen maar gewoon voor de gezelligheid. het kan dan gebeuren dat het 0.00 uur wordt eer het meisje op bed ligt. leggen ze het meisje wel rond half 8 op bed, krijst het moord en brand en heel de buurt krijgt het te horen. dat ik dit vertel is niet omdat ik me eraan stoor, integendeel, ze moeten doen wat ze prettig vinden.

    iets verderop woont ook een gezin, kindje wordt 4, loopt ook 's avonds nog rond tot een uur of 22.

    wijzelf zijn erg blij dat we de avonden voor onszelf hebben en vinden dat heerlijk.
     
  2. mamavanjill

    mamavanjill Bekend lid

    8 okt 2009
    641
    0
    0
    pooooeeeh ja die kindjes zijn die regelmaat totaal niet gewend, nooit aangeleerd waarschijnlijk.
    ik ben ook blij met de regelmaat. heb er nooit problemen mee ondervonden nu. ze weet gewoon waar ze aan toe is.
    en mochten we een keertje later naar bed gaan door een uitje dan gaat ze ook gewoon rustig slapen.
    helaas is ergens anders slapen niet echt een succes (meestal..)
     
  3. Boukje34

    Boukje34 Bekend lid

    20 sep 2006
    654
    0
    0
    Fryslan
    ik ben ook erg blij met regelmaat! krijg je (vind ik) een veel rustiger en gelukkiger kind van. ze weten dan wat ze kunnen verwachten.
    natuurlijk kan het een keer gebeuren (na bezoek ver weg en dus lange autoreis) dat hij wat later in bed ligt, maar de volgende dag is het gewoon weer de vast tijd. 22 uur vind ik geen normale tijd (of je moet in een erg warm land wonen, waar dit normaal is).
     
  4. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    Hier liggen ze er vaak ook rond een vaste tijd in, maar onder regelmaat versta ik ook een vast "ritueel" voor het naar bed gaan.

    Eerst krijgen ze beneden in de pyama nog wat drinken en wat lekkers (vaak een bisquitje), daarna gaat eerst Ms K naar bed.

    - Ga met haar naar boven, sloffen uit, slaapzak aan, luik dicht, verhaaltje lezen en dan in bed, muziekje aan, boekje mee.

    Mr K is dan met papa beneden of zit alleen nog even tv te kijken.

    - Ga met hem naar boven, sloffen uit, nachtlampje aan, in bed toedekken, verhaaltje voorlezen, nog even knuffelen.

    (oja en tandenpoetsen natuurlijk :D)

    Als het dan een keertje wat later is door omstandigheden is het voor hun nog steeds duidelijk dat het bedtijd is.

    Maar ik moet eerlijk bekennen dat we zoveel mogelijk proberen alles zo aan te passen dat de tijden niet heel veel afwijken van de "normale" tijden.

    Een buurman van een paar deuren verder denkt daar ook anders over, die adviseerde me de kinderen langer op te laten zodat ik 's morgens zelf langer uit kon slapen ;)
     
  5. Mikki77

    Mikki77 VIP lid

    17 nov 2007
    5.698
    0
    36
    Noord-Holland
    Hier niet echt een vaste bedtijd. Hij gaat wanneer hij moe is, maar door de week (en zeker als hij de volgende dag naar het kdv moet) hou ik wel zoveel mogelijk 19.00 á 20.00 aan.
    Maar als we op zaterdag op een verjaardag zijn kan het gerust wel eens later worden (22.00 bijvoorbeeld). Of als we bijv. bij oma en opa hebben gegeten, en hij wil daarna thuis nog even spelen, kan het ook zo 21.30 worden. Vind ik niet erg, mits het niet dagelijks gebeurt en mits hij de volgende dag niet naar het kdv hoeft.
    Met O&N is hij zelfs tot 01.00 wakker geweest, omdat hij het gewoon vertikte om te gaan slapen (we waren toen bij anderen thuis, en daar wil hij dan niet slapen).
    De volgende dag slaapt hij dan wat vroeger of langer, en dan zit hij weer in zijn ritme. Geen probleem hoor.

    Als hij straks naar de basisschool gaat wil door de week wel vasthouden aan een vaste bedtijd.
     
  6. Yummy

    Yummy Fanatiek lid

    7 jan 2011
    4.571
    8
    38
    Brabant
    Niet ieder kind heeft dit nodig en wordt hier gelukkiger van hoor. Ik vind het nogal wat om zoiets te beweren. Onze zoon gaat zonder problemen om 19 uur slapen, maar we hebben absoluut geen rituelen of vaste tijden. Hij gaat mee naar verjaardagen en mag ook wel eens opblijven. Als we hem meenemen leggen we hem daar waar we heen gaan gewoon op bed en als we naar huis gaan tillen we hem in de auto en thuis weer in zijn bed. We doen dit al vanaf zijn geboorte en dit werkt prima voor ons. En hij mag soms op vrijdag of zaterdag ook wel eens opblijven tot een uur of 21. Gaat prima, hij vindt het super gezellig en gaat om 21 uur keurig slapen.

