Mijn zoontje spuugt soms aardig wat melk uit. Wel veel minder dan eerst. Hebben jullie de ervaring dat het spugen minder werd vanaf dat je kindje bijvoeding kreeg? Mij lijkt het logisch, want hoe vaster het voedsel hoe minder makkelijk het terugkomt, toch? Of denk ik nou te simpel?
ik heb altijd een spugertje gehad, het werd idd minder met bijvoeding, maar zelfs daarvan kwam er nog regelmatig wat uit.
Hier ging het niet beter Het bleef het zelfde alleen had hij er meer last van, want vast voedsel spugen dee meer pijn.
Hier ging zeker niet beter met de bijvoeding. Zelfs vaste voeding kwam er regelmatig een beetje uit. Vooral fruit. Wij zijn met 6 maanden begonnen met vaste voeding en pas met 8 maanden is spugen helemaal overgegaan. Daarnaast: melk is toch de hoofdvoeding, dus je geeft voornamelijk melk en 1 of 2 x per dag iets erbij. Dus je hoofdvoeding is vloeibaar en de bijvoeding is zo minimaal dat het weinig effect heeft op hoeveelheid spugen. Spugen kan tot maximaal 1 jaar duren, met max 1 jaar sluit het maagklepje zich en zal spugen overgaan.