Kleine kinderen op een bruiloft

Discussie in 'De lounge' gestart door Zara75, 28 feb 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sisa

    Sisa VIP lid

    13 jun 2008
    5.552
    1
    0
    Aan de reacties te zien een veelgelezen en veelbesproken topic. Heb niets anders gelezen dan jouw eerste bericht dus hier mijn mening.
    Breng het ter sprake en vraag of ze een oppas willen regelen voor de kinderen. Leg ook uit waarom, dat jullie het bewust klein houden, dat het geen omgeving en geen feest is voor kinderen en dat jullie het graag alleen met volwassenen vieren die dag.
    Wij hebben dit ook gedaan, hadden 3 stellen met kinderen (wel 150 gasten maar dat maakt niet uit) en hebben gevraagd of ze rekening wilden houden met een oppas voor de kinderen. Nooit een boos woord over gehoord of van gemerkt trouwens, het is ook uit respect voor het bruidspaar dat je je kinderen die dag thuis laat. Succes en alvast een onvergetelijke dag gewenst!!
     
  2. Anakin

    Anakin VIP lid

    17 mrt 2006
    6.694
    301
    83
    Ik heb niet alle reacties gelezen, dus misschien ten overvloede:

    Ik zou de stellen waar het om gaat inlichten voordat de uitnodigingen de deur uit gaan.

    Ik zou het zelf geen enkel probleem vinden om mijn kinderen thuis te laten. In de eerste instantie voor mezelf, kan ik ook eens een dagje feesten zonder op te hoeven letten :D en voor de kinderen is er nou ook niet veel aan om uren opgeprikt op een ceremonie/feest aanwezig te moeten zijn.

    De reacties in de trant van 'als mijn kinderen niet welkom zijn, ga ik ook niet', daar herken ik me helemaal niet in. Je kan overal wel een drama van maken....
     
  3. Haasje83

    Haasje83 Bekend lid

    30 mrt 2009
    654
    0
    0
    Amsterdam
    Ik ben in augustus getrouwd, mijn dochter was 6 maanden.
    We hadden voor haar die dag een goede vriendin die oppaste op haar zodat onze familie zich niet druk hoefde te maken om haar en alleen maar hoefde te genieten.
    Hierdoor is het echt onze dag geweest en niet die van haar, zij kon een beetje achteraf gehouden worden omdat het allemaal te druk was voor haar.

    Alleen mijn schoonzusje had kinderen en we hebben de uitnodigingen naar hun geadresseerd. Het is ook nog ter sprake gekomen maar ze gaven uit zichzelf al aan dat ze de kinderen naar de andere opa en oma gingen brengen. En dat die naar de receptie zouden komen met de kinderen.

    Op de bruiloft van goede vrienden van ons hebben we het aan hun gevraagd. Zij gaven aan dat ze het erg leuk vonden als onze dochter aanwezig zou zijn! Tijdens de receptie heeft de oppas haar opgehaald, was meer dan genoeg drukte voor haar.
    Ik had het ook niet raar of vervelend gevonden als zij hadden aangegeven dat ze het prettiger zouden vinden dat we haar niet mee zouden nemen. Het is hun dag en ik ben te gast...
     
  4. sunnycloud

    sunnycloud Fanatiek lid

    28 dec 2006
    1.541
    142
    63
    Vrouw
    Ik snap je probleem heel goed. Wij hadden tijdens onze huwelijksplechtigheid een erg vervelende stoorzender en dat was het dochtertje van vrienden. Eigenlijk vind ik het ook de verplichting van de ouders om je kind rustig te houden tijdens een bruiloft. Op zich kunnen kinderen ook heel leuk zijn op zo'n dag maar als jij het niet ziet zitten zou ik het gewoon zeggen. Duidelijk op de kaart de namen zetten en na een tijdje eens vragen of ze al oppas hebben kunnen vinden bijvoorbeeld.

    Maar het is inderdaad jouw dag!!!!
     
  5. Tania

    Tania Fanatiek lid

    13 mei 2008
    1.240
    0
    0
    Ik vind het prima kunnen hoor. Wij hadden ook aangegeven dat we tijdens de ceremonie geen kleine kinderen erbij wilden. Helaas vond een stel dat zij blijkbaar uitzondering waren en dat kindje ging dus ook huilen. Erg jammer vond ik dat. Vooral omdat ze hem daarna wel naar de oppas brachten terwijl wij het tijdens het feest prima vonden als er kinderen waren.

    Twee weken na mijn bevalling ging mijn vriendin trouwen en toen heb ik ook gevraagd of ze het vervelend vond als mijn zoontje mee kwam. Dat vond ze prima dus toen hebben we hem meegenomen, anders had ik het anders geregeld.

    Ik heb verder alleen de reacties op de eerste pagina gelezen, maar ik voel me echt niet beledigd als ik zonder kind uitgenodigd word. Ik snap dat sommige mensen hun bruiloft liever zonder kinderen vieren dus ik zou niet uit principe thuis blijven, mochten we geen oppas kunnen vinden gaat gewoon een van ons twee.
     
