Ik zit sinds de week na pasen in de ziektewet vanwege mijn fibromyalgie. Nu is het zo, dat als je in de ZW zit, je 1 keer in de 2 weken naar de verzuimspecialist moet. Dit zijn ARBO deskundigen die 1 ochtend per week op kantoor aanwezig zijn. Tijdens dat gesprek moet je vertellen hoe het gaat en of je eventueel kan werken, desnoods in een andere functie. Daar ben ik dus een tijdje geleden al geweest. Door die ARBO deskundige ben ik volledig arbeidsongeschikt verklaard tot einde contract, daarna geeft hij ook dat advies aan het UWV. Mijn contract loopt dus 31 juli af en word niet verlengd.. Dossier gesloten en ik hoef niet meer langs te komen bij de specialist. Dacht ik.. krijg net een brief. Of ik 24 juli langs wil komen om een probleemanalyse op te stellen?? Voor die 6 dagen zeker? Voelde me een beetje beledigd hierdoor.. eerst ontslaan ze me en hoef ik niet meer te komen, daarna willen ze weer om de tafel gaan zitten?? Ben er best een beetje boos over.. Belde net al maar P&O heeft al weekend... Zo.. moest het even kwijt.
Ik heb hier zwart op wit staan dat ik niet meer hoef langs te komen.. heb al gebeld maar ze zijn er al niet meer dus ze bellen maandag terug. Ik merk het wel..
Hoi, Volgens mij is je werkgever verplicht volgens de wet poortwachter om een soort plan van aanpak te maken. Misschien waren ze het vergeten en denken ze dat moet nog gedaan worden. Succes.
Ik heb een terugkoppel brief gehad met daarin het oordeel van de ARBO specialist.. die voldoet toch volgens de wet poortwachter? Zo niet, dan is het natuurlijk een ander verhaal..
dacht al, maar idd vreemd als je uit dienst gaat de 31e, maar volgens mij moet het idd wel, dit dan voor het uwv. anders kan je daar heen voor een probleemanalyse. maar pin me er niet op vast. maandag even bellen.
Denk dat het inderdaad een formaliteit is, als je maandag belt, verhaal uitlegt, hoef je waarschijnlijk niet eens te komen. Denk een gevalletje van bureaucratie en miscommunicatie.
Ik ben bang dat je alsnog heen moet. De werkgever is namelijk wettelijk verplicht om een plan van aanpak op te stellen, ook al is duidelijk dat je niet meer aan de slag gaat en zelfs uit dienst gaat. Doen ze dit niet, dan kan het UWV beslissen dat de (ex) werkgever alsnog loon door moet betalen tijdens ziekte.
Ja maar dat is dan toch al gebeurd? Die brief heb ik gekregen. Ik ga dat maandag even navragen maar toch..
Heb je zo'n brief (nou beter gezegd stapeltje papierwerk) waar voorop 'plan van aanpak' ofzo staat? Ze zijn verplicht zoiets te doen.
Staat er op de brief Pan van Aanpak of Probleemanalyse? Als er Plan van Aanpak op staat dan hebben jullie het idd ingevuld, maar staat er Probleemanalyse op, dan moet er nog een Plan van Aanpak gemaakt worden. De probleemanalyse wordt namelijk door de Arbodienst of bedrijfsarts gemaakt en dient als basis voor de afspraken in het Plan van Aanpak. PS. Als het wel een Plan van Aanpak is dient het misschien nog door jou getekend te worden?
Dan snap ik het ook niet meer. Ze willen een probleemanalyse maken en er is al een Plan van Aanpak. Beetje omgekeerde volgorde lijkt me. Hopelijk kunnen ze bij P&O je maandag meer vertellen.
Ze zijn het tov jou verplicht te doen, die probleemanalyse. Ze geven jou die dan mee en jij moet die straks kunnen tonen bij uwv , samen met de andere stukken. Ik vind het logisch dat je gewoon mee moet werken, ze doen het heus niet om te pesten, sterker nog het kost hen vast gewoon flink geld voor een consult van zo'n arbodienst.
Het Plan van Aanpak moet ook iedere 6 weken herhaald worden. Kan je werkgever ook niets aan doen, dat zijn ze verplicht.