Het buitenland eist helemaal geen normale cocktail enting. Het enige wat die landen willen is een europees paspoort, dat het dier gechipt is en een Rabies enting. die Rabies enting is tegenwoordig voor 3 jaar. Niet in elk land wordt die trouwens voor 3 jaar geaccepteerd. Is per land verschillend!!!
hier worden de katten niet eens geënt maar zijn dan ook binnen katten. als kitten krijgen ze wel al die entingen maar als ze die eenmaal volledig gehad hebben dus ook de coctail dan doen we ze niet meer. heb mijn ragdoll kater van toen 3 jaar laten enten toen we hem kregen maar heb der enorm spijt van. hij heeft er toen de niesziekte van over gehouden (terwijl hij daar tegen geënt werd). het heeft heel lang geduurd voor hij met behulp van medicatie daar van af is en zins die tijd had hij standaard vieze ogen en neus. de afgelopen 8 maanden is hij enorm afgevallen en die vieze ogen en neus bleven. wij naar andere DA en daar kreeg hij antibiotica mee om te kijken of dat zou helpen. en nu bijna 2 jaar na die vaccinatie is hij van alles af en gaat weer richting de 8 kilo. hier wordt niet meer gevaccineerd na de kitten entingen en mocht er weer een hond komen om de 3 jaar en de weil dan vaker. maar dit is puur omdat de honden buiten het huis en tuin komen.
Klopt, ik ben absoluut geen voorstander van enten, maar helaas worden ze niet in het pension toegelaten, dus moet ze er helaas aan geloven. Mijn katten ent ik helemaal niet, op de dubbele kittenenting na.
Ontwormen doe je op het moment dat je de pil ingeeft! Eet je hond een dag daarna weer iets waar wormen in zitten, dan is hij gewoon weer besmet. Ontwormen is geen preventieve handeling, zoals enten of ontvlooiien! Daarom is het belangrijk, zeker met kleine kinderen, om minimaal 4x per jaar te ontwormen!!!
klopt rabiës is het belangrijkst en de meeste landen moet je nog elk jaar enten tenzij je het bloed op het aantal anti-lichamen laat onderzoeken die aangeeft dat hij die 3 jaar beschermt is. er zijn een aantal landen erg streng en moet je als je daar heen wilt al zeker 4 maanden van te voren beginnen met het vaccineren want daarna moet je nog 3 maanden wachten voor bloedonderzoek. wanneer honden voor het eerst rabiës geënt worden hebben ze bij het bloedonderzoek vaak niet eens genoeg weerstand opgebouwd en moeten het hele traject opnieuw dus ben je ineens bijna een jaar verder. daarom doen veel dierenartsen een aantal weken voor het bloedonderzoek nog een keer extra de vaccinatie en die noteren ze niet in het paspoort. maar vaak moet je hier dan ook nog zelf naar vragen.
Het verschilt inderdaad per land, hoe dat zit weet ik dan ook echt niet, ben nog nooit met de honden in het buitenland geweest Ik ontworm de honden 1x gewoon en 1x voor de lintworm. Inderdaad weet je niet wanneer ze besmet zijn dus het is uit voorzorg maar grote kans dat je het voor niks doet. Ook ligt weer aan het product hoe het werkt, dit verschilt per product.
http://www.pfizer-vet.be/service.php?module=meddocuments&action=display_document&target=74&options=%7CsLanguage:nl Hier staat duidelijk dat het aangeraden wordt de enting elk jaar te herhalen. Kan nergens terug vinden dat hij geregistreerd staat voor 3 jaar! Of het moet inmiddels veranderd zijn!
