Autostoel groep 2

Discussion in 'Verzorging' started by Ster27, Mar 3, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ster27

    Ster27 Fanatiek lid

    Jan 14, 2010
    2,905
    254
    83
    Mijn oudstezoon is nu 15,5 kg en 96 cm. Hij is echter nog maar net 2 jaar. Ik merk de laatste tijd dat zijn autostoel wel erg krap wordt en hij zit ook niet echt comfortabel meer lijkt het. We hebben een romer king plus. Nu ben ik gaan kijken voor een volgende stoel, maar hier staat eigenlijk overal bij dat het vanaf de leeftijd van 3,5-4 jaar is. Misschien kan ik het nog heel even rekken, maar langer dan een maand of 2-3 niet meer ben ik bang.

    Wanneer zijn jullie overgegaan naar een autostoel groep 2 en is het heel erg dat mijn zoontje nog maar net twee is?
     
  2. Beau85

    Beau85 Lid

    Jun 28, 2009
    95
    0
    0
    lees mee, hier hetzelfde probleem....
     
  3. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Vriendin van me heeft een kindje van 1 jaar en 11 maand nu en die is gewoon heel groot heeft sinds vandaag ook een groep 2 autostoel als het niet anders kan dan kan het niet.
     
  4. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Krap in de zin van in de breedte?

    Hij mag er in tot hij het maximum gewicht heeft bereikt of hij met zijn ogen/bovenkant oren boven de rand van de stoel uitkomt.

    Het is belangrijk dat een kind zo lang mogelijk in de stoel zit welke geschikt is voor zijn lengte/gewicht.
    Dan is hij het best beschermt.
     
  5. Ster27

    Ster27 Fanatiek lid

    Jan 14, 2010
    2,905
    254
    83
    Er zit een extra hoofdbeschermer in en hij past hier met zijn schouders nog net onder (zit bijna klem). Heb gekeken, maar zo te zien kan ik deze er niet uithalen.
     
  6. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    Oct 1, 2007
    5,941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Die hoofdbeschermer kan er idd niet uit, daar heb ik ook al naar zitten kijken. De schouders zitten er nu tegenaan. Jitte is 3jr/10 mnd en weegt 12.7 kilo, dus zij zou sowieso niet in een ander stoeltje mogen. Nog even en ze kan haar zomerjas weer aan, dan hebben we weer iets meer speling. Ik verwacht ook niet dat ze ruim 2 kilo aankomt in de komende maanden, dus wij kijken het nog even aan. Van de zomer gaan we weer met de auto op vakantie, dan wil ik wel dat ze comfortabel zit.

    Misschien kun je je kindje zonder jas in de auto zetten? Al is dat nog wel koud, 's ochtends.

    Maar volgens mij gaat het grotendeels om gewicht en lengte, niet zozeer om leeftijd. Qua gewicht zou Jitte nog in de maxi Cosi mogen... :D Die van ons ging tot 13 kilo.... ;)
     
  7. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    De hoofdsteun bedoel je?
    Tussen de hoofdsteun en de schouders van je kind moet 2 vingers ruimte zijn om te zorgen dat de gordels op de juiste plaats op het lichaam van je kind zitten.

    Heb je hem een winterjas aan in de auto? Naast dat dat ruimte scheelt, is het ook goed te weten dat een winterjas in de autostoel gevaarlijk is.
    Bij een ongeval wordt de jas geplet en ontstaat er teveel ruimte tussen de gordels en het kind, dit zorgt ervoor dat de kracht van een ongeval niet verdeeld wordt maar op 1 plaats op het lichaam terecht komt.

    Qua gewicht zou hij wel al in een groep 2 stoel mogen, maar zo lang het nog past is het het best hem in de groep 1 stoel te houden.

    Je mag me anders ook best een foto sturen van je zoon in zijn stoel. Wil wel even kijken of het nog verantwoord is.
     

Share This Page