Morgen krijgt mijn zoontje z'n eerste prikjes. Heeft iemand tips op het voor hem dragelijker te maken?
Bovenbeentjes van te voren goed masseren, zelf rustig blijven, en meteen daarna voeding aanbieden. Als ze meteen gaan drinken, zijn ze de hele prik meteen vergeten. Succes morgen!
Ook direct na de prik even een poosje masseren. Geen koud compres tegen de prikpijn, want dan wordt de pijn wel minder, maar duurt langer. Warm houden is wel goed, dan kan het bloed de pijnlijke stofjes sneller vervoeren vanaf die plek. En een zetpil, voor het geval hij echt pijn heeft. Koorts maakt niet zoveel uit, daar zou ik niet zo snel paracetamol voor geven. Voor de rest gewoon rustig blijven. Hij zal achteraf wel wat hangerig zijn, maar gewoon een dagje zijn ding volgen. Een dagje een fles minder en wat meer slapen is heel normaal.
Ik weet nog wel dat ze hier totaal geen last heeft gehad van die prikjes (van geen eentje trouwens) dus ik zou me niet al te druk maken hoor Paracetamol in huis hebben is wel handig voor het geval dat. Maar ik zou dat zeker niet van tevoren al geven ofzo. Succes! (ik heb toen niets bijzonders gedaan: gewoon gaan, prikken, troosten en klaar... althans, zo ging het hier)
hier al 3 x prikjes gehad en nergens last van. Wij mogen van het cb niet zomaar een zetpil geven, maar moeten altijd eerst ha bellen. Wij nemen wel de fles mee en geven meteen na de prikjes de fles. Hier is het flink schreeuwen, maar 2 minuten later is het over. succes
ook arme mama!!! Masseren helpt idd goed, net van te voren als ze de prikjes klaar maken en ook als ze net gezet zijn. Paracetamol van te voren doen ook mensen, maar door onze HA is het afgeraden, eerst zien hoe ze reageren. Een makkelijk broekje, wat een beetje losjes zit was hier ook erg fijn. Verder lekker veel knuffelen en rekening houden dat hij misschien heel veel slaapt daarna.
Inderdaad geen 'stijve' broeken aantrekken die dag. Ik had twee broeken van Feetje met knoopjes langs de benen, die kon je zeg maar openknopen om baby te verschonen. Ik vond de broeken lelijk, maar wel ideaal voor de prikjes. Na de prik hoef je de kleine ook niet te vervelen met het aantrekken van een broek (over de pijnlijke plekken) Ik heb ook nooit een paracetamol van te voren gegeven.
hier heeft ze er gelukkig geen last van gehad. Maar hou haar lekker vast en troost haar daarna mocht ze huilen. Je kan altijd een zetpilletje geven als ze er veel last van heeft. Verder kan je niet zoveel doen. O ja mocht je kindje er nu last van hebben dan hoeft dat zeker niet te zeggen dat hij er de volgende keer ook last van heeft. Helaas gaat dat andersom ook. succes voor een mama is het ook niet leuk weet ik.
Mijn zoontje heeft vorige week zijn eerste prikjes gehad, maar het viel me 100% mee hoor. Hij gaf 1 gilletje en gelijk daarna zat hij alweer te glimlachen. 's Avonds een klein beetje verhoging gehad en wat meer geslapen, maar verder heb ik niks aan hem gemerkt. Wat hem het meest helpt is dat jij rustig blijft. Streel hem tijdens het prikken over zijn wangetjes en praat tegen hem om hem af te leiden. En haal voor de zekerheid paracetamol zetpillen in huis voor het geval hij 's nachts koorts krijgt. Succes!
idd direct na de prik masseren dan gaat het sneller door het lichaampje en blijft het niet op 1 plek zitten en zorgen dat ze het er langzaam in spuiten en niet in 1 keer
Hier vandaag voor de derde keer prikjes gehad. Eerste keer had hij er erg veel last van, heb toen pcm gegeven wat aardig hielp. Tweede keer heb ik na de prik wat met de beentjes gefietst om de vloeistof beter te laten verspeiden en heeft hij nergens last van gehad (geen idee of dat door het 'fietsen' kwam...) en vandaag maar afwachten, hij ligt nu in ieder geval heerlijk te slapen! Tip, plan in ieder geval niets die dag, als ze er dan last van hebben dan ben je in ieder geval lekker thuisin zijn/haar eigen omgeving. Succes morgen!
Hi happymama, hoe is het verlopen? Mocht hier trouwens van het CB pas een zetpil geven indien de temp boven de 38° was. Iets ivm anti-stoffen die anders geneutraliseerd worden of zoiets...
Op het moment zelf...huilen...bij het tweede prikje was het zelfs krijsen. Mama zat zelf ook met tranen in d'r ogen. Ik heb hem lekker opgepakt en afleiding met hem gezocht. Dat ging vrij aardig. Toen ik hem moest aankleden viel hij op het eind in slaap. Thuis zijn beentjes een beetje gemasseerd. Hij had om half 7 geen koorts dus heb hem nog even lekker in z'n badje gedaan. Hij heeft goed gedronken en is nu in droomland.
Al bij al nog redelijk meegevallen dus... Lekker slapen en morgen is het helemaal vergeten! Moet zeggen dat ik me een bedriegster voelde op het moment van de prikjes: sussen en doen tegen m'n dochter maar tegelijkertijd haar beentjes vasthouden zodat de naald erin kon.
goed zo!!! Stoer mannetje hoor. Ik vind die 2e prik ook zo gemeen, ze worden al overvallen en dan gebeurt het meteen nog een keer.
Hier doen ze de twee prikken tegelijk. 2 mensen die beide met een injectie klaar staan, aftellen 1,2,3 en dan tegelijk prikken. Zo heeft een kind maar 1 keer die pijn.... Vind het best goed bedacht!