ik ontworm hier niet. laat 1x in de zoveel tijd de ontlasting van die dieren bij de da nakijken op wormen. heb ik al die jaren nog geen worm gezien. dus in al die jaren geen ontworming hoeven geven. ontwormen heeft alleen maar zin als ze het hebben want preventief werkt het inderdaad niet. ik voerde mijn honden rauw vlees van rund, kip, lam, zalm, struisvogel, enz. bij het slachthuis weg maar ook gemalen versvlees bij lotgering. veel mensen denken dat ze hier wormen van krijgen maar wanneer je met het vlees omgaat zoals je met je eigen vlees omgaat is er niks aan de hand. het enige verschil is dat ik geen rauwvlees eet. de maag van de hond heeft een veel grotere zuurgraad dan die van de mens. dus ze kunnen tegen veel meer bacteriën want die overleven gewoon niet. net zoals honden niet gevoelig zijn voor de salmonella bacteriën in rauwe eieren. maar wat ik wou zeggen zelfs toen ik rauw vlees voerde heeft de DA in die 2 jaar geen worm gevonden in de ontlasting. net zoals vlooienspul heb ik ook nog nooit gebruikt. ze kregen elke dag karnemelk met af en toe knoflook. die geuren trekken in de vacht en dat is niet aantrekkelijk voor vlooien. zelf ruiken wij het niet dus wij hebben er zelf geen last van. en ook hier geen vlooien.
Dit wist ik helemaal niet! Ik ga netjes ieder jaar voor de entingen. Ze hebben mij wel gezegd dat je niet te laat moet gaan voor de jaarlijkse enting omdat er 1 tussen zit die maar precies een jaar bescherming geeft. Ik weet wel dat wij eens in de drie jaar de grote cocktail krijgen en de andere jaren de kleine. Kan het dan zo zijn dat de kleine alleen Weil en en de grote alles bevat? Of moet ik echt alleen om Weil vragen? Ik heb er namelijk echt geen verstand van en ga altijd op de expertise van de DA af. Niet normaal dat ze zo zoveel mensen afzetten!
Het is wel belangrijk om te melden dat niet ieder pension de 3jaar regeling accepteerd. Niet dat dadelijk iemand zijn hond weg wil brengen de ochtend voor de vakantie begint en dan niet weg kan (een goed pension weigert ze als het niet voldoet). Hier is bekend om jaarlijks de Parvo/Lepto te geven en om het jaar de volledige coctail (Parainfluenza). Zo zijn de eisen van ons pension (en meerdere) ook. Daarbij uiteraard de jaarlijkse kennelhoest (Bordetella in neusspray of enting) al wordt er ook al weer gestreden over de werking van de neusspray (die geen opbouw enting nodig heeft en al werkt na 3 dgn ipv 14 dagen). En voor buitenland gaande honden de Rabies, die voor 3 jaar staat (landafhankelijk overigens).
Door het lezen van dit topic bedacht ik me dat ik de hond nog moet ontwormen. Meteen maar even gedaan. Bedankt voor de tips!
Hier ook elke 3 jaar de entingen, maar dit wist ik ook al een hele tijd Alleen Weil krijgt hij elk jaar, omdat hij zwemt.
Ik denk dat dat dat verandert is, want als je het navraagt bij de dierenarts geven ze toe dat het 3 jaar werkt, en sommige dierenartsen zeggen dit al van tevoren (zoals je bij eerdere racties van mensen kan lezen!)
Je moet er echt om vragen, het is alleen Weil, geen weil/parvo combi! De DA waaraan ik het in eerste instantie vroeg zei dat er geen vaccinatie was met alleen Weil en dat je alleen de Weil/parvo hebt... Maar toen ik daadwerkelijk voor de enting ging (toen was het een andere arts) toen bestond het ineens wel
Maar ze krijgen het niet alleen door zwemmen he! Ook door de urine van ratten bijvoorbeeld en dat zie je natuurlijk niet dus dat is ook niet te ontwijken. Niet dat men denkt: mijn hond zwemt niet dus ik hoef helemaal niet te enten
toeval of niet onze katten worden nu 3 jaar niet meer ingeent en zijn al 3 jaar niet meer ziek geweest. eerder was er steeds wel wat. wij ontwormen 4 keer per jaar ( vanwege de kinderen) en vlooienmiddel wisseld omdat we steeds verschillende soorten gebruiken om niet resistent te worden en dus de gebruiksaanwijzing volgen.
dit is toch al een aantal jaar? hier gaan ze ook eens in de 3 jaar.krijg ook de oproep van de da om de 3 jaar
In principe mogen bepaalde entingen 1x per 3 jaar gegeven, maar in het pension hier willen ze het niet hebben daarnaast heb ik ook nog de mazzel een hond te hebben die allergisch is voor de kleine enting en dan volledig opzwelt (schijnt volgens de da maar bij 1 % van de honden voor te komen) dus tja dan houd dat al snel op.