Ervaringen amandelen verwijderen

Discussion in 'De lounge' started by Boommm, Apr 29, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,146
    1,835
    113
    Hier ook mee gevallen.
    2 dagen voorzichtig eten vla en heb zelf knakworsjes gegeten en die glijden zo naar binnen dus ook wel fijn.
    Zeker als je niet zo'n zin hebt in vla.
    Dag 3 brood eten met veel smeerbaar beleg en gewoon avond eten.
    Het voelde heel rauw aan best raar eten maar genoeg vloeibaar drinken er na werkt ook.

    De dag van operatie had veel last van overgeven maar mijn tip verzet je niet en laat gaan.
    Heb me ook verzet en werkt gewoon echt niet dus liet ik het gaan en ja gebeurde dus wel dat ik het bakje niet had ja jammer dan dus neem ook extra kleeding mee of gewoon kleding wat weg kan eventueel van wege het bloed dat mee kan komen.
    Mijn sloffen waren helemaal vies door staan en overgeven (moest naar de wc :$.
    moest 1 nacht blijven en kreeg uiteidelijk medicijnen voor overgeven.
    En een zet pil maar die krengen gaan er snel uit dus kreeg tabletje en dat ging best wel.
     
  2. Chantallcindy

    Chantallcindy Fanatiek lid

    Mar 10, 2012
    3,669
    26
    48
    Verzorgende ig
    Fijnaart
    Hier op mijn 8 geholpen vond het toen al erg meevallen en toen ik 17 was bleek dat er een klein stukje vergeten was en dit is opgaan zwellen zo erg dat ik minder lucht binnen kreeg dus op mijn 17de nog een x geweest ook deze x viel reuze mee.

    Ja je voelt wat pijn en ja je kunt in het begin wat slecht eten maar verder valt het reuze mee
     
  3. aapje79

    aapje79 Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    1,712
    28
    48
    gelderland
    Ik heb ze afgelopen juni eruit laten halen, omdat ik ook vaak keelontstekingen heb gehad. het is zeker geen pretje na die tijd, maar liever die 2 weken erna pijn dan een paar keer per jaar keelontstekingen. ik moest ook 1 nacht in het ziekenhuis blijven. ze hebben trouwens ook meteen de neusamandel eruit gehaald omdat die ook vergroot was. ook ik heb moeten overgeven door het bloed wat in mijn maag was gekomen. ik heb er 2 weken last van gehad en op pijnstillers en vloeibaar voedsel geleefd. ik ben echt blij dat ik het gedaan heb, ik ben tot nu toe nog niet weer ziek geweest. mijn amandelen waren chronisch ontstoken en heel erg groot.
     
  4. Key

    Key Fanatiek lid

    Dec 13, 2013
    2,145
    0
    36
    Italië
    Ik heb t ook gedaan op latere leeftijd (17) (dus geen jong kund meer bedoel ik) en het was geen pretje nee..
    Maaar..... Ik zou het echt zo weer doen!!
    Het is even afzien. Veel pijn en veel overgegeven, futloos geweest omdat ik niet kon eten. Maar na een dag of tien kon ik zachte dingen eten en kort daarna voelde ik me echt stukken beter! Ben nu bijna. Ooit meer ziek! Wel uitkijken met bronchitis, dat krijg je sneller omdat je amandelen de bacterien niet meer tegenhouden. Maar met een sjaal als het koud is los je dat makkelijk op.
    Mn weerstand is zo veel beter geworden en het schijnt dat ik zelfs toen ik nog niet helemaal wakker was uit de nacrose zei: ohh wat kan ik lekker ademen nu!

    Dus ja.. Ik zou het doen, zonder twijfel!

    Mn zus heeft drie jaar geleden dezelfde operatie laten doen en was super bang. Ook een week lang afgezien en nu ook superblij dat ze het heeft gedaan!
     
