hcg waarde HELP

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by Nic 1, Feb 26, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    Ik was zo ontzettend blij, eindelijk zwanger. Er waren 2 emmy's teruggeplaatst dus ik was echt euforisch toen ik maandag na het testen via bloedprikken het goede nieuws kreeg.
    Vandaag weer bloedgeprikt, de waarde had verdubbeld moeten zijn maar is dat dus niet. Maandag was de hcg waarde 23, vandaag 37.
    Ik schrik me rot, dus ik vraag aan de consulente of ik nog mag hopen, zegt ze dat dit geen goed teken is en dat ik er rekening mee moet houden dat deze zwangerschap niet doorzet.
    Ik zit gewoon te janken van de frustratie en verdriet.
    Heeft iemand hier verstand van de hcg waardes? iemand die dit ook gehad heeft of weet hoe dit af gaat lopen?
    help......
     
  2. Lelie28

    Lelie28 Actief lid

    Apr 19, 2008
    228
    0
    0
    Ik heb er geen verstand van, maar wil je wel even een hart onder de riem steken en ik ga heel hard voor je duimen dat het goed gaat komen! De wonderen zijn de wereld nog niet uit. En sommige mensen hebben een trage start wat HCG betreft.

    Op hoeveel dagen na je terugplaatsing zit je nu?
     
  3. Hooverphonic

    Hooverphonic Fanatiek lid

    Sep 30, 2013
    2,234
    0
    0
    Het kan echt nog alle kanten op hoor. Ik heb hier zelf geen ervaring in, maar hcg kan zeker in het begin wat moeizaam stijgen. Wat zei de consulente dan? Ik zou de hoop nog niet opgeven. Hoe lang ben je nu officieel zwanger?
     
  4. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    tp was op 14-2 dus ik ben nu 12 dagen na tp. Ik zit als een gek te googlelen, op veel sites word aangegeven dat een verdubbeling plaats moet vinden tussen 48 en 72 uur. dan is er dus nog een kans...maar waarom is het zknhs dan meteen zo negatief?
     
  5. Lelie28

    Lelie28 Actief lid

    Apr 19, 2008
    228
    0
    0
    Nou dan zou ik echt nog niet van het ergste uitgaan hoor, het is bijna een verdubbeling en het is nu nog heel pril. Raar dat ze meteen zo reageren het kan wat mij betreft nog alle kanten op en ik hoop de goede!

    Mijn hcg was bij mijn vroege miskraam 20 en toen was ik 2 dagen overtijd en dat is toen niet goed gegaan. Dus dat van jou ziet er echt niet gek uit hoor.
     
  6. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    hooverphonic, toen de consulente begon te praten deed ze dat op zo'n voorzichtige manier dat ik al wist dat ik niet leuk ging vinden wat ze ging zeggen.
    ze zei dat ze niet zo'n goed nieuws had, de hcg was niet verdubbeld. ik vroeg of het wel nog mogelijk, dat ik dus gewoon zwanger blijf, toen zei ze dat ik er zeker rekening mee moet houden dat het nu niet gaat lukken.
    ik heb haar gevraagd wat gemiddeld de prognose is bij deze uitslag, daar gaf ze geen echt antwoord op.
    later heb ik nog een keer teruggebeld wat de waardes exact waren, toen zij ze wel dat ik vrijdag opnieuw moet bloedprikken en dat het afhangt van die uitslag
     
  7. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    Het vervelende is dat hier in nederland bijna geen testen meer worden gedaan dmv bloedprikken, ik zit in een zknhs in belgie. Ik zoek eigenlijk ervaringsverhalen... om me gerust te stellen....ik zit er nu even helemaal doorheen. ik heb 2 mk's gehad.....alsjeblief niet weer.....
    Ik lees op internet ook dat bij een meerlingzwangerschap de hcg veel sneller dan normaal zou moeten stijgen...2 zijn het er dus zeker niet.....ik zou met 1 al de gelukkigste mens van de wereld zijn
     
  8. Sifra

    Sifra Niet meer actief

    Heb niet zoveel verstand van HCG waarden, maar wil je veel sterkte wensen. Kan me je angst voorstellen en na zo'n heel mmm traject en 2 miskramen lijkt het me ontzettend moeilijk om evt. een 3e miskraam te moeten verwerken.
    Ik hoop van harte dat het de goede kant uit gaat en je binnenkort lekker kan genieten van een gezonde zwangerschap!
     
