Mijn dochtertje van 3 weekjes oud heeft reflux. Ik was van plan om mijn dochter minimaal 6 maanden borstvoeding te geven, maar ze spuugt zo vreselijk veel dat ik toch ben gaan twijfelen. Mijn zoontje had het ook, en ik ben bij hem met 4,5 maand gestopt met borstvoeding geven. Niet om de reflux by the way. Toen hij de fles kreeg, voegde ik daar johannesbroodpitmeel aan toe en het spugen was meteen over. Dit in combinatie met medicijnen tegen het zuur zorgde ervoor dat hij veel rustiger was. Ik heb geprobeerd om dochter dit met een lepeltje te geven, maar wat een rotzooi is dat spul zeg. Ze spuugt het uit, en wil daarna niet meer bij me drinken. Ik wil eigenlijk helemaal niet stoppen, maar ik vraag me toch af of de fles met de johannesbroodpitmeel niet beter voor haar is? Onze huisarts vindt van wel. Het grote voordeel van borstvoeding vind ik dat ondanks vele onrustige voedingen, dat ik haar gewoon kan voeden zonder te moeten tellen wat ze al gedronken heeft. En ook al heeft ze er vaak last van, de borst troost haar ook enorm en dat vind ik fijn om te kunnen doen. Ze adviseren bij reflux vaker kleine beetjes te drinken, en bij borstvoeding gaat dat heel makkelijk. Zijn er meer borstvoedingsmoeders met reflux kindjes? En hoe ervaren jullie dit? Hebben jullie ooit getwijfeld of de fles beter is?
ik deed ( toen ik johannesbroodpitmeel nog gebruikte) even voor de voeding een btj afkolven...dat mengen met johannesbroodpitmeel en dan aanbieden in een flesje, de rest aan de borst drinken.. mijn ervaring, in het begin van de borstvoeding...is het nog allemaal een hoop geregel tussen baby en melkproductie...rond 6/7 weken was alles helemaal op elkaar afgestemd en hij kreeg vanaf 5 weken medicatie...sinsdien is het helemaal goed gekomen.. Ik had namelijk eerste paar weekjes ook nog last van teveel melk, veel voormelk..wat de reflux ook niet echt hielp..
Bij Thirza is de diagnose, zoals je wel weet denk ik, nooit officieel gesteld en hier waren kiss-syndroom en koemelkallergie denk ik de oorzaak, en niet een niet-sluitend maagklepje. Maar Thirza regelde dat toen wel zelf: hele kleine beetjes tegelijk drinken. Ik moet zeggen: er zijn zat momenten geweest dat ik gedacht heb dat de fles gemakkelijker zou zijn geweest. Maar nooit gedaan dus, zoals je ook wel weet Hier heeft de osteopaat veel goeds gedaan. En dus het dieet. Ik zou niet zo 1-2-3 op het oordeel van de huisarts afgaan, maar een verwijzing naar de kinderarts vragen. Dit is toch een gebied waar huisartsen te weinig van weten en dikke kans dat een kinderarts wel kan helpen met iets waarbij je door kunt gaan met de borstvoeding. Want, voor jullie meiske is die troost wel heel erg fijn! Dat heb ik ook altijd aan Thirza gemerkt: het moest wel heel erg bont zijn, wilde ze ook de borst gaan weigeren. Maar doorgaans was dat de plek om tot rust te komen en troost te vinden
Mijn zoontje had reflux en ik heb nooit getwijfeld of de fles beter zou zijn! Aan de borst drinken ze juist rustiger en dat is gunstiger natuurlijk. Bovendien zei onze kinderarts dat de werking van johannesbroodpitmeel bij refluxkindjes nooit is aangetoond. Hij vond het in ieder geval onzin om te geven. Bovendien kan je de johannesbroodpitmeel toch mengen met gekolfde melk en in een cupje of flesje geven? Stoppen is echt niet nodig!!!
Hier ook borstvoeding + een reflux kindje. Ik kreeg (bij een telefonisch consult) van het consultatiebureau ook het advies over te gaan op flesvoeding. Dit is echt onzin hoor. (in ons geval ook precies de reden waarom ik niet naar het reguliere consultatiebureau ga) Mijn eigen (antroposofisch) consultatiebureau legde ons vervolgens uit dat het juist met reflux kindjes erg belangrijk is dat je de borst goed leeg laat drinken, omdat juist die achtermelk bijna even dik is als kunstvoeding + Johannesbroodpitmeel. Hier vond ik overigens de resultaten met Johannesbroodpitmeel niet geweldig, dus mochten we het van de kinderarts zonder proberen. enkel een zuurremmer dus. Hier ging dat prima. Dus misschien dat het een idee is om Johannesbroodpitmeel helemaal te schrappen?
