werken en niets verdienen

Discussie in 'De lounge' gestart door Amfy, 7 apr 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Oh dat maakt het wel helemaal mooi ja! Mijn man en ik werken allebei in de particuliere sector en hebben dus onbetaald ouderschapsverlof, en zelfs dan loont het nog.
     
  2. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Mits je behoefte hebt om minder te gaan werken ;) Mijn man wil niet minder dan fulltime werken, en werkt dus liever 1 dag thuis. Hij heeft dus geen behoefte aan ouderschapsverlof.
     
  3. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Dat hoeft voor mij niet. Maar ik vind wel dat deze verschillen in het betalen van belasting niet nog groter moet worden. Ik vind dat wij al meer dan genoeg belasting afdragen.

    Nederland is een verzorgingsstaat dankzij de verschillen in belastingen. In landen waar deze verschillen veel kleiner zijn, zijn mensen ook veel meer op zichzelf aangewezen. Daar moeten mensen dus zelf zorgen voor verzekeringen, spaargeld, etc. om klappen op te kunnen vangen. Mijn man gaat bijvoorbeeld misschien in Duitsland werken en doordat hij dan meer dan een bepaald inkomensgrens gaat verdienen, moet hij het overgrote deel van de verzekeringen zelf regelen. Ik kan me zo indenken dat mensen stom genoeg zijn om het niet te doen (want dat scheelt geld), met alle gevolgen van dien als er een keer wel wat aan de hand is. De Nederlandse staat beschermt onze burgers hiervoor dus. Zodat we niet van die toestanden als in Amerika krijgen waar veel mensen onverzekerd rondlopen en daardoor soms diep in de schulden raken.
     
  4. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    mijn persoonlijke mening, ongelijkheid is er en zal er altijd zijn. Ik vind het ook geen slecht iets eigenlijk en van mij hoeft dat niet afgeschaft worden. Volgens mij hebben ze in het oude Rusland prima laten zien dat gelijkheid absoluut niet werkt. Ik vind ook niet dat het huidige stelsel in Nederland slecht is, integendeel, maar men eens een keer stoppen met mekkeren over die hogere inkomens. Ook daar kan je niet ongestraft oneindig aan blijven plukken. Dat de hogere inkomens minder toeslagen krijgen is ook m.i. niet meer dan normaal, maar er blijven sommige toeslagen die voor iedereen gelden, hoeveel je ook verdient. Omdat er nu eenmaal is geregeld dat iedereen daar recht op heeft. Of zijn er opeens mensen die meer gelijk zijn dan anderen? Je kunt misschien discussieren over de hoogte van die toeslag, dat wel.

    Ik ben het met Yukl eens, afschaffen van de belastingschijven hoeft van mij ook niet, ik vind het ook niet slecht dat hoe hoger je inkomen, hoe meer belasting je betaalt; ik vind wel dat dat verschil niet groter moet gaan worden. Het is goed zo vind ik persoonlijk. Dit stelsel maakt het mogelijk dat dingen goed geregeld zijn. Vandaar dat ik ook absoluut geen voorstander ben van afschaffing van de hypotheekrenteaftrek, omdat een vermindering van loonheffing gewoon niet gaat gebeuren of, als het gaat gebeuren, de aanpassing niet voldoende zal compenseren.
     
  5. danip

    danip Niet meer actief

    Ik wordt zo bang van het hele verhaal over de hypotheekrenteaftrek. Dit zou voor ons toch echt een probleem betekenen. We hebben echt net voor de crisis dit huis gekocht, en het is nu al 15000 minder waard. Daarnaast is de overdrachtsbelasting meegefinancierd. We hebben geen maximale hypotheek, maar het zou voor ons wel betekenen dat ik nooit minder zou kunnen gaan werken (nu fulltime) of dreigen nog meer in de schulden te komen (ik noem die 15000 dan schuld ;)) Verkopen kan niet, want de prijzen zakken zoveel dat we de rest van ons leven schulden aan het afbetalen zouden zijn in ons huurhuis. Dus we moeten wel blijven helaas.

