Maar draak, de vraag blijfT; hoe ga je voorkomen dat jouw kleutertje straks tegen zijn vriendjes en klasgenootjes gaat vertellen dat Sinterklaas niet bestaat? Ze zullen hem misschien niet geloven, maar misschien ook wel. Ik zou het inderdaad niet zo leuk vinden als een kindje in de klas van mijn dochter dat aan haar zou vertellen. En dan hebben we het nog niet eens over als Sinterklaas op hun school is, ben je dan niet bang dat je een beetje rare situaties krijgt? Verder helemaal zelf weten uiteraard.
ja geen idee, dat houd me ook tegen... want daar kan ik niet voor zorgen. Nouwww , mischien ducktape haha grapje natuurlijk
Sinterklaas vind ik nog steeds helemaal geweldig ondanks ik ben "voorgelogen" door mijn ouders..! Ik was een paar dagen boos, over het feit dat ik was voorgelogen.. want ik mocht ook niet Liegen..! Maar... Ik vind het toch nog iets magisch hebben, het gene dat Sinterklaas met zijn pieterbaas Op het dak loopt met zijn paard.. Dat sinterklaas overal en bij iedereen langs kan komen.. En iets in mijn schoen kon zetten terwijl we geen openhaard hebben! En dan pakjes avond.. heerlijk toch!?! hahah nu ik aan die tijden denk.. heb ik dat liever.. En wil ik het niet ontnemen van mijn kinderen
Uhm..... : :-s Watte? Waarom is dat geen 'voorliegen' dan? Die volg ik niet helemaal... De sint (Sint Nicolaas) heeft wel degelijk écht bestaan... De paashaas volgens mij.... niet? :-s
weet je wat ik veel zieliger vind dan voorliegen, dat jou kindje straks niet op school kan mee praten over pepernoten, zwartepieten verhalen, kadtojes, de spanning van zit er wat in me schoentje, etc. ik doe er vanaf dit jaar intensief mee mee. we gaan hem ophalen bij de haven, schoentje wordt gezet en de 6e wordt ze wakker en wordt ze verrast door allerlei kadotjes. vind dit een kinderfeest die je een kind eigenlijk niet mag ontnemen. het is onze cultuur en ben zelf nooit gekwets hoor toen ik erachter kwam dat de sint niet bestnd, vond het juist erg leuk dat ik de gene was die de waarheid wis en mijn kleine zusjes nog niet
Ik kan me nog heel goed het moment herinneren dat mijn moeder mij vertelde dat de sint niet bestaat. Ik twijfelde zelf al een beetje, en toen zei ik tegen mijn moeder "Hij bestaat helemaal niet he?". En ik zie nog dat schuldbewuste gezicht van haar toen ze nee schudde Oh wat was ik razend! Ik ben stampvoetend naar boven gegaan en riep "Dus jullie hebben me al die tijd voorgelogen!". Nu ik erop terugkijk was ik eigenlijk niet zozeer boos om het feit dat mijn ouders 'gelogen' hadden, maar was het meer teleurstelling omdat de sint echt niet bleek te bestaan. Zo'n mooi sprookje, zo'n mooi feest, en elk jaar weer hield het me maanden van te voren al in de ban. En dan blijkt het in één klap allemaal niet echt te zijn Ja, ik was er dus best wel van ondersteboven. Maar dat is geen reden voor mij om het niet te gaan vieren met mijn kinderen. Want nu ik volwassen ben, weet ik dat ik het als kind nooit had willen missen, leugen of niet. Dat leugentje van je ouders, daar kom je heus wel overheen. Maar die spanning en opwinding die je als kind voelt in de sinterklaastijd, die is uniek en die komt later in je leven nooit meer terug. Ik wil dat mijn kinderen dat ook meemaken.
Ik heb als kind zijnde sinterklaas NOOIT leuk gevonden! En de reden? Mijn vader gebruikte het als machtspositie! Als ik stout was, zou ik geen kadootje krijgen, ik zou in de zak meegaan naar Spanje. Hij nodigde zn collega uit om voor sint te spelen toen ik 6 was, bang was ik joh! Nee, Sint hoort een LEUKE kindertraditie te zijn, met sinterklaas zijn ALLE kindjes lief! Ik probeer er voor de meiden wat moois van te maken!
@ bamjolan Jah dat vind ik idd wel erg flauw en gemeen. En dat is absoluut de leuke sinterklasgedacht. Nu kan jij het dubbel en dwars goedmaken met jouw kids
@ minyaweth Neej ik lieg niet nee, want ik vertel toch niet dat de paashaas en de kerstman bestaat...?
