Berekening WW

Discussion in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' started by kriskras86, Feb 8, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kriskras86

    kriskras86 Actief lid

    Jul 3, 2013
    293
    0
    0
    NULL
    Omgeving Breda
    Beste UWV,

    Sinds 31-12-2015 krijg ik mijn WW uitkering. Nu weet ik dat ik de eerste 2 maanden 75% betaald krijg, daarna 70%.

    Ik heb mijn eerste specificatie ontvangen maar begrijp de berekening niet. Het lijkt alsof er 70% is ingehouden. Als ik zelf berekeningen maak (ook 8% vakantiegeld er ook af) kom ik hoger uit.
    Is het mogelijk via een PB even contact te hebben? Ik ben benieuwd hoe de percentages berekend worden. Wordt er van het volledige maandloon eerst 8% eraf gehaald en daarna 25% (en loonheffing) of van het brutobedrag ineens 33% (vakantiegeld en 75%)

    Ik hoor het graag.
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Staff Member

    Goedemiddag kriskras86,


    Je geeft aan dat je de berekening van je eerste WW-uitkering niet begrijpt.

    De eerste maand (en ook de tweede) krijg je 75% van je bruto maandloon. Dat wil zeggen: als je geen inkomsten hebt over die maand.

    Van die 75% bruto wordt 8% ingehouden als vakantiegeld.

    Actuele informatie over de berekening van het vakantiegeld vind je hier

    Mocht je nog vragen hebben bij de concrete berekening van de eerste betaling dan kun je het beste contact opnemen met UWV Werknemerstelefoon 0900 - 9294.

    Met vriendelijke groet,


    Peter
    UWV Webcare Team
     

Share This Page