    Ik heb toch wel zo veel spijt dat we een huis gekocht hebben! En dan net voor dit gedoe allemaal. We kregen dezelfde dag, nadat ons bod was geaccepteerd een huurhuis toegewezen.. Zo stom, hadden we dat maar gedaan. Dan had ik door dit hele gedoe niet zo veel zorgen gehad, en was ik lekker mijn huurtoeslag blijven ontvangen in mijn huurhuis. :( Ik zie er echt tegenop dat we straks een hypotheek hebben die 50.000 0f meer hoger is dan de verkoopwaarde. En we gewoon vast zitten in dit (dan) te dure huis.
     
  6. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Ja die overweging heb ik ook wel eens gemaakt. Moeten we niet gewoon gaan huren hierna? Maar de huurhuizen in de woonplaats waar we willen gaan wonen zijn echt vreselijk. Klein, sfeerloos, staan niet in de goede buurten. En vooralsnog duurder dan kopen. Tsja... Dan denk ik toch liever kopen met het risico straks met een enorme schuld te zitten en vast te zitten aan het huis voor de komende 20 a 30 jaar.
     
  7. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.255
    6.152
    113
    Maar je lost toch af? Wij hebben ook net een huis voor de crisis gekocht, dus voor ons huis gaan wij ALS we het al kunnen verkopen voor minimaal 20000 het schip in. Maar goed, wij hebben een spaarhypotheek en over 30 jaar hebben wij het hele hypotheekbedrag gespaard en kunnen we aflossen. En als ons huis dan 50.000 minder waard is ja dat is jammer, maar we zitten niet met een schuld dan.
     
  8. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Je hoeft niet bang te zijn.

    Als ze iets met de aftrek gaan doen dan gaan ze daar ook weer iets tegenover zetten.

    Juist omdat heel veel mensen anders ( bijna alle huizenbezitters in Nederland) dan een probleem hebben. En daarmee de overheid dus ook. Als hun bevolking ineens massaal niet meer hun huis kunnen betalen zit je met een huizen probleem en een economisch probleem.
     
  9. danip

    danip Niet meer actief

    Ja wij hebben ook een spaarhypotheek. Over 30 jaar hebben we minimaal 150.000 van de 200.000 afgelost. Daar had ik nog niet bij stil gestaan! Bedankt!

    @ Bosi, Het lijkt me inderdaad dat ze niet zonder een compensatie zoiets kunnen doen, maar omdat wij bij de middengroep qua inkomen horen val je vaak overal net buiten. Maar ik wacht rustig af, ook al vind ik het soms best een rotidee. We hebben juist gekocht als soort van investering. Maar misschien zie ik het inderdaad te somber in.
     
  10. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.255
    6.152
    113
    En dat is het toch ook nog wel een beetje? Over 30 jaar, stel dat je je huis dan verkoopt voor 200.000 (het is dus niks meer waard geworden) dan heb je nog wel mooi 1,5 ton over. Als je huurt, vind ik het knap als je dan na 30 jaar 1,5 ton op je rekening hebt staan hoor.
    Of ben ik nou heel naief?
     
  11. danip

    danip Niet meer actief

    Nee je hebt gelijk hoor! Ik keek alleen naar de korte termijn ;) Nu is de spaarpolis die aan de hyp verpand is nog niet veel waard (2500,- of zo) omdat we eerst de kosten betaald hebben, maar over 30 jaar is het een mooi bedrag inderdaad. Ik keek meer naar de problemen die we krijgen als we een heel bedrag per maand minder kregen en we dus dan zouden moeten verkopen, dus laten we zeggen over 2 of 3 jaar ;)
     
  12. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.255
    6.152
    113
    Ja zoals bosi ook al zei hoef je daar denk ik niet zo heel bang voor te zijn, aangezien heel veel mensen afhankelijk zijn van die hypotheekrenteaftrek en volgens mij de huizenmarkt dan een doodsteek krijgt. Misschien verandert het wel, maar zal het overgrote deel van de huizenbezitters daar geen of weinig last van hebben.
     
