Borstvoeding????

Discussion in 'Zwangerschap' started by YenD, Dec 29, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. YenD

    YenD VIP lid

    Aug 31, 2009
    6,343
    2
    0
    gelukkige huisvrouw
    ergens tussen hier en daar
    Dit topic heb ik niet gemaakt om te horen te krijgen dat bv zo goed is want dat weet ik namelijk wel.
    Tuurlijk wil ik het beste voor mijn kind, maar ik ken mezelf en weet dat ik het zoiezo geen maanden vol ga houden.
    Ik heb geen behoefte aan preken enz enz, mijn vraag ging meer over verschillende manieren van voeden zoals in mijn eerste bericht geschreven staat.
    Als ik wil horen dat bv tov fv stukken beter is dan had ik die vraag wel gesteld.
    Ik vind het jammer dat we afdwalen van mijn vraag.
    Ik GA bv geven, maar wil van mensen ervaringen horen van de verschillende manieren.
    Sorry als t lullig overkomt, maar dit wordt een wel niet bv discussie, en daar was ik niet naar op zoek.
     
  2. Mamasu

    Mamasu Fanatiek lid

    Apr 10, 2007
    1,778
    1
    0
    Ook goed hoor.
     
  3. Bo20

    Bo20 Fanatiek lid

    Jun 8, 2006
    2,696
    0
    0
    HR
    Ik ben wel van plan het (weer) te gaan doen, maar niet ten koste van mezelf. Ik heb de vorige keer 2 maanden borstvoeding gegeven, maar door de intensiteit en energie wat het van me vroeg heb ik toen besloten om er na twee maanden mee te stoppen. Wat een lekker gevoel toen. Ik had het idee dat mijn dochter toen ook wat meer tevreden was. En ik kon ook weer een beetje mezelf worden. Geen lekkende borsten, dramatische nachten en kolven op feestjes in de wc. Pff.. mede daarom zie ik er nu weer een beetje tegenop maar ben het wel weer van plan..
     
  4. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    Mar 13, 2008
    6,167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Ehm hier geen tepelkloven, kauwende kaakjes of wat je nog meer voor dingen schreef.
    Ja stuwing maar dat was niet zo pijnlijk mits je er tegenaan stootte.
    Ik ga ook niet makkelijk met de tieten bloot maar je kunt allerlei manieren bedenken hoe het minder zichtbaar kan.
    Afijn allemaal dingen waar je een oplossing voor kan bedenken en wat je niet hoeft te krijgen.

    Borstvoeding is wel iets waar je achter moet staan voor 100% want het vergt oefening en geduld, daarna wordt het makkelijker.

    Succes met je keuze
     
  5. Lovelylonnes

    Lovelylonnes Fanatiek lid

    Jul 3, 2007
    2,208
    1
    0
    Nagelstyliste en incassomedewerker.
    Ik keek er met de eerste heel sceptisch tegenaan (zeg je dat zo??) maar het is "het beste voor je kind" dus heb het geprobeerd en na 4 dagen huilen brullen pijn en een geel kind ben ik ermee gestopt.
    Die van mij deden het niet, er kwam meer bloed uit dan melk....
    Dus ik heb toen geroepen, NOOIT MEER!!

    Nu sta ik op het punt van bevallen en ik zag vandeweek een druppel vocht uit mn tepel. Toen ging ik weer twijfelen... Het is toch wel handig als je smorgens om 6 uur niet naar beneden hoeft voor een flesje... Maar het is ook handig om het een ander een keer te laten doen en ook ik hou er niet van om bij mn ouders of schoonouders ineens mn tiet tevoorschijn te halen omdat mn kind moet drinken.... laat staan in het openbaar!
    Dus ik weet niet, misschien dat ik de eerste weken toch ga kolven zodat hij wel de belangrijke melk gehad heeft, maar echt bv ga ik niet geven...
     
  6. YenD

    YenD VIP lid

    Aug 31, 2009
    6,343
    2
    0
    gelukkige huisvrouw
    ergens tussen hier en daar
    Mamasu het was niet naar iemand persoonlijk bedoeld hoor.
     
  7. YenD

    YenD VIP lid

    Aug 31, 2009
    6,343
    2
    0
    gelukkige huisvrouw
    ergens tussen hier en daar
    Lovely, ja zo denk ik er dus ook over!!
    Maar misschien dat ik in m'n kraamtijd ga bv en daarna rustig afbou naar fles, ze zeggen idd dat de eerste weken het belangrijkste zijn.
     
