Zwanger & opstipatie..

Discussion in 'Zwangerschap' started by Ghurabaa, Mar 5, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lily2006

    Lily2006 Actief lid

    Jan 14, 2008
    367
    0
    0
    Kinderpsychologe
    Eindhoven
    Ik weet t meid, ik had dat precies zo. Zweten, puffen, misselijk, denken dat je moet overgeven...

    Ik had ook op een gegeven moment een wondje daar door de geïrriteerde huid.

    Maak je alsjeblieft geen zorgen over de bevalling hierdoor. Persweeën na (in mijn geval) rugweeën, zijn als de diarree na de darmkrampen! Ik dacht alleen maar "Doe mij deze!"

    Maar, als magnesium inderdaad helpt...lijkt mij zeker de moeite van het proberen waard. Enja, niet dat t gezond is...maar vet eten helpt ook :D
     
  2. gebakje

    gebakje VIP lid

    Dec 15, 2010
    5,130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Op de website van de roosvicee , staat dat de laxo zo vaak als je lekker vind gebruikt mag worden per dag.


    Wat is het doseringsadvies van Roosvicee Stop en Laxo?
    De siroop kan naar eigen smaak worden aangelengd met water. Een standaarddosering hierbij is 1 deel siroop op 4 delen water. Aan deze vruchtensiropen is in principe geen minimale of maximale hoeveelheid per dag gesteld, omdat de siroop geen schadelijke effecten geeft. Daarnaast zal de reactie op de werking per persoon verschillend zijn en dient de ideale dosering aan de hand van het gebruik bepaald te worden.

    (hier werkt het perfect bij 2 heel soms 3 glazen per dag)
     
  3. dolfijnjes

    dolfijnjes Bekend lid

    Feb 24, 2011
    938
    0
    0
    NULL
    Friesland
    Ik krijg ook al wat last van obstipatie. Maar ik heb gelukkig niet de klachten die jullie allemaal hebben. Heb wel veel darmkrampen maar wel met vlagen.

    Ik ben allereerst yogidrink gaan drinken. Daar zit veel lactose in waar ik met m'n gevoelige darmen niet zo goed over kan. Dus dit werkt bij mij heel goed. Verder werkt bij mij activia ook goed.
    Ben er nog niet aan begonnen, maar wordt het erger dan ga ik aan de activia toetjes. Het is natuurlijk per persoon verschillend. Maar bij mij werkt het wel.

    Suc6 ermee. Hoop voor je dat het snel op knapt er is niks minders dan dit.
     
  4. Serephina83

    Serephina83 Actief lid

    Jan 3, 2011
    356
    1
    0
    Hier zelfde probleem. Al langer mee bekend, maar nu ik zwanger ben vrees ik voor wat komen gaat...

    Gebruik sinds nov 2010 lactulose nadat op rongten foto zichtbaar was dat darmen vol ontlasting zaten. Lactulose deed toen goed zijn werk (na een tijdje) maar wat heb ik een last van de bijwerkingen. Ontzettend veel gasophoping. Beperkt me echt in mijn dagelijks leven, durf niet meer lang weg. Moet opletten wat ik aan trek (veel broeken knellen) en mijn buik varieerd van plat tot een 5-6 maanden zwanger buik. Nu ben ik ook zwanger maar daarvoor dus ook last van. Nou vindt ik de dikke buik niet super vervelend maar wel de pijn die daarbij komt. Lucht kan geen kan meer op, buik staat op spanning en geeft enorme krampen...

    Slik nog steeds lactulose maar moet zeggen dat ik nog steeds periodes heb waarin ik dagen niet kan poepen...

    Wat ik daarnaast probeer:
    - Veel water drinken
    - Roosvicee laxo
    - Gebroken lijnzaad door yohgurt (hiervan merk ik echt verschil)
    - Veel vezels (dacht dat ik dat best veel at, maar nog mer gaan doen: dus volkoren ontbijtkoek, volkoren crackers, veel fruit mét schil, groenten etc..)

    Goed om te lezen van die kiwi's, was ik even vergeten maar hielp in mijn vorige zwangerschap ook goed!

