Ik was van plan thuis te gaan bevallen en helemaal natuurlijk, maar ineens bleek ik geen hoofdje beneden te hebben maar billen. Ik blijk een zeer compacte buik te hebben en te weinig vruchtwater en mijn placenta doet het niet helemaal meer. draaien kon daardoor ook niet en ik was de 36 weken gepaseerd (persoonlijk had ik hier ook niet voor gekozen als het nog wel kon) De groei van de kleine liep ook 3 weken achter het woog bij 36 weken 2200 gram. Maar er is mij gelijk verteld dor de gyni dat bevallen op de natuurlijk manier niet mogelijk was door de ligging van de kleine en hier zitten dan te veel risico's aan. Ik heb ook slecht geslapen, ineens kan ik niet meer lekker liggen. vanmiddag sinterklaas vieren bij mijn schoonouders en de rest van de fam.
@Slingding: Bij mij ook het kontje naar beneden, ik wil het in eerste instantie wel op de natuurlijke manier proberen, maar het is afwachten of dat gaat lukken natuurlijk want dat heeft met zoveel factoren te maken. Daarom was ik er even nieuwschierig naar bij jouw
goedemorgen dames, Nou, hier nog geen babytje helaas. Ik heb gisteren van 9 uur 's morgens tot 2 uur 's nachts om de 10 tot 6 minuten harde buiken/weeen gehad, maar daarna is het weer weggezakt. Vannacht van 3 tot 6 niet geslapen en moest heel erg huilen. Ik had me er zo op verheugd dat het nu eindelijk zou gebeuren.... Vanochtend heb ik de verloskundige gebeld en ik ben schijnbaar een type dat een erg lange aanloop nodig heeft. Nou, daar worden we ook gelukkig van! Nu heb ik weer af en toe een wee, maar ik ga pas weer bijhouden om de hoeveel minuten als ze elkaar echt snel opvolgen. Dit was dus valse start nummer 2, wel een erg lange valse start... Jantien, hopelijk bij jou meer succes! De overige berichten heb ik ook gelezen hoor, maar weet zo snel even geen reacties te geven
Ik heb sinds gisteravond ook onwijze krampen en ik heb ze nog steeds dus hopelijk komt de baby snel. Heb verder even niks te vertellen en me moeder komt zo. Dus fijne dag allemaal en spreek jullie later weer
@Molly, Vales en Jantien: Owww, spannend zeg meiden @Otje: Was je gewoon thuis of ergens waar het druk was? Als ik in de stad ben bijvoorbeeld heb ik het ook wel eens. Volgens de VK kun je als zwangere niet goed tegen drukte. @Suusje: Ik doe geen middagdutje. Ik word daar zo ontzettend duf van. Wel slaap ik lekker een uur of 10-11 per nacht, de afgelopen nachten. @Natas26: Dat moet schrikken zijn geweest. Maar alsnog van harte gefeliciteerd. Gaat alles goed met jullie? Ik heb al drie nachten geslapen als een roosje. Echt heerlijk. Gisteren wel druk geweest, naar de stad geweest en een kast gekocht. Verder op visite geweest en naar mijn paardje. En nu dus even bijgelezen.
Molly; Wat balen nu dat het weer is weggezakt. Kan me goed voorstellen dat je daarom moet huilen. Ik hoop voor je dat het nu wel snel een keertje doorzet! Jantien en Nynke: Hoe is het? Al babynieuws? Vales: Spannend, houd ons op de hoogte he? Ik heb wel een rustige nacht gehad. Wel lekker geslapen alleen nu zo'n moe gevoel in mijn benen.... Straks boodschappen doen en nog even de stad in, sinterklaasinkopen doen. Wij vieren het dinsdagavond. Eerst gourmetten en dan cadeautjes. Ik heb er al helemaal zin in. En als de baby zich ineens aankondigt voor dinsdag? Tja... dan verzinnen we maar iets! Gr van Otje en een fijn weekend allemaal!
Hallo allemaal. Hier NIETS te melden. Ik voel me er wel vreselijk verdrietig om. Het voelt nu echt of ik nergens meer controle over heb. Ik kan zelfs mijn plasje niet echt meer ophouden. Als ik een melding krijg dan moet ik ook meteen gaan, want anders is het waterballet. Vliezen nog niet gebroken, weeen....... ja af en toe een harde buik en wat kramp. Ik ben overmatig moe! En loop de hele dag met een zakdoek om mijn tranen weg te vegen. Voor mij is het helemaal klaar. Ongeduldig wil ik nu mijn droppie wel hebben ipv zo'n stomme buik.
