hallo, ik ben van plan borstvoeding te geven.. nu is mijn vraag. moet ik nog een starterset kopen? als jullie vinden van niet, moet ik nog gewone losse flessen kopen? en hoeveel ongeveer? als ik borstvoeding ga geven, neem ik aan dat ik ook moet kolven. wat is het verschil tussen een electrische en een normale kolf? wie heeft daar ervaring mee.de electrische zijn een stuk duurder. neemt de normale kolf meer tijd in beslag? wordt mijn hand moe van het pompen? gaat de electrische soepeler? als de electrische veel beter is, heb ik het geld er wel voor over. maar als de verschillen nihil zijn, zal ik toch de normale kolf overwegen. wat denken jullie
Ik heb alleen ervaring met een handkolf, en dat bevalt me eigenlijk prima! En het is ook niet zo'n inspanning dat je hand er moe van wordt...
Ik weet alleen van een handkolf de werking. Ik heb de avent handkolf en dat vvoldoet me prima. Als het eenmaal goed op gang is hoef je de pomp niet ver in te drukken. Het kost ongeveer net zoveel tijd als voeden, ongeveer 15 tot 20 minuten. Dan heb ik vaak 100 cc ( twee borsten)
dank jullie wel.. en over die extra flessen misschien dat mijn borstvoeding niet lekker loopt en dat ik dan extra flesvoeding moet geven. gewoon nu een startersset kopen? of afwachten tot de baby bevallen is, en afgaan op advies kraamhulp.. misschien is dat ook het beste. strax zit ik met een heleboel flessen en kolven in huis.
Hoi, Ik ben ook van plan om borstvoeding te geven. Ik ga de borstkolf pas na de bevalling halen, omdat het best wel een uitgave is en er een kans is dat het niet gaat lukken. Het verschil tussen een handkolf en een elektische is vooral het gemak. Met een handkolf moet je zelf pompen en elektisch doet het apparaat het voor je. Met een elektrische kolf ben je vaak in de helft van de tijd klaar als handmatig. Ik ga parttime werken na mijn verlof en dan lijkt het me fijn als ik niet teveel tijd kwijt ben met kolven, vandaar dat ik een elektrische kolf ga nemen. Verder haal ik wel 2 flesjes van 250 ml in huis, zodat je toch wat in huis hebt mocht je toch flesvoeding gaan geven. En als ik na mijn verlof weer ga werken, dan zal de kleine vantevoren toch aan de fles moeten wennen. Zo kan mijn man of kdv borstvoeding vanuit fles gaan geven, dus ik heb tegen die tijd toch flesjes (van 150 a 250 ml) nodig. Als je borstvoeding gaat geven, dan heb je ook voedingsbeha's nodig. Verder is een voedingskussen en zoogcompressen wel handig, voor zowel borstvoeding als flesvoeding. En een magnetronsterilisator, flesverwarmer en flessenborstel kan ook geen kwaad. Groetjes Saskia
Ik heb de kolf gehuurd bij de thuiszorg. Heb ook flessen in huis. Als we weg gaan kan ik kolven en het dan in een flesje geven.
hoihoi als ik jou was zou ik wachten tot de bevalling en dan kijken of het lukt met bv en of je het volhoudt en eerst 1 huren ik kolf fultime en had er eerst 1 gehuurd en toen de mini electric plus gekocht maar doordat het niet wou lukken bleef ik fultime kolven maar was die niet voor geschikt en heb ik als nog de pisa van medela gekocht maar zou zeker wachten tot je zeker weet wat je wil niet dat je na 1 maand stopt om de 1 of andere reden en je hebt een kolf over kost je namelijk onnodig geld
ik had direct de dubbele kolf van medela gehaald en die is electrisch het gaat een stuk sneller waar ik heel blij mee was. ik was in 10 minuten klaar
ik had een handkolf in huis en gelukkig 2 flesjes voor de bevalling in huis(difrax maar dat is heel persoonlijk) Ik wordt heel nerveus van borstvoeding en ben daardoor ondertussen ook overgestapt op fles. Doordat ik zo nerveus wordt dronk de kleine niet lekker en kreeg te weinig binnen. Ik heb dus met de 4e dag s'avonds bijvoeding moeten geven. Was dus erg blij met de flessen achter de hand. Ik heb toen gekolft, met de handkolf van avent. Op advies van de kraamverzorgster heb ik een elektrische kolf gekocht, de medela swing, met de hand kreeg ik er 60-70 cc uit(2 borsten) en met de elektrische 150+ (2 borsten) overgens was ik kwa tijd was ik een 15-20 minuten kwijt.(ik kolfde dan alleen maar, Sanne ging niet eerst aan de borst) Een kolf hoef je niet perce al voor de bevalling in huis te hebben, maar 1 of 2 flesjes is zeer aan te raden!(ook wanneer je kindje na de geboorte erg hongerig is wordt er evt. bijgevoed met kv.) Mocht je willen kolven is een elektrische kolf echt aan te raden. Je haalt er gewoon veel meer uit! (mocht je er nog een willen ik verkoop mijn medela swing kolf weer )
ik heb deze vraag aan me verloskundige gesteld en die zegt pas kopen als je weet of alles op gang komt. in het ziekenhuis en bij de thuiszorg kun je een kolfapparaat huren voor weinig geld. flesjes kun je altijd in huis nemen want die heb je zowel nodig om te kolven als met flesvoeding dus ja die komen toch wel van pas.
