vruchtwaterpunctie volgende week, komt toch dicht bij

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door Roema, 23 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn stiefmoeder is afgelopen zondag overleden, dus het genieten staat even op een laag pitje, merk ik.
    Uiteraard super blij, maar als je na de goede uitslag een plekje op de begraafplaats uit moet zoeken, verdwijnt de blijheid toch snel weer.

    @Marta: mooi dat de 20-weken echo helemaal goed is. Zal toch ook wel een beetje een opluchting zijn!

    @Missjoppie: fijn dat je zo'n uitgebreide echo krijgt, met de juiste specialisten er bij. Naar dat het nodig is, maar zo wordt alles wel extreem nauwkeurig bekeken!
     
  2. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    @ miepje gecondoleerd...sterkte!
     
  3. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dinsdag moet ik dan ook voor de vlokkentest, heb geen combitest laten doen, want daar zit het probleem meestal niet. In augustus heb ik een zwangerschap met 18 weken moeten laten afbreken omdat het kindje grote problemen had, waardoor een kwalitiatief acceptabel leven niet mogelijk was als het al bleef leven. Het is een afwijking die nauwelijk voorkomt. De vorige keer wel een combitest gedaan en daat kwam 1:12270 uit, mooi dus, de arts adviseerde ons dus te wachten met een vlokkentest en in plaats daarvan 4 weken later een vruchtwaterpunctie te laten doen.....hadden we maar nooit gewacht, want anders hadden we eeder geweten dat het niet goed zat!

    Nu dus dinsdag weer en ik ben zo bang. Ik vind die prik zelf wel meevallen eigenlijk, maar dan 10 hele lange dagen wachten op de uitslag.....ga er bijna al van uit dat het wel weer niet goed zal zijn durf geen hoop te hebben.

    Ik moet er dinsdag om 13.30 uur zijn maar heb 's avonds eigenlijk weer een vergadering. Van de vorige keer weet ik niet meer wat het advies is, thuis op de bank of zal ik naar de vergadering gaan??? Misschien dinsdag maar eens afwachten.

    Duimen jullie mee???
     
  4. WendyB

    WendyB Actief lid

    25 jul 2006
    260
    0
    0
    Ik duim met je mee hoor! Heel veel sterkte met de vlokkentest en het wachten. Ik zou zeker 2 dagen rusten en niet naar die vergadering gaan. Na alles wat je al meegemaakt hebt zou ik geen extra risico's nemen.

    Liefs,
    Wendy.
     
  5. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Badeendje, wat een onzekerheid! Kan me voorstellen dat je er als een berg tegenop ziet. Is de afwijking van jullie vorige kindje erfelijk? En weten jullie hoeveel kans er is dat dit kindje dezelfde afwijking heeft?

    Bij mij was het advies om in ieder geval 1 dag rust te houden, maar ik heb voor de zekerheid 2 dagen rustig aan gedaan. Ik wilde mezelf achteraf niet hoeven verwijten dat áls ik een miskraam kreeg, ik ging denken dat ik meer rust had moeten nemen.

    Maar goed, dat waren mijn neurotische gedachtes. En een vergadering is natuurlijk lichamelijk niet zo zwaar. Je moet doen waar je jezelf het prettigst bij voelt!

    Sterkte in deze onzekere periode!
     
  6. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee, de afwijking was niet erfelijk gelukkig, anders was ik denk ik niet aan een nieuwe zwangerschap begonnen hoor! Nee, gewoon pech! Ik denk dat ik de vergadering af ga zeggen! Ik wil mezelf achteraf geen verwijten maken!

    Nu eerst maar wachten tot dinsdag!
     
  7. Droppie123

    Droppie123 Bekend lid

    12 jun 2007
    903
    0
    0
    kapster
    Badeendje heel veel sterkte dinsdag en ik ga ook voor je duimen hoor.
    Met die vergadering moet je zelf kijken wat je wil doen hoor.
    Vraag het even in het ziekenhuis en wat je ook beslist je moet er zelf achter staan.
    Heel veel sterkte met wachten.
     
