bemoeienis van moeder

Discussie in 'De lounge' gestart door MaaikeS, 14 mei 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    Echt waar ik kan zo boos worden op mijn moeder!!!
    Wij gaan 6-6-2011 trouwen.

    Onze planning was, 13.00 trouwen,

    daarna bij ons thuis koffie met taart met maximaal 16personen zou dat zijn.

    en dan savonds uit eten met onze ouders en schoonouders.

    De keuze was bewust gemaakt om de koffie hier thuis te doen, zodat de kindjes gewoon naar bed kunnen, en ook nog even rustig aan kan doen, heb best wel wat last van BI wat de laatste dagen steeds erger wordt.

    Nu begint mijn moeder te zeuren van ja en ik wil dat je smiddags ergens anders wat gaat drinken ipv thuis, want bij jullie is het veel te klein voor zoveel mensen, en in de tuin achter gaat het niet want het gaat regenen die dag :(:$ (hoe kan ze dat nou weten)

    En na veel zeuren van mn moeder en oma heb ik dan ook mn tante en oom en 2 neefjes uitgenodigd voor smiddags...maar die blijken nu dus met zijn 6e te komen, ook de vriendinnen van mijn neefjes komen mee (ik ken die 2 meiden niet eens) En nu verplicht mijn moeder me ook nog dat ze savonds mee uit eten gaan :$

    Had al gereserveerd enz voor het eten, heb er een budget voor apart staan...en nu zou ik alles om moeten gooien...Omdat mijn moeder het zo wil...

    Ik dacht dat trouwen mijn(onze) dag was, maar krijg er op deze manier steeds minder zin in!

    Mijn moeder is gewoon kwaad op me nu, en ik ben alleen boos en verdrietig...waarom doet mijn moeder nu altijd zo moeilijk en moet alles zoals zij het wil :(

    Hebben jullie tips, of eventueel ideen hoe ik hier mee om kan gaan(met mn moeder), heb er op deze manier gewoon geen zin in!
     
  2. samloes

    samloes Actief lid

    5 jan 2011
    485
    0
    0
    Noordwijk zh
    Wat vervelend voor je! Lijkt me inderdaad een rotsituatie. Ik zou nog 1 duidelijk gesprek met je moeder aangaan en uitleggen dat het niet haar bruiloft is, maar jullie bruiloft en dat je het gaat doen zoals jullie het willen en niet zoals zij het wilt.
    Als het goed is trouw je maar 1x in je leven en dat wil je toch op je eigen manier doen.
    Boos is ze toch al, dus erger kan het niet worden. Ik zou echt niets meer omgooien omdat zij het nodig vindt dat jij nog andere mensen uitnodigd. Tis jullie feestje en niet de hare.
    succes met alles!
     
  3. LuckyMommy

    LuckyMommy Fanatiek lid

    17 feb 2010
    3.632
    1
    38
    Overdag bij mijn kids, Avonden & weekenden werken
    He bah:x Het is toch julie dag en dat zou ik ook zo houden!
    Maar dat het gewoon vervelend voelt kan ik me best voorstellen.:(
     
  4. Rosado

    Rosado Niet meer actief

    Mijn enige oplossing: poep hebben aan wat je moeder wil! Gaat zij trouwen? Is het háár dag? Gaat zij betalen? Ik ga ervan uit dat het antwoord op alle vragen "NEE!" is. En dus heeft ze er geen kont over te vertellen. Gewoon voet bij stuk houden en laat je moeder maar lekker in haar sop gaar koken. Alhoewel ik snap dat het natuurlijk echt niet leuk is dat zij zich er zo mee bemoeit en dingen naar haar hand probeert te zetten.
     
  5. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Ik zal idd ook heel duidelijk aangeven dat het jullie dag is en niet die van haar. En die mensen ook niet uitnodigen. Helemaal als je ze niet kent. Weet je ook waarom je moeder zo negatief doet?

    Ik denk bijna als het je niet zint dan kom je maar niet.
    Doe het zoals jullie willen anders krijg je daar echt spijt van.
     
