Wie ervaring met nutrilon Soya??

Discussie in 'Voeding' gestart door one of kind, 4 mrt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Hallo meiden,
    Ik heb eigenlijk de vraag of hier iemand ervaring heeft met de nutrilon soya.
    Ons zoontje heeft verborgen reflux maar volgens de osteopaat had hij ook last van lactose intolerantie( niet direct kma) nu krijgt hij dus nutrilon Soya maar hij heeft nu enorme verstoppingen.
    Nu huilt hij van de pijn aangezien hij niet normaal kan poepen, af en toe helpen we hem met de thermometer maar dat mag je niet te vaak;).
    Ik vraag me af of meerderen hier ervaring hebben met de verstoppingen ervan?
    En of jullie later toch over moesten op de pepti?
    Groetjes Elif
     
  2. adi

    adi Niet meer actief

    Ik las net ook je reactie over die rijstebloem. Ik denk dat jij echt rare adviezen hebt gekregen.

    - Hoe weet oestopaat dat het geen kma is? Dat kan hij toch niet zomaar zeggen. Is je kindje getest op kma?
    - Als je kleine nu al moet huilen van vertopping zou ik echt niet aan die rijstebloem beginnen, want dan maak je het alleen maar erger;

    Ik zou je adviseren om terug te gaan naar de kinderarts en de complete behandelplan te bespreken. Misschien zou het beste voor je kindje zijn om kma-voeding te proberen, kijken hoe dat gaat. Misschien lost de verstoppingsprobleem zich dan op en kun je de voeding weer indikken met nutriton. En voor de verborgen reflux bestaan hele goede medicijnen, zonder aan bijvoeding te gaan beginnen met 6 weken...
     
  3. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    De rijstebloem heeft hij nu al 4 weken en de problemen zijn pas begonnen deze week na de nutrilon soya.
    De artsen denken dat hij dat niet heeft aangezien hij goed bijkwam????
    De nutriton was dezelfde dag toen een drama, ik ben hem nu alleen afgekolfde bv aan het geven zonder olvarit maar hoop dat hij nu niet te veel last gaat krijgen van zijn verb reflux pfff
     
  4. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Hij heeft trouwens al medicatie maar dan nog komt het omhoog.
    Zorgt natuurlijk alleen voor een laagje op de slokdarm , erg moeilijk hoor:(
     
  5. adi

    adi Niet meer actief

    Als je toch bv geeft zou ik niet gaan aanklooien met kunstvoeding. Laat hem maar even tot rust komen.

    Je kunt zelf ook een week of twee op kma-vrije dieet gaan en kijken hoe je ventje reageert. Dat is eigenlijk de makkelijkste test voor de kma. Hoef je niet te gaan experimenteren met verschillende soorten kv (want voordat je de juiste hebt gevonden....), maar gewoon de beste melk geven voor je zoontje en dan nog koemelkvrij.

    Dat van aankomen hoeft echt geen indicatie te zijn joh.

    Er zijn verschillende soorten refluxmedicijnen, ik hoop dat andere reflux-mama's even gaan bijspringen. Maar je hebt medicijnen die de zuur neutraliseren, maar die het opkomen van voeding ook tegengaan. Dan zou je je kindje gewoon aan de borst kunnen voeden, zonder af te kolven e.d.
     
  6. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Het probleem is door zijn ernstig ziek zijn laatst en mijn moeder waarbij kanker is geconstateerd keldert mijn bv enorm:( van 300 per 3 uur nu 480 op 6 keer kolven, en dat is niet genoeg voor hem.
    Dus daarom zijn we op zoek gegaan naar kunstvoeding wat goed was.
    2011 is hier gewoonweg heel sh*t begonnen en zit nu ook helemaal niet lekker in mijn vel.
    Helaas werkt dit heel erg op mijn eerst heel goed lopende bv.

    Bedankt meid iig voor je antwoorden:)
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    He bah meis, ik las het inderdaad in je pb (sorry voor het nog niet beantwoorden maar lees ze vaak op mijn telefoon en vergeet dan te reageren). Heel veel sterkte met je moeder.