  8. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dames,
    Dank voor jullie steun. Het wachten kan beginnen, vandaag was de punctie en het deed echt ZEER, tjeempie dat viel niet mee hoor. Ben dus niet naar de vergadering gegaan...vond het wel best, lekker vroeg naar bed zo.

    Het gaat 10 werkdagen duren, dus....heb net pech, ook niet voor het volgende weekend maar net erna! Misschien heb ik geluk en hebben ze het iets eerder. De echo was prachtig, een mooi actief mensje, heel hard aan het bewegen.

    10 werkdagen lijkt een eeuwigheid!
     
  9. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat naar dat het zo pijnlijk was! Gek hoe dat kan verschillen. Ik voelde er eigenlijk niks van. De ene gynaecoloog zal er vast handiger in zijn dan de ander.
    Goed dat je thuis bent gebleven. Voelt vast beter dan in een vergadering zitten.

    En nu beginnen de 10 lange wachtdagen. Ga maar uit van die 10 dagen. De uitslag eerder verwachten dan dat ie uiteindelijk komt, is heel irritant, weet ik uit ervaring.

    Ik ben vandaag even bij de verloskundige geweest om het hartje te horen! Het was even zoeken, maar toen hoorde ik het heel goed! Toch wel fijn om even zeker te weten dat alles goed is!

    Sterkte met wachten!
     
  10. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    @miepie, wat fijn dat je het hartje hebt kunnen horen......mag ook wel na al de stress!
     
  11. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Badeendje, hoe voel je je vandaag? Heb je nog last of is dat over?

    Ik vond het erg fijn om het hartje te horen! Toch even een bevestiging dat ons kleintje niks heeft gemerkt van de test.
     
  12. MissJopie

    MissJopie Actief lid

    24 feb 2009
    387
    0
    0
    Hoi hoi,

    Ben ik ook weer ns!

    @Miep: gecondoleerd! En fijn dat je bij vk bent geweest en hartje hebt kunnen horen. Ik had ze afgelopen donderdag gebeld omdat ik ook tussendoor graag nog een afspraak had, maar moest later ff terugbellen. Dat ben ik dus vergeten en door verjaardag van onze kleine en carnaval is er uiteindelijk niks van gekomen. Maandag as. Hoef ik pas naar academisch ziekenhuis voor de echo. Maar ik wacht dat nu maar ff af. In de tussentijd heb ik niet het idee dat m'n buik is gegroeid dus hopelijk is er idd niks mis gegaan na de punctie.

    @badeentje: ik heb ook vlokkentest en week erna alsnog vwp gehad. Vond de vlokkentest wel iets vervelender (door het 'pompen') als de vwp maar beiden niet heel heel erg gelukkig. Heb je nog last gehad erna van je buik? Had jullie vorige kindje chromosomale afwijkingen? Denk ut haast wel... Succes met wachten, ik weet hoe vervelend dat is.
     
  13. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    naar een vergadering??? je hoort te liggen erna of je je nu goed voelt ja of nee! beetje gek maar goed.

    Ik zelf heb geen vlokkentest gedaan maar een puntie omdat dee betrouwbaarder is (bij de vlokkentest kan je een valse uitslag krijgen 5% kans) maar ook de kans dat het kan misgaan is kleiner dus dat vonden wij fijner als het dan toch moet dan zo veilig en betrouwbaar mogelijk..
     
  14. MissJopie

    MissJopie Actief lid

    24 feb 2009
    387
    0
    0
    Vlokkentest heeft als voordeel dat als het wel lukt je snel ALLE chromosoom afwijkingen weet. De vlokken hoeven nl niet op kweek te staan. Maar bij mij dus idd ook helaas een onbruikbare uitslag en dus alsnog later een vwp gemoeten. Het ligt een beetje aan wanneer je verhoogde kans al hebt doorgekregen of wa er int verleden is gebeurd, maar ik wist met 11,5 week dat het er niet goed uitzag dus als je dan nog 4weken op vwp moet wachten is het fijn dat je ook keuze hebt voor vlokkentest.

