Mijn zoontje krijgt Nutrilon Omneo. Dit is ook HA. Hij kreeg eerder gewoon HA, maar hij had omneo nodig tegen krampen en moeilijke ontlasting. Maar we wilden wel HA blijven geven tot een half jaar, ivm de vele allergieën van mijn man. Ook dan pas met bijvoeding beginnen. Nu heeft hij vrijdag op het kdv per ongeluk 10 cc standaard voeding gehad. Er was iets mis gegaan: verkeerde kind de verkeerde voeding gegeven. Ze kwam er al na 10 cc achter. Tja jammer, maar kan gebeuren! Maar nu vraag ik me af of het nog wel nut heeft om HA voeding te geven (in ons geval Omneo). Niet dat ik dan wil overstappen, want hij doet het goed hierop. Maar ik zou het wel graag willen weten.
Als hij nou heel veel flessen standaard had gehad, had het geen nut meer. Maar 10 cc maakt niet zoveel uit.
Maar met bv is het toch ook zo dat een beetje fv tussendoor het effect al wegneemt? Of moet ik dat daar niet mee vergelijken?
Mijn kleine kreeg in het ziekenhuis zelfs eerst een cupje standaard, en daarna pas HA. Ik was zo vermoeid dat ik het eerst niet door had. Volgens de KA maakte dat niet uit, omdat het maar zo'n klein beetje was.
De friso advieslijn en het CB wisten mij te vertellen dat vanaf 2 voedingen het preventieve effect van HA geen nut meer heeft. Na 2 voedingen herkennen de darmen namelijk de "standaard" eiwitten als gevaarlijk en kunnen hierop al gaan reageren. Dus 1x kan misschien niet direct kwaad, maar na 2 voedingen kan je net zo goed standaard voeding geven, preventief HA heeft dan geen nut meer.
Het verschilt een beetje van kind tot kind. Een erg allergisch kind raakt al compleet van slag van 10cc. Maar bij een wat minder erge vorm merk je van 1 keer zo weinig niet veel. HA blijft dan wel nut houden. Overigens, Omneo schijnt wel HA te zijn, maar minder HA dan HA-voeding.
Oke dankjewel voor de uitleg. Wel lullig dan omneo minder HA is, terwijl er dezelfde uitleg op het pak staat... Maar ja, na maanden is daar niets meer aan te veranderen. We gaan gewoon door en hopen dat het preventief misschien nog wat helpt. We weten natuurlijk niet of hij allergisch is, maar ja met een papa met allerlei allergieën heb je wel meer kans lijkt me! Bedankt iig!