    Wil nog even zeggen dat mijn dochter constant in de top van de grafiek zat bij het cb op de bv, maar enkel erg veel huilde.. pas met 5 maanden kwamen we er achter dat ze ernstige kma had na een flesje Nutrilon.
     
  8. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Dank je wel Umm!!
    Maakt niet uit hoor.

    Oh dat is "goed" te weten dat jullie dochtertje zo goed bijkwam maar toch zeker kma had.
    Je raakt er echt gefrustreerd van en zo hoor je dan ook dat soya weer niet goed is.
    Hij ligt nu rustig in zijn maxicosi te slapen ( voor de reflux en we moeten zo weg ;))
    Maar heb hem dus de bv gegeven waar daarnet wel weer veel omhoog kwam van melk en weer zakte.
    Maar ik hoorde hem poepen dus hij voelt zich een stuk beter ;)
     
  9. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Volgens mij zijn er maar weinig kindjes met lactoseintolerantie. Kans op KMA is een stuk groter in elk geval.
    Ik zou zelf op dieet gaan, in het topic van KMA kun je tips vinden. En als je kv bij moet geven, dan zou ik voor pepti gaan. Hier heeft ze naast KMA ook soja allergie.
    Waarvoor geef je rijstebloem? Ik denk dat dat geen goed doet voor z'n darmen.
    Ik heb ooit een kraamgezin gehad wat nutrilon soja gaf ivm veganisme, maar dat kindje spuugde er erg op.
    Hier groeide ze ook als kool hoor, ondanks de allergieen. Ik geloof 1100 gram in een maand tijd.
     
  10. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Ik snap er niets van :) Hoe kan een osteopaat nou weten of je kleine lactose-intolerantie heeft? Waarom geef je een kind van nog geen 2 maanden oud (je bent 4 weken geleden begon zei je) rijstebloem?

    Mijn zoontje heeft misschien KMA, naast reflux. Groei was voor onze kinderarts geen reden om KMA wel of niet uit te sluiten. Hij heeft een groeidip gehad, dronk na de medicijnen tegen reflux weer beter maar het drinken bleef een gevecht. Hij dronk dus wel, maar niet van harte. Wel zei hij dat KMA (ed) 9 van de 10 keer ten onrechte wordt gediagnosticeerd. Mijn zoontje krijgt de diagnose dan ook pas als we een dubbelblinde provocatietest hebben laten uitvoeren. Nu moet ik wel zeggen dat het bij hem geen verschil van dag en nacht is: zijn klachten waren aanvankelijk niet heel erg extreem (wel extreem genoeg om aan de bel te trekken) en hij is wel opgeknapt sinds de voeding, maar dit kan evengoed toeval zijn.

    Maar goed, ik vind het verder erg moeilijk "oordelen" aangezien je weinig informatie geeft in dit topic. Ik adviseer je om naar de kinderarts te gaan en aan te dringen op het feit dat zijn klachten nog niet voldoende verbeterd zijn.
     
  11. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    rijstebloem heeft de kinderarts ( 30 jaar ervaring) gezegd, ik geef dit natuurlijk niet uit mijn eigen zomaar.
    Tegen de nutriton kon hij dus absoluut niet.
    Maar hij heeft al die tijd nog geen ene reactie op de rijstebloem gehad.

    Ik loop nu al weken bij de ka ik had iig gelukkig snel door dat hij verborgen reflux had.
    Hier heeft hij zantac en motilium voor gekregen maar dit helpt nog steeds niet geweldig.
    Ik heb dit dus ook idd echt duidelijk gemaakt dat het niet goed werkt en dit echt niet meer leuk is op deze manier.
    Hij heeft zoveel pijn ocharme.
    Vandaag is er uiteindelijk bloed afgenomen en maandag of dinsdag verwachten we de uitslag ervan.
    Hopelijk weten we dan wat er mis met hem is.

    Laat ik zo zeggen dat het geluk ons echt niet mee zit hij is heel ernstig ziek geweest enz.

    Ik probeer mijn uiterste best te doen en een oplossing te vinden, de ka gaf me hier ook veel complimenten voor dat ik erg mijn best deed hem zo snel mogelijk( logisch) beter te krijgen.
     

Deel Deze Pagina