    Daarnaast klopt het wat ik eerder gelezen heb: rechtop zitten als je op de wc zit, al voelde dat voor mij in de eerste instantie onnatuurlijk. Niet proberen te persen, en ontspannen. Klinkt makkelijk maar weet uit ervaring als je last hebt en het niet goed lukt is dit erg lastig. Ook heb ik als tip van mijn fysio gehad: bij obstipatie na iedere maaltijd (dus 3 keer per dag) op het toilet gaan zitten. Je darmen zijn dan aan het werk door het voedsel wat je net op hebt, en moet je zeggen dat ik nu vaker kan (al zijn het kleine beetjes).

    Ik heb maandag een afspraak bij mijn huisarts om te evalueren hoe het gaat met lactulose, maar ga dan dat magnesium eens aankaarten. Bedankt voor de tip!

    En iedereen succes met poepen hihi;)
     
  5. Ghurabaa

    Ghurabaa Fanatiek lid

    Jul 30, 2010
    1,236
    1
    38
    The Netherlands..
    Nou ik ben dan dus echt kippig, kon het nergens vinden.. ;) Maar das mooi, dan kan ik het gerust vaker nemen..

    Vanmorgen lauwwarm water gedronken op lege maag, en 2 kiwi's gegeten. Ik hoop zo dat het werkt.. :)
     
  6. Aichaatje

    Aichaatje Fanatiek lid

    Jul 14, 2006
    2,797
    0
    0
    Egypte
    Wat bij mij naast de lactulose ;) is karnemelk op nuchtere maag!
     
  7. susilotte

    susilotte Lid

    Sep 27, 2008
    17
    0
    0
    Ik heb ook veel last gehda van verstopping, had dit bij mijn eerste ook.
    Nu echter zodanig dat ik er ook misselijk bij was en het gevoel had dat mijn hele buik vol zat.
    Bij de huisarts geweest en die heeft me Movicol gegeven. Eerste paar dagen dagelijks nu om de dag en werkt inderdaad prima.
    En natuurlijk alle tips hier van de vezels en water. dat maakt je ontlasting zacht en houd alles op gang.
    Ik hoop dat ik het verder red met mijn movicol, jullie allemaal ook veel succes met het ont-lasten.
     
  8. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    Jul 7, 2010
    3,744
    1
    36
    Friesland
    Als je echt al verstopt zit zou ik toch meteen naar de huisarts gaan voordat het nog verder uit de hand loopt. Ik gebruik lactulose (om de dag) op momenten dat vezeld effe hun werk niet genoeg doen
     
  9. dibbes75

    dibbes75 Lid

    Dec 23, 2010
    74
    0
    0
    Overijssel
    Ik zie dat velen van jullie al bij de ha geweest zijn. Heeft de huisarts bij jullie ook gekeken? Of alleen aangehoord? Rare vraag misschien, maar ik zie het echt niet zitten...
    Hier dezelfde problemen, keihard, bloeden en tot overmaat van ramp ook nog aambeien. Lijnzaad en veel drinken doe ik al, misschien dat de roosvicee laxo helpt want ik zie er steeds meer tegenop om naar het toilet te gaan. En blìjf die dokter maar uitstellen... Kiwi's ga ik ook proberen! En een collega van me raadde gedroogde pruimen aan, maargoed daarmee gaan die vervelende aambeien natuurlijk niet weg...
     
  10. Serephina83

    Serephina83 Actief lid

    Jan 3, 2011
    356
    1
    0
    Bij mij heeft de huisarts aan mijn buik gevoeld en me doorgestuurd voor een foto, al is dat natuurlijk niet ideaal als je zwanger bent.... Ik zou als ik jou was toch maar naar de HA gaan hoor, als ik je verhaal lees denk ik niet dat dit iets is wat opgelost gaat worden door veel drinken etc. Misschien moet je toch tijdelijk aan de lactulose om de ergste opstopping weg te halen en het daarna bij houden met veel drinken, vezels, lijnzaad etc. Succes in ieder geval!

    Als de stap naar de HA te groot voor je is, zou je ook een afspraak kunnen maken bij een bekkenbodemtherapeut.
     
  11. Tooske

    Tooske Fanatiek lid

    Aug 7, 2010
    1,678
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook totaal geen aandrang om te gaan. Jaa Roosvicee laxo!!!! Maar dan gewoon 6 glazen per dag, na een paar dagen zat ik aan de dunne :D Dus nu maar beetje minderen hihi! Verder inderdaad alleen maar volkoren en veel fruit, kiwis en pruimen!
     
