@ Marrr: Kan me voorstellen dat je blij bent met je kwaaltjes ook al zijn ze misschien een beetje pijnlijk
O, ik maak me weer eens zorgen ! Ik heb toch vorige week dinsdag (6wk) heel klein beetje bruinverlies en donderdag (6w2d) heeeel klein beetje bloedverlies gehad!? Maar nu zat ik net te googlen (ivm vk-bezoek morgen en dat ik dan bloed moet prikken....brrrrr) en ik ws Rhesusnegatief ben. Kwam ik een paar jaar geleden achter met een open dag in het ziekenhuis. Je kon je bloedgroep laten bepalen en ik dacht: doe maar. In het ziekenhuis hebben ze 2x de test gedaan, omdat ze de uitslag niet geloofden. Nu dacht ik dat dat pas een rol bij de bevalling zou spelen (silly me), maar lees dus net dat het belangrijk is binnen 72 uur een inspuiting te krijgen bij: miskraam, abortus, trauma ongeval (val of stoot) en elke vorm van bloedverlies tijdens de zwangerschap . Jullie begrijpen mss wel dat ik me nu dan toch een beetje zorgen maak, of dat van vorige week kwaad kon?? Ga het uiteraard morgen melden, maar ja wat nu?
Dat gaat in dit geval toch om jou? Niet om de baby nog. Ik zou t aangeven bij je vk morgen en misschien krijg je dan alsnog n prik?? Weet ook niet zo goed. Sorry..
@Lottie: Ik weet het ook niet. Er stond in dat artikel ook niets over vanaf het aantal weken het een probleem kan zijn ofzo. F*ck...heb ik weer :x.
Moon,volgens mij is dat pas vanaf 9 weken oid. Op het moment dat de navelstreng zich ontwikkeld iig en baby dus echt met jou verbonden is.. Is op dit moment nog niet.. Heb toen heel veel gelezen met mijn mk (babytje was tot 10 wk gegroeid) en ik was een grensgeval zeg maar... Weet 99% zeker dat je je er geen zorgen om hoeft te maken, zal zo voor jou gemoedstoestand nog even nazoeken..
Anti-D tijdens de zwangerschap in andere situaties Buiten de injectie met anti-D rond week 30 zijn er nog een aantal situaties waarin anti-D wordt aanbevolen aan rhesus-negatieve vrouwen: een curettage wegens een miskraam of een spontane miskraam na 10 weken zwangerschap; een abortus om de zwangerschap af te breken; een buitenbaarmoederlijke zwangerschap; een vlokkentest of vruchtwaterpunctie; en situaties waarin van buitenaf sterk op de baarmoeder wordt gedrukt, zoals bij het keren van een kind in stuitligging, een ernstige val op uw buik, een auto-ongeluk of een schop of trap tegen uw buik. zie pas na 10 wk
Hier staat het nog wat duidelijker Als u een rhesus negatieve bloedgroep heeft, is het van belang dat u na een miskraam van 10 weken zwangerschap, een injectie krijgt met anti-D immunoglobuline (liefst binnen 48 uur na her verliezen van de vrucht, maar binnen 2 weken is ook nog zinvol). Dit is om te voorkomen dat uw lichaam antistoffen maakt die bij een volgende zwangerschap bloedarmoede bij uw baby zouden kunnen veroorzaken.
Moon; weet ik niet, maar weet dat ik zelf ooit es op de mavo bij biologie ging testen, en volgens die test wel. Dat is absoluut niet betrouwbaar, maar heeft altijd in mijn hoofd gespookt.. en aangezien ik altijd rare dingen heb, zou ik er niet van opkijken.. Dus heb toen alles voor de zekerheid toch maar even nagezocht...
@Marrr: Kus ! Haha...die bloedgroeptest had ik ook op de mavo. Moest je jezelf in je vinger prikken...mooi niet dus....laten doen door de assistent die rondliep. En dan op zo'n kaartje smeren en uiteindelijk klopte er volgens mij geen zak van...haha. Ik geloof dat er bij mij AB uitkwam ofzo...als het goed is ben ik A-. Wat heb jij dan voor rare dingen gehad (maakt me nieuwsgierig)??
Hahaha, you don't want to know...! Had meestal te maken met ziek zijn. Ben niet vaak ziek, maar als ik ziek ben is het ook altijd in het extreemste.. Vroeger extreem de mazelen gehad en de bof aan 3 kanten van mijn gezicht (mijn mond was zo dicht dat ik er geen eten meer doorkreeg) Keelontsteking die me bijna het ziekenhuis in heeft geholpen. Als mn kiezen getrokken worden krijg ik abcessen achter in mijn keel (waarbij 23 co-assistenten gaan kijken terwijl jij ligt te creperen) Dit zijn allemaal dus dingen waarbij dokters echt niet wisten wat ze ermee aanmoesten.. Klinkt zo allemaal niet zo vreemd, maar geloof me, dat was t wel.. Kan zo nog wel wat voorbeelden bedenken maar dan moet ik even nadenken.. Ben je wel een beetje gerustgesteld nu?
@Marrr: Oké, dat zijn wel rare situaties ja . Errug vervelend dus. Ja, voel me weer een stuk beter en opgelucht...pfff. Dank je wel ! @Chicken: Jij ook bedankt ! Heb jij wel tijdens de zw.schap inspuiting(en) gehad?? Ik dacht dat het alleen van belang was bij de bevalling, maar niet dus . Heb je ook gefietst?? Hopen dat je eitje idd geweest is, mss vanavond toch voor de zekerheid nog een keertje klussen??