Boos, verdrietig.. aanbouw buren

Discussie in 'De lounge' gestart door butterfly83, 15 apr 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Hallo allemaal,

    Even om van me af te praten en misschien kunnen jullie er nog iets positiefs van maken..

    Vorig jaar januari zijn we verhuisd naar ons paleisje. We hebben veel verbouwd, net iets te hoge hypotheek maar we wonen er zo lekker! Het is een enorm leuke buurt en het allerbelangrijkste is dat we helemaal vrij zaten. Voor hebben we een groen stukje en achter stond wel een huis maar die stond een behoorlijk eind naar achteren en door ons tuinhuis en hele hoge coniferen hadden die geen zich op ons (en wij niet op hun) Nu zijn ze al twee weken aan het bouwen, nieuwe aanbouw. We hielden ons hart vast maar hoopten op een plat dak. Kwamen we gister thuis, staat er een enorm dak op. Net zo hoog als het orginele huis. Aan de voorkant zitten ramen waardoor ze vanuit het raam precies in onze hele tuin kunnen kijken en in ons huis kunnen kijken. De uitbouw staat veel meer naar voren zodat het maar een meter of 3 van onze afscheiding staat.
    Ze kunnen echt alles zien! We vielen toen juist op de vrijheid! We hebben vitrage achter hangen omdat toch niemand naar binnen kon kijken, maar nu dus wel. Dus wel zullen andere gordijnen moeten hebben terwijl het net een jaar hangt!!

    We hebben de bouwaanvraag nooit gezien maar nu blijkt dat die vorig jaar zomer al aangevraagd is. Bij de ramen komt de slaapkamer van de ouders, die zijn er dus heus niet de hele dag maar het idee dat we nergens meer 'vrij' kunnen zitten vind ik vreselijk. Bovendien neemt het een groot stuk uitzicht weg!

    Bah, bah, bah.. We hebben er beide niet van geslapen vannacht, het lijkt een boze droom, maar bij elke blik uit het raam is hij weer levensecht!
     
  2. Willes

    Willes Fanatiek lid

    14 nov 2006
    1.127
    70
    48
    Hoi,
    Ik kan me jouw gevoel wel voorstellen. Je hebt ten slotte niet voor niets voor een huis met veel privacy gekozen. Dan is het natuurlijk gigantisch balen als de buren ineens zo in je achtertuin kunnen kijken. Wij hebben een soortgelijke ervaring gehad. Achter ons huis (tussenwoning) staat een rij dezelfde huizen. Maar ver genoeg van elkaar om niet bij elkaar in de tuin te kunnen kijken. Nu hebben onze achterburen een aantal jaar geleden een enorme dakkapel laten zetten, met uitkijk recht in onze tuin. In het begin stoorde ik me hier enorm aan, maar nu valt het me eigenlijk niet eens meer op. Je moet maar zo denken, je buren staan vast niet de hele dag voor het raam om jou in de gaten te houden. Ik hoop voor jullie dat het gevoel een beetje minder wordt in de loop van de tijd. Succes in ieder geval!

    Groetjes, Willes
     
  3. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    volgens mij hadden ze dat moeten vertellen met de aankkop van jullie huis dat er een aanbouw bij de buren zou komen. ik zou naar de gemeente gaan om te kijken wat de regels zijn en of er wat aan te doen is. Weet wel dat als jullie huis erdoor minder waard is dat er wat aan gedaan kan worden dacht ik. succes, dit is niet leuk zo natuurlijk
     
  4. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    bouwaanvraag is goedgekeurt, dus helaas heb je gewoon pech wat dit aangaat. volgens mij woonden ze er toen ook al, dus de melding in de krant hebben ze zelf niet gezien.

    Ik denk dat je je nu echt te druk maakt, snap dat het balen is, en dat je er niet voor gekozen hebt, maar probeer het van je af te zetten, de buren doen het niet om jullie te pesten en zullen zeker niet altijd bij jullie gluren, je vrijheid heb je nog steeds, voor je gevoel wat minder, maar geloof me, dat govoel gaat wel weer weg.
     
  5. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Nee hoor dat hoeft niet. Je moet namelijk zelf alles onderzoeken. Ze zijn je ook niet verplicht te vertellen dat als je een huis met vrij zicht hebt er een nieuwe wijk komt, dit zijn dingen die je zelf moet onderzoeken. De verkoper is alleen verplicht om de zaken van het huis zelf en het perceel te vermelden.

    wij wonen hier ook sinds september en nu hebben onze buren ook een uitbouw gemaakt van de woonkamer. Wij waren eerst ook een beetje bang voor wat het zou worden maar eerlijk gezegd is het helemaal niet storend.
     
  6. brabbel1988

    brabbel1988 VIP lid

    8 jul 2009
    7.504
    139
    63
    Hoe rot, zielig en vervelend t ook is voor jullie.
    Het is voor jullie gewoon dikke pech.......
    Maar bekijk het eens van hun kant.......

    Als je een huis koopt met het idee om er later nog een serre of aanbouw aan te bouwen, denk je ook niet als eerste aan je buren.
    Dan denk je zelf ook aan de waarde van je huis, en de extra ruimte....

    En ze zullen t niet doen om te treiteren, dat verwacht ik niet.
    Vind t jammer voor jullie, maar kan die buren ook goed begrijpen....
     
