buikslaper

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Caruli, Jan 15, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Caruli

    Caruli VIP lid

    Nov 15, 2007
    31,699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    hier ook nog steeds een buikslaper
    ik heb het al een paar keer geprobeerd om hem om te draaien maar dan word hij wakker en gaat dan heel moeilijk weer slapen en slaapt dan ook niet door
    hij is ook sterk in zijn nek draaid steeds zijn hoofd om enzo
    maar ben zo bang dat als hij moe is in zijn slaap dat hij dan wel met zijn gezicht naar beneden gaat liggen
    maar goed, hij slaapt op dit moment nog steeds tussen ons in op zijn aankleedkussen en dan slaapt hij ook op zijn buik en slaapt dan door tot de morgen.
    en overdag in de box ook

    misschien dat ik het zelf gewoon los moet laten en hem ook snachts op zijn buik in zijn bed moet leggen en gewoon moet vertrouwen op zijn kracht..

    maar ze maken je zo bang, de ka het cb enzo ;)
     
  2. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    hooi
    maddox is ook een buikslaper al vanaf dat ie een week of 5 is. vond het ook erg eng hoor en ging regelmatig kijken of alles nog goed was.
    we hebben/hadden ook zo een nanycare en ergens is het wel veilig zo een ding maar als je kindje in zn slaap per ongeluk net even te ver van die nannycare schuift gaat het alarm af en je baby schrikt zich rot. dat hebben we een paar keer gehad en maddox kreeg zowat een hartaanval. toen heb ik het maar weggehaald.
     
  3. Caruli

    Caruli VIP lid

    Nov 15, 2007
    31,699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    jee das idd wel schrikken dan
    en dan is je kleintje ook wakker
    zo had ik het nog niet bekeken
    mitchell kruipt in zijn bed ook helemaal naar boven toe
    ga ook van de week slaapzak halen
    hij ligt nu steeds boven de deken...

    aan de ene kant wil ik wel graag een nannycare zodat ik zelf wat geruster ben en hem gewoon in zijn eigen bed kan gaan leggen
    wil mijn plekkie in bed terug ;)
    maar aan de andere kant, die dingen zijn best duur
    en wie weet slaapt hij dan alsnog niet in zijn eigen bed snachts

    moeilijk hoor
     
  4. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    hij deed ook wel eens zn hoofdje in het matras leggen dus ik draaide zn hoofd dan weer om omdat ik bang was dat hij dat zelf niet kon en dan zou stikken. maar dat deed hij elke keer en een keer ben ik gewoon blijven kijken wat hij deed als ik zn hoofd niet goed legde. hij doet het gewoon zelf. elke keer weer.. dan lag hij eventjes met zn gezicht in het matras en daarna draaide hij zelf zn hoofdje goed en sliep weer lekker door.
     
  5. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    ja zijn idd erg duur die dingen. ik had em van mn zus geleend. maar was geen succes. en op de een of andere manier sliep hij ook veel beter toen ik die nannycare vanonder zijn matras haalde. volgens mij maakt dat ding ook een soort klein piepje als het aanstaat een hele zachte maar ja als die kleintjes erop liggen horen ze dat natuurlijk dsu maddox werd daar ook elke keer wakker van. in het begin wist ik niet waar het aanlag. maar elke keer als hij bij onsop bed in slaap viel en ik hem daarna in zn eigen bed deed sliep hij wel totdat ik die nannycare aandeed. werd ie weer wakker
     
  6. yinte

    yinte Fanatiek lid

    Jul 28, 2008
    4,513
    1
    0
    mama en huismanager
    omgeving breda
    mijn zoontje slaapt ook al een tijdje op zijn buik. ik heb en 4 en halve week een gevecht met hem gevoerd omdat ik dat niet wilde en hem steeds terug draaien. resultaat huilen krijsen wringen en niet slapen. en toch weer steeds op de buik draaien en lekker gaan slapen. na 4 en halve week bijna volcontinu wakker te zijn geweest heb ik het opgegeven. en hij slaapt nu altijd op zijn buik. is hij ontroostbaar draai ik hem op zijn buik doet zijn beentjes onder zich en snikt nog een paar keer en is vertrokken. ja wat moet je dan. ik let goed op dat hij niet op het zeiltje ligt en controleer regelmatig. inmiddels draait hij zelf op zijn zij enzo.
    wat hierboven geschreven wordt met het gezichtje in de matras dat heb ik ook gehad. en ik heb ook steeds geprobeerd het te draaien wat hij weer terug doet natuurlijk. toen ben ik ook om de hoek blijven staan en na een minuut of 10 draait ie zelf opzij.

    het is nogal makkelijk praten van een cb je kind mag niet op de buik. ja en als hij steeds draait wat doe je dan. vast leggen is nog gevaarlijker dat mag ook niet meer. niet dat ik dat ooit zou doen. maar da's blijkbaar ook een tijdje geweest. maar ze mogen niet adviseren hem te laten liggen op de buik. das tegen het protocol.
     
