Maryloes: wow wat spannend! Word jij de volgende hier en al zo snel? Hou je ons op de hoogte? MamaMarije haha 'beetje vroeg' wat zijn mannen soms naïef he Die van mij heeft t gelukkig juist omgekeerd: realiseert zich heel goed dat het nu echt bijna kan gebeuren en houdt daar heel mooi rekening mee. Gisteravond was zijn allerlaatste bieravondje met vrienden en vanaf nu is die helemaal alcoholvrij voor als die me naar het ziekenhuis moet brengen ineens. En als ik 's nachts moet plassen is die steeds klaarwakker omdat ie dan wil weten of alles nog ok is, dus dat vind ik wel heel fijn, dat ie zo alert en meelevend is!
maryloes: spannend en succes. vannacht redelijk geslapen, ben wel erg moe, maar ik lees dat meerdere van jullie dat hebben. verder wel steeds harde buiken, moet maandag naar de vk. voel de kleine erg goed, dus binnenin gaat het goed. ik ben eigenlijk best wel zat al, vooral omdat het ook moeite kost om iets in huis te doen, stoffen gaat nog, maar zuigen dweilen is eigenlijk al teveel. gisteravond op bed erg emotioneel, dat zal er allemaal wel bij horen, voel soms mijn tranen branden als mijn man of iemand anders weg gaat, omdat je dan weer alleen bent, maar hou me groot omdat dan mijn zoontje erbij is. ik probeer maar een beetje afleiding te zoeken in het knutselen en tekenen en verfen met mijn zoontje.
@smyltje: mooi zeg! Echt prachtig! Mag je trots op zijn zeg. @maryloes: oooh spannend! Begon bij mij ook steeds dat ik 2 cm had haha, goed teken! Dat gaan ze echt wel doen hoor, duurt niet lang meer. @noukie: nou, dat klinkt ook alsof het niet meer lang gaat duren... spannend! Nou, die struisvogelpolitiek, ja ik weet t niet. Het was zo heftig, en met 2 minuten persen was ze eruit. Normaal doe je daar dus een uur over en de vk was net hier, die heeft dat dus ook net zoals de kraamzorg nog nooit meemaakt. 2 minuten persweeen en kind is geboren:S Maar jam het is bij iedereen zo anders, of je er veel of weinig over nadenkt, je ziet t op dat moment wel, en ik schoot in paniek en ze helpen je echt goed.
@ maryloes: spannend!!! Succes hoor, ik hoop dat alles vlot en goed gaat... @ Monique: ik zei al tegen m'n man, ze heeft de baby er vast in één keer uitgeperst ... Kan anders bijna niet hè, als je van vliezen breken tot kindje geboren maar 1u en een kwartier doet. Achteraf misschien wel fijn, toch? Of is het je te snel gegaan... Je tweede dag alweer!
Hier lijkt t niet echt door te zetten. Een ruime 2 cm nu. Ze heeft me gestript en hopelijk zet het daarmee door, maar heb er hard hoofd in. Waarschijnlijk toch gewoon valse start.
@ Maryloes: Heb je veel pijn/last nu dan? Hoop voor je van niet, anders zou het nog eens vermoeiend kunnen worden... Ben je in de gelegenheid om wat rust te pakken? Ik denk aan je en duim héél hard mee!
@ Voorweeën: Kan je af en toe één voorwee hebben? Of is dat gewoon een krampje? Ik heb vandaag tot nu toe 3 keer een echte heftige kramp gehad, maar met een paar uur ertussen. Zal waarschijnlijk verdere indaling zijn, en geen echte voorweeën toch?
Smyltje; WOW wat een mooie foto's! Marylous; spannend bij jou dus ook! Monique; hoe heb je de eerste nacht als kersverse moeder beleefd?