  13. tulip

    tulip Niet meer actief


    nee, dat wist ik echt niet hoor. Mijn vriend zou dat ook best willen denk, maar loont het alleen als je beide op het soort zelfde salaris zit, want daar zit bij ons nogal een verschil in.

    ladyxochi en judith1982, ook bedankt voor de uitleg.
     
  14. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Volgens mij zijn er heel wat landen waar de hypotheekrenteaftrek (geleidelijk) is afgebouwd maar waar dat niet heeft geleid tot koopkrachtvermindering (Noorwegen bijv. als ik het goed heb). Vaak zorgt de regering wel dat er op een andere manier wat geld voor terugkomt. Ze hadden het alleen moeten doen eind jaren '90 tot de economie booming was en de huizenprijzen enorm stegen. Maar dat is natuurlijk achteraf praten ;).

    Verder zie ik een huis kopen inderdaad vooral als een investering op de langere termijn. En ook nog eens een investering die altijd geld oplevert. Als wij na 30 jaar onze hypotheek hebben afgelost dan maakt het niet eens zoveel uit wat ons huis dan waard is omdat, stel dat we een ander huis willen kopen, de prijzen van de andere huizen ong. net zo gedaald/gestegen zijn. En... afgelost is afgelost dus je zit niet met een restschuld omdat het huis in waarde gedaald zou zijn.

    Danip, wat vervelend zeg. Je hebt gelijk, op korte termijn, nu de huizenprijzen zo dalen, is een koophuis wel nadelig omdat je niet snel kunt verkassen. Aan de andere kant, een mogelijk huis wat je zou willen kopen is ook weer in prijs gedaald dus... Meestal (tenminste: wij) spaar je voordat je gaat verhuizen een x bedrag voor de verhuizing (in ons geval 15.000 euro). Stel dat je huis inderdaad 10 - 15 duizend euro in waarde is gedaald dan gebruik je daar het spaargeld voor en neem je een bouwdepot bij je hypotheek van 10 - 15 duizend euro en betaal je daar het e.e.a. aan verbouwingskosten mee. Omdat het huis wat je koopt waarschijnlijk ook (stukken) goedkoper is dan dat je het 5 jaar geleden zou kopen, maakt dat niet zoveel uit...
     
  15. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Maar dan hou je jezelf dus wel voor dat je voorlopig niet gaat verhuizen. Ik verwacht dat wanneer de hypotheekrenteaftrek in 1 keer zal worden afgeschaft zonder een logische compensatie, ons huis zeker een ton in waarde zal dalen. Dat geld hebben we de komende 15 jaar echt nog niet bij elkaar gespaard.
     
  16. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Tja, ik redeneer zelf maar: in het ergste geval worden we failliet verklaard en moeten we een aantal jaren op een houtje bijten, voor we daar weer bovenop komen...
    Ik ga daar niet teveel over nadenken, want ik verander er toch niets aan met gepieker :(

    Ben wel voor een apart topic hierover, leuke discussie :)
    Wat betreft afschaffing van verschillende belastingschalen: dan moeten idd een boel dingen individueel geregeld worden die nu collectief door de overheid geregeld worden. En ik zie dat de groepen met lage inkomens echt niet doen, (gewoon omdat ze daar het geld niet voor hebben, ik begeleid jongeren die meestal op het minimum zitten met een wajong of bijstandsuitkering en die houden geen enkele rotcent over... :( (nadat we alle foefjes en toeslagen hebben aangesproken! Ik ben er behoorlijk handig mee geworden na 4 jaar dit werk)).
    Als er 1 belastingschaal zou komen, prima, maar dan moeten de minimumlonen ook flink omhoog, (want als je nu een vlaktax in zou voeren, zouden WEER de hoge inkomens daar vooral van profiteren). En of dat nou zo stimulerend zou gaan zijn voor de economie? Volgens mij gaan er dan allerlei ontslagen vallen en wordt de werkdruk NOG een stuk hoger dan ie nu al is...