Daphne: Ik was beide keren gewoon thuis met die hoofdpijn en die duizeligheid. Het komt dan in 1 x opzetten en is ook vrij snel weer weg (meestal). Soms even een paracetamol en dan gaat t meestal weer... Met jou alles goed? Rommelt het nog? Gr Otje
@Otje: Hier alles rustig. Rommelt af en toe wat, maar dat is het dan ook wel. @Jantien: Weet je, een bevalling krijg je en daar kun je weinig aan doen. Je kunt niet bepalen wanneer het gebeurd, en hoe het gebeurd. Het enige dat je kunt proberen is je een beetje te ontspannen, zodat de ontsluiting wat sneller vordert. Probeer je niet te laten ontmoedigen, want als het niet gaat zoals je had gewild, ligt dat dus niet aan jou. Je moet het doen met heteen je krijgt. Sterkte en ik hoop dat het nu snel gaat beginnen voor je.
nou ben inmiddels 2 koppen koffie verder en heb bijgelezen. ik heb al sinds halverwege zwangerschap vocht, en zere handen. mijn gezicht is ook wat opgeblazen, en ik hoor van iedereen dat ik dikkere lippen heb gekregen er is niets aan te doen behalve dan de tips die al gegeven zijn, en bevallen, dan ben je er ook snel weer vanaf ik heb laatste weken ook wel regelmatig hoofdpijntjes. maar ze zakken altijd wel snel weer weg. en zie soms wat sterretjes bij snelle bewegingen. maar moet maandag weer op controle, zal dan wel horen of er wat aan te doen is. daphne ik slaap ook niet zo lekker bij een middagdutje, word er ook duf van en een beetje naar eerlijk gezegd. gister hebben we een bezoekje aan de drukker gebracht, om door te geven dat we accoord zijn. hebben we ook gelijk de enveloppen meegekregen. dus ga straks even een mooie pen en nog wat lint voor de kaarten halen. verder net even een heel gesprek gehad met een vriendin die een twijfelachtige uitslag had van de vlokkentest. ze zat helemaal stuk, en moet nu weken wachten op een punctie. samen zitten huilen aan de telefoon.
meiden probeer goed te ontspannen want dan vorderd de boel lekker snel, anders maak je te veel adrealine aan en dat zorgt er voor dat het niet verder gaat. (makkelijk getypt dan gedaan) Ik wil jullie sterkte wensen met het ontsluiten enz. Jullie worden gek van het wachten maar ik ook hoor ondanks dat ik weet wanneer ik verlost wordt want het is ook een heel raar idee dat je weet over hoeveel dagen je het hummeltje vast mag gaan houden.
hihi slingding, dat klinkt heel grappig, het ontsluiten, doet me beetje denken aan het ontstoppen van de gootsteen. maar bedankt, ik hoop ook dat ik snel ontsluit en de rest ook.
@ Slingding en Lintjezuur.. Ok ik heb een ukkie in stuitligging en as. woensdag een afspraak in het ziekenhuis om te kijken of ze het evt. kunnen draaien.(als ik dat wil) Eerst even goed laten informeren. Maar ik heb nu nog wel heel erg twijfels. Hoe zijn jullie gedachten/ideeen over zo'n draai poging? Groetjes Patrice
Ik heb wel een draaipoging gehad, heb er eerst met de gyneacoloog over gesproken en gevraagd wat hij precies ging doen. Dat heeft hij mij rustig uitgelegd en toen heb ik mijn zorgen uitgesproken. Hij heeft mij toen gezegd dat er geen risico wordt genomen. Lukt het niet dan stopt hij gelijk en tijdens de draaipoging kon ik ten alle tijde zeggen of hij moest stoppen. Hij stopte uiteindelijk na een halve minuut zelf al omdat het te stroef ging. Bij mij niet gelukt dus. Ik moest niet aan de weeenremmers ofzo. Ik had gelezen dat dat bij sommige wel gebeurd om je buik te ontspannen. En soms is er een tweede persoon bij die helpt. Dat was bij mij ook niet zo. Goed informeren en veel vragen hoor. Je twijfels uitspreken, zo kan je pas een goede beslissing maken voor je zelf. Want dat is voor iedereen anders.