  12. Lunacy

    Lunacy Actief lid

    Dec 14, 2010
    475
    0
    16
    Whahaha, ik vroeg me ook al af hoe ik het er allemaal uit moet krijgen, maar ik zie hier goede tips.

    In de drie weken dat ik weet dat ik zwanger ben, ben ik hooguit 4 keer geweest. Ben helemaal opgeblazen. :D
     
  13. angiebaby

    angiebaby Fanatiek lid

    Jan 12, 2010
    3,872
    0
    0
    en hoe gaat t er nu mee?ts?
     
  14. Ghurabaa

    Ghurabaa Fanatiek lid

    Jul 30, 2010
    1,236
    1
    38
    The Netherlands..
    Nou, ik ben nog niet naar de toilet geweest, al voel ik nu wel dat ik moet. Ik durf gewoon niet, ben bang dat ik weer die helse pijn ga krijgen :( (weet natuurlijk wel dat ik ooit moet, maar probeer nog ff de moed te verzamelen)

    Heb wel meer water gedronken, aardig wat kiwi's gegeten en ook wat meer roosvicee Laxo genomen, maar ik denk dat het nu nog te vroeg is om daar iets van te merken..

    Aaaawh ik haat dit zo, kijk er zo tegenop.. :(
     
  15. Serephina83

    Serephina83 Actief lid

    Jan 3, 2011
    356
    1
    0
    pfff wat kun je er tegenop zien he?

    Ik ben gisteren naar de huisarts geweest en mag de lactulose gelukkig vervangen voor magnesium. Ben benieuwd of het goed werkt!!
     
  16. Ghurabaa

    Ghurabaa Fanatiek lid

    Jul 30, 2010
    1,236
    1
    38
    The Netherlands..
    Nou vanmiddag naar het toilet geweest en het was weer drama :( Hele middag pijn gehouden bij het lopen en zitten, snik..

    Huisarts gebeld en heb inmiddels de lactulose in huis, dus dan gaan we dat maar proberen.. (Ga uiteraard wel door met de kiwi's en de vezels etc.)

    De lactulose moet je gewoon zo puur drinken toch? Een dopje van 15 ml.
     
  17. mjs

    mjs Fanatiek lid

    May 14, 2009
    2,128
    2
    0
    Hoi , je die lactulose moet je gewoon zo puur ,drinken, 30 ml volgens mij , als je aandrang krijgt moet je proberen te gaan hoor en als het niet komt ga dan ondanks alle pijn trappen lopen of zo maar ga niet stil zitten want dan versteend het op een gegeven moment , vol blijven houden hè ondanks alle pijn want als het dan op een geven wel lukt dan ben je echt heeeeeeel blij believe me !

    Liefs Edith
    Mama van mees*
     
  18. danitjuh

    danitjuh Fanatiek lid

    Jun 19, 2007
    2,888
    0
    36
    West-Friesland
    Ik doe de lactulose altijd door een yoghurtje want anders krijg ik het niet weg :D


    Wel 1 tip doe het niet sávonds innemen ;) anders moet je midden in de nacht naar de wc :D
     
  19. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    May 7, 2008
    8,138
    0
    36
    Female
    Moeder
    Den Haag
    Ik zou ook voor lactulose gaan als niks anders werkt!
    Ik mocht van de HA geen lactulose, en uiteindelijk omdat ik niet goed af kon gaan, ben ik met 26weken opgenomen door activeren van de baarmoeder, had al verweking dus kreeg remmers.
    Uiteindelijk op advies van de gyn lactulose genomen, ging toen goed, ik combineerde het met 2x per dag brinta en veel drinken tussendoor.
     
  20. angiebaby

    angiebaby Fanatiek lid

    Jan 12, 2010
    3,872
    0
    0
    meis ik weet hoe moeilijk t is als je voelt dat je moet gaan moet je wel echt gaan anders word het nog harder en t eerste stuk wat eruit moet komen is waarschijnlijk nog kneiterhard maar als dat er eenmaal uit is word t zachter,je kan ook klisma aanvragen om het harde even eruit te gooien heb ik ook gedaan ik had 2 weken niet ontlasting gehad...
    sterkte meiss
     

Share This Page