Ervaringen babycook?

Discussion in 'Voeding' started by heppiedepeppie, Mar 30, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Ik heb een kleine stoomapparaatje bij de Zeeman gekocht.
    Daar kan je precies een portie in stomen.
    Daarna de staafmixer gebruiken of gewoon prakken.
    Veeel goedkoper en hetzelfde resultaat!
     
  2. juf85

    juf85 Niet meer actief

    Wij hebben een stoomkoker. Proline FS2 Stoomkoker Voedselbereiding vindt u voor 29,95 bij BCC. U kunt de Proline FS2 Stoomkoker thuis laten bezorgen of GRATIS afhalen deze. hij was 30 euro.
    Mn vriend heeft hem ooit eens gekocht en hij lag nog in de doos. Nu gebruik ik hem dus om de groenten te stomen.
    Ideaal! Je kunt ook meerdere dingen tegelijk stomen. Of je zet 1 verdieping er iets later op als de ene groente langer moet dan de andere.
    Ik gebruik hem nu ook veel voor onszelf (sinds hij nu dus op het aanrecht staat). Helemaal handig als je weleens je pan laat overkoken. Je stelt gewoon de timer in en na 15 a 20 minuten zijn je groenten gaar. Je k unt er ook rijst in doen (maar dat duurt vrij lang dacht ik) , eieren, soep).
    Verder heb ik gewoon een staafmixer en een soort 'magic bullet' van een eigen merk.
     
  3. FishersGirl

    FishersGirl Actief lid

    Apr 9, 2011
    378
    0
    0
    Regio Utrecht
    Ik denk dat iedereen wel snapt dat een babycook echt niet nodig is. Tuurlijk kan het ook gewoon met een pan/stoommandje/staafmixer, maar handig is 'ie zeker wel! Enige nadeel is dat je niet zulke grote porties in 1 keer kunt maken (om daarna in te vriezen). Daarom heb ik gekozen voor een grote stoomkoker van Tefal, met 3 schalen en incl. een rijstkoker. We eten er zelf dus ook uit. Lekker en heel gezond!
     
  4. hielkje

    hielkje Fanatiek lid

    Wij hebben de stomer/blender van Philips. En maak er alles in zelfs onz eigen eten maak ik er tegenwoordig in klaar. Vandaag aardappels gestoomd en die waren echt 10x lekkerder dan gekookt. En ik kan hem zo gebruiken dat ik zelf de structuur van alles kan bepalen. Erg makkelijk. Ik wil ook niet meer zonder, kan er ook verse pasta sauzen mee maken. Beter dan uit een potje.
     
  5. Hansje123

    Hansje123 Bekend lid

    Feb 3, 2009
    921
    0
    16
    Wij eten niet elke dag eten wat de kleine mee kan eten. Bovendien eten wij laat. Ik zou dan elke dag apart voor hem moeten koken en voor onszelf. Dat betekend dat ik een half uur voor hem in de keuken sta en een half uur voor ons. Bovendien maak ik dan veel te veel.

    Met de babycook ben ik met 5 minuten klaar. Gekookt en gepureerd. Gestoomd ook nog erg gezond.
    (en geen zout bij)

    Ik bedoel ,et het geld er allang uit , is dat ik het elke dag heb gebruikt voor de kleine en gemak en snelheid is ook wat waard. Ik ga inderdaad niet vergelijken van gas of electragebruik dat gaat wel erg ver. Maari heb het over gemak en het aantal keren van gebruik

    Ik vond het fantastisch . Tuurlijk gebruik ik het nu allang niet meer, maar hij staat weer klaar voor de volgende.

    Over het pureren. Je kan op een gegeven moment minder lang pureren , waardoor er stukjes in blijven en op een gegeven moment helemaal niet meer pureren. Maar kun je het stomen nog wel gebruiken als je een keer weer iets eet wat hij niet mee kan eten.
     