  8. Devy

    Devy Fanatiek lid

    Aug 23, 2008
    3,437
    1
    0
    Tilburg
    Ik zou zelf het voeden met tepelhoedjes vanaf het begin afraden door redenen die hier vast wel zijn genoemd (productieproblemen etc). Als je je kind echt niet aan de borst wil kun je inderdaad de eerste tijd gaan kolven. Maar toch zou ik het misschien gewoon eerst eens zo proberen. Kloven en dergelijke kunnen voorkomen maar het hoeft niet. En heb jij het idee dat je het niet prettig vind kun je nog zo overgaan naar fv of de kolf.
     
  9. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    Mar 27, 2008
    8,128
    1,682
    113
    yessica, wat is precies de reden dat je met die tepelhoedjes wil voeden? Denk je dat het dan minder pijn doet, of voelt het dan misschien minder intiem? Want daar gaat het jou vooral om volgens mij, of heb ik het nu mis?
    (ik heb mijn oudste geen bv kunnen geven en mijn jongste voed ik nu bijna een jaar.)
     
  10. rianne19

    rianne19 Fanatiek lid

    Apr 15, 2008
    1,366
    0
    36
    Purchaser
    Zuid-Holland
    #70 rianne19, Dec 31, 2009
    Last edited: Dec 31, 2009
    Ik heb een beetje hetzelfde probleem denk ik..
    Ik wil heel graag BV gaan geven maar ik heb ALTIJD al gevoelige tepels gehad dus zie er ook wel tegen op.
    Ik heb nu al tepelhoedjes gehad van mijn moeder en vraag me af of dat inderdaad helpt tegen de pijn?
     
  11. YenD

    YenD VIP lid

    Aug 31, 2009
    6,343
    2
    0
    gelukkige huisvrouw
    ergens tussen hier en daar
    Ja ik zie zoiezo op tegen de pijn, heb echtmega gevoelige tepels.
    M'n man mag er zelfs niet aan komen.
    Vind het echt helemaal niets!
    Dus dacht ik idd dat het met tepelhoedjes minder pijn zou doen.
     
  12. esther1984

    esther1984 Bekend lid

    Jan 22, 2009
    694
    1
    16
    Female
    Moeder
    Roosendaal
    ik ga wel borstvoeding geven, mijn borsten zijn ook erg gevoelig op het moment, maar ik heb gelezen dat, dat na de bevalling minder is.

    ik ga het gewoon proberen, want ik weet dat het, het beste is voor onze kleine, en lukt het niet, dan ga ik wel afkolven, het is een kwestie van je eigen ontspannen, en voor jezelf en je kleine een rustig plekje uit te zoeken in huis, waar je op je gemak kunt gaan zitten op liggen.

    en je bouwt ook een goeie band op met je kleine door het lichaams contact, en mij lijkt het gewoon geweldig om zo wat tijd samen met je kleine te hebben, niemand die je stoort, ik kijk er totaal niet tegen op, en je krijgt voldoende hulp van je kraamhulp.
     
  13. Dehtje

    Dehtje Actief lid

    Aug 20, 2009
    134
    1
    0
    Ook ik twijfel erg tussen FV en BV, hoofdzakelijk ook door erg gevoelige borsten en tepels. Je hoeft er maar naar te wijzen en ik krimp al in elkaar. Was voor de zwangerschap ook al een beetje hetzelfde verhaal.

    Ik neig naar BV, wil het proberen. Heb me ook aangemeld voor een voorlichtingsavond over borstvoeding maar heb dus ook een behoorlijke dosis 'negatieve ideëen' erover.
    Wist je van tevoren maar hoe en wat, hoe het voelt enz. ;)

    Ik ga ook zeker alvast kant-en-klare voeding in huis halen en misschien zijn tepelhoedjes ook wel een idee. Ik blijf dit topic even volgen!
     
  14. red88

    red88 VIP lid

    Dec 3, 2008
    13,137
    0
    0
    Als een tepelhoedje jou kan helpen om toch BV te geven, zou ik het niet laten. Ik ken genoeg mensen die maanden lang met tepelhoedje hebben gevoed, dus het is echt wel mogelijk.

    'k Heb sinds de zwangerschap ook erg gevoelige tepels, dus ben benieuwd hoe het straks gaat. 'k Hoop dat het na de bevalling wat minder is.

    'k Denk dat als je het wilt, het gewoon zou moeten proberen en tepelhoedjes zijn snel genoeg gehaald.
     
  15. Beastie

    Beastie VIP lid

    Jul 9, 2007
    10,314
    1
    0
    Tekenaarster
    Zuurkoolcity
    Meid...het gaat niet over een slechte band...maar over een haven creeeren waar je baby (die het verschil in het begin nog niet weet tussen een hand en een voet) zich veilig warm en behagen voelt... Het is wel degelijk bewezen dat baby's die bv krijgen en niet door jan en alleman gevoed wordt (papa is geen probleem...maar buurvrouw en vage tante willen ook etc.) rustiger zijn.