    Isademi, zit jij dan nu ook te wachten op uitslag?
     
  15. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Dames,
    Gisteren had ik nog wel last, vandaag niet meer.
    Ja, de vorige keer was het een chromosomale afwijking die je zelden tegen komt! Vorige keer kreeg ik met 12 weken te horen dat het er allemaal zo mooi uitzag en dat we beter konden wachten op de vruchtwaterpunctie ook ivm de risico's, dus wij wachten, op 16 weken de test en ik kreeg toen met 17 weken te horen dat het om een ernstige afwijking ging....met 18 weken de zwangerschap laten afbreken. Het afbreken van de zwangerschap met 12 weken is heel moeilijk, maar met 18 weken denk ik nog moeilijker....ik voelde mijn kindje echt al, vandaar dat we nu hebben gekozen om een vlokkentest te doen.....het was een drama op 18 weken, dan wil ik het liever eerder weten. Ik heb 1% meer kan op dezelfde afwijking opnieuw (omdat ik het al een keer heb gehad dus).....dus wil ik het zo snel mogelijk weten.

    Het lange wachten is begonnen.....probeer er maar niet al teveel aan te denken...al is dat heel moeilijk. Mijn man wordt als eerste gebeld, die komt naar mijn werk toe met de uitslag, goed of niet!

    Ik denk dat die punctie ook zo een pijn deed door alle emoties, het is nog niet zo heel lang geleden dat ik mijn kindje kwijt ben geraakt en alles in het AMC doet me daar aan herinneren, we moesten ook 45 minuten wachten...er liep iets uit.

    Nek plooi was 0,8, dus goed...maar dat was vorige keer het probleem niet. Hartje luisteren was wel leuk, alleen het kleintje was heel erg aan het bewegen waardoor het allemaal heel raar klonk.

    Ik hou jullie op de hoogte en ontzettend bedankt voor de steun
     
  16. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook zeer bewust gekozen voor het zo snel mogelijk willen weten, incl. de minimale risico's dat de vlokkentest mislukt.
    Dat is bij ons in het ziekenhuis ook de reden waarom er nauwelijks nog vwp's worden gedaan. Hoe verder in de zwangerschap hoe moeilijker het wordt om keuzes te maken.

    Badeendje, fijn dat je geen last meer hebt! Kan je het wachten een beetje van je afzetten, of ben je er constant mee bezig?
    Mag ik vragen hoe lang (of kort) het geleden is dat je je vorige zwangerschap moest afbreken? Misschien heb je het al wel eens gezegd, maar ik ben het even kwijt.

    Sterkte met wachten! En ondanks dat een fijn, zonnig weekendn
     
  17. MissJopie

    MissJopie Actief lid

    24 feb 2009
    387
    0
    0
    Helemaal eens met de dames! Nog ff geduld nog badeentje. Gelukkig heb je maar een kleine meer-kans. Heb je nu eigenlijk wel al de kansbereking terug gekregen van de combitest?

    Ik morgen de echo.. Is weer een spannende mijlpaal.
     
  18. miepje

    miepje Actief lid

    24 okt 2010
    380
    0
    0
    NULL
    NULL
    Missjoppie, spannend morgen de echo! Dat is het allerlaatste drempeltje. En daarna 100% genieten!
     
  19. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heb eind augustus te horen gekregen van de erfelijke afwijking! Uieindelijk een week later de zwangerschap laten afbreken! Ik heb geen convoceer laten doen, dat geeft voor mijn valse hoop! Vorige keer was de kans minimaal en een convoceer geeft alleen de kans op trisomie 13,18 en 21 en dat was de vorige keer het probleem niet!

    Ik ben er wel veel mee bezig! Probeer het van me af te zetten, maar ergens is het er altijd!

    Vandaag lekker naar buiten, gisteren naar Artis! Zo kom ik de dagen we door!
     
  20. badeendje11

    10 jan 2011
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    MissJopie, sterkte morgen, maar vooral ook genieten
     

Deel Deze Pagina