Eerste kinderfeestje

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by owly, Mar 27, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,284
    2,236
    113
    Female
    Nederland
    Halen en/of brengen kan toch ook in overleg? Wij hebben geen 2 auto's en meestal moet ik alles op de fiets doen. Bovendien zit ik met een dreumes die 's middags op bed moet.
    Het is maar net hoe het uit komt en wat het handigste werkt op dat moment.

    Kinderfeestje vanaf 12.15 uur zou ik om 15.30/16.00 uur klaar laten zijn voor kleuters. 3 á 4 uur is best lang voor hen.
     
    owly likes this.
  2. mapepejo

    mapepejo Fanatiek lid

    Aug 27, 2014
    1,593
    541
    113
    #42 mapepejo, Apr 5, 2019
    Last edited: Apr 5, 2019
    Onze bijna 5 jarige heeft vanmiddag zijn kinderfeestje.

    De kinderen komen van 13.00 tot 17.00. Hier zijn alle feestjes rond deze tijd(en). Gewoon spelen na school bij vriendjes is meestal ook 3,5 tot 4uur.

    13.00u - 14.00u vrij spelen bij binnenkomst, cadeautjes verstoppen + cakejes versieren en opeten.
    14.00u - 16.00u naar binnenspeeltuin hier in de buurt (hebben we veel korting op gespaard!)
    16.00u -17.00u naar ons huis, samen frietjes eten, nog even vrijspelen en dan komen ouders ze hier ophalen.

    Wij hebben 5 kinderen op het feestje (incl. onze zoon is dus 6). Dat vind ik dan weer een mooi aantal. We wonen ook best klein. Zelf is hij wel eens op feestjes geweest met 12 tot 15 kinderen, dat vind ik dan weer erg druk!
     
  3. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,731
    10,565
    113

    12 tot 15 kindjes ppfffff dat is toch niet te doen, 4/5 is meer onze aantal hahahaha.
    Heel veel plezier vandaag!!!
     
    Emma86 likes this.
  4. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Aug 17, 2014
    1,245
    413
    83
    Female
    Bij mijn Iieve zoontje en dito man
    Ik zou dus juist zelf mijn kind willen brengen en halen. (Is nu pas 2 dus kinderfeestjes nog niet aan de orde.) Dit omdat ik zowel een auto als een autostoel uitkies op basis van goede resultaten in de crash test. Dan ga ik dus niet vanwege een feestje mijn kind los in een gordel laten zitten in een boodschappenwagentje of een auto uit het jaar prehistorie.
     
    hummeltje5 likes this.
  5. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,731
    10,565
    113
    Dat kan natuurlijk ook! Wij zetten ons kind ook niet zonder stoel in de auto
     
    Spikkeltje likes this.
  6. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,731
    10,565
    113
    Update vandaag het feestje gehad.
    Rustig naar huis gelopen en thuis pannenkoeken gegeten.

    Naar het bos gelopen en met een piraten speurtocht de schat gevonden.

    Thuis wat lekkers gegeten en mochten ze een katoenen tas versieren met textiel stiften.

    Om half 4 kwamen de ouders, gekeken wat ze gedaan hadden en met alle spullen onder de arm gingen ze naar huis

    Het was een groot succes! Iedereen goed moe. Wij in ieder geval wel haha.
     
    hummeltje5 and Fuddey like this.
  7. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    Jan 14, 2012
    2,603
    18
    38
    Wat fijn dat het feestje geslaagd was!
    Wij deden vorig jaar ook een piraten feestje. De kinderen werden op zaterdag om 12u gebracht. Kadootjes uitpakken, pannenkoeken eten.
    Daarna gingen we naar een natuurspeeltuin (bijna half uur rijden) het was erg warm weer en de kinderen hadden het erg naar hun zin. Hadden vijf uur tegen de ouders gezegd, maar de laatste brachten we om 17.45 thuis. Lang leve de mobiele telefoons... Foto en een app naar de papa en of mama dat het nog zo gezellig was...en tot sluit op de natuur speeltuin gebleven. Erg lang, maar ook een uur reis tijd. En kinderen die al heel veel vaker bij ons speelden en goed contact met de ouders. Dit scheelt ook al.
     
    owly likes this.
  8. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,903
    19,405
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik denk dat het per school of regio verschilt wat gebruikelijk is qua thuisbrengen of op laten halen. Hier is het gebruikelijk dat ouders hun kinderen zelf brengen en / of halen.
    Ik zou ook niet weten hoe ik dat anders moet doen, met 1 auto. Vriendjes wonen niet op loopafstand.

    Ik denk dat meenemen uit school - eten - naar het bos echt ideaal is. En dan tussen 15.00 of 15.30 laten ophalen. Heerlijk dat je met ze naar buiten kunt.

    Ook als het weer tegenvalt is er vast wel een moment dat ze even buiten kunnen. Al is het maar om even iets (gouden munten ofzo) te laten zoeken in de tuin. Lekker uitraasmomentje.

    Kleuters vinden vaak mikspelletjes heel leuk. Ook koekhappen blijft een hit. Dat kun je ook binnen altijd nog doen. En een mooi prentenboek voorlezen is een fijne activiteit om het weer even wat rustiger te maken.

    ---

    Edit - Oh, ik ben spuit 11 zie ik. Fijn dat het geslaagd was en je gewoo lekker het bos in kon.
     
    owly likes this.

Share This Page