    Ik ben ook erg pro-eigen mening...maar je kan niet dingen van tafel vegen met de opmerking overhalings technieken...Er is gewoon al veel bewezen dat bv soms gewoon beter is...voor baby en mama....bv geven verlaagt namelijk de kans op borstkanker met vele procenten...en 1 op de 8 dames krijgt dat tegenwoordig...iets om over na te denken.
     
  16. Beastie

    Beastie VIP lid

    Jul 9, 2007
    10,314
    1
    0
    Tekenaarster
    Zuurkoolcity

    Hier 9½ maand gevoed met een tepelhoedje...dat verhaal over de achtermelk niet kunnen drinken is onzin..in zoverre dat je het in het begin goed in de gate moet houden of je beeb goed groeit...maar dat moet je altijd wel...de mijne groeide op een gegeven moment een kilo per maand!
     
  17. natascha25

    natascha25 Bekend lid

    Nov 1, 2005
    732
    0
    0
    Hi,

    Ik heb niet alles doorgelezen maar dit is weer zo een eindeloze discussiepunt. Je bent tegenwoordig zo slecht als je iets niet wilt omdat het nu ineens weer gestimuleerd wordt. En vroeger dan? Ik hoor zoals ik eerder al schreef bij de kleine procent dat mijn tepels niet geschikt zijn. Vind het heel knap van mijzelf dat ik het toch nog wil proberen. Kan mij goed voorstellen dat moeders ervoor kiezen om het niet te doen ook al hebben ze het niet eens geprobeerd! Het beperkt je toch in het huidige leventje die we tegenwoordig hebben. We moeten veel maar hebben weinig tijd. En het feit dat je band slechter wordt als je geen bv geeft. Nou het gaat niet om het BV geven maar om het lichaamscontact, er is namelijk bewezen dat kindjes in een conveuse DIE GEEN BV KRIJGEN veel aageraakt worden sneller herstellen en sterker worden. Dus als jij FV geeft en je kindje een aantal keer per dag gewoon huid tegen huid legt heb je hetzelfde effect. klein voorbeeld zie link.

    Huidcontact van levensbelang voor baby - Home - nursing.nl

    Iedereen moet het gewoon lekker zelf weten. Bij FV is er alleen een nadeel dat het op koemelk basis is maar dit gaat bij 99 van 100 kinderen goed. Stel er is geen FV en je kan geen BV geven wat dan? Ja dan kan je donor voeding geven .. nou lekker met al die ziektes .. denk dat FV dan beter en veiliger is.

    Gr. Natascha
     
  18. Seth

    Seth Niet meer actief


    Een moeder die tegen elke voeding opziet... gestresst rondloopt omdat haar kleine weer wil eten... en met tranen in haar ogen haar kind aanlegt... is ook niet gezond en in het belang voor het kindje....
    Deze voelt dat,......

    Nogmaals borstvoeden is samenwerken... het moet voor beiden werken......
    en als je van te voren denkt... ik wil voor FV gaan... prima...
    of ik wil het proberen.... ook goed...

    of een combinatie van fv/bv... ook goed.... allemaal even goede "vrienden"... (of ouders)...
     
  19. natascha25

    natascha25 Bekend lid

    Nov 1, 2005
    732
    0
    0

    Als ik toch fles geef dan gaat echt niet jan en alleman een fles geven hoor. Ik heb er al een hekel aan als iedereen je kindje vast wil houden want daarworden ze net zo onrustig van. En borstkanker tja dat heeft vele oorzaken. Wat denk je van de hormonen die we binnenkrijgen die zijn lekker goed voor je. toch nog even een linkje om je niet helemaal ongelijk te geven.

    Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding - Motivatie - Borstvoeding en borstkanker
     
  20. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ik wil niet vervelend doen hoor maar er lijkt me een groot verschil zitten tussen FV geven en jan en allemaal laten voeden.... Door dit zo'n generalisaties krijg je nooit een open discussie en krijgt alles een naar randje.

    Een haven creëren voor je kind, kan ook prima op andere manieren.

    Volgens mij is het hele fv/bv verhaal heel makkelijk samen te vatten.
    BV is geweldig, mooi en prachtig en hartstikke goed voor je kind (zoals je niet rookt, drinkt, drugs gebruikt, mega gestressed bent etc) en er is niets mis met FV. Iedereen heeft dus echt een keuze te maken en in die keuze staat iedereen vrij.

    Niemand, maar dan ook niemand wordt een betere mama van OF borstvoeding of flesvoeding te geven! Een goede moeder wordt toch echt op andere gronden bepaald!

    PS: ik ga weer borstvoeding geven als het me gegeven is.
     

Share This Page