Blokvoeden

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by Chantico, May 26, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chantico

    Chantico Niet meer actief

    Dag lactatiekundigen,

    ons zoontje van nu 7 weken drinkt nog graag vaak. Minstens 8 voedingen per dag, maar geregeld komt ie ook na 2 of zelfs 1 uur al weer. Ik heb soms het idee dat dat met een beetje last van maagzuur te maken heeft, of met dat ie bij de eerdere voeding te snel in slaap is gevallen en gewoon nog honger heeft. Hoe dan ook, ik voed op verzoek en leg hem dan aan.

    Maar nu de vraag: moet ik dan dezelfde borst of de andere aanbieden? Ik las in het boek van Stefan Kleintjes over blokvoeden en dat dat goed is als je kindje te weinig 'achtermelk' binnen krijgt. Hij heeft een paar dagen een beetje groenige stukjes in z'n poep gehad, toen dacht ik wel even dat hij te weinig vette melk dronk. Dat viel samen met regeldagen. Ik ben toen soort van blokvoeden gaan doen (als twee voedingen dicht op elkaar zaten dezelfde borst aanbieden). Inmiddels lijken de regeldagen over en ik zie ook geen groene stukjes meer.

    Maar ook buiten de regeldagen om drinkt onze jongen eigenlijk niet zo lang aan een borst (5 a 10 minuten) en ook maar één borst. Mijn borsten voelen eigenlijk nooit echt leeg (was met de regeldagen wel anders). Ik las dat blokvoeden dan goed kan zijn om de borst wel volledig leeg te krijgen, wat nodig is om de melkproductie op te hogen. Maar omdat hij dan maar aan één kant drinkt, komt elke borst dan maar 1x in de 6 uur aan de beurt, wat de productie misschien juist weer kan verminderen. In het boek stond namelijk ook inderdaad dat blokvoeden een methode is om overproductie tegen te gaan. Dus nu weet ik niet meer of ik nu juist vaak moet wisselen van borst of bij voedingen kort op elkaar toch dezelfde borst nog aan te bieden.

    Hij groeit trouwens enorm goed (zat op dag 4 op z'n geboortegewicht en met 5 weken op +1,5 kilo), dus in de basis zit het volgens mij wel prima met de hoeveelheid en het voedingsgehalte van mijn melk.

    Ik hoop dat jullie hier wijs uit kunnen worden, het is een beetje een warrig verhaal.

    Alvast bedankt!
    Chantico
     
  2. Annemarie

    Annemarie Bekend lid

    Apr 11, 2011
    649
    0
    0
    Beste Chantico,

    8 voedingen bij 7 weken is echt helemaal normaal hoor.Probeer wel van iedere voeding een hele voeding te maken. Dus als je denkt dat hij in slaap valt en nog niet voldoende heeft gedronken, probeer hem dan ook te wekken (verschonen bijvoorbeeld na de 1e borst). Als je borst dan nog niet leeg voelt dan kan je hem aan dezelfde borst leggen anders de andere.

    Blokvoeden is vooral bedoeld voor overproductie, bij geen problemen zou ik dit niet doen.
     

Share This Page