Achterwaarts gerichte autostoeltjes....

Discussion in 'Met je kind op pad' started by Melrose, Nov 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kletskous

    Kletskous Actief lid

    Sep 7, 2012
    226
    8
    18
    Friesland
    Even een beetje off topic misschien (het heeft meer met veiligheid te maken, dan met autostoeltjes voor- of achteruit), maar weet iemand hoe het zit met zij-airbags achterin? Vergroot dit de veiligheid, of kan het juist gevaar opleveren (en dat dan wel weer meer bij voor- of achteruit gerichte stoeltjes?) bij mijn dreumes?
     
  2. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Ik volg even mee wij hebben een beperkt budget en willen heel graag achterwaarts vervoeren
     
  3. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Wij hebben een beperkt budget en willen graag achterwaartse vervoeren. Onze dochter zit in een groep 0 stoel met 4 mnd en zal hier nog lang inzitten aangezien ze onder de lijn groeit. Onze peuter van 3 ook. Nu willen wij een goede maar betaalbare stoel met isofix die compact in de auto staat ivm kleine auto en lange bestuurder. Ukkie zit in een cabriofix op de easybase en dit zit achter de bestuurder eigenlijk te krap dus is verhuisd naar de bijrijder kant. Ons idee is om een hauck varioguard, britax maxway of axkid duofix aan te schaffen met het oog op dat wanneer ons jongste kindje uit de cosi gaat er evt en tweede achterwaartse stoel bij gekocht kan worden en we zo de kosten kunnen delen. Eigenlijk Het liefst zonder theter straps (kan dit? ). Iemand een idee hoe de been ruimte is van deze stoelen voor de kindjes, hoeveel ruimte er door de stoelen in beslag wordt genomen en of we met de haucks, die nu de goedkoopste oplossing is, een goede keuze maken? Ik vind de concord die uit gaat komen ook heel interessant ivm het isofix deel, maar willen eigenlijk zo snel mogelijk over.
     
  4. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Ik zag gister trouwens bij lekmer.nl de duofix voor 299 is dit omdat het een oude kleur is? Is deze ook met theter banden? En neemt deze met of minder ruimte in beslag vergeleken met de hauck of maxway?
     
  5. XoXo

    XoXo Niet meer actief

    Wij hebben een hauck voor dochter. Hele fijne stoel, makkelijk te gebruiken en neemt net zoveel ruimte in als een maxi cosi. Te instaleren met isofix en zonder tether straps.
    Ik vind de stoel wel erg smalletjes en onze dochter zit er erg krap in (erg stevige tante). Dit vond zij niet zo prettig. Nu hebben we een römer multi tech aangeschaft voor de 2e auto en dochter zit daar toch beter in. Dat merk ik ook aan haar, ze is een stuk rustiger in de auto :) De Hauck staat daarom ook te koop om nog een multi tech aan te schaffen.

    Als je in de buurt woont, kan je de hauck (zolang hij niet verkocht is) komen passen.
     
  6. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    Jun 16, 2011
    5,789
    1,140
    113
    Female
    Formmel, wij hebben de Britax maxway getest (paar dagen mogen lenen van een lief forumlid hier!) en hebben uiteindelijk de axkid duofix gekocht.

    Ik vind dat hij nog aardig wat ruimte in beslag neemt!
    Bij mij staat hij voorin in de auto, met isofix.
    Als hij bij mijn vriend in de auto staat (volvo v40) moet hij met de gordel vast, omdat ik anders te ver naar voren moet met mijn stoel.
    Wij zijn wel beide lang! Vriend is 2.02m en ik ben 1.78m.

    Achter mijn vriend zal dus nooit een achterwaartse stoel passen....
     
  7. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Xoxo waar wonen jullie in omgeving? Evt ook interesse om te kopen ivm klein budget. Hebben trouwens een nieuwe uitvoering kia rio
     
  8. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    Jun 16, 2011
    5,789
    1,140
    113
    Female
    Je zou bij ons de axkid kunnen testen als je wil.... omgeving Breda.
    Maar het is geen goedkope stoel!
     
  9. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Liefkleintje Ik heb de duofix gister gevonden bij lekmer.nl voor 299 opzich voor ons net aan te doen qua kosten.
     
  10. XoXo

    XoXo Niet meer actief

  11. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Liefkleintje Ik heb je een bericht gestuurd. Xoxo gouda is voor ons helaas te ver.
     
