genoeg melk hebben?

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by Annemarie76, Aug 30, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    Hoe kan ik er voor zorgen dat ik zelf genoeg melk heb voor mn zoontje..
    Ik zou zo graag hem alleen maar moedermelk willen geven, maar ik meestal net niet genoeg.
    Voor een deel zit de oorzaak (denk ik) in t onregelmatige kolven. Hoe kan ik dat t beste doen.( een "strikt" schema om de 3 uur bijvoorbeeld?)
    's nachts slaapt mn zoon zo goed als door ( 's avonds rond 22-23 uur laatste fles en slaapt door tot 5-6 uur volgende ochtend)
    Ik heb voor hem ongeveer 5 flesjes nodig met een 125 ml.. Ik verwacht dat t niet lang duurt dat hij meer gaat drinken per voeding..
    Ik geef hem nu ook nutrilon bij, maar daardoor moet ik vaak ook nog gaan klooien met de vitamine D en K, dat wel in de poedermelk zit..

    soms wil ik de kolf wel in de wilgen hangen, maar aan andere kant, moedermelk is wel goed.. en de kolf was ook niet goedkoop..

    Hopelijk heb je een goed advies voor me...
     
  2. Rieneke

    Rieneke Actief lid

    Mar 26, 2009
    352
    0
    0
    Hoi,

    Intensief is het kolven he?!
    Leg je hem helemaal niet aan de borst?
    Welke kolf heb je?
    Hoe vaak kolf je?
    Wanneer kolf je?
    Hoe lang kolf je?
    Gebruik je de neusspray?
    Zijn er verder nog bijzonderheden?

    Al met al, heb je nog wat meer informatie voor mij ;)

    Groeten Rieneke
     
  3. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    Ik leg Gijs niet meer aan de borst..in het ziekenhuis ging dat niet van harte en zette gijs t vaak op een brullen..
    Ik gebruik de avent isis uno. een electrische kolf, daarmee kolf ik nu zo'n 4 soms 5 keer per dag.. Vaak is t "Ohja.. zal ff kolven"..
    De tijden variëren daardoor enorm.. 's morgens van bed af probeer ik eerst te kolven, maar soms is gijs al wakker ( trek en natte luier) en dan lukt t kolven niet direct, dan komt t ontbijt er nog tussendoor en ben ik zo een uur verder..
    Ik probeer nu zo'n 3,5 uur er tussen te houden, maar soms ben ik zo druk met vanalles en niks dan vergeet ik het..
    Het kolven is in het ziekenhuis al begonnen en bij thuiskomst( 8 augustus ) heb ik mijn ouders gebeld of ze de kolf wilden halen. ( via een schema voor t soort gebruik en in overleg met de kraamhulp voor de isis gekozen)
    Ik probeer 10 minuten per borst te kolven, maar soms zit er minder melk in en (vooral) 's morgens iets meer..dan kolf ik de borst leeg.
    Ik gebruik geen neusspray, die met oxytocine bedoel je?

    Verder zijn er volgens mij niet echt bijzonderheden.. behalve dat ik soms denk van 'laat maar" omdat ik er vrij "chaotisch" mee ben en ik niet genoeg melk voor gijs heb.. Wat dan weer een hele rekensom oplevert ivm de vitmine K en D voor hem..
     
  4. Ilse

    Ilse Lactatiekundige

    Apr 2, 2008
    1,552
    0
    0
    Lactatiekundige IBCLC
    Almere
    Hoi, Een reactie na ruim een week. Hoe is het bij jullie?
    Ik probeer de draad van het beantwoorden op te pakken. Vandaar een gat in de antwoorden.

    Je geeft veel info op de vragen van Rieneke, dat is mooi.

    Ik proef uit jou verhaal een grote tegenstrijdigheid. Aan de ene kant wil je heel graag zelf voldoende melk hebben. Aan de andere kant ben je er eigenlijk wel klaar mee.....(om het kort door de bocht te zeggen).