  6. adi

    adi Niet meer actief

    Ik heb een vraag voor de mensen die vreselijk beledigd worden als hun kind niet mag komen op een feest.

    Reageer je ook zo dramatisch als je uitgenodigd wordt op een feest/bruiloft zonder aanhang? Die is toch ook onderdeel van je gezin/hoort bij jou enz (en al die andere redenen die voorbij zijn gekomen)?

    Als iemand bijv 10 collega's uitnodigt op de receptie moet dat stel ineens nog voor 10 vreemde mensen kosten betalen en voor alle bijbehorende kinderen?
    En word je dan anders echt boos en beledigd enz?

    Ik sta echt versteld hoe dramatisch sommigen reageren!
    Volgens Isademi ben je zelfs geen gastvrouw en is je huwelijk niet eens geldig als haar kinderen niet bij mogen zijn!
     
  7. zilvervosje

    zilvervosje Fanatiek lid

    30 jul 2009
    3.133
    3
    38
    docent
    Midden van Nederland
    #447 zilvervosje, 28 feb 2011
    Laatst bewerkt: 28 feb 2011
    Het is toch wel anders als het eventueel eigen kinderen zouden zijn of die van vrienden. Als zilverman en ik gaan trouwen mag ons meisje daar natuurlijk bij zijn, zij is immers het product van ons samenzijn. Maar niet alle kindjes zijn welkom, het is geen kinderfeest! Ik zou - hoe geweldig mijn meisje ook is - er ook niet van uit gaan dat ze zomaar welkom is bij bepaalde gelegenheden. Bovendien mist ze niks aan activiteiten die voor volwassen bedoeld zijn. Niet iedereen heeft zin in een springkasteel of bob de bouwer op zijn trouwerij. En ook al ben ik niet (meer) kinderloos, ik zou het nog steeds zonder kids willen. Toch vreemd dat sommige mensen prima snappen dat hun koters niet gewensd zijn in een chique restaurant of een bioscoop (als het geen kindermatinee is), maar helemaal over de rooie zouden gaan als goede vrienden hen zouden uitnodigen voor een bruiloft zonder kinderen. Ik vraag me af of het in het belang van hun kindjes is of omdat ze zich zonder kinderen geen houding meer weten te geven.

    Het heeft volgens mij - en dat had ts ook aangegeven, volgens mij - niks met het feit te maken dat haar kinderwens nog niet vervuld is.
     
  8. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    8 jan 2011
    1.998
    885
    113
    Groningen
    #448 Katja77, 28 feb 2011
    Laatst bewerkt: 28 feb 2011
    Niet alle reacties gelezen. Op viva-forum loopt een soortgelijk onderwerp. Hele heftige discussie, die al drie dagen hoog op loopt.

    Hier dan ook even mijn belevingswereld:

    Ga zelf ook trouwen, houdt het ook kleinschalig. Anders dan mijn onderschrift doet vermoeden ben ik ook al zo'n 10 jaar bezig met mijn kinderwens. Maar goed dat staat los van trouwen inderdaad.

    Echter heb ik 6 neefjes en nichtjes in de leeftijd van 0 t/m 6 jaar. Ik kan me zelf geen huwelijk voorstellen zonder mijn dierbare kleine familieleden. Dusss was de stap ook snel gemaakt om de kinderen van neven, nichten en vrienden uit te nodigen.
    Nu komen er dus zo'n 60 gasten, waaronder 19 kinderen.
    Heb voor een beetje extra een kinderprogramma onder begeleiding ingericht. Dat hoeft helemaal niet zoveel te kosten. We hebben alleen een middagprogramma met lopend buffet. 's Avonds gaan wij al richting de zon ;)

    Iedereen natuurlijk zijn eigen belevingswereld. Ik ben zelf niet zo van in termen: 'mijn dag'. Voor mij een dag voor iedereen die mij dierbaar is. En ben al zeer vereerd dat mensen willen en kunnen komen.

    Maar mijn schoonzus ziet het weer totaal anders... Een bruiloft zonder kinderen. Ook prima. Respect, ieder zijn 'ding'.
     
  9. Wonder 1980

    Wonder 1980 VIP lid

    18 okt 2007
    12.598
    1.244
    113
    Gelderland
    @TS: het is hier al een aantal keer genoemd....het is jullie dag en dat houdt in dat het om jullie gaat! En als dat betekent dat jullie de kindjes van jullie vrienden er liever niet bij willen hebben, dan is dat zo. Zou het je vrienden alleen wel persoonlijk zeggen.
     
