Ervaringen twee vruchtzakken?

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by Desse, Jul 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Desse

    Desse Bekend lid

    Oct 11, 2017
    842
    920
    93
    Hoihoi,

    Vorige week zaterdag kregen wij onze eerste echo met 6.3: een prachtig kloppend hartje!
    Toen de echoscopiste uitzoomde, kregen we even een rolberoerte: er was een tweede vruchtzak te zien. Deze kreeg ze niet goed in beeld maar het leek leeg te zijn, al hield ze wel een slag om de arm.

    Morgen krijgen we weer een echo. Zolang ons ene kindje het goed doet, is het voor ons allang goed. Toch is het de afgelopen week vaak door m'n hoofd gegaan: zouden er nog 2 kindjes kunnen zitten?

    Ik heb uiteraard gegoogeld en gelezen over vanishing twin syndroom en dat er zo vroeg in de zwangerschap wel vaker een lege vruchtzak aanwezig is, die later verdwijnt en die je met een echo rond de 9 weken niet gezien zou hebben. Maar ik ben heel benieuwd wat jullie eigen ervaringen zijn?
     
  2. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Geen ervaring mee, bij ons was er gelijk bij de eerste echo geen enkele twijfel over dat het er twee waren. Ik kan me voorstellen dat het even spannend en slikken is, maar het is echt geweldig mooi, een tweeling!

    Heel benieuwd hoe het morgen afloopt! Hou je ons op de hoogte? :)
     
  3. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    Oct 15, 2017
    4,151
    4,681
    113
    Female
    Precies mijn verhaal. We moesten er van uit gaan dat het om een vanishing twin zou gaan
    Met 9 weken klopten er twee hartjes
     
    Desse likes this.
  4. Desse

    Desse Bekend lid

    Oct 11, 2017
    842
    920
    93
    Ik heb nogal vaak gezegd hoe erg het me lijkt, een tweeling. Risico's tijdens de zwangerschap, dat eerste jaar, niet echt kunnen genieten... Maar toen ik het in mijn eigen buik zag, leek het me meer mooi en bijzonder dan de paniek die ik van te voren dacht te gaan voelen. Ik ga nu uit van 1 kindje (laat dat iig nog goed zijn!) maar merk dat ik bij het idee van een tweeling weg zit te dromen af en toe... dus dat mooie en bijzondere aspect is er gevoelsmatig wel inmiddels ;)

    Ik laat het weten morgen :) super spannend!
     
    Frieke likes this.
  5. Desse

    Desse Bekend lid

    Oct 11, 2017
    842
    920
    93
    Wow, wat bijzonder! Op welke termijn had jij de echo waarbij dit tegen jou gezegd werd?
     
  6. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    Oct 15, 2017
    4,151
    4,681
    113
    Female
    Ik weet het niet meer precies, rond de 7 weken zal het geweest zijn.
     
  7. Snies

    Snies Fanatiek lid

    Dec 22, 2015
    2,132
    3,214
    113
    Ik had mijn eerste echo met 6 weken gepland staan.
    Door klachten bij toeval eerder bloed moeten prikken, om zo bbz uit te sluiten.
    Toen bleek mijn hcg enorm hoog met 5 weken en x aantal dagen. (13.000) en zagen ze op de echo één vruchtzakje waar iets gaande in was. (nog moeilijk te zien gezien het termijn)
    Dus moest voor de zekerheid 2 dagen later terug komen voor weer bloed te laten prikken en een echo.
    En toen was mijn hcg waarde al ruim verdubbeld.
    Dus toch een extra echo want bij de eerste zagen we geen 2e vruchtzakje. Bij de 2e echo zagen we ook een 2e lege vruchtzak. Gelukkig beiden waar het moest in mijn baarmoeder.
    De echo met 6 en 3 dagen dacht ik weken bevestigde toen twee kloppende hartjes. :)
     
    Desse likes this.
  8. Desse

    Desse Bekend lid

    Oct 11, 2017
    842
    920
    93
    Vanmorgen de echo gehad: de tweede vruchtzak was al helemaal verdwenen! Gelukkig alles helemaal goed met onze eenling :thumup::)
     
    JupitR, margarethd, Ysabella and 8 others like this.
  9. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    Apr 14, 2020
    2,453
    1,830
    113
    Gelukkig maar!
     

Share This Page