  6. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ach ik stoomde mijn groente toch altijd al. Gewoon in zo'n stoombloempje van 2 euro of zo. Ik vind gestoomde groente veel lekkerder, je hebt dan helemaal geen zout meer nodig. En zolang ze erg klein waren paste ik het menu voor de hele familie gewoon een beetje zo aan dat ik geen extra werk had. Pureren is nooit nodig geweest (tot de oudste een slotjesbeugel kreeg...)
     
  7. heppiedepeppie

    heppiedepeppie Fanatiek lid

    Apr 6, 2011
    3,296
    1
    0
    leerkracht
    Eindhoven
    ik heb er inmiddels eentje gekocht hier via het forum. Maar nu is mijn vraag: hoe ontkalk je dat ding?
    Ik zag namelijk dat er speciaal 'ontkalk water' is van Beaba, maar dat lijkt me een beetje onnodig.

    Kan het ook gewoon met een beetje schoonmaakazijn?

    En is dat kookboek wel of niet handig?
     
  8. marloes80

    marloes80 VIP lid

    Aug 6, 2006
    22,025
    901
    113
    ik deed het altijd (om de paar maanden) met azijn... kan prima
     
  9. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik deed het na aankoop wel met dat speciale spul volgens mij voor een koffiezetapparaat. Maar die van mij had aardig wat kalk erin zitten.
    Daarna deed ik het 1 keer in de zoveel tijd met azijn inderdaad.
     
  10. mie

    mie Fanatiek lid

    Jan 17, 2011
    1,680
    7
    38
    Dat ontkalkspul van beaba ook gezien in de winkel. Op het etiket stond dat er gewoon azijn in zit. Zou dat dus zeker niet aanschaffen...
     
  11. heppiedepeppie

    heppiedepeppie Fanatiek lid

    Apr 6, 2011
    3,296
    1
    0
    leerkracht
    Eindhoven
    #31 heppiedepeppie, Apr 18, 2012
    Last edited: Apr 18, 2012
    Ik heb even een vraagje: ik heb nu de babycook ontkalkt.

    Maar moet ik nu dat reservoir links vol doen met het water wat ik tot streepje 1,2 of 3 in het bakje heb gedaan?

    En als ik stoom of verwarm, moet ik dan dat sikkelmes eruit halen? of mag dat er gewoon onderin blijven zitten?
     
  12. marloes80

    marloes80 VIP lid

    Aug 6, 2006
    22,025
    901
    113
    nee, je moet, afhankelijk van wat je wilt stomen het bakje vullen met water, tot het 1e,2e of 3e streepje. Dat kiep je vervolgens in het gedeelte links. Mes laten zitten, kan niet anders!

    Lampje gaat uit als het water op is.
     
  13. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,110
    3,882
    113
    Ik had hem bij de tweede, zat gratis bij een abonnement op de Kinderen en ik heb hem nog voor een heel mooi bedrag weer doorverkocht, dus het heeft me niets gekost.
    Ik vond het wel een handig apparaatje hoor, net als iemand al eerder zei, mijn zoontje at eerder, dan had hij honger en zo hoefde hij niet nog 1,5 uur op mijn man te wachten met eten. Je gooit het eten er in, stelt hem in en ping, klaar. Je kunt zelf kiezen of en hoe fijn je het pureert.
    Natuurlijk kun je ook een stoommandje en een staafmixer gebruiken, net zoals je een magnetronsterilisator net zo makkelijk vervangt door een pannetje met water en azijn, je ook alleen een draagdoek kunt hebben i.p.v. een kinderwagen en noem maar op. Maar ja, gemak dient de mens, mij kwam het wel mooi uit. Een pan met eten laat ik liever niet zomaar op het vuur staan, maar dit apparaatje schakelt zichzelf uit, kookt niet over etc., dus geen omkijken naar.
    Oh ja, als je hem hebt ontkalkt met azijn nog wel een keertje laten stomen zonder eten er in, anders meurt het nog enorm naar de azijn ;).
     

Share This Page