  7. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    Maar wie zegt dat dat bekend was op moment van aankoop? Misschien hebben die buren dat pas vlak voor de zomer bedacht en toen gelijk de aanvraag ingediend. Ts woonde er toen al.

    @ts, bouwaanvragen staan in kranten en dan moet je bezwaar indienen. Het zou vast balen zijn ,maar net wat je zegt ze zullen vast geen behoefte hebben om hele dagen voor ramen te loeren.
     
  8. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    Ja idd ,goed omschreven.
     
  9. Sensea

    Sensea Niet meer actief

    ik vind jullie reactie ook wel een klein beetje overdreven. net of de buren dat aanbouwen om jullie 24 op 24 te bespioneren. die mensen wilden gewoon meer ruimte en hebben daarvoor toestemming gekregen. de aanvraag is al ouder zeg je zelf dus je had bezwaar kunnen maken. met denken dat het wel een plat dat zou worden ben je dus zelf te gemakkelijk geweest. het is ff slikken, maar het zal heus wel wennen in de praktijk. wel zal de verkoopwaarde wat gezakt zijn nu, maarja daar kun je toch niks meer aan veranderen. als al hun plannen gewoon goedgekeurd zijn en jullie niet op tijd bezwaar hebben gemaakt staan ze in hun recht.
     
  10. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Denk niet dat de buren een aanbouw nemen om jullie te bespioneren ;).

    Ik denk dan altijd ga dan maar op een hutje op de hei wonen heb je nergen last van en kan niemand je zien :)
     
  11. Sensea

    Sensea Niet meer actief

    mijn eerste reactie was hetzelfde maar ik dacht laat ik het wat netter formuleren.
     
  12. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Bedoel het niet zo hard, dan als het overkomt hoor:)
     
  13. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief


    ts zei in haar verhaal dat de aanvraag al vorig zomer was aangevraagd voor ze er woonden vandaar dat ik dat zei.

    maar ik dacht dat ze dat altijd moesten melden met de aankoop niet dus. dat is balen
     
  14. Marlous28

    Marlous28 Fanatiek lid

    5 mei 2010
    2.645
    0
    36
    Twente
    Daarom kijk ik ook wekelijks de vergunningsaanvragen in de krant na. Het is natuurlijk wel netjes als de buren je van te voren informeren met hun plannen maar ze zijn het niet verplicht.

    Maar dit is gewoon pech. Het is vervelend maar na verloop van tijd wen je er aan.
     
  15. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    Ik lees dit: Vorig jaar januari zijn we verhuisd naar ons paleisje.
    We hebben de bouwaanvraag nooit gezien maar nu blijkt dat die vorig jaar zomer al aangevraagd is

    Of ik lees het helemaal verkeerd,maar in januari woonden ze er al en in de zomer is de bouwaanvraag ingediend. Dan kan het dus heel goed zijn dat er bij de aankoop niks bekend was en idd het is sowieso geen verplichting om te vertellen. Wel had ts misschien kunnen vragen of er uitbouw plannen waren bij buren. Garantie heb je dan nooit ,maar als buren toen al met het idee rondliepen ,hadden ze het al geweten.
     
  16. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.502
    8.424
    113
    Wel balen zeg!
    Ik weet natuurlijk niet hoe groot jullie tuin is, maar is het misschien een idee om vlak bij de scheiding tussen jullie en hun tuin (altijd nakijken hoever je er van af moet zitten) lei-linden te plaatsen? Die zijn/worden mooi hoog en nemen toch aardig wat 'inkijk' weg.
    Als je zelf een kleine tuin hebt en het neemt het (zon)licht in jullie tuin of zelfs huis weg is het uiteraard geen optie.
    Lastig he! Je kunt er niets tegen beginnen, maar je zit er wel mee!
     
  17. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Sorry hoor maar waar gáát dit over:(
    Je hebt een kast van een huis en nu is er wat uitzicht weg vanuit de achtertuin:( en kunnen ze zómaar in jullie achtertuin kijken:$ tís wat zeg.
    Ik lach me eerlijk gezegd rot om je berichtje;), ik zit hier in onze rotterdamse achtertuin en er kijken hier minstens 45 woningen op mijn achtertuin, ik kan er niet mee zitten. Sorry hoor, get over it!!


    O jee, zie ik nu ook nog dat je in friesland woont, nu is mijn lachsalvo helemaal compleet:D
    Sterkte.
     
  18. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Ik geloof niet dat ik ergens geschreven heb dat de buren speciaal een aanbouw aan het bouwen zijn om ons te bespioneren.
    En dat hutje op de hei, dat dachten we hier gevonden te hebben ;)
    Het zal vast wennen naar verloop van tijd maar daarom mogen we het nog wel vreselijk vinden lijkt mij. Dit is dus iets wat we niet wouden en nu hebben we het alsnog. Natuurlijk hadden we de krant in de gaten moeten houden, hadden we het niet mogen missen en hadden we bezwaar aan moeten tekenen... maar dat is nu te laat en mag ik er best van balen. Dit is zeker waardeverminderend voor ons huis en dat is simpelweg klote!
     
  19. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    :(:(:(
    Wie zegt dat wij in een kast van een huis wonen?
    Sorrie maar ik begrijp deze reactie totaal niet, ik begrijp ook niet zo goed wat er lachwekkend aan friesland is?
     
  20. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Dat is inderdaad een goed idee, daar heb ik zelf ook al aangedacht. Zal eens aan het googlen of het een optie is.
     

Deel Deze Pagina