  5. Cindy29

    Cindy29 Fanatiek lid

    Oct 13, 2013
    1,601
    1,098
    113
    Bij mij 2x eruit gehaald. 1ste keer was ik 6 dus kan ik me niets meer van herinneren... stukje vergeten dus ze zijn weer aangegroeid

    met 19 de 2de operatie.... pfffff wat een HEL was dat :(
    Ik ben in Duitsland geopereerd, daar moest je 4 dagen in het ziekenhuis blijven
    daarna nog best lang ziek geweest

    het enige positieve is dat ik sinds die tijd nooit meer keelontsteking heb gehad
     
  6. medj1983

    medj1983 Fanatiek lid

    Jun 12, 2012
    3,201
    509
    113
    Ik was 25 en zou het echt zo opnieuw doen! Ja, het deed erg ze en had een nabloeding dus er al met al 3 weken mee gezeten. Maar hierna veel minder verkouden, geen keelontsteking meer, geen vieze adem noem maar op :) 1 tip?? Een paar pijnstillers in zetpil vorm. Dat slikken is de eerste dagen erg pijnlijk. Bij mij hielpen ijsklontjes zuigen ook wel. Ik heb alleen de 2e nacht gespuugd, waarschijnlijk van de narcose.. succes met je beslissing.
     
  7. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    Feb 10, 2012
    10,511
    4,635
    113
    Ik heb het ook laten doen toen ik 23 was, het was echt verschrikkelijk! Een nachtje in t ziekenhuis waar ik weinig van meegekregen heb door de diclofenac (raakte ik helemaal spaced van!) geen nabloeding verder, maar echt bijna Niks kunnen eten 2 weken lang op waterijsjes en pannenkoeken geleefd, 8 kg afgevallen! Maar goed heb sindsdien geen keelontstekingen meer na jarenlang elke 2/3 maanden dus dat is het wel waard geweest!
     
  8. Lumiere

    Lumiere Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    3,622
    593
    113
    doktersassistente
    Brabant
    Ik heb ze laten knippen op mijn 20e, na ook jaren ontstekingen, stinkende witte punten erop en erg gezwollen. Helaas geen prettige ervaring....

    Ik had ook bloed in mijn maag waardoor veel overgegeven, daarnaast ben ik helemaal in de war en in paniek geraakt na de operatie. Waarschijnlijk heb ik, al voordat ik bijkwam uit narcose, morfine gehad waar ik niet goed op heb gereageerd. Als ik dit wist had ik het nooit laten inspuiten, aangezien ik 2 neven heb die als gevolg van matig drugsgebruik psychotisch zijn geworden...maar ik wist niet dat ik dit zou krijgen.
    Ik ben echt 2 dagen volledig kwijt. Ik lag met vier op een kamer, allemaal kleine ingrepen, allemaal dezelfde dag naar huis en ik bleef achter. Verpleging had helaas geen begrip, ze werkten gewoon hun vaste protocol af. Ik heb niets gegeten of gedronken in het ziekenhuis. De volgende dag wel naar huis gemogen. Het zou vanzelf wel beter gaan vlg de arts. De eerste tijd had ik ook erg stinkende adem, wondbeslag en eten lukte niet goed, drinken ook niet, pas na een paar weken. Tot die tijd leefde ik op vla. Gelukkig geen infectie oid gekregen.

    Maar...ik heb nooit meer keelontsteking gehad daarna, dus al met al heeft het wel geholpen.;) Maar never nooit meer morfine voor mij!
     
  9. cocko

    cocko Fanatiek lid

    Apr 21, 2011
    3,594
    19
    38
    Ergens in Nederland
    Vorig jaar heb ik ze er uit laten halen, en ik vond het eerlijk gezegd erg pijnlijk na de operatie. Het slikken deed zeer, maar ik heb ook verschrikkelijke oorpijn gehad. Ik zal niet al te veel zeggen, en ben nu echt blij dat ik het heb laten doen hoor!! Ben idd ook wel afgevallen toen, 6 kg. Heb niet 1 keer gespuugd gelukkig, het afvallen kwam echt doordat ik niet kon eten vanwege het slikken.

    Ik had erg veel last van de amandelen en daar ben ik nu van af. Het enige dat ik wel merk is dat ik nu veel sneller verkouden ben en eerder keelpijn heb. Dat vind ik wel opvallend, eerder had ik dat niet zo vaak.

    Succes met de beslissing.
     
  10. Mamske

    Mamske Bekend lid

    Feb 5, 2014
    757
    20
    18
    Female
    Draagconsulente
    Ik heb ze er toen ik een jaar of 25 was uit laten halen omdat ik zo'n 12 keer per jaar ziek was. Toen ik wakker werd van de narcose slikte ik een keer, kreeg ik wat drinken van de zuster en vertelde ik haar dat ik het wel mee vond vallen allemaal. De zuster moest lachen en ik snapte naderhand ook wel waarom.