En voor de laatste keer, ik heb NERGENS vermeld dat ik hem per defenitie niet zou laten geloven... Maar dat ik mijn bedenkingen erbij heb... dus niet gelijk allemaal in paniek raken
Hihi nee idd ieder doet t op zn eigen manier toch! Is helemaal niet erg! Ja ik maak er idd wat leuks van
draak; ik ben het helemaal met je eens... ik heb er ook nooit iets mee gehad en nog steeds niet. Ik weet ook nog niet goed hoe ik het ga aanpakken met Louise (gelukkig is ze nu nog veel te klein). En dat van 'hoe ga je voorkomen dat je kindje niet verder vertelt dat de sint niet echt is'. Tja, gewoon uitleggen dat andere kindjes er wel in geloven en dat het niet leuk is voor hun als je dat zegt. Het kan sowieso gebeuren, wat te denken van kindjes die een oudere broer/zus hebben die ze vertelt dat hij helemaal niet echt is. Minya; dat is inderdaad een hele mooie gulden middenweg!
Bij ons was sinterklaas een groot feest TOT mijn zusje geboren werd op welja 5 December. wij waren toen rond de 7 a 9 jaar oud. Het was vanaf dat moment haar dag. Maar ik heb jarenlang met kinderen gewerkt en zie wat het voor magisch iets is als de sint in het land is. ik geloof niet dat kinderen daar een trauma van kunnen krijgen dat ze voorgelogen zijn..... die gezichtjes als de sint aankomt en ze een handje geeft of de koppies als ze in hun schoentje iets vinden sochtends nadat ze mooi gezongen hebben zijn goud waard. Wij gaan het niet groots aanpakken want kerst doen wij meer aan. maar volgend jaar mag Dano zijn schoentje zo af en toe zetten en we gaan kijken bij de intocht enz enz. Ik wil er helemaal in mee gaan want ze krijgen het toch overal mee.
Ikzelf heb ook niet zoveel met die ouwe knar, ook nooit echt gehad eigenlijk. Vond het altijd wel een gezellige tijd hoor, maar vond het nooit erg wanneer ie weer op die boot wegnokte... Maar over dat vertellen aan kinderen. Ik heb een keer een verhaal gehoord, (volgens mij was dat op tv) dat een juf die verkleed was als sinterklaas, zich VOOR een klas kleuters weer omkleede tot juf. Dat deed ze terwijl ze een verhaaltje voorlas. Toen ze weer in haar eigen kleren zat, geloofden die kinderen nóg dat het sinterklaas was die daar zat. Echt absurt was dat... Ik bedoel, zo vastgeroest zat hun geloof en het gekke was, ze waren ook absoluut niet om te praten.... dit was hoe dan ook gewoon de sint, ook al zagen ze de juf!
Kerst is toch de viering van de geboorte van Jezus? Anyway, hier geen sinterklaas, kerstman of paashaas. Ik heb het mijn ouders vroeger wel een hele tijd kwalijk genomen dat ze me voorgelogen hadden, plus dat ik een hekel heb aan die "Verplichte" feestdagen.
WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAT? BESTAAT SINTERKLAAS NIET? Oke...dat al die rare sinterklazen en slecht geschminkte pieten slechts hulpjes zijn snap ik, maar wie is dan die man die elk jaar op tv aankomt met de stoomboot? Da's heus wel mijn echte sinterklaas hoor! ( En daar blijf ik bij totdat íe dood gaat! )
Bij ons zal de Sint komen in de nacht van 5 op 6 december en met pasen vallen de eieren uit de paasklokken... ik vind het super mooie (familie)tradities waar kinderen echt in op gaan... Ik vraag me dan af, zetten jullie met kerst dan ook geen kerstboom of delen jullie geen pakjes uit omdat dit niets met de geboorte van jezus te maken heeft? Ik heb zelf nog jaren gedaan alsof ik geloofde dat de Sint bestond omdat ik wist dat het anders over en uit was met de pakjes
Ik mis sinterklaasfeest juist en alle lekkere dingen die erbij horen....hihi Die heb je hier niet. Gelukkig viert de ambassade het hier wel op zondagmiddag. Echt prachtig. Sint op een paard met zwarte pieten erbij in Lima door de straat met een stralende zon. Moet je de mensen hier zien kijken joh, die weten niet wat ze zien! Ah, en zwarte pieten is echt geen discriminatie hoor. Die pieten zijn gewoon zwart van het roet door de schoorsteen!