  6. Iris89

    Iris89 Fanatiek lid

    7 sep 2009
    1.119
    0
    36
    huisvrouw-mama!
    Leiden
    He wat vervelend zeg voor je... :(
    Mijn moeder is gelukkig totaal niet zo, mijn schoonmoeder echter wel!

    Ik zal je het hele verhaal besparen, maar het liefste zou ze controle over ons hele leven willen.

    Ik denk dat het beste wat je kunt doen, dit is: Ga een goed gesprek aan gaan met je moeder waarin je vriendelijk, maar duidelijk aangeeft dat je het heel lief van haar vind dat ze mee wil denken met jullie trouwdag, maar dat jij en je verloofde de enige zijn die de beslissingen nemen.

    Je hebt een budget vastgesteld, daar houden jullie je aan. Ook de vriendinnen van je neefjes; je kent ze niet, en onbekende wil je niet op je bruiloft hebben. Punt. Als je nou een enorme bruiloft zou hebben met 1000 man zou het je waarschijnlijk niet zo veel uitmaken of er nou een paar extra mensen bijkomen, maar dit is gewoon hoe jullie het gepland hebben.

    Dat zal ze ongetwijfeld helemaal niet leuk gaan vinden, maargoed dat is dan maar zo. Vertel haar dat je het heel jammer vind dat jullie het niet met elkaar eens kunnen zijn over zo'n mooie dag, maar dat hoeft ook niet want jullie zijn uiteindelijk de enige die gaan trouwen en de enige die later met een glimlach op deze dag terug moeten kijken.

    Heel veel succes!

    Liefs, Iris.
     
  7. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Wat apart van je moeder. Ik zou die andere personen niet eens overdag verzocht hebben, laat staan dat ze 's avonds mee gaan eten. Ik zou haar gewoon aangeven dat je ze niet uitnodigd voor 's avonds en als zij wil dat ze wel meekomen, dat ze dat dan zelf maar moet betalen.

    Trouwens de afgelopen 4 jaar is het op 6 juni echt geen slecht weer geweest (zelf getrouwd op 6-6-6).

    Alvast veel plezier gewenst.
     
  8. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    Er zijn gewoon meerdere dingen die mee spelen,
    mijn moeder heeft bij mijn zus de complete bruiloft betaald(wat mijn zus maar al te fijn vondt) en die heeft het er dan ook flink van genomen wat de kosten betreft....zal alles bij elkaar besparen maar gewoon alles was betaald en GEREGELD door mijn moeder.... heel haar dag zeg maar...mn moeder heeft zelfs kapper betaald, en mn tante(die ik niet uit wou nodigen) is schoonheidsspecialiste, en heeft bij mn zus de make up enz gedaan.

    En ik wil gewoon al die rompslomp niet, het hoeft voor ons niet groot, we zijn 8 jaar samen, het is een formaliteit, zodat alles gewoon op papier geregeld is ook voor later!

    Ik zie of spreek mijn ook en tante nooit, ze gaan wel elke maand 2-3 keer naar mijn oma en moeder toe, en dan komt ze hier langs, maar ze stopt nooit is even hoe vaak ik het ook vraag ze zijn altijd druk druk druk...dus ja logische dat ik ze toch niet op mn bruiloft wil hebben, maar mn moeder en oma eisen het omdat mn oom en tante vroeger altijd voor me klaar stonden...ja als klein meisje ging ik er vaak logeren enz...naja thats it!

    En mn moeder wou bij mij ook mn kleding en de taart, en het drinken smiddags betalen(ze kreeg toch wroeging over bruiloft van mn zus natuurlijk) En van ons hoeft dat ook helemaal niet, kan het gewoon zelf bekostigen...en nu zegt ze dus ook dat ze niks meer betaald...nou en ??? Alsof mij dat uit maakt...wij kunnen het prima zelf redden.

    We redden het al 8 jaar zelf...terwijl mijn moeder bij mijn zus ondertussen 6-7 verhuizingen totale inrichting enz betaald heeft, en een paar keer een nieuwe auto,achterlopende rekeningen enz....
    Maar ik heb nog nooit bij haar aangeklopt voor wat dan ook...

