Ik ben net terug van de gyn en we hadden een goeie echo! Ik zou nu 9 weken zijn (ik was het niet gans zeker) en alles leek in orde, we zagen al twee armpjes, twee beentjes, de hersenhelftjes... Waw! We hebben het al meegemaakt, maar het blijft echt een mirakel!
@Happy: ja precies, waar leg je de grens? wanneer vind je de uitslag zo hoog dat je verder wilt testen. en wil je wel verder testen met alle mogelijke gevolgen van dien. allemaal moeilijke keuzes die ieder stel zelf moet maken. Er zijn ook zoveel niveau's qua kinderen met down en ze kunnen nooit vertellen welk niveau jouw kindje heeft, dat blijkt pas als het opgroeit. ik heb stage gelopen bij een instelling voor verstandelijk gehandicapten, dat was zowel dagopvang als 24 uurs opvang. Ik heb uiteraard hele zielige kindjes gezien maar ook een heleboel gelukkige vrolijke kindjes die zich redelijk ontwikkelden. Ik vind zelf de reden: je eigen voorbereiden op de komst van een kindje met Down" een beetje vreemd. Hoe doe je dat dan?? je hebt geen idee hoever jou kindje zich kan ontwikkelen en volgens mij kan niemand zich van te voren voorstellen hoe het is om een kindje met Down te krijgen, dat weet je pas op het moment dat het zo is lijkt mij. Trouwens, Down syndroom is maar 1 van de vele syndromen waardoor een kindje verstandelijk gehandicapt kan zijn dus geen down betekent niet automatisch verstandelijk "gezond" Waarom zou je dan perse dit uit willen sluiten? Dit is mijn mening hoor! iedereen mag gelukkig zelf beslissen of ie wel of niet wil testen. Wil ook zeker niemand voor het hoofd stoten met mijn mening maar wilde het toch even gezegd hebben...
@Lilya, geweldig!!! Fijn om weer eens goed nieuws te horen op deze topic! Ben heel blij voor je!! Heb je een foto?
@PSje, ik ben het helemaal met je eens....ik vind alles soms al "maakbaar" genoeg. Ik respecteer ook echt ieders mening hierover en iedereen moet het voor zichzelf beslissen.
Ik voel me ook zo ongelooflijk blij he... Amaai! We hebben foto's, maar ik kan ze niet inscannen Het leek wel al een mensje, je zag al duidelijk de armpjes en zo, van ons eerste hadden we aan 8 weken de eerste echo en dat was echt een groot verschil, dat was nog eerder een 'kikkervisje'
@ Lilya, gefeliciteerd met je echo! ahh ik kan echt niet wachten tot volgende week, dan krijgen wij ook onze 1e echo, ik ben zo zenuwachtig!! Ben soms zo bang dat het niet goed zit daarbinnen Ta ta!
@ lilya: gefeliciteerd met je mooie echo! @ faye: vervelend dat je onzeker bent.. maar heb je ook reden toe.
Je voorbereiden op een leven met een kind dat down syndroom (zwaar gehandicapt) heeft betekent: - waarschijnlijk 24 uur zorg nodig -stoppen met werken -erg gebonden zijn -aanpassingen in huis -een "waarschijnlijke" spanning in je huwelijk. Het lijkt me gewoon erg moeilijk. Zoals eerder gezegd is het een kansberekening en moet iedereen zelf doen wat bij hen past. Ik wil alleen mijn standpunt duidelijk maken.
@joyce81: Tsja, ik zal vast niet de enige zijn, maar ik vind het wel moeilijk om die gedachtens uit te schakelen hoor! @dds: ook negen weken en 5 dagen!
@dds, ik begrijp en respecteer je standpunt ook. Maar je daarop voorbereiden kan ook als de baby er is. Het is dan meer een geestelijke voorbereiding denk ik. Een baby heeft zowiezo 24 uur per dag zorg nodig. En aanpassingen in huis zijn voor een baby nog niet nodig. Nogmaals, ieder z'n mening en iedereen moet doen waar hij/zij zich het beste bij voelt .
En dames, nog leuke plannen voor vanavond of wordt het "weer" vroeg naar bed? Ik ga lekker bankhangen vanavond. Daten in het donker kijken, vind ik echt een leuk programma!
Wij gaan ook de combi test doen... dat hadden we al afgesproken voor dat ik zwanger was.. Ik wist alleen niet dat als je daarna doorgaat met testen je pas uitslag heb met 18 tot 20 weken... Ik vind het eerlijk gezegt onmenselijk om dan nog voor een keus gesteld te worden.. met 20 weken heb je al een buik ..voel je al leven en ik denk dat ik dan iets heb van "iedereen blijft met zn poten van mn kindje af!!!" onmenselijk!!! maar aan de andere kant werk ik ook wel eens bijeen instelling en dan gaat er wel weer wat anders door je hoofd. Alles wat "kind" is is altijd schattig en lief..maar als volwassen heb je toch met hele andere problemen te maken. Het is erg dubbel
je hebt een down syndroom en down syndroom. mijn mans tante heeft down syndroom maar daar zijn geen extra aanpassingen in huis ook nooit geweest zij is vrij helder. ze is al 45 trouwens.. maar ze heeft dan een soort van werk( meer school waar ze dngen leren) en een eigen kamertje in huis waar ze haar eigen dingen doet ook kan ze zelf douche e.d dus er zijn verschillende vormen van down syndroom.. heel erg of gewoon minder erg waar heel makkelijk mee te leven is..
@ chikcken.. uhm vanavond bed hangen heb de digitenne naar mn slaapkamer verplaats dus ga vanavond lekker de hele avond rtl 4 kijken echt mij favo series erop