sterven

Discussie in 'De lounge' gestart door trotseblonde, 18 mei 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dana

    Dana Niet meer actief

    vreselijk, heel veel sterkte :(

    het ligt er helemaal aan hoe sterk het hart nog is en afhankelijk van allerlei factoren wanneer hij zal sterven. bij mijn opa was het binnen 12 uur.

    heel veel sterkte nogmaals.
     
  2. mama van Marit

    mama van Marit Niet meer actief

    Wat bertreft iedere dag heengaan:

    Je zou een een waak schema kunnen maken met de familie. Een soort rooster zodat er altijd iemand is. Voor je zwager is het natuurlijk niet fijn als er de hele dag niemand komt en hij dit alleen moet onder gaan. Een hand vasthouden of gewoon tegen hem praten kan heel fijn zijn.
     
  3. Violet32

    Violet32 Bekend lid

    4 feb 2009
    677
    0
    0
    wat erg! en zo jong nog, ik lees helaas dat je zeker niet de enige bent die dit leed van dichtbij mee moet maken jullie ook heel veel sterkte toegewenst!
     
  4. Daan78

    Daan78 VIP lid

    25 jun 2008
    8.202
    1
    0
    Apeldoorn
    Allereerst, tis vreselijk wat je mee moet maken. Heel veel sterkte gewenst. Ook voor je man en verdere familie natuurlijk.

    Ik geloof dat dat palliatieve sedatie heet. Mijn vader heeft gekozen voor euthanasie. (het kwam er niet meer van. Hij heeft zelf zijn voeding stopgezet, kreeg sondevoeding, en kreeg morfine toegediend en toen duurde het ongeveer een dag).

    Het licht echt aan zijn lichamelijke gesteldheid (hart). Kan zo gebeurt zijn, maar kan ook nog een paar dagen duren.

    Bij mijn vader ging het heel vlot. Wij waren op weg naar een verjaardag 200km verderop en gingen 's morgens nog even naar hem toe. In de auto werden we al gebeld dat het niet goed ging, maar dat er geen haast was.
    Toen we aankwamen (rond 12.30)heeft mijn vader nog heel even zijn ogen open gedaan, maar ze waren al gebroken. Maar hij voelde/merkte onze aanwezigheid wel.
    Toen mijn moeder kwam, een half uur later deed hij zijn ogen al niet meer open. Hij is om kwart voor 5 's middags rustig ingeslapen. De morfine nog niet eens op de hoogste stand. (wij waren er niet bij, toch naar de verjaardag gegaan. Heb er nog eeuwig spijt van, al had ik al lang afscheid genomen).
    En het gekke was. De vorige avond hebben we nog gekletst en heeft hij zwaaiend afscheid genomen met de woorden: "tot morgen".

    Ik vind dat als je de behoefte voelt om er heen te gaan, je daar aan toe moet geven. Tenzij je een redelijk schema met de familie hebt opgesteld. Maar het is je man zijn broer, die zal er wel bij willen zijn toch?
    Ik weet niet of het zo is, maar het lijkt me fijn voor diegene die sterft als er dierbaren om hem heen zijn, ook al kan hij dat niet meer laten merken, ik denk dat ze zich er misschien toch bewust van zijn.

    voel je iig niet schuldig als dat niet zo is. Als het goed is heb je al afscheid genomen en kan hij vredig sterven. Je hebt ook een gezin waar je aan moet denken.

    Op zich kan ik er vrede mee hebben dat ik er niet bij was toen hij stierf, maar de reden waarom laat me niet zo los. (ook al zei de verpleegkundige dat het zo'n vaart niet zou lopen).
    Ik kwam 5 kwartier na zijn sterven aan, maar ze hebben netjes op mij gewacht met het afleggen, want dat wilde ik graag samen met mijn moeder doen. (een uur later kwam toch pas een arts om zijn overlijden te bevestigen, dus...)

    Naja, heel verhaal waar je misschien niet op zit te wachten.
    Doe wat je denkt dat goed is, ik hoop dat je een fijn afscheid hebt gehad al komt dit in jullie geval zo veel te vroeg.

    Heel veel sterkte.
     
  5. Jade86

    Jade86 Bekend lid

    Heel veel sterkte voor jou en je familie!
     
  6. allwoman

    allwoman VIP lid

    29 jan 2008
    5.589
    0
    0
    bezig bijtje
    Heel erg veel sterkte!
     
  7. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hoi meis, alvast heel veel sterkte. Het is inderdaad moeilijk om iemand zo te zien.

    Mijn oma heeft volgens mij hetzelfde gehad, maar had wel morfine. Zij braakte toen ze nog wakker was ook erg veel. Hield niks binnen, ook geen vocht. Ze is toen wel aan de morfine gegaan en daarna in slaap gebracht. Eenmaal in slaap is ze na 3 of 4 dagen overleden. Het is per persoon verschillend. Het lichaam bepaalt wanneer het klaar is om te sterven.