    Maar nu vindt ze dat zij die 3 dingen MOET betalen,en dat ZIJ de baas mag zijn over ONZE dag....

    Waarom doen mensen zo moeilijk zeg, ik wil graag zelf de regie in handen hebben, en heb zelf een idee hoe ik mijn dag wil hebben, en als het even zo doorgaat dan vraag ik mn moeder zelfs om savonds niet meer mee te gaan! heb het zo gehad he!
     
  9. 1234

    1234 Niet meer actief

    Helemaal mee eens! Lekker schijt hebben aan je moeder en gewoon doen zoals jullie het willen.

    Succes en een fijne bruiloft. Lekker genieten dan hoor!;)
     
  10. Gizje

    Gizje Fanatiek lid

    11 feb 2010
    1.661
    0
    0
    Ik zou m'n moeder echt negeren als ze dit zou eisen. En ik denk dat ik zo erg zou zijn, dat ik zou zeggen dat ze dan maar niet komt als het haar niet aanstaat. Het is jullie dag, niet de hare.

    Wij hebben het ook heel klein gehouden, mensen vonden het ook raar dat ik bv m'n oma niet had uitgenodigd. Maar ja, als ik m'n oma had gevraagd, moest de opa van manlief ook gevraagd worden (anders zou zijn moeder natuurlijk gepikeerd zijn) terwijl we die man 1 keer per jaar zien.
    Je kan nooit iedereen tervreden houden, als jullie er maar blij mee zijn. Daar gaat het immers om.
     
  11. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ik ben 11 maanden geleden getrouwd, en wij hebben het ook vrij klein gehouden. ik hoefde niet met mijn moeder in de clinch, wel met familie en ook een beetje met sm. ik heb direct iedereen verteld dat wij geen dingen gingen doen om anderen tevreden te stellen, maar dat wij besloten hoe en wat. volgens mij heb ik het 100.000 keer herhaald en toen werd het geaccepteerd.

    dus zeg dat die vriendinnen van je neven niet mee hoeven te komen, dat ze niet mee uit eten gaan en dat jullie thuis koffie drinken al sneeuwt en hagelt het een eind weg. kom voor jezelf op meid!!

    en alvast een heel fijne dag toegewenst!
     
  12. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    zoals jullie de bruiloft gepland hebben.. zo wil ik mijn bruiloft ook precies het zelfde.. lekker rustig, zonder te veel poespas en gewoon echt samen zijn met de mensen die je vaak ziet en waar je je prettig bij voelt

    als mijn moeder op die dag zou 'eisen'/zeggen dat ik mijn oom en tante, neefjes en vriendinnetjes ook zou uitnodigen, dan zou ik daar wel even over nadenken en overleggen met mijn vriend.. MAAR als wij besluiten om het niet te doen.. dan is het ook Nee.. en dan kan ze hoog en laag springen wat ze wilt, maar die worden dan niet uitgenodigd...

    het is jullie dag, en jullie hoeven niet tussen mensen te zitten die je normaal ook nauwelijks ziet, en al helemaal niet de vriendinnetjes van de neefjes erbij hebben.. die je daarna ook op alle foto's hebt staan terwijl het misschien over een paar weekjes toch uit is tussen hun...

    dusja.. ik zou nog 1x een gesprek met haar hebben en duidelijk erin zijn dat jullie het niet willen, en als het haar niet bevalt dat ze dan maar thuis moet blijven (wat moeders toch niet doen haha.. maar dan weet ze wel dat je het meent)
     
  13. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    Heb vanmorgen nog 1x met haar even aan de telefoon gepraat,

    maar ze blijft voet bij stuk houden het moet gaan zoals zij wilt, en anders zegt ze er niks meer over en houdt ze erover op,
    en moet ik het maar allemaal zelf uitzoeken.

    Nou als het zo moet dan moet het zo....moet toch altijd al alles zelf zien te regelen! Helaas is mijn moeder zo vervelend.

