Forte toevoegen ipv rijstebloem?

Discussion in 'Stel je vraag aan de voedingskundige' started by xxPetra, Mar 15, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. xxPetra

    xxPetra Niet meer actief

    Hallo,

    We zijn een paar dagen geleden gestart om rijstebloem toe te voegen aan de laatste fles van onze zoon maar hij lijkt er niets aan te vinden en drinkt die laatste fles ineens niet meer leeg.
    Vaak drinkt hij 50ml en stopt dan gewoon met drinken of duwt de fles weg.
    Omdat hij er misschien aan moet wennen hebben we het toch elke avond weer aangeboden en hij duwt zijn fles nu niet meer weg maar hij valt nadat hij een halve fles leeg heeft (en soms nog niet eens) als een blok in slaap. (?)

    We zijn gestart met de rijstebloem zodat hij misschien wat langer zou slapen en om hem alvast te laten wennen aan vaste voeding.
    Maar de laatste week is hij 's nachts ineens weer meer wakker en hij drinkt zijn flessen niet altijd meer leeg. (laat soms 50ml staan)

    Nu vroeg ik me af of het slim is om bijvoorbeeld 2 schepjes Nutrilon H.A te vervangen voor Nutrilon Forte in zijn laatste fles, zodat hij een wat meer verzadigd gevoel heeft in de nacht?

    en is het ook slim om van 5 flessen terug te gaan naar 4 flessen? Dan heeft hij wat meer tijd tussen de flessen en drinkt hij ze misschien wel leeg?
    (hij krijgt nu 5x180+6 H.A. en dronk deze tot begin van de week altijd leeg. Hij woog vorige week 6050gr en is 63cm en 4 maanden oud)

    Alvast bedankt voor het lezen en meedenken!
    Groetjes Petra
     
  2. Friso

    Friso Voedingsdeskundige

    Sep 1, 2009
    5,654
    0
    0
    Hoi Petra,

    Als je hypo-allergene voeding geeft, adviseer ik je om die te blijven geven totdat je zoontje 6 maanden oud is. Voeding voor hongerige baby's is niet hypo-allergeen, dus als je hiermee gaat mengen dan doe je het effect van de hypo-allergene voeding teniet.

    Het kan zijn dat je zoontje aan de rijstebloem moet wennen. Je kan beginnen met een heel klein beetje en dit langzaam ophogen. Zo krijgt je zoontje de tijd om hieraan te wennen. Ook zal je, als de voeding wat dikker wordt, waarschijnlijk de speen aan moeten passen (naar een grotere speen). Anders wordt het drinken misschien te vermoeiend.

    Overgaan naar 4 flessen mag, maar hoeft niet. Je zou dan eventueel ook 4x210/7 mogen geven, mocht hij niet genoeg hebben aan 4x180/6.

    Groetjes Linda
     
  3. xxPetra

    xxPetra Niet meer actief

    Hoi Linda,

    Dank je wel voor je antwoord!
    Dat wist ik niet dat je het dan beter niet kan veranderen, dus dat gaan we dan ook niet doen!
    We waren de rijstebloem al aan het opbouwen en zijn begonnen met 1 schepje. Hopelijk moet hij er inderdaad aan wennen.
    We blijven het nog even proberen!

    Groetjes Petra
     
  4. Friso

    Friso Voedingsdeskundige

    Sep 1, 2009
    5,654
    0
    0
    Hoi Petra,

    Graag gedaan, hoe gaat het nu met de rijstebloem? Hopelijk gaat het nu wat beter.

    Groetjes Linda
     

Share This Page