  7. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    Jul 31, 2006
    5,198
    0
    0
    Hoi Caruli,

    Ik kan je niet echt antwoord geven op de vraag of buikslapen kwaad kan. Waar ik wel een beetje van schrok is dat je de kleine op het aankleedkussen laat slapen op zijn buik. Een matras is tot op zekere hoogte nog ietsje ademend. Een aankleedkussen is dat absoluut niet! Ik wil je niet heel bang maken maar als ie daar met zijn gezichtje in komt te liggen ligt hij op plastic en krijgt hij geen lucht meer. Dat is ook de reden dat (stoffen!) bedzeiltjes niet onder het hoofdje mogen. Dus mocht je besluiten Mitchell op zijn buikje te laten slapen, doe dit dan echt, echt niet op het aankleedkussen. Dingen als Aerosleep enzo is misschien het overwegen waard inderdaad.

    Hanneke: Hier juist twee baby's gehad die absoluut niet op hun buikje wilden liggen. Vanaf tien maanden is mijn zoontje op zijn buikje gaan liggen en nu ligt ie weer nooit op zijn rug. Gekke baby's haha.
     
  8. Marieken

    Marieken Fanatiek lid

    Jan 11, 2009
    3,278
    0
    0
    Kinderopvang en dierengeneeskunde
    arnhem
    weet je waarom mitchell beter op zn buik slaapt? omdat hij dan met zn knieën onder zn buik de krampjes op kan vangen. dat had ons overbuur jongetje ook. want wat doen wij als wij buikpijn hebben, in elkaar krimpen. als ze op de rug liggen kan dat niet en op de buik wel.
    en zoals hier boven gezegd weg met dat verschoonkussen meid! het is ook veel te warm en zweterig zn ding.

    ik weet dat het eng is, maar eigenlijk heb je weinig keus. hij wil op zijn buik en wie zijn wij dan om hem dat te ontzeggen. snap je?
    ik ben er nu wel aan gewend en hij slaapt gewoon klokje rond zo.
     
  9. Caruli

    Caruli VIP lid

    Nov 15, 2007
    31,699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    jee van het aankleedkussen had ik nog niet bedacht
    wij moesten van de kraamhulp en nu van het cb hem op het aankleedkussen leggen bij ons in bed
    dat was volgens hun veiliger
    hij heeft nog veel behoefte aan genegenheid
    ik heb een moltondoekje ofzo in bed liggen
    kan dat kwaad?
    pff dit had ik allemaal niet met casey
    die sliep gewoon van voeding tot voeding en hoefde ik niks te veranderen of te proberen enzo....
    dit is echt helemaal nieuw
    maar vind het echt doodeng :)
     
  10. Marieken

    Marieken Fanatiek lid

    Jan 11, 2009
    3,278
    0
    0
    Kinderopvang en dierengeneeskunde
    arnhem
    molton zeiltje mag alleen onder het onderlichaam maar een molton doek is wel "ademend". gebruiken ze ook wel onder het hoofd tegen het spugen.
     
  11. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    fynn was 8 weken en in die 8 wken sliep hij door de krampen over dag niet. ik zat met een over vermoeid kind en hij wilde echt niets.
    over dasg zijn we toen begonnen in de box met op de buik laten slapen wat een verademing zeg! hij sliep maar zo een uur of 2.

    ik vond het echt super eng maar hij kon zijn hoofd al zo goed draaien.ik heb bij babywalz een immitatie earosleep gekocht. en dat gaf mij genoeg zekerheid. eert bij ons op de kemer daarna op zijn eigen kamer.

    het cb heeft hier een keer gezegt dat hun het niet adviseren ivm wiegedood.
    maar ze gaven ons wel gelijk dat we het deden. je hebt er nu eenmaal buikslapers bij ;)

    @ caruli. ik pb je van de week even ok?
     
  12. EmyD

    EmyD Niet meer actief

    Tjah, het enige wat ik achteraf kan zeggen.. Had ik onze dochter maar vanaf het begin af aan op d'r buikje gelegd. Wat heeft zij een aantal moeilijke weken gehad, omdat ze op d'r rug 'moest' liggen.
    Maar ja, tis wel een keuze waar je zelf achter moet staan...
     
  13. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    Jul 31, 2006
    5,198
    0
    0
    Ik denk dat ze dan wel bedoelen op zijn ruggetje. En ik denk dat ze ook bedoelden dat als je dan je baby in bed wil leggen dat het met een aankleedkussen minder makkelijk tussen de dekens komt en minder makkelijk klem tussen jullie. Maar echt, ik zou hem niet meer op het aankleedkussen op zijn buikje leggen. Misschien in een wiegje naast het bed? Of een Co-sleeper? Dan kan hij toch naast jullie liggen en kun je hem evengoed op zijn buikje leggen.
     

Share This Page