Hallo Meiden, ik heb al een klein jaartje een eigen bedrijfje (al vind ik dat zelf erg groot klinken voor wat het is hihi) en ik ben nu bezig om er echt actief mee aan de slag te gaan. Vind het zo moeilijk om die start te maken, de kisten zijn klaar (thema kisten voor kinderfeestjes doe ik) maar hoe nu verder,,, het reclame maken, pf ik weet niet zo goed waar te beginnen! Maar goed, mijn vraag is vooral. Moet ik me inschrijven bij de kvk? Wat zou dit me kosten, wat zijn volgens jullie voor/na delen hiervan? ik verdien er nog niet veel mee (hooguit 50pmnd) maar daar gaat dan weer nieuwe inkoop vanaf...
Eigenlijk ervaar ik alleen maar nadelen, maar goed.. Je moet wel legaal bezig zijn vind ik. Stel dat ze je ooit ergens op pakken, dan kan je de rest van je leven boete betalen. In mijn geval is het ook beter met verzekeringen ed. Maar.. Het inschrijven bij de KVK is niks boeiends, het duurt hooguit een half uurtje. De kosten daarvan zijn rond de 50-70 euro (let op, je moet wel per jaar gaan betalen, volgens mij was dat ook rond dat bedrag). Dan word je automatisch ingeschreven bij de belastingdienst. Bij de beslatingdienst moet je elk kwartaal je aangiften doen (dit is de eerste keer echt een gedoe, maar daarna weet je het, en als je al je facturen op orde hebt, is het niet meer zo moeilijk). Je betaalt, als je maar weinig verdient, geen belasting. Ook kan je de dingen, die je hebt ingekocht, aangeven. Dan kan je de BTW ervan terug krijgen. Dus het kan wel eens voorkomen, zeker in je startfase, dat je geld toe krijgt, ipv dat je moet betalen. Verder moet je rekening houden met bepaalde bedrijven, waar je eens per jaar een (soms hoge) rekening van krijgt. Zo ontvang ik elk jaar van een of andere Ambachten een rekening van 150 euro. Waarom? Geen idee! Omdat ik ingeschreven sta in een branche, bij mij is dat de kappersbrache (ik heb een hairextension-bedrijfje), en ik moet hun betalen, omdat er in folders/tijdschrifen/boeken kappers worden aangeprezen (wantja, die modellen hebben hun haar ook bij de kapper laten doen??). Echt van die onzin dingen dus! Of.. Als ik in mijn eigen salonnetje muziek wil luisteren, dan betaal ik daarvoor rond de 150 euro per jaar, want die muziek is niet "vrij", als jij een cd koopt, dan is die voor eigen gebruik en niet voor je klanten. Nja, zo kan ik nog wel even doorgaan. Ik denk dat ik per jaar ongeveer 400 euro moet betalen aan zulk soort dingen. Ook komt aan het eind van het jaar de belasting dat je zwv moet betalen. Dat is ongeveer 5% van je netto winst. Ik denk dat je, als je 50 euro per maand zelf verdient, ongeveer 200-300 euro minimaal kwijt bent aan zulk soort dingen. En.. Een zakelijke rekening is erg makkelijk, maar.. Kost ook geld. Dus misschien kan je aan je toekomstige klanten vragen om contant te betalen, en alle inkomende facturen via je privé rekening betalen. Voor mij is dat niet zo makkelijk, omdat ik ook een pin-apparaat heb, maar mijn inkomsten zijn wel een stuk hoger, dus dat loont dan weer wel. Heel veel succes!! Het klinkt allemaal moeilijker dan het is, maar als je je bij de kvk inschrijft, gaat alles wel een beetje vanzelf rollen. (nog een dingetje, als je nog ff de tijd hebt, zou ik als ik jou was pas aan het begin van het jaar ermee beginnen, dit scheelt je een helehoop poespas, want ga maar eens bij de belasting/kvk/overige facturen uitleggen dat je niet 300 euro maar 150 euro wilt betalen, omdat je niet een heel jaar, maar een half jaar gebruik hebt gemaakt van hun "service".)