  10. dees1985

    dees1985 Fanatiek lid

    16 mei 2009
    2.112
    0
    0
    almere
    @ts. Het is JULLIE dag gewoon doen!
    Ik heb toen ik vorig jaar trouwde me nergens van aangetrokken en het gedaan zoals ik/wij het wilde...dit was overigens WEL met kinderen maar verder was bv 1 tante NIET uitgenodigd en het diner was select alleen de 2 gezinnen ouders broers zussen+kids en getuigen mijn zusje trotsemama eerder in dit topic had toen een dochter van net geen 2 en een zoontje van een paar maanden en dochter was een v.d bruidsmeisjes samen met een meisje van 7 heerlijk rond gehuppeld en geweldige fotos maar wat mijn punt is dit doe je maar 1 keer dus die het op Jou/jullie manier en geniet.....
    Of dit nou decadent,spontaan of whatever is. Zolang het maar jullie manier is!
     
  11. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Hier sluit ik me helemaal bij aan. Mooi en duidelijk gebracht.
     
  12. missym

    missym VIP lid

    14 mei 2006
    7.750
    12
    38
    Ik denk dat het komt omdat ik uit een andere cultuur kom dan de nederlandse. Bij ons is het gewoon normaal je kids mee te nemen en vinden mensen dat geweldig! Je gaat idd de kerk uit als je kindje huilt of wat dan ook, maar iedereen verder vind het super.

    Er zijn nooit bruiloften waarop maar 1 iemand uitgenodigt word, bij ons.
     
  13. augustus

    augustus Niet meer actief

    Op een bruiloft pas ik mij aan aan de wens van het bruidspaar. Het is hun dag. En ik snap het heel goed als ze er geen kids bij willen hebben. Ben niet de persoon om daar moeilijk over te doen. Het is tenslotte niet mijn dag. Ik vind dat je als BP dus aan kan geven of je wel of niet kinderen wenst op je dag.
     
  14. Female

    Female Niet meer actief

    Tja ik kan me er weinig bij voorstellen, kinderen horen er gewoon bij. Tuurlijk hoor je die af en toe, hoort er toch ook bij. Ik zou iig geen bruiloft zonder kinderen willen, niet voor mezelf en ook niet voor de kinderen die het moeten missen en er erg van kunnen genieten
     
  15. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant


    Leer even lezen wil je ;)

    Ik zeg dat ik een trouwerij in het buitenland niet als echte trouwdag ervaar omdat je dit in mijn ogen hoort te doen onder getuigenis van familie en vrienden anders heeft het (voor mij) niet zoveel waarde, niet meer dan gewoon niet trouwen of een maandochtendje gratis zonder iemand erbij trouwen, das gewoon op papier maar niet voor het gevoel (als je aan de wereld wilt laten zien dat je van elkaar houd dan doe je dar naar mijn mening met de mensen van wie je houd erbij..

    En ik vind het niet erg gastvrij overkomen als je niet goed voor je gasten zorgt (hiermee bedoel ik dus dat sommige gasten dus geeneens welkom zijn) en daarmee je dus geen goede gastvrouw bent, dit ben je op je trouwdag dat je dit deels uitbesteed omdat je druk bezig bent is nog wat anders, maar jij bent verantwoordelijk hoe gasten je trouwdag beleven en of ze zich welkom en verzorgd voelen want.

    Niet zomaar dingen gaan roepen als je ze niet goed hebt gelezen en zomaar wat wilt roepen ;)
     
  16. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    Trouwens zonder aanhang iemand uitnodigen vind ik helemaal getuigen van slechte manieren, das echt not done, dat mensen er zelf voor kiezen om bv zonder partner te komen is aan hun maar ik vind echt niet dat je iemand kan uitnodigen zonder partner..
     
  17. giraf

    giraf Niet meer actief

    Omg!!!:$:$
    Wat een zwaar overdreven reacties lees ik hier!
    Volgens mij draait een bruiloft nog altijd om het bruidspaar en bepalen hun wie ze er wel en wie ze er niet bij willen hebben die dag.
    Ik kan ook wel zeggen "als mijn hondjes niet meemogen die dag, dan kom ik niet, want die horen ook bij het gezin"
    En ik snap ook wel dat honden en kinderen geen vergelijking is, maar het gaat even om het idee.
    Het is TS haar dag, dus haar (hun) keuze!
     
  18. Alita

    Alita Niet meer actief

    Ik vindt het vreemd dat jij je ergert aan kinderen die niet stil kunnen zijn....wat is er nu zoooo erg aan een kind die wat aanwezig is.

    Ik zou beledigd zijn als mijn kinderen niet welkom waren...ze horen nu eenmaal bij ons en zijn mijn kinderen niet welkom kom ik ook niet!
     
  19. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.067
    3.860
    113
    Oh, mijn man heeft ook wel uitnodigen via het werk zonder aanhang. Als een collega van hem gaat trouwen, gaan ze bijv. met een groepje collega's. Ik zit dan thuis echt niet te kniezen omdat ik niet ben uitgenodigd voor een bruiloft van iemand die ik niet eens goed ken. Komt niet eens in mijn hoofd om te denken 'goh, wat een slechte manieren van het bruidspaar'. Of dat ze dan ook maar onze kinderen erbij uit hadden moeten nodigen, want de kinderen horen bij mijn man.
     
  20. Alita

    Alita Niet meer actief


    is ook weer iets anders vindt ik collega`s....
     

Deel Deze Pagina