  9. Nephthys

    Nephthys Fanatiek lid

    Aug 9, 2013
    3,721
    3
    0
    Noord-Brabant
    Oh meis, rustig maar.
    Gemiddeld verdubbelt je hcg in 2 dagen. Van 23 naar 37 is geen verdubbeling maar het is wel een toename. Valt vast binnen de standaardafwijkingen die per vrouw verschillen :)
     
  10. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    Ik wil je absoluut geen valse hoop geven, maar volgens mij is er nog wel een sprankje hoop. Laten we er vanuit gaan dat er precies 48 uur tussen het prikken zat (weet niet of dit klopt). Volgens de minst conservatieve informatie zou je dan uiterlijk 72 uur (morgen op het zelfde tijdstip) een HCG van 46 moeten hebben. Na 48 uur (2/3 van 72 uur) zou je volgens dit model een HCG moeten hebben van ongeveer 2/3 van 46 = +-32 als HCG lineair zou stijgen over tijd. Echter, de stijging van HCG is niet lineair, maar logaritmisch daarom zou dit getal wel een stukje hoger moeten liggen. Volgens deze redenering is 37 ongeveer wat je zou verwachten.
    Als je uitgaat van een verdubbeling per 48 uur, is 37 wel wat aan de lage echt. Echter, ook dan zou ik zeggen dat een afwijking van 9 eenheden niet zo dramatisch is dat het gelijk moet betekenen dat het misgaat. Zo vroeg in de zwangerschap maakt het al uit als er bijvoorbeeld maar 44 uur versus 48 uur tussen het prikken zat.

    Ik ga heel hard voor je duimen!!
     
  11. Hooverphonic

    Hooverphonic Fanatiek lid

    Sep 30, 2013
    2,234
    0
    0
    Ik snap dat zij voorzichtig is met haar woordkeuze, maar laat daar maar niet alles vanaf hangen. Zoals de andere dames ook schrijven er is nog hoop genoeg. Ik duim voor een mooie uitslag vrijdag. Mijn eerste bloedtesten waren pas bij 4,5 weken, dus 17 dagen na tp dat lijkt me een veel betere termijn om te testen of het ok is dan zo ontzettend pril
     
  12. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    Dankjewel allemaal voor de lieve woorden. Hooverphonic, ik hoop natuurlijk dat je gelijk hebt.
    Is er niemand die hetzelfde heeft gehad??
     
  13. HopeSept12

    HopeSept12 Fanatiek lid

    Dec 6, 2011
    1,031
    70
    48
    Ons Zoontje!
    België
    lieve meid, ga er absoluut niet van uit dat dit een MK wordt.
    Vind ik eerlijk gezegd wel erg 'grof' dat ze dit nual zeggen!

    Mijn HCG was ook niet verdubbeld en ging eigenlijk erg langzaam omhoog! Ik heb ondertussen een flinke zoon van 12 weken.

    Zolang de waarde omhoog gaat is dit goed hoor!!!
    Wanneer moet je opnieuw?
     
  14. HopeSept12

    HopeSept12 Fanatiek lid

    Dec 6, 2011
    1,031
    70
    48
    Ons Zoontje!
    België
    Ik heb even nagezien van bij mij!

    17 dagen na IUI was mijn waarde 320
    48h later was het 560.... dit was dus ook niet 'verdubbeld'

    Ik ga ervan uit dat ik ook de dag van de IUI mijn ei heb gehad!

    hopelijk heb je er wat aan
     
  15. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    Hope, dankjewel. Ik moet vrijdag terug. Bedoel je dag 17 na de inseminatie? Ik zit nu op dag 12, dus als ik goed tel ga ik die 320 op dag 17 niet halen, ook al zou het vanaf nu gaan verdubbelen...
    Ik probeer hoop te houden, maar ik heb sinds mei vorig jaar al 2 mk's gehad, het lijkt gewoon of mijn lichaam dit niet meer wil.
     
  16. HopeSept12

    HopeSept12 Fanatiek lid

    Dec 6, 2011
    1,031
    70
    48
    Ons Zoontje!
    België
    Ja, 17 dagen na de inseminatie.

    Ik zou je echt niet blindstaren op die waarden; dit hoeft echt niet te verdubbelen horen; gewoon stijgen!!!

    Het kan goed zijn, als je morgen opnieuw bloed prikt dat je waarde meer dan verdubbeld is!!!!!

    Laat jet wat weten? Ik hoop ontzettend mee en ik begrijp je gevoel

    xxx
     
  17. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    Ik laat zeker iets weten. Ik kan pas vrijdagochtend weer gaan prikken, dus morgen zal ik hier wel de hele dag zijn...
    morgen wordt een lange dag
     
  18. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
  19. Nic 1

    Nic 1 Actief lid

    Jun 14, 2013
    179
    0
    0
    Bezig met zwanger raken en teleurstellingen verwer
    Het uiterste zuiden
    dankjewel missymaaike, volgens deze berekening val ik nog net binnen de "normale tijd". mijn verdubbelingstijd is 69.98, de grens ligt bij 72. Dat stelt me wel een beetje gerust, ik vraag me nog steeds af waarom die consulente zo terughoudend was.
     
  20. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    Waarschijnlijk omdat ze er al eentijdje werkt met oogkleppen.
    Tevens zijn ze op het hele hcg terug gekomen vroeger werd er aan de hand van het hcg de zwangerschapsduur bepaald, maar omdat het bij elke vrouw anders verdubbelt is dit geen btrouwbare methoden en daarom nu dus termijn echo,s .
     

Share This Page