Hier gaan dus echt serieus mijn nekharen van overeind staan , zit je haar nou aan te sporen om zwart te gaan werken? als de belastingdienst daar achter komt ben je helemaal zuur! Als je je inschrijft bij de kvk dan wordt de belastingdienst op de hoogte gesteld en krijg je een btwnummer toe gewezen. Je hebt (als je het niet wijzigd) jaaraangifte, wat inhoud dat je 1x per jaar je aangifte moet verzorgen. over je inkomsten moet je netjes je btw betalen en over je inkoop mag je de btw terug vorderen. Verder als je een zaak hebt, kan je veel dingen als aftrekpost nemen, bijvoorbeeld de rekening voor internet? gebruik je dat zakelijk? dan mag die rekening in de administratie en krijg je de btw terug etc etc. Wat ik je zou adviseren is om eerst eens met een goede boekhouder te gaan praten en je vooral te laten adviseren
de voordelen je krijgt starters voordelen waardoor je wat minder kosten hebt aan de belasting daarnaast betaal je maar 88 euro aan de kvk daarnaast als je een website hebt een geen kvk nummer vind ik persoonlijk als bedrijf erg onprofessioneel overkomen en de eerste reden waarvoor ik al weg zou klikken reclame gebruik admarkt van marktplaats adwords van google en de plaatselijke krant veel plaatselijke kranten doen aan een soort interview zodat je wat Naams bekendheid krijgt in de omgeving soms zelfs gratis wel verwachten ze dan dat je dan 1 a 2 advertentie plaatst in de komende jaar maak een hyves facebook en twitter aan voor je bedrijf en plaats een link op gerelateerde startpagina's ik kan nog wel even door gaan maar als je meer wil weten hoor ik wel van je
Pardon? Zwart werken!!? Kijk eens wat er bovenaan mijn verhaal staat!! Ik zeg, dat ze haar klanten kan vragen om contant te betalen, dan op de factuur zetten dat dit contant betaald is, en de overige facturen (bvb van KVK) via privé rekening betalen, zodat je geen extra kosten hebt aan een zakelijke bankrekening!! Ze kan dan het verdiende geld gewoon op haar privé rekening storten indien dit noodzakelijk is. Beter lezen, en niet gelijk zo negatief reageren aub!
Ik heb ook een webshop. Een kleintje en elk jaar moet ik achterlijke hoge rekeningen betalen van Het hoofdbedrijf schap detailhandel. Na jaren is het mij nog niet duidelijk wat ze met mijn geld doen. Wel dat het een onderdeel van de belasting dienst is. kvk is hier iets van 45 euro per jaar. Kosten webshop is 40 euro per jaar.
Heb je al eens contact gezocht met het hoofdbedrijfs schap detailhandel? Je kunt namelijk als je maar weinig omzet hebt een gedeeltelijke kwijtschelding krijgen
Nee kwijtschedling is niet mogelijk. Gewoon bedrag betalen waar mijn bedrijf voor staat/ onder valt. Ik heb dus al kontakt gezocht. Betaal het liefst helemaal niks meer, want ze kunnen echt niets voor mij betekenen. Helaas is het verplicht.
Is het niet sowieso verplicht om je in te schrijven bij de KvK als je een legale onderneming wilt drijven?
je kan ook werken via var verklaring alleen weet ik niet of dit ook geldt voor een webwinkel / verhuur bedrijf
Alle ondernemingen en rechtspersonen in Nederland moeten zich inschrijven in het Handelsregister. KvK: Moet ik mijn bedrijf inschrijven? Hier vind je ook alle criteria die worden gebruikt bij het bepalen of er sprake is van een onderneming of niet. Lijkt mij dat als je een webshop begint, dat dit wel moet worden aangemerkt als onderneming en dat je dus geen keus hebt. Wel heb je de keus met de rechtsvorm (eenmanszaak, BV of nog anders).
Nee, dat werkt alleen als je in opdracht van een klant werkzaamheden uitvoert. Die verklaring legt vast hoe de loonheffingen worden afgedragen. Je kan als freelancer dan soort van in dienst treden bij je opdrachtgever, en dat de opdrachtgever dan de loonheffingen inhoudt. Dat is dus niet van toepassing op iemand die een webwinkel runt. @TS: dit forum is nou niet echt dé broedplaats van zelfstandige ondernemers. Misschien is het een idee om je vragen te stellen op - Webwinkel Forum.nl of beter nog, bel de KVK eens op.
Ben het hier niet mee eens hoor, ken meerdere ondernemingen in de detailhandel (zeker starters) die een gedeeltelijke kwijtschelding daarvan krijgen.
Mbt dat bedrijfschap. Ik heb tot 2x toe klein eigen bedrijfje gehad (een met kledingparty's en paar jaar later een webshop). En beide keren had ik zo'n beetje 80% kwijtschelding van de kosten voor bedrijfschap, ik betaalde dus amper wat. Ik zou me zeker inschrijven bij de KvK, dat hoort er nou eenmaal bij, ongeacht de voor- of nadelen.
De voordelen zijn vooral belastingtechnisch. Je moet geloof ik meer dan 1225 uur per kalenderjaar in je bedrijf bezig zijn en zo.
Ik heb sinds 2006 een webshop en krijg ook jaarlijks de rekening van HBD. OMdat ik een eenmanszaakje heb met geen personeel betaal ik daar maar iets van 15 euro voor ofzo uit mijn hoofd gezegd. Kosten kvk zijn 47 euro, dus dat kost je de kop ook niet. IK zou me persoonlijk wel inschrijven bij de Kvk. Sowieso ziet men dat je serieus bezig bent, op je website als je die hebt. En het opent deuren bij leveranciers ed