Van mijn kraamhulp heb ik destijds de gewoonte overgenomen om na elke verschoning de billetjes van mijn dochter in te smeren met Sudocrem (of een andere billencreme). Ze heeft geen last van luieruitslag, maar het leek me een extra bescherming tegen de stoffen in de urine en poep. Nu was ik vanochtend op kraambezoek bij een vriendin, en die smeert de billetjes helemaal nooit in, behalve als ze wat rood zijn. Dat had haar kraamhulp zo geadviseerd. Wat doen jullie?
De eerste weken/maanden deed ik het ook standaard iedere keer na een verschoning. Nu niet meer. Alleen na het badderen doe ik een beetje zwitsal billencreme erop voordat de luier weer om gaat. En als het een beetje rood wordt gebruik ik bepanthen bij iedere verschoning totdat het over is.
Wij doen het ook elke keer als we haar verschonen. Ze heeft eigenlijk nooit last van uitslag. Ja, één keertje flink gehad, leek wel een blaar en ging ook open. En dat was toen ik dacht dat het toch niet nodig was om bij elke verschoning te smeren en dat dus een dagje niet deed.... Dus doen wij het wel. Op het kdv doen ze het volgens mij ook standaard.
Ik smeer ook nooit hoor... Louise heeft een tijdje terug voor het eerst luieruitslag gehad omdat haar hoektanden doorkwamen en toen heb ik een paar keer Bepanthen erop gesmeerd.
Wij smeren nooit, tenzij er wat rode billetjes zijn, dat is tot nu toe een enkele keer gebeurd. Onze kraamverzorgster heeft ons verteld dat je niet moet smeren als het niet nodig is omdat je het huidje daardoor alleen maar zachter maakt en daardoor eerder kans hebt op uitslag en kapotte biilletjes!
ook ik smeer alleen als de billetjes wat rood zijn maar dat is bijna nooit en meestal gebruik ik dan zwitsal billencreme.
vindt het ook raar dat je de billetjes insmeert als er niks is..... is dan toch niet nodig lijkt mij?
Hier ook. Ik heb er eerlijk gezegd ook nooit van gehoord dat dat elke keer zou moeten. Ik heb op een KDV gewerkt en daar deden we het ook alleen als de billen rood waren.
Wij smeren in principe alleen voor de nacht, omdat hij dan langer in een plasluier ligt. En verder smeren we op de dag alleen als het wat rood is..
Ik smeer altijd voor de nacht (sudocrem) en wanneer de billen geirriteerd zijn (calendulan en sudocrem).
ik heb altijd elke verschoning gesmeerd met gewone billenzalf van het kruitvat. en alleen bij uitslag met speciale creme. ik ben wel voor elke keer smeren. liever voorkomen dan genezen. maar dan met gewone billenzalf.
Ik smeer ook bij iedere verschoning en gebruik ook de billenzalf van Kruidvat. Mijn idee is ook: beter voorkomen dan genezen.....
Ik heb zelf 2 kraamverzorgsters gehad. De één smeerde haar billetjes wel iedere keer in, de andere niet. Die zei idd dat het beter was om het niet te doen, behalve als de billetjes rood werden. Al met al hebben we 2 keer sudocreme op haar billetjes gesmeerd, en verder nooit. Ze heeft ook nergens last van. Pas wanneer ze rood worden zal ik er iets op smeren.
Nog nooit zomaar gebruikt, alleen als het rood is en dat is het praktisch nooit (laatst een keer door doorkomende tandjes). Onze kraamhulp heeft er eigenlijk niks over gezegd, dus dat zal wel betekenen dat zij vond dat het niet hoefde
Mees is bijna 4 maanden en ik smeer zijn billetjes alleen in als ik een beetje een rood huidje opmerk. Anders niet. Wat ik wel elke dag met die sudoku creme insmeer zijn zijn nekplooien. Aangezien hij regelmatig een klein beetje spuugt, kan het gaan smetten, dus dat doe ik braaf elke ochtend als ik hem gewassen heb.