Hoi! Is er iemand met ervaring? Ik ben zwanger van ons tweede kindje! ca 4.5 wk denk ik, dus nog heel pril. Tijdens mijn eerste zangerschap kreeg ik trombose, waarvoor bloedverdunners. Nu heb ik dus een hoger risico op trombose, en krijg ik preventief bloedverdunners. Wie had dat ook, en vanaf wanneer? We zijn verhuisd en ik zal dus nu naar een ander zh / gyn gaan. Waar ik nu heen 'moet', hoor ik niet altijd goede verhalen over dus vandaar mijn vraag. Het voorstel van de gyn (ha heeft overlegd en me doorgestuurd) was: ik krijg een oproep voor intake, en dan wordt bekeken welke bloedverdunners ik moet, ik zal ze vanaf ongeveer 7-8 weken moeten gebruiken. Wie moest er ook bloedverdunners tijdens haar zwangerschap, en vanaf wanneer? Groetjes!
Ik gebruik ook bloedverdunners vanwege trombose en een bloedstollingsafwijking. Ik spuit vanaf 4 weken 0,6 Fraxodi en slik daarnaast ( ook vanaf 4 weken) 80 Mg Ascal. Met 36 weken stop ik met de Ascal en de Fraxodi zal ik doorspuiten tot 6 weken na de bevalling. Volgens mij begin je vaak met het spuiten van Fraxiparine, althans, dat hoor ik vaak. Ik reageerde er niet goed op. Succes en gefeliciteerd met je zwangerschap!
Dankje! Vorige keer moest ik idd ook fraxiparine spuiten. Die heb ik tot 6wk na de bevalling gehad toen. Ik heb bij de nacontrole begrepen dat bij een volgende zwangerschap, ik meteen weer moet beginnen. Ik was daarom wel berbaasd dat het 'pas' met 7-8 weken hoeft. Maar ik ga er maar van uit dat het goed gaat Jij ook gefeliciteerd met je zwangerschap laatste loodjes alweer!
Ik gebruik ascal, wel vanwege een andere reden, vanaf 12 weken. In mijn geval is dat juist om een goede zwangerschap te bevorderen, dus ik neem aan dat het geen kwaad kan
Ik heb tijdens mijn zwangerschap fraxiparine gespoten. Ik wist al voordat ik zwanger was dat ik moest gaan spuiten. Ik kreeg een echo bij 6.4 weken en daarna gelijk naar de internist en begonnen met spuiten. Gister belde de verpleegkunde ivm een studie waar ik aan mee heb gedaan en toen gevraagd wanneer ik met een volgende zwangerschap moet beginnen met spuiten. Ze zei toen dat je het beste zo snel mogelijk kan beginnen. Dus gelijk bellen als je weet dat je zwanger bent.
Hoi hoi. Ik zit ook aan de bloedverdunners. Ik heb factor v leiden in bloed en heb in het verleden trombose gehad in been en mijn hoofd. Ik slikte daarom acenocoumerol . Toen wij een zwangerschapwens hadden, dit besproken met verloskundige en internist en ik moest zodra ik een positieve test overstappen op de fragmin spuiten (12.500). Wij (2 vrouwen) hebben via iui gedaan dus moesten 2 weken na de iui testen. Toen hadden we een positieve test dus met 4 weken (eigenlijk 2) moest ik over op fragmin. Die spuit ik nu elke avond in mijn buik en gaat goed. Mij is wel verteld dat ik vanaf week 34 over moet op 2x per dag spuiten en dan 2x de helft. Zodat ik minder vloeistof in mijn bloed heb stel ik voel het gaan rommelen. En moet ook na de bevalling door spuiten. Je mag alleen geen ruggenprik met fragmin spuiten ivm hoge kans op verlamming. Is jullie al uit gelegd hoe het protocol is bij het bevallen? Gefeliciteerd met de zwangerschap en geniet er van. Wij hebben de 20 weken echo net gehad en alles was ook goed met ons meisje. Geen afwijkingen oid )
Mag ik vragen waarom je fraxiparine moest spuiten? Ik heb bij de nacontrole idd ook begrepen dat ik meteen zou moeten starten. Daarom belde ik ook meteen afgelopen week. Nu is het volgens de gynaecoloog dus pas met 7-8 weken.. Vindt het een beetje vreemd maargoed, blijkbaar is het niet nodig. Ik wacht nu op een oproep vd gynaecoloog , na die intake, al ik wel moeten starten.
Gefeliciteerd met jullie zwangerschap, fijn dat alles goed is! De vorige keer heb ik zowel tijdens de zwangerschap als na de bevalling dezelfde dosis gehad. Rond de bevalling heb ik 1 spuit overgeslagen. Hoe het nu zal gaan, geen idee. Moeten we nog even gaan zien. Ik moet de spuiten ivm trombose tijdens vorige zwangerschap, maar heb voor zover ik weet geen stollingsafwijking. Misschien is het daarom dat ik zo laat moet beginnen..
Tijdens mijn zwangerschappen heb ik, vanaf het moment dat ik wist dat ik zwanger was tot 6 weken na de bevalling, 1x per dag fraxiparine gespoten i.v.m. Factor V Leiden.
Ik heb ook factor v leiden en spuit nu fragmin in zwangerschap. Mag ik vragen hoe het bij jou ging met bevallen? Ingeleid? Spontaan? Of moest je paar dagen stoppen met spuiten?
Ik heb een aantal jaar geleden een longembolie gehad. Waarschijnlijk door gebruik van de pil. Gebruik normaal gesproken geen bloedverdunners, maar tijdens de zwangerschap moet dat dus wel. Ik ben trouwens ingeleid vanwege zwangerschapssuiker. Heb toen zondagavond de laatste keer fraxiparine gesloten en ben dinsdagochtend ingeleid dmv vliezen breken. Heb een ruggeprik gehad, dat mag als je geloof ik 24 uur geen bloedverdunners gebruikt.
Waarschijnlijk wel spannend allemaal zo richting je bevalling. Als je nog meer vragen hebt, gewoon vragen☺️
Rick kwam spontaan, maar omdat ik inwendig was ingescheurd en dit laat ondekt werd (en hierdoor ruim 2 liter bloed verloor), ben ik bij Maaike en Sven ingeleid. Ik hoefde niet te stoppen met spuiten.