Hoi Hoi, Molly en Jantien... balen hoor dat het niet door wil zetten. Proberen te onstpannen is inderdaad de remedie, maar ja... makkelijker gezegd dan gedaan. Noura succes weer bij de controle maandag, ik mag dan ook alweer terug (extra. i.v.m. oplopende bloeddruk) Enne.... die tip van bevallen om vocht kwijt te raken... daar wil ik best aan voldoen..... Hoe doe ik dat? was ik vandaag nog effe in het dorp, kwam ik een oude kennis tegen, die vroeg: loop jij altijd zo moeilijk.... Nou nee dus, maar mijn buik zat in mijn jas verstopt. Ze had niet heel goed gekeken..... Dacht ik toch echt dat het niet meer te missen was... Vanavond gaan we sinterklaas vieren als zich hier geen ontwikkelingen voordoen. Daar ziet het nog niet naar uit, dus... Karin
haha tja duikster, ik weet niet, maar er zijn van die bakerpraatjes... je huis nog eens poetsen, ehm lekker wandelen, sex, eten van ananas wonderolie bitter lemon (hoewel ik daar niet in geloof en volgens mij word je er goed beroerd van) oh ja en ontspannen, je hoort van mensen die juist op het moment dat ze er niet meer mee bezig waren, ineens de weeen begonnen. ik hoor dat veel mensen hier ook lekker de tijd wel eens doorbrengen met dvd. ik ook, heb gister lekker gekeken naar miami vice, en heb cars nog liggen, is leuk om met de kids te kijken. ik lees hier van alles over vluchtkoffers enzo. wat ook handig is om in huis te hebben, is een lege shampoofles ofzo. dat is handig om lauw water in te doen, want de dagen na de bevalling is het plassen nogal pijnlijk en dan kan je tegelijkertijd water eroverheen doen. ik ben net even met een sopje door de woonkamer heengegaan, en ga nu maar eens onder de douche denk ik. mijn man wil straks even langs schoonmama gaan.
hmm Noura: nesteldrang / poetsen weinig last van, ben ik ook niet zo goed in..... wandelen: ben al blij dat ik nog in de keuken kom.... sex: al uitgeprobeerd, maar tot nu toe niet tot effect geleid, maar wie weet... ananas, wel lekker, maar niet te veel en wonderolie en bitter lemon, lijkt me inderdaad ook niet echt je van het.... ach we wachten maar af..... geduld en ontspanning.... Ik vermaak me voorlopig wel met een boek en dit forum.... Karin
Ook mijn ukkie ligt in stuit. Ik heb eergisteren een eerste draai poging gehad, maar lukte niet. Gisteren moest ik me weer melden, nu op de afdeling. Voor een nieuwe poging, maar dan in alle rust. Ze hebben eerst een half uur een ctg gedraaid ter controle vooraf. Doen ze nadien nl. ook om te kijken hoe de kleine er op gereageerd heeft. Ik heb geen weeën remmers gekregen, volgens mij gebeurd dit zelden. De 1e poging lukte bijna, ukkie lag al bijna dwars. Maar net voor de ommezwaai floepte ukkie weer terug, helaas. Hierna heeft de gyn nog één poging ondernomen, maar ukkie lag toch te vast. Dus dit mislukte. En ik had inmiddels behoorlijk pijn onder en boven aan mijn buik, door het duwen etc. Ik kon me op zich wel goed ontspannen, dat wel. Maar het mocht niet baten. Hierna nog een antiD injectie gehad, omdat ik rhesusnegatief ben. Vandaag voelt mijn buik nog beurser aan dan gister, maar het zal met een paar dagen wel afnemen lijkt me Woensdag moet ik terug naar de gyn om af te spreken of we een stuitbevalling of keizersnede gaan doen. En ik heb zelf al besloten dat ik kies voor een keizersnee, dit omdat mijn ukkie nu al wat groter is. En ik het daarom een te groot risico vind. Ik vond het niet prettig de draaipoging, het is zeker wel pijnlijk. Maar vond het ook niet onoverkomelijk hoor. Bevallen doet zeerder denk ik. Dus ik zou het als ik jou was wel een kans geven! En je kan gewoon met je gyn afspreken dat hij even stopt op het moment dat het te pijnlijk wordt. Je weer ontspannen en dan verder gaan. Bij mij was de samenwerking tussen gyn en mij erg prettig. Hij deed het overigens ook alleen. Meid, gewoon proberen! Succes!