    Ik vind dat je echt heel goed bezig bent. Je kolft al lange tijd en het merendeel van de melk die je geeft is Borstvoeding!!! Daarvoor echt een reuze pluim.

    Als je voldoende melk wilt hebben zal je iets aan het kolven moeten veranderen. Je probeert om de 3,5 uur te kolven. Maar je zegt gelijkertijd dat dat meestal niet lukt.

    Probeer een aantal kolfmomenten in te plannen (bijvoorbeeld 4 of 5 keer per dag). Kolf op een moment dat het uitkomt en kijk niet naar de klok. Als er een keer maar 2 uur tussen zit kan dat maar dat kunnen er ook een keer 4 zijn.

    Probeer eens om in een schema te kolven om zo de prodcutie net iets op te krikken. Start met het masseren van je borsten. Kolf dan links 7 minuten. Dan rechts 7 minuten. Stop dan. Masseer de borsten weer om de doorbloeding op gang te laten komen. Kolf dan om en om 5 minuten, stop en masseer. Kolf dan nog een 3 minuten.

    Als het toeschieten een probleem is dan kan je evt via de huisarts de syntocinon neusspray aanvragen. Maar ik denk niet dat daar het probleem zit. Je kolft meer dan 30-50 ml toch?

    Probeer wel een rustmoment in te bouwen, rustige ruimte, warme thee o.i.d. erbij. Als je middenin een haastklus ook nog ff moet kolven.....tja dan komt dat de productie niet ten goede.

    Je kan evt overwegen (maar goed dat is een keuze omdat je al wel een kolf hebt) om tijdelijk een dubbelzijdige kolf te huren. Dit verhoogt de productie en levert tijdwinst op. Je bent dan in 10-15 minuten klaar met kolven. Nu duurt het 20-30 minuten.

    Wat je ook kan doen, maar goed dat is vooral voor je eigen gevoel. Is dat je je doelen bijstelt. Nu heb je als doel om volledig zelf alle BV te geven. Dat geeft veel stress omdat je steeds net niet genoeg hebt. Je kan ook zeggen. Ik geef zelf 4 voedingen per dag MM en de rest vul ik aan met KV. Je kolft dan 3 of 4 keer voldoende melk af. Hebt daar minder of geen stress van omdat je je doel hebt bereikt.

    Je doet het nu al zo lang heel goed meid! Wat je zeker niet moet hebben is dat je je schuldig gaat voelen.

    Blijf vooral genieten!. De BV mag daar geen spelbreker in zijn.

    Succes

    Ilse
     
  5. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    Hoi Ilse..

    Dankje voor je antwoord..

    Ik heb afgelopen zondag besloten dat t zo goed is geweest.. Ook mn man zei "Je hebt een maand je best gedaan, het is zo goed. De biest heeft ie gehad"..

    ( Daar was ik wel blij mee dat mn man me steunt in t stoppen.. voelde me tegen over hem ook wel schuldig omdat zo'n kolfsetje nou niet bepaald een goedkope uitgave is..)

    Gijs krijgt nu volledig kunstmelk en dat gaat wel goed.
    We zijn dinsdag op t consultatiebureau geweest en ook daar konden ze niet veel anders dan concluderen dat Gijs top-gezond is..:)
     
  6. Ilse

    Ilse Lactatiekundige

    Apr 2, 2008
    1,552
    0
    0
    Lactatiekundige IBCLC
    Almere
    Hoi,

    Bedankt voor je reactie. Ik denk dat je een heel goede keus hebt gemaakt. En wat zal je je opgelucht voelen! Fijn dat je man je zo steunt!

    Maak je over die kolf geen zorgen. Die heeft er immers wel voor gezorgd dat je je mannetje toch mooi al die melk zelf hebt kunnen geven!. Voor je eigen gevoel misschien niet lang genoeg maar het is wel een prestatie waar je met trots op mag terugkijken!

    Want je hebt het ondanks alle hobbels wel mooi zelf gedaan!!!!

    Ga nu lekker genieten!

    Succes

    Ilse
     

Share This Page