  12. Fringe

    Fringe Bekend lid

    Oct 5, 2014
    655
    631
    93
    Female
    @frommel86, misschien is de Joie i-anchor een geschikte autostoel voor jullie. Het is een i size stoel voor 299 euro ( incl base ), te koop bij Prénatal.
     
  13. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Gister de duofix gepast bij Liefkleintje onze zoon zat er erg mooi in en opzich past hij ook maar word iets krap. Gaan nu indd de joie en de hauck nog passen.
     
  14. Petra in Zweden

    Petra in Zweden Actief lid

    May 14, 2013
    260
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hebben jullie hem ook gepast zonder Isofix, dus met gordel? Dit scheelt namelijk nogal in ruimte zoals eerder geschreven werd.
     
  15. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Ja klopt dit houden we ook zeker in ons achterhoofd. Gaan nu de andere passen en dan kiezen. Vooral ook omdat onze zoon er mooi in zat.
     
  16. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    May 13, 2013
    1,009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Houd wel in gedachten dat de Axkid (ook al is hij iets duurder dan de andere 2) wel stukken langer mee gaat! Hij is vele malen langer en ook in gewicht mag hij veel meer dragen. In gebruik scheelt dit minimaal 2 jaar!

    Anders is wellicht de Maxway nog een optie?
     
  17. Petra in Zweden

    Petra in Zweden Actief lid

    May 14, 2013
    260
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het is geen isofix stoel, maar ter vergelijking is er de Britax Hi-way, makkelijk met gordelbevestiging, tot 25kg en Swedisch plustest door staan, deze stoel neemt geïnstalleerd net zoveel ruimte in als een maxi-cosi cabrio op een base.. Om even wat meer vergelijking te geven ;)
     
  18. kh82

    kh82 Bekend lid

    Oct 15, 2012
    569
    0
    16
    Sorry, wel een erg late reactie.

    Bedankt voor je adviezen, onze dame wil zeker wel om zich heen kunnen kijken!

    Wij hebben de Hauck via bol.com en daar dus ook aan de 'bel getrokken'.Dat ging zeer onvriendelijk. In eerste instantie was beloofd binnen 3 dagen een nieuwe te ontvangen. 3 dagen later niks gehoord toen gebeld en werd ik zeer onvriendelijk te woord gestaan dat die andere collega onjuiste informatie had verstrekt.:$:(:x

    De autostoel is terug gestuurd maar er mogen 14 dagen overheen gaan voordat je een nieuwe/ gerepareerde weer ontvangt:$:x. Helaas nog steeds de stoel niet terug, als het goed is morgen.
    Wat onwijs lastig, 2 weken zonder autostoel :)

    Iemand attendeerde mij ook op een stoel van 'Remi' die (ook) achteruit zou kunnen. Ik had er nog nooit van gehoord, dus ben gaan zoeken.

    Nu lees ik dit: Door plaatsing tegengesteld aan de rijrichting is deze autostoel Remi aan te passen voor verschillende gebruikstoepassingen (dit is niet toegestaan in Nederland).
    Zie: Autostoel Remi Plus Black/Grey Car Comfort

    Vond dit heel raar klinken, iemand ooit van gehoord?
    Denk dat ik maar niet voor deze ga ;)
     
  19. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    May 13, 2013
    1,009
    1
    0
    NULL
    NULL
    De remi is een erg goedkoop geproduceerde stoel. En ook niet zo goed scorend op veiligheid. Daarnaast mag deze maar tot 13kg of misschien zelfs maar tot 10kg achterwaarts te gebruiken. Deze valt dus sowieso af....

    Vervelend dat het zo lang duurt met de stoel! Hopelijk gauw terug!
     
  20. kh82

    kh82 Bekend lid

    Oct 15, 2012
    569
    0
    16
    Toen ik de info las viel ie voor mij ook gelijk af hoor! Maar waar vind jij toch voor iedere steol de testresultaten? Veel verder dan de site van Van Asten kwam ik niet aan info.

    Baal een beetje want de Joie Stages zit vrij laag (en onze dame wil alles zien), dan hebben we nog de Hauck, maar wil nu eerst afwachten hoe de stoel blijft.
    Misschien hebben wij pech hoor, maar het pakket dat morgen geleverd wordt is al nr 3 (va juni), dus ik wil niet meteen die al 2e stoel erbij kopen.

    Tweedehands durf ik niet echt en tja.... dan wordt het meteen een duurder grapje voor een 2e stoel...
     

Share This Page