3.5 en hooikoorts?

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by MisM, Apr 16, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MisM

    MisM Lid

    Feb 4, 2019
    7
    7
    3
    Female
    Hallo allemaal,

    In mijn familie komt veel hooikoorts voor. Ikzelf heb het niet heel erg, beetje jeuk, maar mijn zusje bijv. zwelt helemaal op, met bultjes, hoofdpijn en krijgt echt zware medicijnen om in die weken nog te kunnen functioneren.
    Nu zie ik deze week ineens bij mijn dochter dingen waardoor ik hooikoorts begin te vermoeden; bultjes/ruwe huid rond de ogen, waterige ogen, veel wrijven en jeuk, heel vroeg al moe. En meer last buiten dan binnen.

    Maar.....overal op internet lees ik dat hooikoorts pas tussen 5-7 jaar ontwikkeld.... met 3.5 is mijn dochter er dan wel èrg vroeg bij. Zou het kunnen? Kent iemand kinderen zo jong met al klachten?

    Het lijkt nu nog echt niet zo erg dat er iets gedaan moet worden, maar heb een beetje angst dat het dan nu elk jaar erger gaat worden.
     
  2. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,507
    13,797
    113
    Female
    Noord- Holland
    Zoontje van een oud zp lid hier is net 4 geworden en heeft toch echt al behoorlijk lang last van heftige hooikoortsklachten. Dus het kan zeker al zo jong aanwezig zijn.
     
    MisM likes this.
  3. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    Jan 13, 2019
    5,072
    5,826
    113
    Female
    Ja dat kan best hoor! Ik was zelf ook rond de 3/4 jaar toen het begon... gewoon even contact opnemen met je huisarts! Van niks doen kan het sowieso verergeren.
     
    MisM likes this.
  4. MisM

    MisM Lid

    Feb 4, 2019
    7
    7
    3
    Female
    Bedankt! Mijn man, de 'google-dokter' bleef erbij dat het nog niet kan. Dat ze moe is, veel in haar ogen wrijft en dat alles daarvan komt. Ik betwijfel 't; het lijkt zo op wat ik van thuis herken. Maar ik ga eens informeren bij de huisarts.
     
  5. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Dat kan zeker al zo jong, jonger komt ook voor zelfs.
     
  6. Ilsev85

    Ilsev85 Bekend lid

    Apr 19, 2013
    609
    17
    18
    Female
    Psychologie
    AadR
    Kan zeker hoor op jonge leeftijd! Zoon was ook rond die leeftijd toen we er achter kwamen. Zelf heb ik er ook flink last van.
     
  7. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Kan best hoor, mijn dochter had ook al jong last van hooikoorts. Tot nu toe nog geen "erge" aanvallen gehad.
     
  8. Petra82

    Petra82 Fanatiek lid

    Jul 10, 2008
    1,619
    1,332
    113
    Westland
    Ja hoor, mijn dochter zit ook al vanaf haar 3e jaarrond aan de medicijnen tegen de hooikoorts... Sterkte ermee!
     
  9. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,466
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Kan prima hoor. Mijn jongste was ook 3,5 toen ik het zeker wist. Nu oogdruppels en dat helpt heel goed.
     
  10. mamavanmimi

    mamavanmimi Fanatiek lid

    May 13, 2010
    2,802
    777
    113
    Tussen de fruitbomen
    Mijn dochters hebben beide flink last van hooikoorts... kadootjes van hun papa.
    Beide vanaf 2 eigenlijk al vermoedens en met 3 met medicijnen begonnen. Beide hebben een drankje, neusspray en oogdruppels. Jongste zelfs de zwaardere variant. Die heb ik in de kleuterklas van school kunnen halen omdat ze zulke gezwollen en betraande ogen had dat ze op school niks meer kon. Dus zwaardere medicijnen.
    Dus is zeker mogelijk, even naar de huisarts voor geschikte medicatie en overleg natuurlijk.
     

Share This Page