gehaktballetjes verkleurd, eetbaar?

Discussion in 'De lounge' started by brownielover, Jan 3, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,162
    3,041
    113
    Nederland
    Ik had van de week verse gehaktballetjes gekocht om vandaag in de soep te doen. Normaal zijn ze altijd rood van kleur net als normaal gehakt maar toen ik ze net pakte waren ze grijs?:(

    Kun je dit nog eten? Word natuurlijk gekookt/verhit in de soep. Ik zeg van niet maar mijn vriend denkt van wel. Anders rij ik zo even naar de jumbo
     

    Attached Files:

  2. Marleen31

    Marleen31 Fanatiek lid

    Aug 5, 2011
    2,586
    475
    83
    NULL
    Noord Holland
    Gehakt kan verkleuren (waarom weet ik zo niet precies), maar dan is het nog gewoon eetbaar. Gebruik vooral je neus, als het naar roomboter ruikt is het bedervingsproces begonnen.
    Maar heel eerlijk.. ik zou het evengoed niet meer eten ookal ruikt het nog prima. Maar schijnt dan dus nog te kunnen.
     
  3. Imensa

    Imensa Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    2,463
    18
    38
    Ik had gister bruine stukjes door mijn gehakt. Heb het in de prullebak gegooit. Ga niet risico lopen ziek te worden voor 2/3 euro.
     
  4. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,162
    3,041
    113
    Nederland
    Hm het ruikt niet echt naar iets, Ja kruiden haha. Denk dat ik voor de zekerheid maar naar de winkel ga. Heb gehakt nog nooit zo verkleurd gezien ze lijken haast al gekookt :)
     
  5. Emihan

    Emihan Actief lid

    Aug 18, 2015
    474
    68
    28
    Oei nee. Ik had het gelijk weggegooid. Ik koop trouwens nooit meer vlees bij appie omdat het altijd bedorven ruikt en als het dan gebakken is proeft het echt naar bedorven vlees. Meer mensen daar last van ? Kan mij niet voorstellen dat ik de enige ben.
     
  6. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,553
    528
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Gehakt verkleurt inderdaad, breek maar eens zo´n balletje open.. dan zal je zien dat de binnenzijde rood is. Ruik er eens aan, ruiken ze goed, dan kan je ze prima eten hoor.

    Gebruik gewoon je neus... hoezo teveel verspilling.... eten weggooien omdat er bruine stukjes in zitten :( wat is er mis met je neus te gebruiken.
     
  7. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,162
    3,041
    113
    Nederland
    Ik koop normaal nooit vlees bij de ah, vind het veel te duur en niet zo lekker. Maar had geen tijd om naar een andere winkel te gaan. Nu ben ik wel dubbel zo duur uit helaas😅
     
  8. tresje

    tresje Fanatiek lid

    Jun 13, 2011
    2,414
    0
    36
    Had het laatst bij een keurslager..dezelfde dag al helemaal bruin..heb gelijk slager gebeld..volgens hun komt het doordat er zuurstof bij komt...gehakt verkleurd snel. Heb het dus gewoon gegeten en niks van gekregen..
     
  9. Imensa

    Imensa Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    2,463
    18
    38

    Ik heb me 1 keer flink vergist. Rook prima maar beide binnen anderhalf uur op de wc. Van boven en beneden.. een week lang... dan maar verspilling. Die 200 gram gehakt zal me werkelijkwaar een worst wezen.
     
  10. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,500
    4,342
    113
    Female
    Omdat je deze vraag stelt en er is dus al twijfel... En bij twijfel niet doen! Gewoon weggooien. Liever soep zo der ballen, dan soep en diaree ;)
     
  11. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Kan ook zijn dat de verpakking niet meer vacuüm was (klein gaatje erin, of randje opengebroken). Dan is de beschermende atmosfeer weg en verkleurt het vlees snel. Ik zou het ook niet meer eten.
     
  12. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    Jul 23, 2010
    5,439
    11
    38
    Female
    Nederland
    Zo herkenbaar! Ongeveer 1,5 jr geleden ook meegemaakt. Had de bon nog en ben terug gegaan naar Jumbo en kreeg alsnog mijn geld terug gelukkig om weer een nieuwe te kopen.
     
  13. Ik heb wel eens gehoord dat als het roder ziet niet willen zeggen dat het beter is maar dan doen ze er iets doorheen waardoor het langer houdbaar blijft.
     
  14. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    Wij kopen altijd vlees bij de halalslager en als je het een dag in de koelkast bewaard is het ook bruin geworden. Maar je kan het nog gewoon eten.
    De 1e keer wist ik niet wat ik meemaakte en schrok me rot. Maar is heel normaal en gewoon eetbaar.
    Maar van de supermarkt zou ik het niet vertrouwen als het verkleurd.
     
  15. Kattekit

    Kattekit Bekend lid

    Oct 10, 2011
    532
    0
    0
    Verkleurd vlees is zeker niet altijd bedorven, wij zikn gewend aan mooi rood /roze vlees...maar er zijn landen waar ze het zelfs wat langer laten liggen omdat het de smaak ten goede zou komen.
    Gebruik je neus, de geur zegt meer dan de kleur. Een beetje verkleurd gehad is geen probleem zolang er geen nare geur bij zit.
    Er wordt wel eens nitrietzout gebruikt om vlees zijn mooie kleur te laten behouden.
     
  16. regenboogworst

    regenboogworst Fanatiek lid

    Aug 22, 2014
    1,297
    75
    48
    Gehakt verkleurd welleens dan eet ik het op.
    Maar als het zo verkleurd zou zijn gooi ik het weg
     

Share This Page