    Eind van het liedje is trouwens volgens mij wel dat de overheid hier op TE veel dingen in heeft gegrepen en wel op zo'n manier van 'het geld kan niet op". Wat dus helaas wel kan....
    We zijn hier in Nederland volgens mij toe op een diepe herbezinning van wat we als gemeenschap aan kosten willen dragen met elkaar en wat niet... en als ik zou moeten kiezen, vind ik ondersteuning van mensen die niet kunnen werken, belangrijker dan hypotheekrenteaftrek. En vind ik ondersteuning van mensen die hun huur niet volledig zelf kunnen dragen, weer belangrijker dan subsidie voor kunst (ook al ben ik een kunstliefhebber) of vergelijkbare dingen.
    Maar opnieuw dus eens kijken: wat MOET betaald worden en daarna: wat zouden we dan nog extra KUNNEN betalen met z'n allen....
     
  17. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Maar er is in Nederland ook geen enkele politieke partij die de hypotheekrenteaftrek in 1 keer af wil schaffen... (zou ook ontzettend stom zijn, de gevolgen in Zweden (of Noorwegen, ben het even kwijt) zijn daar enorm geweest).
    Als je de hypotheekrenteaftrek wilt beperken, zal dat sowieso stapsgewijs moeten. En ik zou echt eerst voor beperking zijn in welk deel van een hypotheek afgetrokken mag worden. Eerst maar eens alles boven de miljoen aan hypotheek uitsluiten van de aftrek? ;) levert al een boel op hoor :D 3 jaar later alles boven de 750.000? Nog eens 4 jaar later alles boven de 500.000? Nog eens 10 jaar later een gelijk percentage aftrek voor wie dan ook: dus alles in de eerste schaal aftrekbaar en niet meer 42 of 47 of 52% aftrekbaar...?
    Zoiets zou ik het voor me kunnen zien, met mijn gezonde boerenverstand :) Maar er zijn ongetwijfeld knappe economen die daar echt wel een verstandig plan op kunnen maken....
     
  18. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Ik dacht dat er een partij was die het wel in 1 keer wilde afschaffen, maar dat zie ik nergens terug :) Dus zal dan wel niet ;) De grootste partijen willen het sowieso niet, dus dat scheelt. Maar ik vraag me wel af welke situatie je krijgt als ze het stapsgewijs willen doen. Ik denk dat het toch een flinke waardedaling teweeg zal brengen omdat het mensen in eerste instantie zal afschrikken. Al denk ik wel dat het herstel daarvan sneller zal verlopen.
    Zeg ik inderdaad ook met mijn boerenverstand :D

    Naja dat geluk wat mijn vader heeft, dat zijn huis meer dan verdubbeld is in waarde, zullen wij nooit mogen meemaken helaas ;)
     
  19. tulip

    tulip Niet meer actief

    pff, hier ook bij mn ouders: een huis gekocht voor 128.000 gulden en nu is het 195.000 euro waard ongeveer.
     
  20. denicepino1

    denicepino1 Fanatiek lid

    2 sep 2009
    1.763
    0
    0
    HUISVROUWTJE
    Kerkrade
    wowis wel veel he wat je man verdient :D 2700 netto... ok mannetje moet dan wel heeeeel lange overuren maken. Maar dan zou ik er ook voor kiezen om thuis te blijven.

    Ik heb me ook voorgenomen om thuis te blijven bij kids tot de jongste 2 jaar is. Dan ga ik part-time werken, als ik een leuke baan vind. tot die tijd blijf ik thuis en ga ik leren( financiele administratie) we hebben nu een loon van 1500 netto.

    Toen ik nog werkte 30 uur ( toen we nog geen kids hadden) in de week zaten we natuurlijk hoger. maar daarvoor moest ik wel 2 baantjes hebben om dat geld te verdienen. (1200 euro )

    wat je zelf ook al zegt, je man verdient goed. en voor die paar euro ja wil je daar voor je meisie moeten missen? geniet van je mooie meid zou ik zeggen.
     

Deel Deze Pagina