    De ene keer duurt het op bed brengen 15 minuten ( wassen, tandenpoetsen, voorlezen en op bed) en de andere keer doen we er wel 1,5 uur over omdat hij lekker in bad gaat, gaan we nog samen spelen enz. Kan allemaal en hij valt zonder problemen heerlijk in slaap.

    Op dagen dat hij naar het kdv gaat ligt hij er wel altijd voor 19 uur in, omdat we dan die ochtend vroeg opstaan.
    En ze langer oplaten om de volgende ochtend langer te slapen dat werkt hier absoluut niet, hij is altijd om 7.30 wakker.
     
  7. Heel76

    Heel76 Actief lid

    15 jul 2006
    266
    0
    0
    Zuid-Holland
    Hier eigenlijk precies hetzelfde.
    Door de weeks gaan we rond 19 uur naar boven en soms ben ik om 19.15 weer beneden, soms 20.30
    We kunnen m overal neerleggen en hij slaapt (ons meisje trouwens inmiddels ook). Als we weer naar huis gaan maken we m wakker en eenmaal thuis slaapt ie heerlijk verder. En "opblijven" is momenteel het leukste wat ie mag. In pyjama nog even naar beneden (5 minuten of 5 kwartier maakt dan niet uit ;)) is helemaal spannend in het weekend.
     
  8. MamaMars

    MamaMars Niet meer actief

    Ik ben iemand die helemaal niet zo van de regelmaat is, maar 22.00 naar bed?! echt niet hoor.. heb die avond voor mezelf veel te hard nodig ;)

    hier hebben we over het algemeen wel een vast patroon ontwikkeld, alleen varieert het qua tijd af en toe. Sowieso tussen half 7 (als ze echt moe zijn) en uiterlijk 8 uur.
    en natuurlijk zijn er altijd uitzonderingen als we bijv een dagje weg zijn geweest en we wat later thuis komen, daar doe ik dan niet moeilijk over.
    s'avonds weg gaan met de kinderen doe ik nooit, dat gaat dan meer om dagje efteling of op vakantie oid.
     
  9. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    31 jul 2006
    5.198
    0
    0
    Och hier nog dikke middagslaapjes waaruit ze soms pas om half vijf ontwaken en dan gaat mijn peuter van bijna drie echt niet slapen om zeven uur. Hier is het gemiddeld tussen half acht en half negen waarbij het afhangt van hoe laat ze wakker geworden zijn uit hun middagslaapje. Ze doen het er goed op. Op vakantie zijn ze zelfs de laatste dag om 22:00 pas gegaan omdat er een één of andere gek als buikspreker met een pop optrad (Vennebos) en de kinderen het veel te gezellig hadden met dansen enz. Ze hebben werkelijk nog nooit zo'n gezellige avond gehad als toen, jeetje wat waren ze blij en uitgelaten. Als het niet iets structureels is zoals kinderen die doodmoe op school verschijnen omdat ze structureel te laat naar bed gaan zie ik het grote probleem niet zo. Persoonlijk is 00:00 me voor de kinderen ook wel te laat maar haar kinderen ken ik niet en die van mij vallen voor die tijd vanzelf gewoon om ;)

    Mijn man heeft trouwens een ziekte, EPP, waardoor hij bijna geen zonlicht kan verdragen (de ene keer is het heftiger dan de andere keer maar een dagje strand is uitgesloten) waardoor we vaak in de zomer na het avondeten pas naar het strand gaan. Dan liggen de kinderen er soms ook pas om 21:30 in. Mijn kinderen worden dan ook meteen later wakker 's ochtends dus ze hebben daar geen last van. Soms valt er al eentje in de auto in slaap (meestal mijn zoontje).
     
  10. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Hier ook geen strikte regelmaat, maar wel fatsoenlijke tijden (naar ons idee dan).
    Het is weleens 10 uur, maar meestal heeft hij dan in de namiddag een slaap gedaan, of net na het eten. Dan krijg je hem er niet eerder in. Uiterste is 22.30 denk ik, met oud en nieuw, omdat het te gezellig was.

    Met middagslaap is het meestal 20.30, maar dat kan ook 20.00 of 21.00 zijn afhankelijk van zijn humeur.
    Zonder middagslaap meestal 19.30 naar boven, maar kan ook wel een half uur verschillen.

    Het naar bed brengen zitten wel standaard dingen in. Zoals tandenpoetsen, wassen, voorlezen. Maar wassen kan douchen, bad of washandje zijn. En we kunnen ook best tussendoor nog 5 minuten een spelletje/puzzel doen. Of even stoeien.

    Maar we hebben altijd goed naar de behoefte van ons jochie gekeken, dus hij geeft zelf goed aan als hij moe is. Vanavond was het 19.15 dat hij zelf zei dat hij naar bed wilde.
     

Deel Deze Pagina