Mijn dochter heeft verborgen reflux en de kinderarts adviseerde daarom om met 4 maanden te beginnen met bijvoeding. Ik heb besloten om dit niet te doen en ben pas begonnen toen ze 6 maanden was geweest. Vanaf dat ze een maand of 5 was ging het eigenlijk vanzelf al wat beter met d'r reflux. Achteraf ben ik dan ook blij dat ik toch heb gewacht met vaste voeding. Tot de 6e maand heeft ze dus alleen van de borst gedronken.Wel heb ik altijd (nu nog) met een kolf de eerste sterke stroming van mijn borst afgekolfd voordat ze de borst aangeboden kreeg.Dit doe ik omdat ze dan veel rustiger drinkt en zich minder verslikt.Na mijn idee heeft dit heel goed geholpen voor de reflux.
hier zei de kinderarts net als bij Zogelukkig, dat het maar onzin is die Johannesbroodpitmeel...sommige kindjes hebben er wel baat bij...maar hier had het uiteindelijk geen goed effect> melk kwam nog steeds heftig omhoog maar in dikke vorm...met als gevolg dat ie er half in stikte en telkens verslikte....plus enorme buikkrampen! In het begin hielp het wel
Hier ook reflux en borstvoeding, al bijna 9 maanden . Eerst een weekje johannesbroodpitmeel, daarna overgegaan op medicijnen zonder johannesbroodpitmeel en sindsdien 0,0 klachten. Gaat perfect.
Hier ook verborgen reflux, ik ben na de diagnose gewoon borstvoeding blijven geven en dat gaat prima. Idd goed je borsten leeg laten drinken, na de voeding langere tijd omhoog houden en alles schuin zetten zodat de wond in de slokdarm kan helen. Johannesbroodpitmeel heb ik nooit gebruikt...
Lisa had ook reflux. Johannesbroodpitmeel voor en na de borstvoeding werkte hier niet, maar via de sonde wel, dus met de fles had het ook gewerkt. Vlak voordat Lisa een sonde kreeg, ben ik gaan afkolven vlak voor de voeding, tot vlak na de tsr. Het werkte een klein beetje. Ik had eerder al het advies gekregen om af te kolven en dan te mengen met Johannesbroodpitmeel en dan alles via de fles te geven, maar ik vond dit teveel gedoe. Achteraf gezien had ik het beter wel kunnen doen en had ze misschien geen sonde gekregen/gehouden (ze werd met 10 weken ziek en stopte met drinken om vervolgens 6 maanden lang niet meer te drinken). Wat ik zou doen als ik in jouw schoenen zou staan: afkolven en de meest onrustige voedingen met de fles met Johannesbroodpitmeel geven. De voedingen (1 of 2) die normaal gesproken wel aardig gaan en het minste last geven, zou ik dan via de borst geven. Zo heb ik het ook overwogen, maar vond kolven teveel gedoe. Een paar weken later moest ik ivm de sonde toch fulltime gaan kolven en nu kolf ik nog steeds en het valt heel erg mee
Is de werking van nutriton voor de borstvoeding niet hetgeen wat niet bewezen? Als papje dus en niet toegevoegd aan de melk zelf? Ik heb maar kort ervaring met de combinatie. Ik had al sinds de tweede week het vermoeden dat mijn zoontje verborgen reflux heeft. De osteopaat hebben we geprobeerd, heeft niet geholpen. Ik ben mede daarom toen volledig gaan afkolven en de voeding gaan indikken en dat hielp toen al een heel stuk. Maar een paar weken later waren medicijnen alsnog nodig. Nu doe ik de combinatie (indikken en medicijnen) en dat gaat vooralsnog het beste (maar inmiddels niet meer met borstvoeding). Dat trouwens de vette achtermelk (bijna) net zo dik is als ingedikte voeding geloof ik wel. Een goede tip denk ik
Tis maar een idee, maar kma gaat regelmatig samen met reflux, je zou dus kunnen overwegen om een tijdje op koemelkvrij dieet te gaan (klinkt ingewikkelder dan het is) en eens te kijken of dat iets doet. In verweg de meeste gevallen zie je behoorlijk snel of het werkt ja of nee. Ook als er verder geen andere tekenen van allergie zijn kan dit spelen! Succes!
hier ook een spuger net zoals de oudste dat ook was.. Ik geef nu ook weer Johannesbroodpitmeel....werkt prima! gewoon een beetje afgekookt water mengen met wat Johannesbroodpitmeel en iets voor de voeding geven en iets erna...ik merk duidelijk verschil..