    Iemand die in slaap wordt gehouden om te overlijden krijgt inderdaad niks meer binnen aan vocht of eten. Maar daar merkt diegene niks van hoor.

    Ik wil je heel veel sterkte wensen de komende periode! 30 jaar jong...dat is echt veel te jong :(
     
  8. 2011Mamma

    2011Mamma Fanatiek lid

    4 nov 2009
    4.805
    96
    48
    Fulltime Mama en adviseur
    't gezellige Brabant
    Heb hier geen ervaring mee. Maar wens jullie heel veel sterkte toe!
     
  9. Moonfairy

    Moonfairy VIP lid

    12 okt 2007
    6.168
    1
    0
    on the moon
    Ik heb er geen ervaring mee,maar ik wil jullie heel veel sterkte wensen!:(
     
  10. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    mijn sch-moeder is om half 5 aan de pomp gegaan en om half 7 overleden. bij haar ging dit heel snel
     
  11. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    7 feb 2010
    1.510
    175
    63
    Hoe sterker het hart hoe langer hij blijft leven. Werk zelf in de ouderen zorg en zie soms wel dat mensen al 2 weken terminaal liggen en dan zijn ze er nog. Ik hoop niet dat dit bij je zwager gebeurd. Om mensen zo te zien liggen is vreselijk. Veel sterkte!
     
  12. chantal26

    chantal26 Fanatiek lid

    25 jun 2007
    4.181
    0
    36
    Jeetje wat vreselijk zeg, ik wil jullie heel erg veel sterkte wensen.

    De schoonmoeder van mijn zus heeft het ook gehad, zij heeft toen nog 2 weken geleefd.
    Maar ik denk dat het bij iedereen anders is,
    Het was toen een hele heftige tijd voor hun.

    Nogmaals heel veel sterkte en wat is hij nog jong :(
     
  13. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.024
    1.850
    113
    Provincie Groningen
    Mijn stiefvader is op 72 jarige leeftijd overleden.
    Hij had leverkanker.
    Op het laatst kreeg hij ook dormicum, dit heeft hij 1 dag gekregen en de dag erna is hij overleden.
    Veel sterkte!
     
  14. Sensea

    Sensea Niet meer actief

    wij hebben dit ook meegemaakt bij ons was het met nog geen 3 uur afgelopen. nu na 10 jaar is het nog steeds onwerkelijk.

    ik wens jullie veel sterkte de komende dagen.
     
  15. Diadeem

    Diadeem Fanatiek lid

    2 feb 2008
    4.378
    0
    0
    Geen ervaring, maar wil je wel heel veel sterkte wensen!
     
  16. gimena

    gimena Niet meer actief

    ja me opa.,
    als het klopt krijgt hij ook geen eten meer.
    met deze medicatie.
    als hij eenmaal slaap doen ze de dosis om hoog waar hij langzaam der hand aan zal sterven.

    heel veel sterkte in deze zware dagen.
    Liefs xxx
     
  17. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38

    ik heb ook ervaring hiermee helaas, ook bij mijn man heeft het niet lang geduurd een halve dag, het eerste wat opviel was idd de ademhaling steeds langere pauzes en een bromgeluid, en wat opviel was de verkleuring van de nagels als eerste die werden eerst blauwig en toen wit, mijn man werd ook hard normaal als je iemand aanraakt is het soepel en nu was hij bijna aan het eind net een pop heel raar, ook (misschien iets minder maar een tip leg een molton onder je zwager) het laten lopen van ontlasting en urine op het einde was volgens artsen kenmerkend het " fijne" is wetende dat hij geen pijn had

    heel veel sterkte de komende tijd meer weet ik niet te zeggen altijd als ik dit hoor/lees komen bij mij altijd de herrinneringen weer boven :(
     
  18. Vlinder1987

    Vlinder1987 Fanatiek lid

    14 dec 2010
    1.795
    0
    0
    Jeetje wat heftig!! Heel erg veel sterkte!!!
     
  19. Fireangel

    Fireangel Bekend lid

    12 mei 2011
    585
    0
    16
    leerkracht speciaal onderwijs
    noord-brabant
    Bij mijn opa gaven ze in het begin aan dat het maximaal een week zou duren met dormicum. Later gaven ze aan dat hij misschien wel de twee weken zou halen. Uiteindelijk na 18 dagen is hij overleden.

    Heeeeeeel veel sterkte de komende tijd!!!
     
  20. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Jeetje wat jong nog :( Ik hoop dat het niet te lang duurt.

    Ik heb het nog niet meegemaakt, maar zal dit over een week of 2/3 met mijn moeder meemaken.
     

Deel Deze Pagina