    Toen de verdoving eenmaal was uitgewerkt voelde ik pas echt de keelpijn die je ervan krijgt. Ik werd wakker met ontzettende trek in een patatje speciaal, maar het duurde nog twee weken voor ik dat weer kon eten. Tot die tijd met name geleefd op vloeibaar eten (mijn moeder had gelukkig herbalife shakes in huis, krijg je alles binnen wat je nodig hebt zonder dat je vast voedsel hoeft te eten).

    Je hebt een wond achter in je keel en dat voel je ook, iedere keer dat je slikt. Die twee weken moest ik even doorkomen, maar ik heb er geen moment spijt van gehad. Tegenwoordig ben ik weer gewoon gezond. Hooguit een keertje per jaar dat ik verkouden of grieperig ben...
     
  11. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,302
    2,576
    113
    ja het doet pijn. maar keelontsteking keer op keer doet ook pijn.

    Eerste dagen veel pijn. ook mn kaken maar ik in de 10 jaar erna nog maar 1 keelontsteking gehad

    Ik zeg doen!
     
  12. Zusterke

    Zusterke Niet meer actief

    Ik heb ze er onlangs uit laten halen.
    Was er 10 dagen goed ziek van. Mag niet alle pijnstilling dus had nogal pijn. Maar ik ben zo blij dat ik het heb laten doen!
    Geen keelpijn meer en die rotlucht uit je mond. Helemaal geen last meer van.

    Ik zou wel goed kijken wanneer je dit laat plannen. Als je borstvoeding gaat geven zou ik nog even wachten. Wij hebben zoonlief nl de eerste drie dagen laten logeren bij opa en oma en dat was geen overbodige luxe.

    Succes!
     
  13. MamaSteef

    MamaSteef Lid

    Nov 13, 2012
    17
    0
    1
    Ikzelf was 23 toen mijn amandelen zijn verwijderd en ik moet heel eerlijk zeggen dat het me wel meeviel.
    Ik had ook allemaal horrorverhalen gehoord uit mijn omgeving dus ik verwachtte echt zwaar af te zien maar dat viel me wel mee.
    Wel vond ik de 3de dag eigenlijk het pijnlijkst, natuurlijk omdat toen pas echt de verdoving was uitgewerkt.
    1 tip : hou je keel goed vochtig! Veel koud drinken etc, het voelt af en toe wel vervelend maar hielp goed bij mij.
    Ook veel 'gladde' dingen eten , hard stokbrood etc kon ik pas weer na een tijdje want dat leek te blijven hangen ofzo..
    Veel sterkte iig!
     
  14. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    Sep 15, 2008
    15,693
    1
    0
    Mijn papa was achteraan in de 30, heeft veel pijn gehad en heeft de dag na de operatie koorts gekregen waardoor hij een nacht of 4 denk ik is moeten blijven. Maar nadien dus ook nog veel pijn.

    Qua keelontstekingen: vorige winter heb ik 3x angina gehad, op de littekens van mijn amandelen... Deze winter gelukkig gespaard gebleven. Heb dat niet meer gehad sinds mijn 3 jaar, toen zijn mijn amandelen eruit gegaan. En mijn papa heeft standaard elke winter nog minstens 2 keelontstekingen. Dus een garantie dat het weg blijft is het niet.

    Veel succes alvast met de operatie!
     
  15. Twingia

    Twingia Fanatiek lid

    Dec 7, 2013
    1,151
    1
    38
    thuis dingen doen, met de kinderen knuffelen.
    Friesland
    Bij mij viel het reuze mee.
    Ze zijn er uitgesneden/gebrand met een laser.

    Ik kwam s'ochtends en mocht aan eind van de middag/begin van de avond weer naar huis.
    Na een paar dagen wat zacht vast voedsel. Dus brood zonder korstjes etc.
    Na zo'n 6 dagen kon ik alles weer eten. Alleen zout eten niet, dit door de wond nog. Dat brandde nogal.

    Ben blij dat ze eruit zijn. Ze waren constant ontstoken.
     
  16. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Hier heeft de huisarts er al over gesproken, maar no way dat ik me laat opereren.

    Een schoolvriendin is er een half jaar (!) doodziek van geweest. Tot bloedtransfusies toe omdat ze teveel bloed verloor. Daar heb ik dus geen zin in.
     

Share This Page