Ik heb een Ameda Lactaline dubbele elektrische kolf, kost 125 euro nieuw bij www.vosmedisch.nl. Ik vind het een geweldig ding. Ik zou als ik jou was wel wachten tot na je bevalling. Bij vosmedisch duurt het maar een dag voor je hem binnen hebt, en je weet nooit hoe het gaat lopen (of niet gaat lopen) met je borstvoeding. Van mijn zwangerschapsgymgroep van 7 vrouw zijn er maar 2 waar het bij is gelukt.
ik had 2 flesjes in huis ( kruitvat , inmiddels in gebruik en bevallen goed ) en fv, mocht het niet op gang komen dan had ik wat in huis, maar ik wist van te voren dat ik voordat ik aan het werk ga ik over wilde op fv overdag, dus die fv zou wel op komen Na de bevalling ben ik begonnen met bv. Toen dat niet op gang kwam, moest ik kolven. Hiervoor hebben we een elec. kolf gehuurd bij de thuiszorg. Die deed 2 borsten in 1 keer. Ideaal ding. De set moest je kopen vanuit hygienisch oogpunt, maar het apparaat kon je dus huren. Zo kon je het rustig uitproberen. Bij mij bleek het al snel niet meer nodig te zijn dus kon het apparaat weer terug. Het handige was wel dat als ik later toch weer wilde kolven kon ik een apparaatje kopen en die bij de set gebruiken. Dat apparaatje was niet zo duur.... Mijn advies, schaf 1 flesje aan van bijv kruitvat, die zijn niet zo duur...en wacht de rest af na de bevalling!
Ik zat even te denken aan een kolf toen firdaous tandjes kreeg maar eigenlijk toen ik er een wilde halen een paar dagen later beet ze niet meer en ik geef nog steeds bv! Het laten lukken is vaak een kwestie van geduld hebben en het blijven geven ook! Ik vind dat mensen te snel overstappen naar de fles.. erg jammer! Je moet het gewoon proberen en meteen hulp vragen aan je kraamverzorgster die kan je allerlei adviezen geven en je ook laten zien dat je het kan! Een elektrische kolf lijkt mij ook handiger! Nu ik dit lees zit ik er ook weer aan te denken er 1 te nemen vooral als je op visite gaat is het handig heb je toch je flesje moedermelk mee.. moet ik even denken aan mn dochter die kreeg bij 6 maanden een sapje voor het eerst uit een flesje nou dat was best even oefenen.. groetjes Iman
als er problemen zijn dan zou ik naar naar iemand van de vbn bellen nummer: 0343-576626 of de lll 0111-413189 nummer: en op www.borstvoedingsforum.nl kun je je vraag stellen op www.borstvoeding.com staan ook heel veel tips en informatie
Het hangt er ook van af hoe vaak je kolft. Ik kan me voorstellen dat wanneer je gaat werken een elektrische kolf de voorkeur heeft. Maar als je net als ik af en toe kolf is een handkolf prima.
en als het niet lukt direkt in het begin niet opgeven bij mij lukte het ook niet direkt waardoor ik nu fultime kolf en mijn zoontje krijgt al langer dan 6 maanden bv en het gaat nu heel goed
Zo, veel informatie zeg. dank jullie wel. ik ga twee normale flesjes aanschaffen, en wacht de bevalling af.daarna zie ik het wel!