    Maar deste meer heb ik aan mijn schoonouders, die juist overal begrip voor hebben, en daar klaar staan voor ons waar het nodig is met raad en daad, ook ivm het trouwen.

    Ga het er vanavond ook nog is met manlief over hebben als hij thuis is, die is nu nog aan het werk.
    Ben benieuwd naar zn reactie;)
     
  14. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ideaal toch als ze er dan over ophoudt? ;)

    sterkte ermee, ben benieuwd hoe het afloopt.
     
  15. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    Ik ben ook benieuwd!
     
  16. hanna1974

    hanna1974 VIP lid

    9 sep 2007
    8.888
    0
    0
    Zuid-Holland
    Toen ik ging trouwen hebben we vanaf dag 1 geroepen:
    HET IS ONS FEESTJE :D:D:D
    En dus ook gewoon alles zo gedaan zoals wij wilden.
    Sommige mensen hebben nog wel meningen gegeven of geprobeerd iets te wijzigen, maar steeds hebben wij die zin geroepen.

    Succes ermee!
     
  17. Trisha1981

    Trisha1981 Bekend lid

    27 feb 2009
    841
    1
    0
    Eindhoven
    Jullie dag, jullie feestje en als jouw moeder (hoe goed misschien ook bedoelt) meent dat ze jullie feestje mag bepalen omdat ze zelf vindt dat ze een aantal zaken van zichzelf moet betalen... Nou dan betaal je die dingen toch lekker zelf? Wij zijn in het geboorteland van mijn man getrouwd en alleen mijn vader en zijn vrouw waren er van mijn kant bij. We hebben een hartstikke leuke en drukke dag gehad. Mijn moeder was het er niet mee eens omdat mijn vader er wel bij was maar niemand heeft haar gezegd dat ze er niet bij mocht zijn en uiteindelijk heeft ze zelf nooit de moeite genomen om daar heen te gaan.... dussss... gewoon doen wat jullie willen en niet wat anderen willen, je kan toch nooit iedereen tevreden stellen maar je moet er wel voor zorgen dat jij en jij toekomstig man tevreden zijn over jullie dag! ;)
     
  18. samloes

    samloes Actief lid

    5 jan 2011
    485
    0
    0
    Noordwijk zh
    Dan heb je in ieder geval met dit gesprek bereikt wat je wilde, ja toch? En wat ik al zei,ze zal voorlopig wel boos zijn, maar dat is dan pech voor haar. Tis jullie dag en geniet ervan! Wil zij dat niet, dan heeft ze pech.

    Super voor je dat je wel leuke schoonouders hebt, dat die jullie wel steunt. Succes he! En hou onsop de hoogte!
     
  19. Bluemoon

    Bluemoon Bekend lid

    30 jan 2011
    571
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij hebben 2 dagen over onze bruiloft gedaan. De eerste dag huwelijk en uit eten met een aantal familieleden en de andere dag receptie en aansluitend feest. Ik wilde eerst ook mijn grootouders niet uitnodigen maar de rest van de familie vond van wel. Gelukkig waren er twee eettafels in het restaurant. Toen mijn opa verkondigde dat het maar goed was dat ik op die dag was getrouwd omdat op de dag van de receptie (ik heb lang getwijfeld of ik het op één dag zou doen) ze niet konden want ze hadden dan een verjaardag van een achternicht of neef en dat was wel heel belangrijk. Gelukkig betaalde mijn schoonmoeder het etentje en vond ik dat mijn verplichting tot een praatje wel weer had volbracht.
     
  20. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    @Trisha1981
    Mn moeder zegt ook wel dat ze het betaald...maar heb tot nu toe geen cent gezien hoor ;)
    heb het tot nu toe gewoon allemaal zelf betaald...mn bruidskleding,en taart :p

    En denk dat ik het lekker zo hou...nu alleen hopen dat ik nog kan wisselen van getuigen.... maar maandag maar even bellen naar de gemeente
     

Deel Deze Pagina