Dames, ik vind het persoonlijk altijd heel erg fijn om te weten hoe iets werkt, waarom iets gebeurt, ... Vandaar ook de cursus samen bevallen, helemaal op-en-top voorbereiding. Ik vond net op dokter-dokter.nl een heel interessant stukje over waarom een wee pijn doet: Wat maakt een wee zo pijnlijk? Een wee veroorzaakt een grote rek van de baarmoedermond. Deze wordt als het ware opengetrokken, dit uitrekken is verantwoordelijk voor een deel van de pijn. Ook wordt er getrokken aan de banden waarmee de baarmoeder is opgehangen aan het bekken. Dit geeft pijn in de liezen, boven het schaambeen, in de onderrug en in het stuitje. Soms straalt de pijn zelfs door tot in de bovenbenen. Men spreekt dan van beenweeën. Tijdens een wee wordt ook het hoofdje het bekken ingedreven; dit kan diep binnen in het bekken een akelige botpijn geven.
Wat een mooie fotos smyltje! je bent echt mooi zwanger! Wel goed dat je al in het ziekenhuis was monique, want ze had flinke haast ! spannend hoor maryloes! toch al 2cm! @hier, voel me niet zo rot als gisteren. maar ben erg moe! heb een zwaar gevoel in mijn onderbuik alsof ik ongesteld moet gaan worden. vanmorgen nog wel boodschappen gedaan maar dat kostte ook veel moeite. nu maar even slapen, mijn zusje viert vanavond haar verjaardag en ik wil er eigenlijk graag naar toe. en als de kleine dan toch besluit te komen dan ben ik in ieder geval in mijn geboortestad rotterdam!
WAUW, wat een mooie foto's! Wat ben je mooi zwanger zeg, super! Daar zou ik een mooi plekje voor gaan zoeken in huis! @Voorweeen: heel irritant, zijn vooral pijnlijk en heel vermoeiend. Weet het nog heel goed van de vorige keer en het is helemaal vervelend als het niet doorzet. Het is al bij veel aan het rommelen zeg! Hier niet meer dan af en toe een harde buik en wat steekjes. Dat is alles. Vanmorgen de gangkast opgeruimd. Julia vroeg om ander speelgoed en dat was een mooie gelegenheid om die weer eens te herindelen! Kwam gelukkig ook de papieren tegen van de erkenning, dus die meteen in de tas gedaan. Nu moet alleen het kantoor van manlief nog even onder hande genomen worden en de bijkeuken. Eigenlijk wil ik de keuken ook nog even soppen en dan is al het grote werk klaar. Dan een kwestie van normale huishoudelijke dingen. Vind het wel zo prettig om alles in orde te hebben voordat iemand anders mijn huishouding overneemt. Heb afgelopen week zelfs plantjes gepland in de tuin,haha! ***heb geen last van nesteldrang*** Oooh en vanmorgen vroeg Juul ook nog: wanneer komt baby zusje nou? Zo schattig, ze heeft er zo;n zin in!
Ha meiden Hier is de nesteldrang ziekelijk toegeslagen haha. Vriend ging van huis en zei nog : houd n beetje je gemak he.... Komt ie thuis: huis gestoft, gezogen, gedweild, sta ik ineens mn kledingkast netjes te leggen. Daarnet met t goede stoomstrijkijzer van mn mama al t beddengoed kreukvrij gestreken. Iets waar ik normaal echt n schurfthekel aan heb maar nu heel veel voldoening geeft. Haha, zegt mn vriend: is hte weer allemaal lekker schoon zeg. Mijn nesteldrangantwoord: Ja en zo wil ik het de komende 4 1/2 week graag zo houden. Als er ineens allemaal vreemden over de vloer gaan komen..... Nu maar effe lekker op de pc en zo meteen een potje WIIen Succes voor alle rommelende dames!!! @ vraagje over beddengoed: ik heb zo'n waterdichte molton gekocht bij de HEMA maar red ik t daarmee of moet ik alsnog daar zeiltjes onder leggen????